|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PO laparoskopiji....
11.10.2005 14:42:25   
anja 26
Lep pozdravček vsem user posted image
 
 
že en lep cajt se nisem oglasila, (službi ful gužva) ampak prebiram pa vseemo.
Prejšni teden sem imela laparoskopijo in me zanima, če mi lahko poveste koliko časa ste še krvavele po tem posegu?
Jaz bi sicer morala dobiti M takoj po treh dneh po posegu in najbrž je tudi bila saj sem krvavela cca 7 dni. Preden sem šla na laparoskopijo so mi naredili UZ in videli en folikl 20 mm velik in nato rekli da najbrž bo M malo zamudila ta mesec čeprav se meni ne zdi da je.
Koliko mora biti velik folikl da iz njega kaj rata s pomočjo plavalčkov seveda?
 Koliko pa vas je po laparoskopiji zanosilo in ste zdajuser posted image user posted image ?
 
Mal se zakomplicirala,
 
najlepša hvala za vaše odgovoreuser posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PO laparoskopiji....
11.10.2005 16:28:15   
lana38
Zakaj si pa bila na laparoskopiji? Nimam nobenih izkušenj z laparoskopijo, predvidevam pa da te tja pošljejo, če sumijo na kakšno nepravilnost z jacevodi, a je tako?user posted image

_____________________________

lana38

(odgovor članu anja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PO laparoskopiji....
11.10.2005 16:33:20   
anja 26
Na laparoslopijo so me poslali zaradi PCO. Jajcevodi so bili prehodni. N onekaterim puncam odstranijo kakšno pregrado in podobno.


N nič baj takega podobno kot HSG sam da spančkaš.

(odgovor članu anja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PO laparoskopiji....
11.10.2005 16:54:53   
PBJ
Z laparoskopijo presvetlijo oz. si s posebno kamero pregledajo notranja rodila in ugotovijo morebitne zarastline na jajcevodih, jajčnikih. Hkrati pa ob tem ponavadi preverijo prehodnost jajcevodov.
S to metodo so meni odstranili endometriom na jajčniku in odstranili zarastline na zunanjosti maternice in jajcevodu.

lp

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PO laparoskopiji....
11.10.2005 20:03:01   
pika74
Ojla,

nič nisi zakomplicirala. No, jaz sem imela februarja letos laparoskopijo in histeroskopijo in ti bom poskušala odgovoriti na vprašanja:

1. koliko časa ste še krvavele po tem posegu? ---> mogoče par dni
 
2. Koliko mora biti velik folikl da iz njega kaj rata s pomočjo plavalčkov seveda?---> ne vem user posted image
 
3. Koliko pa vas je po laparoskopiji zanosilo in ste zdajuser posted image user posted image ? ---> jaz žal nisem uspela zanositi user posted image , zato se mi v naslednjem letu obeta IVF.
 
Lp
Pika74
user posted image



_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu anja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PO laparoskopiji....
11.10.2005 22:30:46   
Sisy
Jaz sem dala skozi laparoskopijo pri kateri so mi odstranili en kup zarastlin in to v mesecu maju pa na žalost še nisem user posted image ...Sem pa dobila tabletke Klomifen pa bomo vidl če bodo te kaj pomagale.....

lpuser posted image

(odgovor članu anja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PO laparoskopiji....
11.10.2005 23:07:11   
Peli
ojla!
Takoj po laparo jest nism krvavela začel se mi je šele 14 dni po laparo vse skupaj pa je trajalo 18 dni, mogoče je bilo pri meni tako, ker mi v bistvu niso nič naredili - odstranili naj bi mi pregrado maternice, a se je med posegom izkazalo da je sploh nimam - mam enorogo maternico.Dobila sem zelo "spodbudne" besede, da to ni nič takega, da bom lahko imela še veliko splavov preden bom lahko normalno donosila.
Imela sem srečo naslednji mesec sem že zanosila, sicer sem imela nekaj težav s krvavitvijo, a se je dobro izšlo, zdaj sem v 19. tednu in upam da bo vse o.k..
Tudi tebi želim veliko sreče!
Čao!

(odgovor članu anja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PO laparoskopiji....
12.10.2005 9:56:29   
tinkamiška
Tudi jst sem bila na laparoskopiji, odstranili so mi majhno pregrado in en kup zarastlin.

Krvavela sem 3 dni po operaciji.

Čudno mi je, da so ti pred operacijo pogledali kako velik je folikel, ker se ponavadi dela ta poseg takoj po M in takrat še ni O in se še naredijo folikli, al kakouser posted image  Sem pa po posegu hodila na UZ, da so mi povedali kdaj bo O in ko so bili folikli veliki okoli 20mm, je obstajala verjetnost, da se bo zgodila O.

Po operaciji sem morala počakat na prvo M in potem zanosila dva ciklusa kasneje.

Pa srečno!

Tinka

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PO laparoskopiji....
12.10.2005 10:19:06   
max81
Pozdravljena!!

