|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PEČ na pelete!
16.3.2012 12:38:39   
ZARA
Imate katera ta sistem doma priklopljen na CK. Taka varianta me zanima. Kako ste zadovoljni? Kje kupujete pelete? Kako je s subvencijo? Jst malo računam in pride peč kar draga ampak so peleti tako zelo poceni da proti olju ni primerjave.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 13:00:21   
josephine27
Nimamo še, bomo pa imeli v kratkem oz. enkrat do naslednje kurilne sezone. Peč smo že kupili, ker je mož akcijsko nekje dobil. Po pravici povedano se kaj veliko ne spoznam na to. Imam pa moža, ki se kar spozna na te stvari. Tako da če on pravi da bo bouser posted image . Subvencije so kolikor vem samo za določene modele. Kako funkcionira pa bomo videli drugo leto.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 13:50:47   
Paštetka
Kaj pa so to peleti?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 14:10:57   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Kaj pa so to peleti?

ubistvu les ki je tako rezan da ga ni potrebno nič zagati, Je pa to vse skupaj zloženo na paleti.


A majhne peči tudi obstajajo, za stanovanje recimo?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 14:13:11   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Kaj pa so to peleti?

http://www.profiles.si/lesni_peleti.php

Te čisto razumem, da ne veš. V Dubaiu verjetno ne laufa ta stvar.user posted image

< Sporočilo je popravil ZARA -- 16.3.2012 14:14:15 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 14:18:31   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Kliki
A majhne peči tudi obstajajo, za stanovanje recimo?


http://www.youtube.com/watch?v=0p7E1ShHhPk

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 14:24:31   
Kliki
hvala.
A si za cene peči in palet že gledala?

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 14:26:57   
ZARA
Te etažne peči so dokaj poceni tam 1300€ naprej, se mi zdi. To ki jo hočem jst, priklopljeno na CK je cca 3600€ z zunanjim zalogovnikom. Imaš seveda še dražje, odvisno od moči. Peleti so pa 200€ na tono.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 14:36:30   
Kliki
A ha potem so te za 1300€ bol kot kamin.

Za kolko časa pa cirka je tona palet?

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 15:45:40   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Kliki

A ha potem so te za 1300€ bol kot kamin.
Za kolko časa pa cirka je tona palet?


Jst imam podatek, da tona naj bi držala vsaj 1,5 -2 meseca. Seveda je vse odvisno. Nam je rekel, da več kot 3,5 t naj ne bi pokurili. Cca 120m2. Pa tudi če pokuriš tono več je proti olju še vedno smešno poceni.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 15:46:41   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Nimamo še, bomo pa imeli v kratkem oz. enkrat do naslednje kurilne sezone. Peč smo že kupili, ker je mož akcijsko nekje dobil. Po pravici povedano se kaj veliko ne spoznam na to. Imam pa moža, ki se kar spozna na te stvari. Tako da če on pravi da bo bouser posted image . Subvencije so kolikor vem samo za določene modele. Kako funkcionira pa bomo videli drugo leto.

Koliko ste pa dali za peč?user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 15:50:05   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: Kliki

A ha potem so te za 1300€ bol kot kamin.
Za kolko časa pa cirka je tona palet?


Jst imam podatek, da tona naj bi držala vsaj 1,5 -2 meseca. Seveda je vse odvisno. Nam je rekel, da več kot 3,5 t naj ne bi pokurili. Cca 120m2. Pa tudi če pokuriš tono več je proti olju še vedno smešno poceni.

Ja pa proti plinu tudi je ful drag.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 15:56:40   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Nimamo še, bomo pa imeli v kratkem oz. enkrat do naslednje kurilne sezone. Peč smo že kupili, ker je mož akcijsko nekje dobil. Po pravici povedano se kaj veliko ne spoznam na to. Imam pa moža, ki se kar spozna na te stvari. Tako da če on pravi da bo bouser posted image . Subvencije so kolikor vem samo za določene modele. Kako funkcionira pa bomo videli drugo leto.

