|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Priprava na prihod otroka v podnajemniškem st...
4.7.2013 21:32:01   
Dorotheia
Je katera v situaciji, da s partnerjem živita v najemu in pričakuje otroka (ali pa je rojstvo otroka že dočakala)?
Kako je novico o nosečnosti sprejel lastnik stanovanja (sploh v kolikor je to prvi otrok)? Ste si lahko preuredili stanovanje po vaših željah? Nekateri lastniki namreč ne dovolijo nič spreminjat.

Imam pa še eno drugo vprašanje in sicer. Ko otrok pride na svet, mora imeti neko stalno bivališče, kajne?
Midva s partnerjem imava v najinem stanovanju prijavljen samo začasni naslov, stalnega pa še vedno oba vsak pri svojih starših (rekla sva si, da bova to spreminjala, ko bova sama lastnika svoje nepremičnine, ki jo nameravava kupit v roku nekaj let, če ne bo prišlo kaj vmes). Torej, v začetku februarja pričakujeva otroka, a ga bova tu, kjer sedaj živiva sploh lahko prijavila? Ker imava še midva tu samo začasno bivališče. Kakšne so sploh možnosti, ki jih bova potem imela (bova morala tudi midva tu prijaviti stalni naslov - ali je lahko samo otrok, ali bova mogla otrokov stalni naslov prijaviti pri starših ali kaj tretjega)? Kako je z vpisom v vrtec (zanima me predvsem za Kranj), če sva midva prijavljena tu samo na začasnem naslovu (jaz sem čisto iz drugega kraja, partner pa ima tudi stalni naslov v istem mestu)?

Pojma nimam, kako je s tem, sem iskala po spletu, pa nič našla zaenkrat. Mi lahko kdo pomaga z informacijami?
Malo sem mogoče zgodnja, ampak so določene stvari, ki bi jih rada uredila.
Hvala že vnaprej!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
4.7.2013 22:23:20   
dayya
Kolikor jaz vem tudi otrok ne bo moral tu kjer sta v najemniškem stanovanju imeti stalnega naslova, če lastik le tega ne bo privolil.
Kar se pa tiče bi mu jaz dala stalni naslov tam kje ima eden od vaju stalni naslov in to bi izbrala kraj v katerem bi tudi kasneje obiskoval vrtec. Če ste naprimer najemniki v Kranju in je tudi tvoj partner krančan naj bo otrok pri njem ali pač obratno.

Kar se pa tiče preureditve, se z lastnikom lepo pogovorta, mogoče vama bo pa dovlil kaj spremenit, niso vsi zadrgnjeni, lepa beseda lepo mesto najde.

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
4.7.2013 23:37:56   
Dorotheia
Hvala za mnenje.

Ja, glede preureditve sploh ne bo problem - imava fajn lastnika. Bova pa otroka res prijavila kar pri mojem, tam kjer ima stalni naslov. Ker je najbolj smiselno, sploh zaradi vrtca kasneje. Mislim pa da ne bi bil problem in da bi se lastnik tudi strinjal, da bi otroka teoretično lahko prijavila tudi v najinem podnajemniškem stanovanju. Ampak verjetno ne bova, ker planiramo čez leto ali dve iti drugam. Mimogrede, lahko otroku takoj za stalnim bivališčem prijaviš tudi začasno?

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
4.7.2013 23:55:01   
dayya
Ja mislim da lahko ja, en telefonski klic na upravni urad pa bo takoj vse jasno,

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
5.7.2013 1:40:26   
petea
Otroka lahko prijavita na enem izmed stalnih naslovov staršev. S tistim staršem bo potem tudi imel skupno gospodinjstvo.
Otrok ne more biti prijavljen na tretjem naslovu, torej tam, kjer ni prijavljen noben od staršev. Po drugi strani pa tudi ni avtomatizma, da če bi ga vidva sedaj želela stalno prijaviti na podnajemniški naslov, da bi potem stalno prebivališče pripadlo tam tudi vama.
Po prijavi stalnega prebivališča lahko, po enakem postopku kot sta ga opravila vidva, prijavita še začasno prebivališče otroka.

Če imate fajn najemodajalca, s katerim se dobro razumete, verjetno ne bo večjih težav z dogovorom o prilagoditvi stanovanja za malčka, verjetno bosta lahko uredila tudi prijavo začasnega prebivališča.


