|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 7:30:59   
fionaP
Moj mož bo definitivno šel zraven, ker ne bi rad zamudil prihod svojega otročka na svet.

So pa tudi taki očki, ki jim do tega ni in rajši počakajo zunaj ali celo doma. Koga naj vzame taka nosečnica s seboj?
a) naj bo sama
b) naj vzame s seboj mamo ali sestro
c) naj vzame s seboj najboljšo prijateljico

Jaz bi, če bi bila v taki situaciji, s sabo vzela mamo.

Če bi pa mene prijateljica prosila, če grem z njo rodit, bi jo pa trenutno zavrnila. Zakaj? Ker je en porod še pred mano. Se mi zdi, da porod izgleda še veliko hujše, kot pa dejansko je. Zato ga ne bi želela doživeti iz vidika opazovalca in videti stvari, ki so mi bile kot porodnici prihranjene...
Mogoče sem čudna, ampak ne bi želela dobiti kakšnega nepotrebnega strahu.

Če bi pa že zaključila s svojo "reprodukcijo", potem bi pa brez problema pomagala prijateljici rodit...

Ali se vam ne zdi, da bi se ženska, ki ni še nikoli rodila, zaradi prisotnosti pri porodu potem poroda bala?
Samo v razmislek.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 7:43:22   
mahica
Živjo, pri meni je pa tako, da bo šla z menoj najboljša prijateljica, ker bo fant odsoten po službeni dolžnosti, pa do sedaj nisem razmišljala s te plati. Sicer pa je vesela ter počaščena, da sem prosila njo in ne sestre naprimer... Ne vem, jo danes vprašam, kaj misli o tem; je pa res, da tisti, ki sodeluje pri porodu, ni nujno primoran ogledati si kaj vse se tam spodaj dogaja, je res?

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 7:46:06   
Anonimen
Naravno je da ženske rojevajo same, tako jaz ne bi nikogar jemala s sabo in tudi dvomim, da bi šla zraven koga.

(odgovor članu fionaP)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 7:51:04   
darjatimci
Jaz pa razen partnerja(moža) ne bi vzela nikogar drugega.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 7:52:39   
*zvezdica*
Jaz mislim, da bi v takem primeru vzela sabo svojo sestrično...ker je oseba, ki zna v dol. situacijah zelo dobro odreagirat...tud pri porodu bi se najrž dobro obnesla

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 7:53:41   
Yasminka
Hoj!
Mož bo skoraj 100% prisoten na porodu (upam da ne bo službeno odsoten), drugače pa bom odšla sama rodit. Če pa bi zagotovo vedela, da se v porod podajam sama, bi za spremstvo prosila sestro, ki je hkrati moja najboljša prijateljica in zaupnica.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 7:55:20   
sarči
Jest vem,da brez partnerja ne bi zmogla,ali vsaj brez kogarkoli,ker vseeno rabiš nekoga saj te tam pustijo samo,pol si pa pomagej!
fionaP,jest sem vidla ogromno porodov pred mojim,ker sem delala v porodnišnici in me rodit ni bilo strah,ker sem vse že prej vidla in bila pripravljena na najhujše,zato ne vidim razloga,da ne bi ustregla prijateljci,če bi te ta zato prosila.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 7:56:32   
sarči
Kogarkoli-je mišljeno kot sestra ali prijateljca!

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 7:58:14   
muki1
Jaz brez možane grem več rodit, kako me je fajn masiral med popadki.
Je pa moja sestrična vzela mamo zraven, ker je prvič partner omedleval, ali nekaj takega .
Me je prijateljica prosila, ker sta se z možekom ful kregala, sem privolila, samo sta se na srečo pobotala, potem pa je porod zamudil, ker so ga ob sprejemu poslali domov, češ, te pokličemo- pa je prehitro(2 uri) rodila svojo punčko.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 8:44:19   
Minka Pobalinka
Jaz sem najprej računala na partnerja, ampak to žal ne bo možno , ker se mi obeta CR, on pa ni "od foha"..menda samo take spustijo zraven pri CR . Če bo šlo po planu, pa bo pa pri CR ob meni moja mama.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 9:27:24   
Anonimen
Kaj pa vem, odvisno kakšna je ta prijateljica. Ljudje so različni. Ena moja znanka, ki je prej že imela dva otroka, je bila zraven (slučajno je tako naneslo) pri porodu svoje sestre, pa je morala iti ven, ker bi drugače skupaj padla. Njeni porodi ji pa niso bili čisto nič posebnega, rodila je s čudežno lahkoto. Tako da, saj pravim, različno.
Jaz sem šla roditi sama in sem si mislila, da je tako še najbolje. Če sedaj pomislim za nazaj, bi bilo mogoče dobro, če bi imela kakšno močno osebo poleg, ki bi me pripravila do tega, da bi med popadki ležala, ker so bili v tem položaju močnejši, in bi se morda vendarle odpirala. Tako pa sem sama sedela par ur v proodni sobi na postelji in se tudi pod razno nisem imela namena uležti, kot so mi babice naročile, ker me je pač leže še bolj bolelo.

