|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krči v 30. tednu
31.1.2008 18:48:55   
anteja
Pozdravljene sonosečke!
V 30. tednu sem se srečala s težavo, ki pa ne vem koliko je resna. Že nekaj dni imam krče v spodnjem delu trebuha, ki se pojavljajo neritmično, čez cel dan. Pojavlja se tudi otrdevanje trebuha, ki pa ni povezano s krči (kadar me črviči, trebuh nimam trd). Našega akrobata čutim zelo intenzivno, čez cel dan- Ima mogoče katera podobne težave in kaj mi svetuje? Hodim še v službo, kjer me ravno ne šparajo in počnem raznolike stvari z mojimi prvošolčki. Doma pa imam zdravo, živahno triletnico, ki rabi svojo pozornost.
Hvala za odgovor in lepo pozdravljene, Anteja.

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 31.1.2008 20:54:29 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KRČI V 30. TEDNU
31.1.2008 19:10:44   
trnuljčica
Kaj pa če imaš virusno okužbo prebavil? Mislim glede na to, da delaš v šoli. Ravno danes sem srečala znanko učiteljico, ki ima rotavirus.



(odgovor članu anteja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KRČI V 30. TEDNU
31.1.2008 19:10:59   
saline
Jaz bi na tvojem mestu poklicala G in ji povedala. Nikoli ne veš, če slučajno ne gre za začetne popadke. Sama sem imela podobne težave v 26 tednu in sem se šla pokazati. Hvalabogu niso bili popadki, sem pa morala kar nekaj časa mirovati.

(odgovor članu anteja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KRČI V 30. TEDNU
31.1.2008 19:35:57   
bondi
Ravno danes sem pisala o takšnih težavah. Meni so se vse težave, ki si jih opisala pojavile v nedeljo ponoči (krči, zvijanje po trbuhu...) in ker sem morala v pondeljek v laboratorij, sem se mimogrede ustavila še na ginekološkem oddelku. Zanimalo me je, če je to kakšna težava s prebavo (čeprav nimam nobenih prebavnih težav že celo nosečnost) oz. če je to kaj hujšega.
Poslale so me na CTG, ki ni pokazal nobenih sprememb ali popadkov je pa ginekologinja po pregledu razložila, da je mater. vrat skrajšan in zmehčan, ter da se odpiram.

Ležanje, pregled v torek, Buscopan in Magnesol proti krčem.

Tako, da bi se jaz na tvojem mestu šla pokazat. Škodit ne more.

LP
T.

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KRČI V 30. TEDNU
31.1.2008 19:36:22   
bondi
Aja, sem pa v 29 tednu... 

(odgovor članu bondi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KRČI V 30. TEDNU
31.1.2008 21:50:07   
maktub
bondi... aa ti je dala tudi injekcije Dexametasona oz. za hitro rast pljučk?.. meni mi je dala 2x in mi je bilo še teden o temu tako slabo.. take močne vrtoglavice da je obup...

upam da se ti je stanje poboljšalo.. meni se je vrat popravu za 2mm

(odgovor članu bondi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KRČI V 30. TEDNU
1.2.2008 7:28:48   
TinKiCa1
Ojla!
Pri meni je tud nekaj podobnega! Pa sem vpr.g, pa je rekla, naj ne skrbim, da je to zaradi tega, ker je otrok tako velik in to paše zraven :)


_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KRČI V 30. TEDNU
1.2.2008 9:20:35   
bondi
Niso mi še dali injekcij za rast plučk, ker morem počakat do torka, da vidijo, če se bo z ležanjem odpiranje ustavilo. Bom spročila, kaj so se odločili, upam samo, da ne bo treba ležat v bolnici, ker je že doma dovolj "težko"! :)

(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KRČI V 30. TEDNU
1.2.2008 9:39:50   
Skabi
Jaz sem tudi noseča 30 t in že kak teden vsak dan občutim TAPRAVE popadke. Ne samo otrdevanje trebuha, ampak gre čisto zares za popadek. Seveda sem se ustrašila, kaj je zdaj to (sploh, ker v prejšnjih nosečnostih tega nisem čutila), G pa je rekla, da je to normalno.user posted image

So tvoji krči mogoče pravi popadki?

(odgovor članu bondi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KRČI V 30. TEDNU
2.2.2008 15:44:00   
*anč*
men je trebuh otrdeval že od 20.tedna naprej, 3 mesece pred porodom pa se mi je krajšal maternični vrat. ginekologinja mi je priporočila magnesol in to kar konkretno dozo,2-3 tablete na dan, da ne bi prezgodaj rodila. rodila sem v 39. tednu in še  to inducirano,ker je bil mali že full velik in so se bali,da kasneje ne bi mogla rodit. mel je 4080 g,54cm in 37 obseg glavice.  tko,da je blo use ok! čim lepšo nosečnost še naprej!

_____________________________

Razveseljujeta nas dva sončka; Tristan in Kiara.

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KRČI V 30. TEDNU
2.2.2008 15:52:44   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Skabi

Jaz sem tudi noseča 30 t in že kak teden vsak dan občutim TAPRAVE popadke. Ne samo otrdevanje trebuha, ampak gre čisto zares za popadek. Seveda sem se ustrašila, kaj je zdaj to (sploh, ker v prejšnjih nosečnostih tega nisem čutila), G pa je rekla, da je to normalno.user posted image

So tvoji krči mogoče pravi popadki?



Skabi, kako pa veš, da so pravi? Mene je tudi par dni nazaj fejst zvijalo, tako da je kar bolelo...čisto nekaj drugega kot otrdevanjeuser posted image

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KRČI V 30. TEDNU
2.2.2008 19:47:29   
Skabi
Zofy, vem, ker bo to moj tretji porod. user posted image    In bolečine pri pravih popadkih še nisem pozabila. Boli me bolj spodaj, pod trebuhom, traja nekaj sekund in mine.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KRČI V 30. TEDNU
9.12.2008 9:11:56   
Anonimen
No evo to tudi mene zanima.k krči so se mi pojavili zdjle zjutraj.sicer čist tako kot pri menstri ampak boli pa stisne nekaj sekund drži pol pa neha.isto v 30 tednu.prav tam ko so jajčniki boli.zdjle je sicer mimo ampak to se je prejle ponovilo približno ene 5x.pa ležala sem.

(odgovor članu Skabi)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KRČI V 30. TEDNU
9.12.2008 9:28:13   
detelja
jaz sem nekje prebrala, da se lahko krči pojavijo, ko je otrok že večji pa se nonstop kobaca-obrača in udarja ob maternico...otrdevanje trebuha pa so lahko tisti lažni popadki-ne vem kako se jim že točno reče...

_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KRČI V 30. TEDNU
9.12.2008 9:32:26   
Anonimen
No to je sicer možno da je otrok velik k en tedn nazaj je rekel da je že 1300g.
no to sicer ni rečeno da je tolk velik.sj čutm ga samo me je pa prej špikalo res ornk da se nism upala premaknit.
ampak to ni otrdevanje trebuha to vem kako je.sm mela jz prav krče.

(odgovor članu detelja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KRČI V 30. TEDNU
9.12.2008 16:03:12   
dushka
mene pa zadnje čase pri lažnih popadkih začne bolet tudi mehur, imam tak občutek kot bi me full tiščalo na wc. Ali je to še vedno normalno? Noseča sem pa 28 tednov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KRČI V 30. TEDNU
22.6.2014 0:00:14   
pepapepa
Pozdrav punce je še katera ostala na tem forumu?user posted image

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?