|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naprosyn, nujno....
26.10.2013 18:12:47   
mamamajča
Prosim povejte mi, v koliksnem casu naj bi prijel naprosyn pri obupnem zobobolu.
Zob me je pocasi skelel nekaj casa, vceraj popoldne je pa postala bolecina ze huda. Do danes je nekako se slo, danes pa se je razbolelo tako hudo, da ne morem vec. Vzela sem naprosyn, pred pribl. pol ure. Bolecina sega ze v uho in vrat. Bi moral analgetik ze prijeti? K zobozdravniku bom sla, ja, samo zdaj moram to bolecino vsaj zacasno omiliti. help!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 18:24:04   
patrino
Sama sem jemala Naprosin nedolgo nazaj, ko sem imela hudo vnetje ledvic. Zdravnica mi ga je predpisala kot protibolečinsko sredstvo in lahko rečem, da meni osebno ni in ni prijel . Res je, da sem sama zategla kot podplat in sem ga vzela, ko me je že za znoret bolelo , vendar meni ni in ni zagrabil. Mož me je sredi noči odvlekel k dežurnemu po injekcijo in ko sem tam povedala, da sem vzela Naprosin, je rekel da sem ga najverjetneje vzela prepozno oz. se mi je vse skupaj že preveč razbolelo. user posted image Skratka, vnetje se mi je vleklo še kar nekaj časa preden so mi prijeli antibiotiki. Kljub temu, da sem naslednjič vzela Naprosin takoj, ko me je začelo zbadati v ledvici, mi user posted image
ni in ni prijel. Zato sem z jemanjem prenehala in v primeru bolečin raje vzela dva Lekadola, Naprosin pa zabrisala stran.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 18:25:02   
mamamajča
O to si me potolazila.... :(

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 18:27:30   
patrino
Žal mi je in prav rada bi te, samo meni čisto res nič niso pomagaliuser posted image . Na tvojem mestu bi poklicala dežurno ambulanto, zadevo razložila in vprašala katero drugo stvar lahko vzameš, da boš vsaj do jutri zdržala.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 18:31:53   
emma83
Naprosyn je isti smorn kot nalgesin. Meni so v lekarni rekli, da je v primeru hudih bolecin (migrena) lahko prvi odmerek dvojni, prihel naj bi v pol ure do ene ure. Meni je pomagalo.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 18:35:37   
patrino
Nalgesin je meni vredu in ga ponavadi vzamem kadar imam konjske menstrualne težave. Pri težavah z ledvicami mi ga zdravnica ni priporočala ( tako , da ne vem, če deluje podobno kot Naprosinuser posted image ), ne vem pa kako je pri zobobolu.

Da pa traja , da ti protibolečinsko sredstvo prime po eni uri, se mi pa zdi malo pretirano dolgo- a ni?

< Sporočilo je popravil patrino -- 26.10.2013 18:37:09 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 18:54:30   
emma83
V obeh je zdravilna ucinkovina naproksen, verjetno sta razlicna proizvajalca. Sem pa napisala pol ure do ene ure, meni prime prej.

< Sporočilo je popravil emma83 -- 26.10.2013 18:59:05 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 19:09:32   
m_o_i
naprosin meni tudi nic ne pomaga(protibolecinske jem enkrat na mesec...ko so tisti dneviuser posted image )-isti bonboncek kot lekadol mi je...
leta sem bila na nalgesinu(275 mg tableti sem najprej vzela dve, da je zagrabilo-kake pol urce-cez osem ur se eno)
zdaj sem dva meseca na diverinu in vzamem eno tableto in cez nekje osem ur se eno.

aja, ko je pa bolel zob(samo enkrat v zivljenju me je-modrostni-in upam, da nikoli vec), mi pa ni pomagalo NIC. takrat mislim, da se vzela stiri naprosine naenkrat, ker mi je blo za umret! potem me je dezurni zobozdravnik resil muk, ko mi ga je izpulil; ceprav je blo za kirurgijo(zoba nad dlesnijo ni bilo nic, ker se je sproti krusil), se je potrudil oz. trudil kake pol ure-on je vlekel dol klesce, jaz glavo gor in to je blo touser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 19:10:28   
m_o_i
pa se to: diverin je trenutno najmocnejsa protibolecinska tableta, ki jo dobis brez recepta. tak mi je rekla v lekarni.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 19:12:35   
mamamajča
Kako pa zgleda puljenje zoba? injekcija in nic ne cutis? pa potem ko injekcija popusti? ker mislim,d a mene tudi caka puljenje...

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 19:29:18   
mateyka
ko ti bodo spulili zob, ti bo po dveh urah resnična bolečina udarila ven (takrat injekcija popusti). priporočam ketonal ali voltaren. slednji mi je boljši, ker je tudi protivnetni in si po parih dneh že kar ok.
v glavnem imej nekaj močnega pri roki, je kar hudo. sploh zobje zadaj (modrostni npr.).

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 19:30:33   
aprilčica07
Če ti bodo zob pulili, boš injekcijo zagotovo dobila (no, vsaj jaz sem jo vsakič). Injekcija mene osebno ni bolela, v roku 5 minut sem imela "mrtva" cela usta in še pol obraza zraven. user posted image Puljenje me ni bolelo, čutila sem, da se nekaj dogaja, ampak bolečine ni bilo. Po puljenju je pa bolelo, ko je injekcija popustila. Mene so sicer matrali modrostni zobje in je bilo po posegih še par dni hudo. Bolečine sem krotila z tabletami, mi jih je zobozdravnik predpisal na recept (se pa ne spomnim katere so ble).

