|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   februarčice - morfologija
19.9.2005 8:04:23   
sazi
Pozdravljene,
Ker smo vse že nekje tam od 16 tedna naprej me zanima, kdaj boste imele morfologijo - če so vas vaši G že napotili. Zanima me zato, ker naj bi se izvajala nekje med 20. in 22. tednom, meni pa so zaradi odsotnosti G prestavili pregled na teden dni pozneje in bom imela pregled pri G šele v 23. tednu, in takrat naj bi mi dal šele napotnico za UZ (tam se je potem najbrž potrebno še naročiti...). Morda katera ve, kako pomemben je ta časovni okvir za morfologijo in če je kaj narobe, če je npr. šele v 24. tednu?
Drugače pa - nosečniške hlače so zakon - trebušček je že prevelik za v običajne hlače, pa po trebuščku se vsake toliko nekaj premika... Prav uživam v vsem skupaj.
Pozdravčke vsem
Neposredna povezava do sporočila: 1
   februarčice - morfologija
19.9.2005 8:08:20   
malamisha
Dobro jutro!

Morfologijo imam v 21 tednu (30.09.) in komaj čakam da ponovno vidim našega junaka.

Naredila mi jo bo kar moja ginekologinja.

Kaj je pri drugih praksa, da vas pošiljajo drugim g.?

lp


Anita

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   februarčice - morfologija
19.9.2005 8:13:22   
Tina76
Oj!

Jaz bom imela morfologijo točno 22t4d in mi jo bo opravila moja G. Tako da k sreči ne bom rabla it na Fontano k dr. Japlu . Se mi je pri nuhalni tako zameril, da ga res ne bi želela več gledat.

Prvo brco sem začutila v soboto in je bilo tako zelo nepopisno lepo . Reeees. Komaj čakam na naslednjo.

LP

Tina +

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   februarčice - morfologija
19.9.2005 8:34:48   
marty5
Jaz sem naročena 10.10., ko bom v 21. tednu (20t2d).

Me pa nekaj zanima - kdaj začne (konkretno) rasti trebušček? Zdaj sem skoraj v 5. mesecu, pa še vedno oblečem stare hlače (sicer tiste bolj elastične in so bolj napete, ampak gre). Kdaj bom imela tisti ta pravi trebušček?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   februarčice - morfologija
19.9.2005 9:07:28   
nuka
Oj!

Jaz jo bom imela v 21 tednu. Naju že prav matra kaj bomo imel. Sicer so na NS rekli da bo , ampak bova preverila.
Brcike so vsak dan močnejše, trebušček gre pa samo še v kakšno trenerko .

LP

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   februarčice - morfologija
19.9.2005 9:22:09   
tinaxx
Jaz jo imam 5.10., ko bom 20. teden in komaj čakam, ker imam kup vprašanj za mojo ginekologinjo. In močno upam, da bom lahko zvedela, kaj bo. Na NS je je imel pikec vztrajno prekrižane noge.

Mogoče katera ve, kdaj se dela test za toksoplazmozo? Meni so vzeli kri samo na prvem pregledu in naredili kup testov, ampak nihče ni omenil toksoplazmoze.

Lep dan vsem!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   februarčice - morfologija
19.9.2005 9:54:05   
BaGSi
Jaz jo imam 27.9. v 22 tednu.
Komaj čakam, da bom videla našega in ali bo punčka ali fantek. Meni bo delal morfologijo osebni ginekolog, upam pa da bo imel moj čas it z mano pogledat UZ. Takrat mi bodo vzeli kri tudi za toksoplazmo (moj ginekolog pošilja na teste za toks. samo 2×: ob NS in ob morfologiji - ni pa to čisto po pravilih)
Hlače nosim samo še nosečniške, se mi pa že kar močno pozna trebušček.
Tamalega čutim brcat ze kakšne 4 tedne

Lep dan vsem!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   februarčice - morfologija
19.9.2005 10:38:54   
tinkatonka
Hojla!

Jaz imam morfologijo 10.10. Bo še moj dragi tudi z mano, za spol pa ne bova vprašala, naju bo kr firbec matral do konca. Zanekrat nimam niti tistih tipičnih nosečniških sanj, ko sanjaš o otroku. No meni se to še ni zgodilo, bi pa rada kmalu kaj sanjala, da vidim ali mi bo po sanjah plesala punčka ali tekel fantek

A je katera že imela morfologijo???

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   februarčice - morfologija
19.9.2005 11:18:22   
Kami
Pozdravljene!
Jaz jo imam tudi 30.9, se pravi konec 21.tedna. Se je že veselim, ker bi rada videla svojega malega fantička in se prepričala, da je z njim vse ok. Zadnje dneve me namreč prav boli njegovo brcanje, še posebno v spodnjem delu trebuha. Mogoče tudi zato, ker imam že precejšnjega - trebuh namreč (če pomislim, da se mi v 1. nosečnosti v tem času sploh še ni poznal, sploh ne morem verjet, da je takšna razlika!) in mogoče boli, ker se tako hitro širi. Bomo videli.
Uživajte v dnevu in štumfe gor, da vas ne bo preveč zeblo !
Kami

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   februarčice - morfologija
19.9.2005 11:28:07   
jasnica
Ojla!

