|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   morfologija
18.1.2007 9:10:40   
Liona
Pozdravljene,

nekaj me zanima. V začetku februarja sem naročena na morfološki pregled. Moj izbran ginekolog ga očitno ne opravlja in mi je rekel, da naj se naročim k Pušenjaku (kar sem seveda naredila). Danes pa sem izvedela, da bom plačala ta pregled 50 evrov. Sicer denar ni tak problem, ampak jaz sem bila prepričana, da ti morfologija pripada in da ni plačljiva. Kako je z vami? Ste jo plačale?

Hvala za pomoč
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: morfologija
18.1.2007 9:16:37   
mala
Naj ne bi bila plačljiva, ne vem zakaj ti jo tvoj ginekolog ne nardi-a nima ultrazvoka, ali je ne zna? No jest sem jo imela dvakrat pri obeh nosečnostih zastonj naredila mi jo je pa moja ginekologinja-tko, da res ne vem zakaj bi jo mogla plačat, probaj vprašat direkt dr.Pušenjaka na med over net-u!

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: morfologija
18.1.2007 9:28:30   
Luckabucka
Mogoče pa bi ti moral dat tvoj ginekolog napotnico? Morfologija je definitivno zastonj, ker ti v nosečnosti pripadata dva UZ. Prvi je okrog 12. tedna, drugi pa morfologija.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: morfologija
18.1.2007 9:47:15   
Alisa
Jaz sem NS plačala, morfologijo pa ne. Tko da mal še vprašaj drugod.


(odgovor članu Luckabucka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: morfologija
18.1.2007 9:50:43   
Anonimen
Ja tudi jaz se strinjam z ostalimi, da ti morfologija pripada in ti je ni potrebno plačat.

Pa baje ti pripadajo trije UZ, tako da ti kar malo zateži.

Jaz se včasih pritožujem nad svojo ginekologinjo, ki ni prav nič zgovorna, vedno moram vse iz nje izvlečt, ampak opažam pa da se imam v primerjavi z nekaterimi izmed vas prav fajn. Na vsakem pregledu imam namreč UZ, vodo mi vedno vzamejo, skratka kar dost stvari nam pripada.

(odgovor članu Luckabucka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: morfologija
18.1.2007 10:08:48   
fricka
Morfologija ni običajen ultrazvok. Za opravljanje tega pregleda so določeni zdravniki, ki so strokovno usposobljeni in imajo licenco. Podatki se pošiljajo v London, licence strogo kontrolirane. Z morfologijo določamo odstotek možne mongoloidnosti in odgovornost je res velika. Morfologija je plačljiva za vse razen za rizične skupine: nosečnice starejše od 36 let in z dednimi zasnovami. Preverjeno, saj sem bila jaz poslana na morfologijo, ker sem v času nosečnosti dopolnila rizično starost. V nasprotnem primeru pa bi jo plačala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: morfologija
18.1.2007 10:10:36   
fricka
Pardon, mogoče sem zamešala Nuhalno svetlino in morfologijo?

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: morfologija
18.1.2007 10:16:51   
cicmar
Ja, fricka ti si zamešala morfologijo in nuhalno. To, kar si ti opisala je pregled nuhalne svetline.
Morfologijo pa ti naredi tvoj osebni G-seveda brezplačno. Nisem še slišala, da bi se ta pregled plačeval.
Razen seveda, če greš k privatnemu G.

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: morfologija
18.1.2007 10:20:43   
rumba
Ja, fricka, ti pišeš o nuhalni svetlini. user posted image
Morfologija pa naj bi bila del programa, ki ga plača zavarovanje. Je pa res potreben kolikor toliko dober UZ, da jo lahko dobro opravijo. V Leonišču ti je tudi ne delajo in te pošljejo v porodnišnico, a z NAPOTNICO. Če tvoj G nima dobrega UZ, ti mora dati napotnico. Opomni ga, potem pa se naroči k Pušenjaku v porodnišnico. V Dravljah mislim, da ne delajo na napotnico. Če se motim, me prosim popravite.
LP

