|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izgovorjava črke R
12.3.2013 18:00:14   
littlestar5
Nečakinja, stara 5,5 leti ima še vedno težave pri izgovorjavi črke R. Prav tako občasno, ko se ji mudi kaj povedati, to pove nerazločno in zlamano. V letošnjem šolskem letu je že pričela hoditi k logopedinji. Kakšne izkušnje imate? So vaši otroci tudi dolgo potrebovali za izgovorjavo črke R? Kako pomagati pri tem?

< Sporočilo je popravil littlestar5 -- 12.3.2013 18:02:25 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izgovorjava črke R
13.3.2013 8:56:15   
ribica.
moja hči je bila tudi toliko stara ko je začela hodit. Potrebovala je eno leto, da je začela govorit r. Pomagaš lahko samo tako, da upoštevaš navodila logopeda in da delata vaje, ni druge. Ni nujno da bo tudi vaša punca rabila eno leto da bo rekla r, odvisno od otroka. Moj drugorojeni je namreč r govoril enako kot moja hči in sem mislila da bo z njim enako, pri petih letih logoped in vaje. Potem pa je enkrat kar rekel r, v starosti 5 let, in ni imel več problemov. Nisem mogla verjeti. Vse je možno.

(odgovor članu littlestar5)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izgovorjava črke R
13.3.2013 10:30:27   
alda
odvisno od otroka kdaj je dovolj zrel, da ga osvoji. Moj ga je šele po 3letih obiskovanja logopeda. Najbolj važno se mi zdi, da otrok glas R sliši še preden ga zna izgovorit, da ima v možganih zasidrano da je npr. Riba in ne Liba kot jo npr on izgovori, kar mu potem pomaga pri zapisovanju besed.
Je pa res kar je napisala Ribica: vaja, vaja in dosledno se držat napotkov, ki jih da logoped!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izgovorjava črke R
13.3.2013 10:36:24   
Zora*
Naš je rabil pol leta. Smo pa res dosledno vsak dan delali vaje, včasih celo tako za hec še dodatno v avtu kot igro.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izgovorjava črke R
13.3.2013 18:51:08   
catt
poznam punco, ki je stara 17 let in še sedaj ne govori črke R. Ni zdravstvenih razlogov, ko je bila mala so ji starši preprosto popustili pri obiskovanju logopeda, češ bo že govorila R ko bo čas. In evo zdaj pa je kaj je. Je pa stvar ne moti. user posted image

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izgovorjava črke R
14.3.2013 15:50:06   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: alda

odvisno od otroka kdaj je dovolj zrel, da ga osvoji. Moj ga je šele po 3letih obiskovanja logopeda. Najbolj važno se mi zdi, da otrok glas R sliši še preden ga zna izgovorit, da ima v možganih zasidrano da je npr. Riba in ne Liba kot jo npr on izgovori, kar mu potem pomaga pri zapisovanju besed.
Je pa res kar je napisala Ribica: vaja, vaja in dosledno se držat napotkov, ki jih da logoped!


Se strinjam.
Je pa hecno kako oni ta svoj L slišijo drugače kot mi.
Naša tamala je spregovorila R decembra. Prej sem jo tu in tam malo pohecala: "Reci Riba! "Liba" "A Liba?" "Neee, neee mami. Ne L. L!!! Liba!" In se je dejasnko slišala razlika, če si bil pozoren. user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izgovorjava črke R
14.3.2013 18:45:13   
ribica.
Odvisno je tudi za kakšno izgovorjavo gre. Ker pri nas sta ga oba otroka nekako pogoltnila. Sploh pa bo logoped to znal porihtat. Po mojem ni panike. Ko bo, pa bo.

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izgovorjava črke R
16.3.2013 19:18:34   
aprilčica07
Naš fantek sicer obiskuje logopedinjo, ampak ne zaradi črke r (ta je ok že dolgo), temveč zaradi šumnikov in sičnikov. Nekako čudno jih je izgovarjal. No, po treh obiskih logopedinje se je izgovorjava ful ful popravila. Vaje smo delali 3 do 4x na teden (sami doma, logopedinja nam je le pokazala), po slabih 10 minutk. V sredo imamo spet termin, ampak mislim, da bo naš zadnji - vsaj z ta velikim.