Koliko ste pa dali za peč?user posted image


Točnega zneska ne vem. Peč je bila cca 2500 eurov ampak smo potem še nov bojler za vodo vzeli, ker ta ki ga zdaj imamo naj ne bi bil primeren. Tako da nas je vse skupaj prišlo okrog 3500.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 17:05:34   
malaMravljica
Mi kurimo sam se te pelete, tisti ki so spresani v velikost recimo 20x10x8 (dajam podatek na oko) pa nismo menjali nobene peci, kurimo pa jih v centralni in na kamin in se eno pec alla kamin, men je fajn, ker je fajn zapakirano in ker nase stanovanje vecinoma sam na pec in kamin ogrevamo in imam to v stanovanju, ne smeti mi in skor celo tono damo na enkrat na hodnik in je tik tak vse gor.Izkoristek je sicer mal slabsi kot drva, sam nam to ne odtehta. Pokuris pa odvisno od velikosti, izolacije in mraza, sam vec kot eno tono na mesec nam ni ratalo v letos ekstremnem mrazu . Na vikendu pa kurmo na tiste full majhne k eni leseni zebljicke (zenski opis) in tam smo pa pec menjali. Glede subvencije za pec, kupili v drugi drzavo, kjer je bila ravno tok cenejsa kot pri nas subvencjonirana. Cena tistih prvih, kjer sem velikost napisala pa, odvisno kje, kdaj in
koliko kupis, mi smo za prihodno zimo ze nabavli in pametno kupili, cena bila 167 na tono.Na koncu lahko recem, nam to ogrevanje ustreza.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 20:48:34   
mamica 2008
mi kurimo na pelete.smo zelo zadovoljni.imamo pa pec od centrometala.in vse kaj gre zraven(zalogovnik,puz,gorilnik,vse).imamo pa vecjo pec in vse skupaj je v kurilnici v kleti.sicer je invensticija malo draga se pa splaca,no vsaj nam se.ja pa takole ce recimo,mi smo prej porabili 2500 do 3000l kurinega,sedaj pa cca.5 ton pelet.je pa res da imamo 25 stopinj.pelete se razlikujejo po ceni in kvaliteti.smo probali trojne.iz obija 1t skoraj 250e,so vredi,pepela je normalna kolicina.iz jagera,imajo manjso kaloricno vrednost,vec pepela,1t 240e.pol pa iz cugmajstra iz okolice celja so,1t 185e,so super,malo pepela,vecja kaloricna vrednost.in te sedaj kurimo ker so se najbolj obnesi.je pa tud odvisno iz katerega lesa so nareti peleti,ali je vec smreke ali bukve.
uglavnem mi smo vec kot zadovoljni,pa tud financno smo ogromno prihranili.nam niti malo ni zal da smo se za to odlocili.no sedaj pa lahko samo upamo da se nebojo fesjt podrazili.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PEČ na pelete!
16.3.2012 20:52:59   
mamica 2008
MALA MRAVLJICA kje pa ste jih vi dobili za 167e?
subvencija na te peci je bila lansko leto,ce pa je se letos pa nevem.mi smo jo dobili,25% od racuna,oz.zneska ki smo ga placali.pri nas 1t drzi 1 dober mesec.no,odvisno od vremena tudi.