Še to: četudi v večini primerov (npr. obračun dohodkov za OD, ZPV ...) velja, da ste vsi trije člani družine, bo tisti starš, ki bo uradno imel drugačno prebivališče od otrokovega, včasih imel težave, npr. ne mogel vložiti vlog za izdajo otrokovih dokumentov, lahko ima težave pri prečkanju meje z otrokom ipd.

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
5.7.2013 13:10:21   
Dorotheia
Ok, midva sva se včeraj pogovarjala in nameravava narediti tako - otroka bova prijavila na stalni naslov mojega partnerja (zaradi vrtca pač), takoj zatem pa mu bova prijavila še začasni naslov pri nama na začasnem naslovu in midva šla prijavit še skupno gospodinjstvo prav tako na najinem začasnem naslovu - da bomo pač vsi 3 prijavljeni kot družina oz. skupno gospodinjstvo. To gre?
Ker mi pa ni ok, da bi jaz kasneje imela kakšne težave s papirji. Itak bomo na začasnem naslovu prijavljeni vsi skupaj.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
5.7.2013 13:51:39   
mistina
Za prijavo stalnega prebivališča ne potrebujeta privolitve lastnika, zgolj podnajemno pogodbo (pišem iz lastnih izkušenj). Midva sva ravno zaradi naraščaja s pogodbo šla na upravno enoto in prijavila stalno prebivališče (in skupno gospodinjstvo) v najemniškem stanovanju, tu sva nato tudi prijavila oba otroka. In lastnika o tem nisva nič obveščala, saj se s tem pri njemu ne spremeni čisto nič.

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
5.7.2013 14:13:02   
ronja
Midva s partnerjem imava v najinem stanovanju prijavljen samo začasni naslov, stalnega pa še vedno oba vsak pri svojih starših (rekla sva si, da bova to spreminjala, ko bova sama lastnika svoje nepremičnine, ki jo nameravava kupit v roku nekaj let, če ne bo prišlo kaj vmes).

Lahko otroka napiše en od vaju, vendar bi znala imet potem problem pri bolniških za otroka, ker jo v principu lahko dobi samo starš, pri katerem otrok živi, isto porodniško (je ne dajo za otroka, ki ne živi s teboj - saj ej logično)... Tako da če se da, si zrihtajta že zdaj, tudi z vrtecm ne bosta imela težav, če bosta prijavljena tam, kjer živite. Sicer bnoš dobila lahko vrtec v svoji občini, tu pa veliko težje. Meni so v vrtcu razložili, da ljudje, ki so prijavljeni na drugih naslovih, plačujejo prispevke za svoje občine in za njihove otroke tam gradijo vrtce, zato je potem problem, če ga hočejo dobit v drugi občini (če seveda ni dovolj mest, samo zdaj je vse precej polno). Tako da: če se da, se zmenita, da si prijavita tu stalno prebivališče.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
5.7.2013 14:14:16   
ronja
Ok, midva sva se včeraj pogovarjala in nameravava narediti tako - otroka bova prijavila na stalni naslov mojega partnerja (zaradi vrtca pač), takoj zatem pa mu bova prijavila še začasni naslov pri nama na začasnem naslovu in midva šla prijavit še skupno gospodinjstvo prav tako na najinem začasnem naslovu - da bomo pač vsi 3 prijavljeni kot družina oz. skupno gospodinjstvo. To gre?

Aha, to bi pa verjetno šlo. Če pa se da vpisat kar stalno, pa še boljše, imaš gotovo najmanj problemov. Začasno namreč recimo ni vpisano na osebni in če greš čez mejo, maš lahko probleme, če otrok ni na istem naslovu prijavljen, sploh če nima istega priimka... Nosit ves čas s seboj rojstni list pa tudi ni glih najbolj luštno.

Glede preureditve stanovanja verjetno ne bo problem, če data eno omaro stran (in jo spravita nekje, da jo lahko potem nazaj montirata, ko boste šli od tu) in data tja previjalko. Košek imata pa tako lahko ob postelji, pa je.

< Sporočilo je popravil ronja -- 5.7.2013 14:15:43 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
5.7.2013 15:20:43   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
isto porodniško (je ne dajo za otroka, ki ne živi s teboj - saj ej logično)...