Po mojih izkušnjah se da z vajami res dosti naredit.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izgovorjava črke R
18.3.2013 15:04:33   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Naš fantek sicer obiskuje logopedinjo, ampak ne zaradi črke r (ta je ok že dolgo), temveč zaradi šumnikov in sičnikov. Nekako čudno jih je izgovarjal. No, po treh obiskih logopedinje se je izgovorjava ful ful popravila. Vaje smo delali 3 do 4x na teden (sami doma, logopedinja nam je le pokazala), po slabih 10 minutk. V sredo imamo spet termin, ampak mislim, da bo naš zadnji - vsaj z ta velikim.

Po mojih izkušnjah se da z vajami res dosti naredit.

No s tem ima pomoje naš Miha problem. Govori nekako s koncem jezika. Ne znam opisat... Kakšne pa so vaje?

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
18.3.2013 15:08:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izgovorjava črke R
18.3.2013 21:44:28   
ronja
Prej sem jo tu in tam malo pohecala: "Reci Riba! "Liba" "A Liba?" "Neee, neee mami. Ne L. L!!! Liba!" In se je dejasnko slišala razlika, če si bil pozoren.

Hehe, isto. Tamal je "čisto znorela", zanjo je govorila čisto drugo črko:D. L, ne pa L. Z istimi besedami, hehe - neee, neee, mami:D. Nisem pa sploh vedela, da nekateri otroci ne ločujejo Rja in Lja, dokler ju ne znajo rečt.
Sicer je tavelika spregovorila R, ko je imela dobra 4 leta, verjetno nekje 4,5. Tamala še ne reče, pa ima zdaj ravno 4 leta. Vaj pa nismo delali nobenih, niti nobena še ni hodila k logopedinji, upam,da niti ne bo potrebno.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izgovorjava črke R
19.3.2013 14:58:18   
hedviga
user posted image  Ronja...user posted image user posted image

Vsak otrok zgleda drugače. Miha je R govoril že preden je bil 3 leta star, Špela komaj zdaj (malo pred 4). Špeli sičniki in šumniki ne delajo nobenih težav, Miha jih nekaj čudno govori.
Špela reče tpič(=ptič), Miha reče soba(=sova)... No pa še malo na drugo področje: Špela je že eno leto 100% suha, Mihcu pa še med dnevnim počitkom uide (ponoči pa plenica..), Špela ima modre oči, Miha pa rjave...user posted image user posted image user posted image  Pa je med njima 10 minut razlike.
Nimaš kej...user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izgovorjava črke R
20.3.2013 7:41:18   
aprilčica07
Joj, traja predno odpre okno.... user posted image

Hedviga: začeli smo z izgovorjavo ša, še, ši šo šu, na isti način črko ž in č. Postopoma pa na besede na te črke. Jakob je izgovarjal šumnike ful mehko, ne znam opisat, no. Ni naredil šobice z ustnicami in jezička ni dal gor na nebo. Zdaj se je pa res zadeva lepo poštimala.user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izgovorjava črke R
20.3.2013 9:56:02   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: catt
poznam punco, ki je stara 17 let in še sedaj ne govori črke R. ...

Poznam ministra, ki še sedaj ne govori črke R...

(odgovor članu catt)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izgovorjava črke R
20.3.2013 10:04:44   
zita
Mojs in je začel hoditi k logopedinji na začetku prvega razreda. Star je bil točno 6 let. Za logopeda sem vpašala njegovo zdravnico sama, sicer mi sploh ne bi dala napotnice, ker je mnenja, da imajo čas da do konca prvega razreda spregovorijo. Ko smo šli k logopedinji, sem rekla da včasih reče črko r, včasih pa ne.. pa je rekla: gospa, vaš sin nikoli ne reče črke r... ona to drgač sliši kot mi. Dobili smo vaje, delali strikno vsak večer, tudi sam je bil zainteresiran za to, k logopedinji hodili 1 x mesečno in po 6 mesecih je lepo govoril. Moje mneje je, da se splača k logopedinji, tiste vaje res pomagajao, ker meni se še svitalo ni, da črka r pride iz glasov td...


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izgovorjava črke R
20.3.2013 10:38:36   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: catt
poznam punco, ki je stara 17 let in še sedaj ne govori črke R. ...

Poznam ministra, ki še sedaj ne govori črke R...


