|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaporedna porodniska
11.1.2015 0:45:26   
Pikaloka
Pdp imam 10.5 mescev po prvem porodu. Torej kdaj dobim novo odlocbo za drugega otroka? A se mi prva porodniška ukine? Ali se mi druga kaj podaljsa? In ali se visina nadomestila kaj spremeni :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaporedna porodniska
11.1.2015 8:22:52   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Pikaloka
Pdp imam 10.5 mescev po prvem porodu. Torej kdaj dobim novo odlocbo za drugega otroka? A se mi prva porodniška ukine? Ali se mi druga kaj podaljsa? In ali se visina nadomestila kaj spremeni :)

Odlocbo dobis po tistem, ko oddas vlogo.
Prva porodniska se ti ne ukine, ampak prekine. Preostanek, priblizno 1,5 meseca, lahko pokoristis kadarkoli do 8.leta 1.otroka, v strnjeni obliki, po delih ali po dnevih. Upostevaj, da za preneseni del porodniske dobis 80% nadomestila oz. enak znesek, kot da bi bila na bolniski za otroka.
Lahko pa ta del dopusta preneses na partnerja in ga pokoristi takoj ali po otrokovega 8.leta.
Lahko pa kombinirata in si ga razdelita.

Karkoli bos naredila, moras na CSD dati vlogo za prenos dopusta, z dokazilom o upravicenem razlogu za spremembo koriscenja dopusta ter z navedbo, kako nameravas koristiti dopust. Obrazca za taksno vlogo ni, napises jo lastorocno.
Seveda lahko obe vlogi - to in za 2.otroka - oddas istocasno.

Druga porodniska se ti zaradi zaporednosti porodniskih ne podaljsa. Lahko pa preostanek prve pokoristis takoj po zakljucku prve.
Ce bo drugi otrok prehiteval za vec kot 20 dni, se ti bo zaradi nedonosenosti podaljsala 2.porodniska. Ce bi se rodil pred nastopom 2. porodniske, se ti avtomaticno 2.porodniska zacne z dnem poroda, od prve pa se se tisti dodatni dnevi prenesejo za kasneje. Seveda moras to dejstvo javiti na CSD, da izdajo nove odlocbe.

Visina 2.porodniske se ti izracuna na osnovi prihodkov zadnjih 12-ih mesecev pred oddajo vloge. Torej se uposteva nekaj plac in vecina porodniskih nadomestil.
Kakorkoli - preden oddas dokumente, se oglasi na CSD in opisi svojo zadevo, da se uskladite glede oddajanja dokumentacije.

Pa srecno in ne pozabi si kljub dvema dojenckoma kdaj vzeti nekaj casa zase.

(odgovor članu Pikaloka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaporedna porodniska
11.1.2015 20:07:44   
Pikaloka
Petea hvala za vse napisano :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zaporedna porodniska
12.1.2015 7:48:34   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Pikaloka

Petea hvala za vse napisano :)


Prosim.

Če še kaj ne bo jasno, vprašaj.

(odgovor članu Pikaloka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaporedna porodniska
12.1.2015 9:43:03   
pomlad08
Živjo, Petea, ker vidim, da obvladaš, bi te še jaz prosila za odgovor na moje vprašanje! Ni pa ista tema kot avtoričina, ampak sem se kar nalimala zraven :)

Jaz imam pdp konec maja, zaposlena sem pa komaj od začetka septembra - torej bom imela do nastopa porodniške le 8 mesecev delovne dobe. Upam, da mi v tem primeru vseeno pripada porodniška? In kako mi jo bodo izračunali, iz teh 8 plač na 12 mesecev ali kako? Zelo ti bom hvaležna za odgovor,

lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaporedna porodniska
12.1.2015 9:44:18   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: Pikaloka

Pdp imam 10.5 mescev po prvem porodu.



to si pa rekorderka user posted image user posted image

(odgovor članu Pikaloka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaporedna porodniska
12.1.2015 9:58:50   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
IZVIRNO SPOROČILO: Pikaloka
Pdp imam 10.5 mescev po prvem porodu.

to si pa rekorderka user posted image user posted image


Poznam družino, kjer je med sorojencema 10 mesecev razlike.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaporedna porodniska
12.1.2015 10:04:35   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Petea, ker vidim, da obvladaš,


Izkušnje naredijo svoje ...
user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Jaz imam pdp konec maja, zaposlena sem pa komaj od začetka septembra - torej bom imela do nastopa porodniške le 8 mesecev delovne dobe. Upam, da mi v tem primeru vseeno pripada porodniška? In kako mi jo bodo izračunali, iz teh 8 plač na 12 mesecev ali kako?

Porodniška ti bo pripadala, ker boš na dan nastopa PDP zaposlena.
Za osnovo porodniške se ti bo upoštevalo izplačane plače pred oddajo vloge (malo si preberi nov zakon, ki je pred meseci začel veljati, saj so sedaj za upoštevanje prihodkov nekoliko strožji pogoji kot pred tem), ostalo pa zajamčena plača iz enega leta 'iz naftalina' leta (2006 ali 2007?) - v glavnem je znesek precej nizek.
To ti bodo bolje znale napisati punce, ki so bile na istem kot ti. Malo pobrskaj po RR, se vsake toliko časa najde kakšna tema o tem.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaporedna porodniska
12.1.2015 10:09:32   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Petea, ker vidim, da obvladaš,


Izkušnje naredijo svoje ...
user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08
Jaz imam pdp konec maja, zaposlena sem pa komaj od začetka septembra - torej bom imela do nastopa porodniške le 8 mesecev delovne dobe. Upam, da mi v tem primeru vseeno pripada porodniška? In kako mi jo bodo izračunali, iz teh 8 plač na 12 mesecev ali kako?

Porodniška ti bo pripadala, ker boš na dan nastopa PDP zaposlena.
Za osnovo porodniške se ti bo upoštevalo izplačane plače pred oddajo vloge (malo si preberi nov zakon, ki je pred meseci začel veljati, saj so sedaj za upoštevanje prihodkov nekoliko strožji pogoji kot pred tem), ostalo pa zajamčena plača iz enega leta 'iz naftalina' leta (2006 ali 2007?) - v glavnem je znesek precej nizek.
To ti bodo bolje znale napisati punce, ki so bile na istem kot ti. Malo pobrskaj po RR, se vsake toliko časa najde kakšna tema o tem.


Okej, hvala! Se mi je zdelo, da bo tako nekako :)

lp

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaporedna porodniska
13.1.2015 23:43:43   
Pikaloka

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08


IZVIRNO SPOROČILO: Pikaloka

Pdp imam 10.5 mescev po prvem porodu.



to si pa rekorderka user posted image user posted image

Za prvega smo se namatrali ...tudi ss je bil prej....drugi je sicer planiran, ampak ker je spocet naravno , je vseeno veliko presenecenje :)

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?