|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tedni nosečnosti
12.2.2014 15:29:04   
Anonimen
Sem nova v teh vodahuser posted image in zato imam par vprašanj glede štetja tednov. To sem že ugotovila, da ko Clearblue pokaže, da sem noseča 2-3 tedne, pomeni, da se je oploditev zgodila 2-3 tedne nazaj, ne da sem sedaj v 2.-3- tednu (gestacijska starost).

Imam pa zdaj en problemčič: zadnjo M sem imela 25.12., v katerem tednu bi torej morala biti zdaj oz. koliko sem noseča? Ker ko gledam tu http://otrocarije.net/meniji/nosecnost/Nosecniski%20koledarcek,%20izracun%20poroda%20-%20pregnantcy%20calculator.html, mi piše, da sem v 8. tednu, ko pa sem po mailu dobila ta koledarček http://www.ringaraja.net/nosecniski_koledar/7_teden.html, sem pa noseča 7. tednovuser posted image
Sedaj pa mi ni jasno, kako ginekologi štejejo: ali je prvi teden res prvi ali je nulti? Se mi zdi, da je na otročarijah narobe, ali pa se motim?

Naj mi prosim katera, ki je ful seznanjena s temi tedni, sporoči, v katerem tednu sem v resnici. Hvalaaaaauser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tedni nosečnosti
12.2.2014 16:18:49   
Shana86
Zivjo! Danes zacenjas 8.teden, oziroma si noseca 7 1/7. Prvi teden je teden zadnje M. Cestitam, uzivaj user posted image

< Sporočilo je popravil Shana86 -- 12.2.2014 16:19:28 >


_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tedni nosečnosti
12.2.2014 16:20:29   
Shana86
Aja pa pazi, nasa terminologija je drugacna kot tuja - mi recemo osmi teden, na recimo baby2see.com je pa to week 7.

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tedni nosečnosti
12.2.2014 18:07:12   
Anonimen
Super, da obstaja že ta tema hehe da nisem edina smotka, ko si ne znam zračunat : ) v katerem tednu sem pa jaz če sem imela zadnjo menstruacijo 31.12.?

user posted image

(odgovor članu Shana86)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tedni nosečnosti
12.2.2014 21:36:10   
Mateia.
6 1/7 pdp 7.10 :) cestitke!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tedni nosečnosti
12.2.2014 22:21:42   
Anonimen
A kaj veste koliko se kaj nosečnosti tako zgodaj vidi pri ginek.? Mislim na uz, najbrž samo preko vaginalnega ane?

(odgovor članu Mateia.)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tedni nosečnosti
12.2.2014 22:29:58   
Anonimen
Stric guuugl pravi, da Pušenjak odgovarja takole:

če je pričetek 6. tedna pri 5 tednih in enem dnevu, potem je možnos, da se bo videlo plod še minimalna. Običano se srčnega utripa ne vidi pred 6 polnimi tedni, morda kak dan ali dva prej, plod pa se lahko opazi v obliki drobne pikice,m velike j2 - 4 mm pri okrog 6 tednih in nekaj dnevih. PRi 7 polnih tednih je plod dolg okrog 10 mm. Diskriminatorna cona za vidnost IMN v jajcevodu je pri ßhCG okrog 1000 IU/L s kakovostnim vaginalnim UZ.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tedni nosečnosti
12.2.2014 22:35:47   
Anonimen
Najbrž tudi od posameznice odvisno, jaz bi že zdaj vse rada vedela user posted image
Hvala

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tedni nosečnosti
13.2.2014 9:36:29   
Anonimen
Prva anonimna tu, z nič kaj dobrimi novicami user posted image

Danes sem imela prvi pregled (sicer sem imela redni pregled, napovedan že pred meseci, ko še nisem bila noseča), ampak se je videla samo nosečniška vrečka, velika 5mm, brez ploda in srčka. Ta velikost ustreza 5. oz. v zelo optimističnem gledanju 6. tednu, ni pa primerna za 8. teden, v katerem sem jaz. G me je takoj poslala na odvzem krvi in zdaj čakam rezultate user posted image Sicer mi je govorila o kasnejši zanositvi (da bi bila ovulacija pač 2 tedna kasneje), ampak je nemogoče, saj je tisti dan, ko bi po njenem naj bila ovulacija, bil nosečniški test že pozitiven user posted image
Skratka, danes se ne bo še nič razjasnilo, ampak moram čakat do ponedeljka, da se bo videlo, če hormon narašča ali pada. GRoznouser posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tedni nosečnosti
13.2.2014 10:15:46   
Shana86
user posted image