(odgovor članu fionaP)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 10:04:31   
Nikita***
Jaz si sploh ne predstavljam, da bi moj rekel, da ne gre zraven. Se mi zdi, da je to nekako njegova dolžnost,če si jaz želim njegove prisotnosti. Saj je otročiček od obeh, ne samo moj. V primeru drugih okoliščin (službena odsotnost, bolezen,...) pa bi za to prosila najboljšo prijateljico.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 10:16:53   
KIRA
ker najboljših prijateljic nimam, te ne morem vzet s sabo. imam pa najboljšega prijatelja, tega pa bi vzela. mame niti pod razno ne, ker bo preveč živčna in mi ne bo v pomoč, sestra pa je tako ali tako bolj taka luftarka in je tudi ne bi marala poleg. če pa tud moj prijatelj ne bi hotel/mogel iti, bi pa šla sama. in tud bom, če bo treba (zato ker atija ta vikend ni).

je pa hvalabogu moj mož take sorte, da me ne pusti nikamer samo it, ker ve da ne maram dohtarjev. ko sva hodla na IVF (pri bebici št. 1), je bil na ČIST VSAKEM pregledu z mano, tud notri bi šel, pa ga niso pustili, pa pri CR tud ne.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 10:22:59   
ameli
Brez moža ne grem nikamor! Če je bil zraven pri , naj še trpi z mano !

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 10:25:28   
KIRA
hehehe ameli, to ti je odgovor! kaj pa če ga ne bi blo - bi bil recimo par dni v tujini, kot moj???

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 10:46:59   
ameli
Nima kam it! Bom mu pasuš in osebno vstran vzela!
Vozniško in prometno pa bom nosla v torbici .
Zakaj toti trakec ne šteje čez rok?! NO, bolje, da ga odstranim.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 11:14:05   
*maja
Bi šla kar sama, če mojega ne bi bilo, sem taprvega šla tudi sama rodit, in ni bilo nič groznega , samo je bilo pa pri naslednjih dveh definitivno veliko lažje že zaradi tega, ker je bil z mano moj dragi .

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 11:18:59   
Teni_
Ne vem koga bi vzela zraven, ampak mame 100% ne. NE me vrašat zakaj ne, ampak ne. Na srečo bo moj tudi 2. zraven. Sem pa bila jaz zraven, ko je rodila moja prijateljice, ker pač z otrokovim očetom več nista bila skupaj. Se mi to ni zdelo nič takega. Lp,Mojca

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Koga s seboj v porod., če očka noče?
22.9.2005 13:44:21   
Anonimen
Ameli, jaz pa sem mislila, da si komaj zanosila, glede na trakec.

(odgovor članu fionaP)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koga s seboj v porod., če očka noče?
24.9.2005 12:49:14   
suky
Moj ne bo šu zraven pa men se tud to ne zdi potrebno, ker bi me samo živčno delov....že zdej meuser posted image . Zato pa bom s seboj vzela mamo, ker ma tud živce za to(je medicinka) in me že od nekdaj stoji ob straniuser posted image Go mamiuser posted image

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koga s seboj v porod., če očka noče?
24.9.2005 13:10:08   
lenika
Z menoj bo šel mij mož, če pa on ne bi mogel it, bi šla pa sama.

(odgovor članu suky)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koga s seboj v porod., če očka noče?
24.9.2005 18:41:20   
Morgaine
Moj tudi ne bo prisoten pri porodu, bo pa zato moja mama. Mislim, da mi bo v veliko pomoč in se že v naprej veselim, da jo bom imela ob sebi.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koga s seboj v porod., če očka noče?
24.9.2005 19:00:05   
Anonimen
Pri taki stvari, kot je porod, še posebej če je prvič, mislim, da si vsaka nosečnica želi zraven pomoč nekoga, ki mu 100% zaupa.
Kako bo pri nama, še ne vem, moj možek je prej stalno trdil, da to ni za njega (pa ne zaradi krvi ali česa podobnega), ker ga porod sploh ni zanimal, zadnje čase pa kar nekaj govori o tem, da bi mogoče pa le šel. Prej ni imel realne predstave o nosečnosti in porodu, sedaj je to bližnja prihodnosti in na vse skupaj gleda z druge perspektive. Ga pa v nobenem primeru ne bom silila. Hočem, da je tam zaradi sebe in ne zaradi moje prisile. Mislim, da mi bo le tako lahko resnično stal ob strani.

Če slučajno le ne bo šel, pa še ne vem, koga bi vzela, mamo ali dobro prijateljico. Mami je medicinska sestra, tako da ji je to bližje, kolegica pa mislim, da razume vsako mojo željo, ne da bi jo sploh izgovorila. Ampak zanjo me je strah, ker sama še ni rodila, da bi se potem ustrašila, ko bi videla, kako stvar poteka v resnici. Saj je še čas, bodoči očka se tudi opogumlja...

(odgovor članu Morgaine)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koga s seboj v porod., če očka noče?
25.9.2005 11:42:24   
anajmad
Jst bi s sabo vzela mojo sestro.Sem hotela tako ali tako,sam ne pustijo dva zraven.Mož je bil pri obeh mojih porodih,razen priuser posted image Vidu,so ga ven poslali,ker niso vedeli,kako se bo izteklo.
en lpuser posted image D.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koga s seboj v porod., če očka noče?
25.9.2005 11:59:35   
Pi-kica 1
Če moj mož ne bi mogel iti zraven, bi definitivno šla sama. Porod je zame tako intimen trenutek, da ga lahko delim samo z možem.

LP

Pi-kica

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?