|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Drugi porod
16.9.2013 8:15:08   
BODOČA 77
Imam vprašanje za vse tiste, ki ste dva ali večkrat rodile. Pravijo, da je drugi porod večinoma lažji,hitrejši, da pa če rodiš drugič po daljšem času, je isto kot da greš prvič. Tak da me malo zanima, kakšne so vaše izkušnje :)))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Drugi porod
16.9.2013 8:20:14   
Anonimen
To kar pravijo je ahhlarifari.Če je bil prvi porod hiter lahek ne pomeni da bo drugi enako ali obratno itn. To nima veze s porodi

(odgovor članu BODOČA 77)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Drugi porod
16.9.2013 8:36:32   
petea
Drugi porod je lažji je za telo, saj je prvi porod 'izdelal pot' skozi telo.
Posledično so naslednji porodi praviloma hitrejši oz. krajši.

Lažji je za to, ker bolj obvladuješ situacijo, saj veš, kaj se kdaj dogaja, veš, kako reagira tvoje telo, torej ni več vse novo in se nekako tudi porodnica lažje prepusti dogajanju, ki ga že pozna. In po drugi strani tudi lažje zahteva, da izvedejo določene zadeve, ki so ji pri prvem porodu ustrezale ali jih želi sedaj preizkusiti oz. je zaradi boljšega poznavanja poteka morda tudi bolj sposobna, da odločneje zavrne zadeve, ki jih ne želi.

Ni pa nujno, da drugi in nadaljni porodi manj bolijo. Ravno zaradi hitrejšega poteka dogodkov je lahko stopnja bolečine ista ali celo višja, kot pri prvem. Samo morda se takrat znaš bolje prebiti preko nje.
Tudi če je čas med porodoma daljši, izkušnja prejšnjega poroda pri kasnejših ostane in prepoznaš dogajanje.



Se pa lahko vsak porod zakomplicira, tako da takrat seveda zgoraj zapisano ne velja (v celoti).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Drugi porod
16.9.2013 9:08:12   
Anonimen
Totalna neumnost,da je prvi porod že izdelal pot skozi telo.In da veš kako reagira tvoje telo bla bla bla.
redkokdaj so porodi enaki,torej ne veš kako reagira tvoje telo niti ne veš kaj lahko pričakuješ.Saj porod ni samo da iztisneš otroka ven in basta

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Drugi porod
16.9.2013 9:34:20   
petea
Dovoljkrat sem rodiia, da sem se naučila, kako moje telo rojeva. user posted image In tudi, kaj prenaša in kako.

In tako sem tudi veliko jasneje prepoznavala, kdaj se je začel kateri del poroda. user posted image
Ja, so se porodi razlikovali, a bistveni mejniki poroda so bili vedno enaki.


In glede na to, da je bil vsak moj naslednji porod vsaj eno uro krajši od prejšnjega, ima po mojem mnenju tudi neko težo, ali gre za prvi ali naslednje porode. user posted image

Če temu ne bi bilo tako, zakaj tudi porodničarji govorijo nosečnicam mnogorodkam, da se morajo nekoliko prej odpraviti v porodnišnico kot pri prvem porodu? Če se prav spomnim, je pri prvem meja popadkov na 5 min, kasneje pa na 10 min.



In večrodke, s katerimi sem se pogovarjala o porodih, so tudi večinoma opisovale podobno kot jaz. Torej, če je katera imela določen del poroda otežen pri prvem otroku, je tudi kasneje praviloma bilo tako. Splošen potek porodov posamezne porodnice pa je bil podoben.

Sem pa že zapisala, da to velja v večini primerov, ne pa v vseh!



Jaz sem napisala svoja zaznavanja mojih porodov in informacije, ki sem jih dobila iz pogovorov tako z drugimi porodnicami kot zdravniškim osebjem.


Če je tvoja izkušnja bila drugačna oz. razpolagaš z drugačnimi dejstvi, pa bi bilo do avtorice teme fer, da jih jasno napišeš in utemeljiš.
In to brez bla, bla, bla, bla.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Drugi porod
16.9.2013 9:56:51   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: petea


In glede na to, da je bil vsak moj naslednji porod vsaj eno uro krajši od prejšnjega, ima po mojem mnenju tudi neko težo, ali gre za prvi ali naslednje porode. user posted image
 


enako.