Dajo jo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
5.7.2013 15:36:47   
Dorotheia
Saj skupno gospodinjstvo lahko prijaviš tudi na začasnem naslovu, kajne?
Potem glede bolniške zaradi otroka in ostalih zadev ne bi smel biti problem, ali toliko gledajo stalni naslov?
Meni je to grozno, koliko ene birokracije je to. Če bodo komplikacije, se bomo na koncu pa odločili raje tako, da si vsi prijavimo stalno bivališče tu, kjer smo sedaj. Nočem niti približno imeti kdaj kakih težav, če bom šla npr. z otročkom sama čez mejo ali kaj podobnega. Zato bi rada za vse to že sedaj se pozanimala, da ne bo potem prepozno.
V vsakem primeru si bom jaz stalni naslov morala spremeniti, če sem vas prav razumela. Bi ubistvu res čudno izpadlo, da bi moj otrok imel naslov na osebni drugje kot jaz.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
5.7.2013 16:16:58   
Anonimen
Saj skupno gospodinjstvo lahko prijaviš tudi na začasnem naslovu, kajne?


To pa lahko povem, ker sem ravno prešnji teden nekaj urejala. Skupno gospodinjstvo na začasnem naslovu ni možno! Jaz sem želela dobiti potrdilo o skupnem gospodinjstvu za mene in mojega partnerja, s katerim imava skupen začasen naslov in različna stalna naslova. Pa mi na UE Maribor tega ni mogla dati, rekla mi je, da lahko potrdilo o gospodinjstvu neki osebi izda samo za naslov, na katerem ima ta oseba prijavljeno stalno prebivališče. Dopuščam možnost, da bi mi kakšen drug uradnik na kateri drugi UE rekel drugače, ampak tak odgovor sem jaz dobila.

(odgovor članu Dorotheia)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
5.7.2013 22:25:55   
ronja
Dajo jo.

Odvisno od ZDja oz. CSDja. Moja sodelavka je imela ornk probleme oz. naši gor, ker je imela otroak prijavljenega drugje kot sebe in CSD ni hotel vrnit p., ki jo je delodajalec založil za prvi mesec. Ne vem, kako so se potem zmenili in se strinjam, da pred leti to še ni bil tak problem, vseeno pa imaš lahko probleme in zakaj si jih delat, če ni treba?

Če bodo komplikacije, se bomo na koncu pa odločili raje tako, da si vsi prijavimo stalno bivališče tu, kjer smo sedaj.

Po moje se ti to vsekakor splača. Saj ko se preselite na svoje, zamenjata vidva samo osebno, otrok bo verjetno imel samo potni list, kamor novo prebivališče samo dopišejo (vsaj tako piše na uradni strani). Ostalim pa samo spremeniš nov naslov, kar bi itak morala, ker boš itak vsem sporočila tudi če boš spremenila začasni naslov, ker ti je pač važno, kam ti pošiljajo pošto. Tako da - razen tega, da data še 1x naredi osebno, ni nobenega drugega stroška, ap veliko manj komplikacij.

Glede prehoda meje bojo seveda spet napisale, da se da - ja, da se prit marsikam, sama sem prišla v Bosno brez problemov, ko smo rabili še vizo za tja, pa še vedela nisem, da jo rabim, kaj šele, da bi me to ustavilo:D. Vendar lahko ti pa težijo. In poznam primere, ko so cariniki zahtevali rojstni list. Saj je prav, da so previdni pri prehodih otrok čez mejo, kaj pa če bi ga kdo res ukradel... Boljše da preverijo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
5.7.2013 23:54:20   
Dorotheia
Ali pa tuhtala sva, da jaz prijavim stalni naslov pri partnerju (torej pri njegovih starših) in tudi otroka seveda tja. Pa da prijavimo svoje lastno skupno gospodinjstvo tam - torej dodatno skupno gospdinjstvo (samo mi trije). Hkrati pa začasni naslov vsem trem, kjer sva sedaj. Ker tako bi si samo jaz papirje spreminjala, partner ne bi potreboval. In bi bil manjši strošek. Ker ni potrebno potem samo osebne spremeniti - treba vse dokumente (vozniški izpit, pasaport itd., pa cel kup enih obrazcev v službi, banki itd. itd.). Tako da ni samo osebna in je vse to le dodatni strošek. Kot rečeno, čez približno dve leti pa bova spet morala vse spreminjati. Se mi zdi potem bolj smiselno, da sedaj samo eden spremeni. Kaj menite čez to rešitev?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
6.7.2013 8:35:01   
zzm3014@gmail.com


Thanks for posting. By the way, if you interested in games,
check this out.More abuat Cheap WOW Gold at http://www.wowgoldfun.com/

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
6.7.2013 16:39:47   
Matkurja
Nimam pojma o tvojem vprašanju. Samo bi pa pripomnila, da ne pozabit patronažni povedat, na kateri naslov naj pride, da te ne bodo iskali na stalnem naslovu in podobno.