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izgovorjava črke R
21.3.2013 9:44:53   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: zita

Mojs in je začel hoditi k logopedinji na začetku prvega razreda. Star je bil točno 6 let. Za logopeda sem vpašala njegovo zdravnico sama, sicer mi sploh ne bi dala napotnice, ker je mnenja, da imajo čas da do konca prvega razreda spregovorijo. Ko smo šli k logopedinji, sem rekla da včasih reče črko r, včasih pa ne.. pa je rekla: gospa, vaš sin nikoli ne reče črke r... ona to drgač sliši kot mi. Dobili smo vaje, delali strikno vsak večer, tudi sam je bil zainteresiran za to, k logopedinji hodili 1 x mesečno in po 6 mesecih je lepo govoril. Moje mneje je, da se splača k logopedinji, tiste vaje res pomagajao, ker meni se še svitalo ni, da črka r pride iz glasov td...



To sem tudi jaz pri našemu opazila. Zdajle je 4 leta, ima kar težave z več črkami (R,šumniki, požiranje črk...), ampak lani nam je logopedinja rekla, da ni panike, da bo že. Edino kar naj delamo je, da ga popravljamo pri besedah, kjer požira črke. Letos sem pa opazila, da pri nekaterih besedah že izgovori R, pri drugih pa ne, vse odvisno od sosledja črk, kak trda je izgovorjava in kake volje je. Pri angleških besedah celo večkrat izgovori R, baje ker je mehkejši jezikuser posted image . In tako sem mislila, da imamo že napredek, pa zdaj vidim, da smo lahko tudi mi na istem kot vi, brez napredkauser posted image . Itak imamo v planu redne obiske v prihodnjih mesecih- bomo videliuser posted image

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izgovorjava črke R
21.3.2013 16:32:55   
liliana
Hčerka je imela 5 let, ko sva bili pri logopedinji v sklopu sistematskega pregleda.....sem bila 100%, da bo morala hoditi k logopedu, ker je tu pa tam povedala zgolj "nemški" ali "angleški" r, včasih še l, odvisno od zaporedja črk v besedi, pravega r pa ni bilo še od nikoder.....pa je logopedinja po njenih treh stavkih rekla, da super, da bo čez nekaj mesecev govorila r in da ne bo potreben logoped.....in ga je res.....

Je pa rekla gleda sičnikov, da bo potrebovala logopeda.....vendar je predlagala, da naj to storimo, ko bo stara 7 ali 8 let in ne prej......lahko hodi k logopedu sicer že zdaj, vendar bo potrebovala bistveno več časa kot pri 7 letih, ker takrat je baje že vse glede govora pri otroku tako razvito, da sičnike "osvoji" po nekaj obiskih logopeda.....in ker sem tudi sama glede sičnikov bila 4 krat pri logopedu v začetku osnovne šole, sem ji kar verjela......

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izgovorjava črke R
21.3.2013 16:49:27   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: hedviga

Se strinjam.
Je pa hecno kako oni ta svoj L slišijo drugače kot mi.
Naša tamala je spregovorila R decembra. Prej sem jo tu in tam malo pohecala: "Reci Riba! "Liba" "A Liba?" "Neee, neee mami. Ne L. L!!! Liba!" In se je dejasnko slišala razlika, če si bil pozoren. user posted image

No, kak mi starci ne znamo izgovoriti dva različna L-ja. pri nas je tudi tako bilo user posted image

Je pa moj mali pri 5 bil pri logopedu, in še ni znal izgovoriti R, je rekla, naj ga ne silim nič, ker se bo sam zrihtal. In evo.. se je. Še isti dan je rekel R in se kakih 2x zmotil naslednji dan in R je potem bil R. Čudeži se dogajajo user posted image

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izgovorjava črke R
27.3.2013 12:01:03   
SU
Naša je hodila eno leto... in to na vsake tri mesece pa smo osvojili... Edino kar je--ravnati se po navodilih logopedinje in vsak dan vadit! Tista logopedska ura na 3 mesece ne bo naredila čudežev... Domače vaje, vaje... Fino pa je, da osvoji R predno začnejo pisati v šoli, ker sicer imajo potem težave z zapisom besed, ker si jo narobe narekuje.

_____________________________



(odgovor članu littlestar5)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?