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tedni nosečnosti
13.2.2014 19:29:55   
Anonimen
Če ti CB digital pokaže, da si noseča 2-3 tedne, pomeni, da si noseča(+2 tedna) največ 5 tednov(in pri 5ih tednih na UZ še ni nič vidno) in ne 7, niti ne 8 tednov.
Preberi v navodilih.
Lahko, da si zanosila kasneje(Imaš redno menstruacijo? Če ja, te možnosti skorajda ni!), lahko, da je šlo kaj narobe in se ti BhcG znižuje in zato kaže manj, lahko pa pač test nagaja...

Priporočam, da obiščeš ginekologa čez pribl. 14 dni, v primeru, da se kaj ne začne dogajat prej(bolečine, krvavitev,...).

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tedni nosečnosti
13.2.2014 19:33:19   
Anonimen
Včasih test nosečnosti zataji in pokaže hormon ovulacije in ne nosečniški hormon. Si prepričana, da si nardila pravi test? Ker ovulacijski in nosečniški so v trgovini na isti polici, lahk tud, da se je zmotla v lekarni in ti dala napačnega. No, počakaj do ponedeljka... Zdaj, ko je vidna GV, se mora do naslednjega četrtka videti tudi plod in njegov utrip, drugače žal ne bo nič. Ampak dokler ne krvaviš, kaže dobro...


Javi!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tedni nosečnosti
14.2.2014 11:09:53   
Anonimen
Jao no, saj pa nisem Clear blue delala včeraj, ampak pred skoraj mesecem dni. A nisem napisala, da sem v 7. oz. zdaj že v 8. tednu?? Mi je tudi G rekla, da nekaj ne štima, in me naročila za čez 1 teden.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tedni nosečnosti
17.2.2014 10:43:01   
Anonimen
Sem dobila današnje rezultate BHCG: 2913, v petek pa so bili 2370. Tako da ne gre za podvajanje, žal :S Pa tudi rahlo rdeč izcedek sem dobila, se bom šla kar h G pokazat. user posted image Me je pa vsa pozitiva zapustila....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tedni nosečnosti
17.2.2014 18:38:43   
*viva*
Anonimna, koliko bi naj bila noseča po zadnji m? Ti si bila na uz,ne? veš mogoče koliko je bila velika gv?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tedni nosečnosti
17.2.2014 22:00:09   
lotkla
Anonimna nočem te strašiti, lahko gre tudi za izvemnaternično nosečnost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tedni nosečnosti
17.2.2014 22:14:17   
lotkla
Ko sem jaz imela IMN, sem bila po njihovih izračunih noseča 11 tednov in 6 dni, dejansko pa sem bila 4 tedne manj. Začelo se je z rjavimi nitkami, potem sem šla na pregled in mi je takoj rekla da gre za ponesrečeno nosečnost, ker se ni nič videlo in da se mi bo vlilo. Ko sem mislila da je šlo že naprej, so me dali na čiščenje in niso dobili vse skupaj nič. Tri dni kasneje se je bthcg skoraj podvojil. Čakali so toliko časa, dokler mi ni počil jajcevod user posted image .

Počakaj do pregleda. Če do takrat ne bo izcedkov ali krvavitve, imaš še zmeraj upanje.

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Tedni nosečnosti
18.2.2014 15:00:55   
Anonimen
No, spet sem optimistična user posted image Včeraj sem takoj, ko sem opazila rahlo krvav izcedek, letela k moji G, cela presrana in žalostna, ampak na pregledu sem končno videla srček user posted image GV je bila pa velika 14mm, se mi zdi, nisem pa sigurna. Po zadnji M naj bi bila noseča 8. tednov, ampak je G samo komentirala, da je pač bila kasnejša ovulacija, jaz pa se nisem spuščala v debate, itak cela vesela user posted image Še progesteronske tablete sem dobila zaradi krvavitve, ampak G ni nič videla, da bi bilo kaj narobe. Bo pač otrok pri bolj ta počasnihuser posted image Jaz pa sem se že videla na abraziji oz. z IMN......

Viva, kako je pri tebi? Držim pesti!!

(odgovor članu lotkla)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?