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: morfologija
18.1.2007 10:25:31   
Luckabucka
Fricka, res si malo zabrkljala NS in morfologijo. Morfologija pripada vsaki nosečnici, ugotavljajo pa če se user posted image  primerno razvija in  eventuelne okvare, ki se na UZ vidijo (prisotnost vseh organov....), NS pa ugotavlja po povečno tveganje za DS.
Alisa, NS si najbrž plačala ker si mlajša kot 35. Nisem napisala, da ti pripada zastonj pregled NS, ampak običajni UZ pregled, ki ga opravijo ponavadi med 9. in 12. tednom. To je UZ pregled, kjer v bistvu opravijo zgodnjo morfologijo. Ugotovijo, če srček dela, izključijo eventuelno izvenmaternično nosečnost in mislim, da je nekatere težje okvare možno videti že takrat. Določijo tudi, če je velikost zarodka ustrezna trajanju nosečnosti glede na ZM. NS je dodaten pregled, za katerega se lahko odloči vsaka user posted image , je pa zastonj samo za user posted image  med 35. in 37. letom. Po 37. letu ti pa pripada AC.

Lep pozdrav.

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: morfologija
18.1.2007 10:45:23   
rumba
Sem bila ravno na Pušenjakovem forumu, kjer je postavljeno podobno vprašanje. Če si bila ti in imaš G v Leonišču, je tako kot sem ti že omenila. V Leonošču ne delajo morfologije. Če ti je rekel, da se naročiš k Pušenjaku, je zagotovo mislil v porodnišnico in če ti niso dali napotnice, so pozabili. Pokliči, piši za napotnico in se naroči v porodnišnico. Tam bodo lahko zatežili, da je P že zaseden... in ti bodo vsilil koga drugega. Jaz bom vztrajala za točno določenega G! Bom pač tečna user posted image .
LP

(odgovor članu Luckabucka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: morfologija
18.1.2007 10:56:20   
Jelenche
hej Liona,

evo,jaz sem tudi brala pušenjaka in našla tole na forumu
vprašanje:
Moj ginekolog iz leonišča me je na morfološki pregled poslal k vam. Verjetno ga on ne opravlja. Zakaj pa je morfologija ponekod neplačljiva?

odgovor:
Spoštovani,

morfologija bi naj bila vedno krita iz osnovnega zavarovanja, vsaj osnovna morfologija ploda med 20. in 23. tednom nosečnosti, razen, če v zaradi zasedenih ali premajhnih UZ kapacitet v doglednem času ni izvedljiva. Zakaj so vas usmerili v Dravlje v mojo samoplačniško ambulanto za morfologijo ploda torej ne vem. Žal niste zapisali koliko ste nosči. Zgodnja morfologija z merjenjem NS in oceno tveganja za rojstvo otroka z DS je pri nosečnicah do 25. leta samoplačniška že odkar ta preiskava obstaja.

upam da sem kaj pomagala

LP

< Sporočilo je popravil Jelenche -- 18.1.2007 10:57:20 >


_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Luckabucka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: morfologija
12.9.2009 11:30:37   
tojeto
hej mislim da je to primerna tema za moje vprašanje. zanima me glede morfologije  a se to opravlja skozi trebuh al vaginalno????????

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: morfologija
12.9.2009 11:45:10   
power girl
Meni je delala oboje,ker ni našla ene ledvičke.


(odgovor članu tojeto)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: morfologija
12.9.2009 21:22:55   
nincrli
IZVIRNO SPOROČILO: tojeto

hej mislim da je to primerna tema za moje vprašanje. zanima me glede morfologije  a se to opravlja skozi trebuh al vaginalno????????


drugače pa se opravlja prek trebuha


_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu tojeto)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: morfologija
9.12.2014 7:07:30   
anika11
Dobro jutro :)
Jaz imam morfologijo 5 januarja in me zanima samo če lahko gre partner zraven ali ne ?
user posted image

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: morfologija
22.12.2014 17:54:20   
zvezdica_1
odvisno. moj G ne dovoli, pa sem šla v bolico, kjer so bili nad prisotnostjo bodočih očkov navdušeni...

mislim pa, da imaš pravico do napotnice za morfologijo-ti pripada iz zavarovanja in jo lahko delaš kjerkoli...

PS: moj je bil navdušen......se mi zdi, da je šele takrat bolj oprijemljivo dojel najinega user posted image

(odgovor članu anika11)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?