Srečno. user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil aprilčica07 -- 26.10.2013 19:31:28 >


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 19:33:11   
LuLu
Meni je pri enkrat morilskem zobobolu pomagala tableta Aulin. Na recept se dobi.
Tisto je bilo noro!!!

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 19:45:03   
m_o_i
za tistega, ki mi je dezurni spulil pred nekje 10imi leti-bolecine se ne spomnim, res ne. vem, da sem jemala tablete proti bolecinam, bolecine pa niso ble take, da bi se jih danes se spomnila...
AMPAK, tega, ki mi je pa letos na kirurgiji ven dajal(ni rezal, samo puljenje), tega pa ne bi ponovila! majkomila, mene je en teden ornk bolelo (bla na ketonalu). injekcija je res zakon, ampak potemuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 19:48:57   
mamamajča
Trenutno cutim tako bolecino, da ne morem razlocit, ce je krivec zgornji ali spodnji zob user posted image
Saj lezim, danes malo bolj laufajo risanke, bo ze..

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 20:34:01   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Meni je pri enkrat morilskem zobobolu pomagala tableta Aulin. Na recept se dobi.
Tisto je bilo noro!!!



meni pa Tramal...woooohoohooo... user posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 21:36:00   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Meni je pri enkrat morilskem zobobolu pomagala tableta Aulin. Na recept se dobi.
Tisto je bilo noro!!!



meni pa Tramal...woooohoohooo... user posted image


Meni je Aulin že zdavnaj nehal delovati user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 21:48:51   
malaMravljica
Jaz sem imela 3 leta nazaj dve operaciji na zobu in me je bilo strah kot hudi ca. Po operaciji mi je napisal recept za ene mega mocne tablete in povedal kdaj naj vzamem. Sem ga vprasala koliko casa bo drzala inekcija in just in any case sem to informacijo preverla se pri sestri in receptorki in potem sem prvo tableto vzela malo prej kot mi je bilo receno in naslednjo tudi malo prej, da me sploh ni mogli zacet bolet. Se mi zdi, da sem itak na recept dobila sam dve tableti ali mogoce za 2 dni, po teh mocnih sem ene mocne brez recepta vzemala in to takoj, ko se mi je zdelo, da bi znalo bolet. Ker tablet res ne jem sem rekla, da me enkrat ne bo pobralo in sem prisla cez brez bolecin.
In ce ti bodo pulili poskusi organizirat kaksno varstvo za otroka in poskusi res pocivat ene dva dni, kaksni sunkoviti gibi ti zihr ne bodo ravno v pomoc. Tudi ce se bodo malo vec risanke vrtele enkrat ne bo to postilo nobene vecje trajne skode. In zelim ti, da ti kaj prime, da neha bolet, pol pa fajn zrihtaj.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 26.10.2013 21:52:05 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Naprosyn, nujno....
26.10.2013 21:49:30   
Najaa
Uf, če se zobobol razboli, težko še prime kaka tableta. Meni vsaj ni, no. Sem bila par tednov na protibolečinskih zaradi enega zoba in sem pol že poštudirala, kdaj je zadnji čas, da vzamem. Ko se je razbolelo, ni prijela več.
Srečno in naj mine bolečina.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Naprosyn, nujno....
27.10.2013 8:09:29   
mamamajča
Jaz zobozdravnika nikjer tukaj okoli nimam do jutri. Kaj naj naredim,s ala nisem, to je ze pretirano.
Naj grem k dezurnemu zdravniku po neko protibolecinsko injekcijo al kaj? Zdrzat moram do jutri.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Naprosyn, nujno....
27.10.2013 8:26:01   
emma83
Pojdi k najblizjemu dezurnemu.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Naprosyn, nujno....
27.10.2013 8:33:08   
asyka
A ni bilo vcasih, vsaj v vecjih mestih, da je dezurna ambulanta v bolnici tudi imela zobozdravnika tam? Ce ne druga pojdi tja, da ti dajo nekaj proti bolecinam.

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Naprosyn, nujno....
27.10.2013 8:59:00   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Jaz zobozdravnika nikjer tukaj okoli nimam do jutri. Kaj naj naredim,s ala nisem, to je ze pretirano.
Naj grem k dezurnemu zdravniku po neko protibolecinsko injekcijo al kaj? Zdrzat moram do jutri.


V MB je dežurni zobozdravnik, če ti ni predaleč. SIcer nekaj malega doplačaš, če nisi občan, ampak zobobola pa ne bo več.

Drugače pa ja, idi do dežurne ambulante. Enkrat je kolegica imela tak zobobol in je bila tudi ponoči na urgenci - enkrat dobila injekcijo, potem pa so ji 2x dali infuzijo s protibolečinskimi sredstvi.

Drži se

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Naprosyn, nujno....
27.10.2013 8:59:50   
Tippi
Ma jaz bi šla k dežurnemu, sploh ni debate! In minili so časi, ko ti je dežurni spulil zob. dovolj je da ti ga odpre (ker sploh ni nujno da je zrel za puljenje), tolk da bolečina popusti, potem pa takoj, ko je možno, k svojemu zobarju. mora te vzet, brez naročanja, če je zadeva nujna, in pri tebi je. ne razumem, zakaj bi se filala z zdravili...

jaz sem preveč tako narejena, da ne bom trpela bolečine (vsaj ne tako, kot je hud zobobol), če mam pa pred nosom pomoč. ni šans!

< Sporočilo je popravil Tippi -- 27.10.2013 9:01:24 >

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Naprosyn, nujno....
27.10.2013 11:18:34   
mamamajča
Imas popolnoma prav!

Hvala mamice, za odgovore!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?