(odgovor članu zzm3014@gmail.com)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
19.9.2013 15:53:03   
pepa6
Jaz sem bila pred leti v isti situaciji kot ti, s tem, da sma oba s partnerjem ostala prijavljena vsak na svojem naslovu, otrok pa je bil prijavljen na mojem. Potem smo se selili v večje najemniško stanovanje, kjer smo se vsi trije prijavili začasno na tisti naslov in ni bilo potrebe po menjavi dokumentov.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
23.9.2013 10:44:55   
*zvezdica zaspanka*
IZVIRNO SPOROČILO: pepa6
Jaz sem bila pred leti v isti situaciji kot ti, s tem, da sma oba s partnerjem ostala prijavljena vsak na svojem naslovu, otrok pa je bil prijavljen na mojem. Potem smo se selili v večje najemniško stanovanje, kjer smo se vsi trije prijavili začasno na tisti naslov in ni bilo potrebe po menjavi dokumentov.


tudi midva živiva v podnajemniškem stanovanju in imava tu prijavljen le začasen naslov. otroka bova prijavila na stalen naslov pri meni, potem pa uredila še začasno prebivališče pri nama. fino je edino spisati aneks k pogodbi, da v stanovanju biva tudi otrok (s tem greš na ue uredit začasni naslov, ali pa če ti lastnik napiše, da se s tem strinja).
če je oče mož oz. je partner na csd priznal očetovstvo, potem se ga smatra za očeta in zakonitega zastopnika otroka in pri urejanju zadev ne bi smelo biti nobenih problemov (dandanes imajo tako ali tako že csdj, ue, zzzs in podobni zavodi tako dobro razpredeno info mrežo, da se vse da videti samo z vpisom osnovnih podatkov).

ps: tiste, ki tako živite - ali ste prikrajšane za kakšne pravice (olajšave, dodatki ipd., saj sploh ne vem kaj vse bi lahko bilo), ki bi vam drugače pripadale, če bi "skupaj živeli" na stalnem naslovu?

(odgovor članu pepa6)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
23.9.2013 13:41:20   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: *zvezdica zaspanka*
če je oče mož oz. je partner na csd priznal očetovstvo, potem se ga smatra za očeta in zakonitega zastopnika otroka in pri urejanju zadev ne bi smelo biti nobenih problemov (dandanes imajo tako ali tako že csdj, ue, zzzs in podobni zavodi tako dobro razpredeno info mrežo, da se vse da videti samo z vpisom osnovnih podatkov).



Če imata starš in otrok različno prebivališče, tak starš NE more urejati vseh uradnih zadev, povezanih z otrokom.

Pri zadevah, za katere je pristojna UE, se tega striktno držijo.



Res pa ne vem, kako upoštevajo skupno začasno prebivališče.

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
26.9.2013 22:07:18   
Ssana
Tud midva sva v najemniškem stanovanju. Uredila sva si skupno gospodinjstvo in se stalno prijavila..tako bova tudi otroka. Glede preurejanja pa je tako, da sva najela flat brez opreme, takod a sma si itak sama uredila vse..tako bo tudi glede otroške opreme. Svoje sobice sicer ne bo imel, ampak mislim, da dokler ne gre v šolo, ne bo trpel pomanjkanja po tem,. do takrat pa bomo upam, da že drugje.. :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Priprava na prihod otroka v podnajemniške...
26.9.2013 22:29:07   
Dorotheia
No, pri meni se je zdaj tudi že uredilo - midva sva se tudi vse zmenila z lastnikom in jaz sem že prijavila stalno bivališče (lastnik sploh ni delal problema zaradi tega), ker se mi je malo mudilo (mi je osebna potekla in da nisem imela dvakratnega stroška sem kar že sedaj vse hkrati uredila), moj pa si bo tudi tu uredil stalno bivališče do prihoda novega člana. Potem pa bova prav tako tudi otroka tu prijavila za stalno. Aja, pa skupno gospodinjstvo si bomo uredili tudi seveda.

Je bilo super, ker lastnik res ni kompliciral (tudi glede spremembe pohištva ne). Tako, da za kako leto ali dve, bomo tudi tako zdržali, potem pa upam, da si najdemo svoje lastno stanovanje.

(odgovor članu Ssana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?