Tudi meni so delali laparoskopijo, zaradi PCO, prehodnost jajcevodev je bila ok, tudi z mano naj bi bilo vse ok pa na žalost skoraj po enem letu nisem zanosilauser posted image user posted image user posted image , krvavela po posegu pa nisem skoraj nič.
Lp in upam da bo vsaj vama rata v čim krajšem časuuser posted image

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PO laparoskopiji....
12.10.2005 14:53:02   
bebi
Jaz sem precej krvavela še par dni po operaciji in do včeraj sem imela še čisto komaj opazen rjavkast izcedek (14. dan po operaciji). So že sestre v bolnici ful paniko zganjale, ker baje da ne smeš preveč krvavet; da zgleda tako kot M. Potem sem pa vprašala G, ki me je operiral in me je pomiril, češ da je povsem normalno do bolj krvavim, glede na to kaj mi je delal (punkcija mikro cist na jajčnikih). Sklepam torej, da je krvavitev po LSK verjetno odvisna tudi od tega, kaj ti delajo user posted image . Ker cimra v bolnici, ki je imela isto LSK (vendar povsem drug poseg), ni pa skoraj nič krvavela. Drugače so pa meni tudi merili velikost foliklov pred operacijo.

user posted image

(odgovor članu anja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PO laparoskopiji....
15.7.2013 16:29:41   
tinn14
zdravo mene pa neki zanima. jst sem imela 5dni nazaj laparoskopsko operacijo in so mi odstranili levi jajcevod ker je bil tik pret tem da poci naj se omenim da sem imela izven maternicno nosecnost in so me drugi dan po operaciji poslali domov in ko sem prisla domov sem zacela krvavit-kot da bi imela menstruacijo pa me zanima ce je taksna krvavitev normalna ali naj obiscem zdravnika. hvala za pomoc

(odgovor članu bebi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PO laparoskopiji....
18.7.2013 9:27:09   
Night
Jaz bi poklicala ginekologa, če se ti krvavitev ne ustavi in če si začela krvaveti šele zdaj. A ti v bolnišnici niso nič rekli, da boš kaj krvavela? Vsekakor pokliči, boš pomirjena.

(odgovor članu tinn14)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PO laparoskopiji....
18.7.2013 10:07:19   
tinn14
danes grem k svojemu osebnemu zdravniku da mi da sive vn pa bom uprasala sicer se je krvavitev umirila nekrvavim vec tk fejst k da bi imela menstruacijo. drgac pa u bolnici so mi rekl da je lahko izcedek prisoten 3-4tedne po operaciji.

(odgovor članu Night)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PO laparoskopiji....
18.7.2013 20:33:45   
Night
Izcedek ja, obilna krvavitev pa ne. Sicer meni niso odstranili jajcevoda, tako da nimam te izkušnje ... Mogoče si imela pa M?

< Sporočilo je popravil Night -- 18.7.2013 20:34:01 >

(odgovor članu tinn14)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PO laparoskopiji....
19.7.2013 10:49:52   
tinn14
sam 2dni sem krvavela tk k da bi mela menstruacijo zdej pa nekrvavim vec imam samo izcedek tako da mislim da ni blo nc hujsga tis :)

(odgovor članu Night)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PO laparoskopiji....
1.8.2013 13:44:07   
pikapolonice
Koliko časa sem krvela se več ne spomnim, ker sem bila na laparoskopiji 10 let nazaj. Zanosila sem pa hitro kakšen mesec potem, ko sva lahkouser posted image . Drugič pa brez težav takoj, ko sva se odločla, da spet zanosim. 

(odgovor članu anja 26)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PO laparoskopiji....
8.8.2013 14:32:23   
tinn14
Zdravo. Jst bi se sam neki uprasala. laparoskopsko operacijo sem imela prejsni mesc 11.7 pa me zanima gdaj bi mogla dobit zdej menstruacijo. Ginekolog in u bolnici so rekli da se bo malo zamaknala pa me zanima priblizno gdaj bi jo mogla dobit naj se omenim da sem jo nazadnje imela od 26.7 do 1.7 hvala za odgovor, lp

(odgovor članu pikapolonice)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PO laparoskopiji....
20.9.2013 12:50:49   
potrpežljiva
Živjo,

tudi jaz imam eno vprašanje glede laparoskopije. Namreč imela sem jo 3 dni nazaj in izkazalo se je, da je vse v najlepšem redu, jajcevodi prehodni, nobenih zarastlin, skratka vse ok. Pred laparo pa sem imela hsg, kjer so rekli, da imam zarastline in neprehodne jajcevode. Že to me je zbegalo po oeraciji, da je sedaj pa kar vse ok. Ampak mi je zdravnik rekel, da hsg ni vedno 100 %. Na otročku pa delava leto in pol. Ima katera mogoče kaj podobnih izkušenj? Zanima me namreč ali je možno, da bi sedaj lažje zanosila, saj so med postopkom laparoskopije še enkrat naredili hsg preiskavo (torej spustili barvilo skozi jajcevode) in se je morda sedaj še bolj vse skupaj sčistilo??

Hvala za vse vaše odgovore?

(odgovor članu tinn14)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: PO laparoskopiji....
20.9.2013 13:11:19   
Anonimen
Ko sem jaz imela hsg, so mi rekli da imam en jajcevod neprehoden, na laparoskopiji pa so mi ugotovili da sta oba prehodna, so pa ugotovili da imam endometriozo, ta zarišča so mi počistili in naslednji mesec sem zanosila. Prej sva se trudila 2 leti. No pri drugem otročku pa je ratalo v prvo, 3 leta od prvega poroda.

(odgovor članu potrpežljiva)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PO laparoskopiji....
20.9.2013 17:05:10   
potrpežljiva
Anonimna, hvala za odgovor. Potem je tudi zame še upanje :)

Kaj pa to pomeni da imaš endometriozo?

Hvala in lp.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?