1. 6,5 h
2. 4,5 h
3. 1,5 h

pri meni je slo še hitreje  user posted image .    bolelo pa vsakič svinjsko. user posted image    mogoce celo vsakič malo bolj.
 


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 16.9.2013 9:57:22 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Drugi porod
16.9.2013 10:01:14   
mini86
prvič 3h, ne vem je bolelo grozno ampak ok..
drugič...o groza..3,5h, bolečine pa take da sem mislila da bom umrla..sem se že poslavljala od mojgauser posted image
tko da pri meni je bil drugi porod hujši pa naj reče kdor če

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Drugi porod
16.9.2013 12:00:34   
aprilčica07
Že prvič sem imela hiter porod (1,5 porodne sobe), drugič smo pa komaj pravočasno pridrveli tja.. Pri meni ta teorija drži, drugič je blo ekspresno, ne samo hitro. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Drugi porod
16.9.2013 12:34:16   
sazi
Ko sem drugič rodila sem rekla, da grem tako rodit pa lahko še 10x. Tako kot sem rodila prvič, pa si res ne bi nikoli želela.
2. sem rodila hitreje, z manj bolečin in brez vseh dodatkov in pomagal.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Drugi porod
16.9.2013 14:43:24   
Anonimen
Zame to velja ... prvic rodila v 3h urah, drugic v dveh ... sicer je bila bolecina v drugo mal bol intenzivna, ampak nic kar se nebi dalo zdrzat (al pa sem od prvic ze pozabila user posted image ).

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Drugi porod
16.9.2013 19:51:22   
BODOČA 77
Hvala vsem za odgovore, vidim da je očitno pri vsaki nekoliko drugače,....ampak hvala vseeno :)))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Drugi porod
16.9.2013 20:24:40   
Izabelina
jup, prvič rodila v dveh urah, drugič v 40 minutah (od odteka vode do konca) nism niti do porodne prišla, sm rodila kar v sprejemni pisarni lj P user posted image
naslednjič, ko bom šla rodit bom že kšn tedn pred PDP kampirala pred porodnišnico user posted image
bolečine ne prvič ne drugič niso bile hude, tako, da zgleda da sm narjena za rojevanje otrok... medtem ko je dojenje pa popolnoma druga zgodba...
drugače pa mal povprašaj mamo, babico - se menda rojevanje kar "podeduje" no pri nas se je in sm res vesela, kar se tega tiče...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Drugi porod
16.9.2013 21:20:42   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
drugače pa mal povprašaj mamo, babico - se menda rojevanje kar "podeduje" no pri nas se je in sm res vesela, kar se tega tiče...

Če bi bilo to res, pol pri nas tamalega zihr nebi bilo ... user posted image

(odgovor članu Izabelina)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Drugi porod
16.9.2013 21:26:57   
Izabelina
no sej sm napisala menda user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Drugi porod
16.9.2013 21:39:52   
nusi
pri nas je tudi mami enostano rodila pa jaz tudi, po moževi strani je imela pa težave in jih je imela tudi hčerka. Ne gre se 100% za zanašat ampak to je biologija, lahko podeduješ predispozicije za lažji porod, npr boki ali karkoli že vpliva na to.
Drugače pa jaz sem obakrat ful hitro rodila, drugič mi je bilo hujše, ker sem vedela kaj me čaka, HB sem imela EA, ker m ej e kr zvil , ko sem v porodni dobila totalno ves spomin na vse bolečine in poporodne bolečine nazaj user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Drugi porod
22.9.2013 14:18:01   
Taddy78
Hitrejši že, hitrejši, lažji pa ne. Sina sem rodila v 4 urah, hči v dveh (6let razlike)...bolečina ista.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Drugi porod
22.9.2013 14:50:29   
saruška
Od sodelavca žena pred kratkim tretjič rodila - je rekla, da če bi prvi porod tako izgledal, da drugih dve sploh nebi bilo user posted image V glavnem, po njenih besedah je bil tretji porod katastrofa, pa brez kakih komplikacij da ne bo pomote... Tako da prvi, drugi, tretji... nema veze.

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?