(odgovor članu mamica 2008)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PEČ na pelete!
17.3.2012 10:52:08   
malaMravljica
IZVIRNO SPOROČILO: mamica 2008

MALA MRAVLJICA kje pa ste jih vi dobili za 167e?
subvencija na te peci je bila lansko leto,ce pa je se letos pa nevem.mi smo jo dobili,25% od racuna,oz.zneska ki smo ga placali.pri nas 1t drzi 1 dober mesec.no,odvisno od vremena tudi.



glej, jaz govorim o ceni 167 eur za to
http://www.holzbrennstoffe.de/img/bimg/holzbriketts-bimg.jpg  in mi v hisi kurimo to, v peci, v kaminu in v centralni, nismo nic menjali nobene peci za to. Centalno ne rabimo za nase stanovanje, ker mi nasih 170 m ogrevamo s pecjo v stanovanju in je super, kamin pa obcasno zakurimo za romantiko. Glede cene, ti ne bo kaj dosti pomagalo, ker je kupljeno v tujini, sam tudi tu so cene visje, moj je nabavil za prihodnjo sezono ravno zacetek hudega mraza letos, prej je bila pa zelo mila zima in je sla cena dol, pa nabavil je za en ta velik kontejner, je kupu se za brata, kolege in vse ki so zvedli, da se pri nas pol dobi to za tako ceno. Glede na kolicino je potem dobil nizjo ceno.

Tisti, kar ste dali pa zgotraj link, tisto pa kurimo na vikendu in tam pa kupimo kar v Bauhausu, ker tam pokurimo pa itak tok malo, da je cena cist brezpredmetna. Ampak glede peci, smo jo itak mogli menjat in ogrevamo tam 40 m, vzeli smo najmanjso kar se jo dobi, pa je za naso kvadraturo premocna, tudi ce damo na min ogrevanje tok zahajca, da morem zracit pol. Je pa fajn tudi tisti nacin ogrevanja, sam notri usujes in pol samo dozira in hitro segreje. Avtorici vprasanja pa se to gelde subvencije. To pec smo kupili v Italiji brez subvencije, ker je bila ista cena kot pri nas s subvencijo. Pa se dol je pol ni bilo treba vozit in so oni zmontiral. Te subvencije znajo itak bit sam pesek v oci, das ceno gor, da jo lahko pol znizas, itak.

(odgovor članu mamica 2008)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PEČ na pelete!
17.3.2012 11:03:34   
ZARA
U, super. Koliko infotov!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: PEČ na pelete!
17.3.2012 11:56:36   
malaMravljica
ja, se glede barve in kakovosti. Bolj lepa svetla barva je, boljsa je kvaliteta. Sem vprasala dimnikarja zadnjci in je rekel, da so videti lepi, da ni svinjarije notri in da se to vidi tudi na dimniku.
Pepela pa ti ta veliki dajo veliiiiiko manj, ko smo kuril na drva sem pepel vn vsak teden, letos pa mogoce 1 x na mesec oz manj, ne vec kot 3 x v sezoni. Jupi.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PEČ na pelete!
19.3.2012 22:44:57   
Mimona29
vau, cisto novo podrocje zame!

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: PEČ na pelete!
20.3.2012 10:28:21   
Klemy82
Ja, tast je reku, da jeseni bomo šli na to. Zdej kak pa kako pa nč ne vem. :) Povem jeseni. :)

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Mimona29)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: PEČ na pelete!
20.3.2012 11:47:02   
Adelina
Samo v vednost. Dobijo se tudi gorilci, katere namontiraš na oljne peči. Mi nismo menjali peči ampak montirali samo ta gorilec in smo zadovoljni.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: PEČ na pelete!
22.3.2012 17:48:26   
ZARA
A imate plavega ali roza? user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: PEČ na pelete!
22.3.2012 22:50:07   
Adelina
user posted image Zdajle sem pa rabla, da sem dojela na kaj to leti.
Žal je kar črn, bomo pa roza srčke in modre avtke gor narisal, da bo bolj v stilu. Al pa če ti kupiš roza, pa menjamo.user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: PEČ na pelete!
15.7.2012 17:45:35   
simonav
Če ima katera pa bolj praktičnega moža pa se baje da narediti oziroma predelati tako peč kar doma. Mi smo našli veliko informacij tukaj http://www.alternativci.com/index.php?option=com_content&view=article&id=67&Itemid=72

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?