Jaz imam pa morfologijo 17.10.,očitno med zadnjimi, sem pa že čisto nestrpna ker me zanima ali je še punčka,ali pa je lulček zrastu.
Trebušček raste,tako da sem že nekaj časa v nosečniških hlačah.
Komaj pa čakam da me začne brcat,ker si res želim to čutit,ker ne vem kakšen je občutek.
Drugače pa sem včeraj na majici opazila flek in sem mislila da sem se polila,potem pa sem ugotovila da je to naredila moja desna bradavica,prsa pa me spet mal bol bolijo.Ali je še pri kateri tako?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   februarčice - morfologija
19.9.2005 11:58:57   
GILDA
čau pupice,še jaz, da povem svoje,...
jaz imam pregled tudi 17.10. in mi ni jasna ene stvar,...meni moj G ni nič rekel o morfologiji(lahko tudi jaz nisem slišala ker enkrat ko stopim na ultrazvok sem potem ko malo zasanjana),tako, da zdaj več ne razumem al je to nek poseben pregled al kaj?razumem , da se ugotavlja spol,...o tem sem se pa menla s svojim G,pa še rekla sem mu da pridem z mojim fantom,...sem MALO zmedena,...prosim za obrazložitev,...hvala

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   februarčice - morfologija
19.9.2005 13:38:47   
bobika
Hej dekleta.
Jaz pa mislim, da bom imela kr to sredo morfologijo. Imam pregled, vzeli mi bodo spet kri , ker pa uz dela moja ginekologinja bo verjetno tudi morfologijo. Rekla mi menda ni nič glede morfo. Bomo pa takrat stari 19t3d
Morfologija je pregled z uz, ki pa je malo bolj podroben. Otroka celega premerijo (glavico, trebušček, nogice,...) in poskušajo ugotoviti, če bi bila kakšna napaka. Mislim, da je to nekako tako, če ni me popravite.

Moj je tudi v soboto zvečer prvič začuto premik našega dojenčka. Tak je bil vesel, ker sem ga jaz že tak dolgo čutla on pa ne. Drugače je pa vsak dan bolj živahn. Včeraj se je celo videlo na trbuhu kak en del ven tišči.
Hlače pa še spravim na rit svoje, samo so mi te nosečniške dosti bolj udobne. Danes ko je tak mrzlo mi je lepo trebušček pokrilo in mi je bobeku bilo toplo.
Poročam, ko pridem v sredo iz pregleda.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   februarčice - morfologija
19.9.2005 15:11:33   
MjaV
Živjo vsem
Jaz imam pa šele 05.10.2005 navaden pregled (takrat bova z imela napolnjenih 20 tednov), morfologijo pa še cca tri tedne kasneje (moja G. je tako določila, saj je menda takrat še vedno pravi čas za to), ampak jaz sem pa tako nestrpna... !
Tudi še vedno nestrpno čakam na prvo brciko... kdaj ste ve začutile (tiste ki ste prvič noseče)?
Sem pa ravno te dni ugotovila, da mi je buši dobesedno v enem tednu precej zrastel (prej se ni še čisto nič opazilo), pa sedaj so začeli iti gor tudi kg... se to dogaja tudi vam???
Upam, da se imate lepo, vsi pravijo, da je to obdobje nosečnosti najlepše...



(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   februarčice - morfologija
19.9.2005 16:28:52   
soncicaT
Tina76....a tebi se je tudi Japelj zameril...jaz sem bila hudo razočarana nad njegovim odnosom...

Kot da smo številke (saj vem da smo za njega)...no pa vseeno...

Lp

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   februarčice - morfologija
19.9.2005 18:02:08   
ursi
čao punce, evo še mene!

Jaz imam morfologijo 11.10.Bom v 21 tednu. Drugače pa pri morfologiji naj bi pregledali tudi notranje otrokove organe, če je vse ok. Tud jaz imam morfologijo kar pri osebnem G.
Mene pa zanima še ena stvar. Ali ste že kaj začele mazati svoje trebuščke in kakšno kremo si boste nabavle?
Drugače pa jaz še nosim svoje stare obleke.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   februarčice - morfologija
19.9.2005 19:04:07   
malamisha
Za mazanje uporabljam kremo za suho kožo (jo imam od prej) in mandljevo olje.

Upam da ne bom prislužila kakšne strije, če pa bo, pač bo...

Kar se tiče cunj... Najrajši sem v trenerki na vrvico, ker me ostalo tišči, kupila sem tudi prve nosečniške hlače (trenutno se sušijo). Neverjetno kako me je začelo razganjati, čeprav po kg se mi ne zdi tako hudo (cca 2,5 kg).

lp

Anita

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   februarčice - morfologija
20.9.2005 7:30:39   
BaGSi
MjaV - jaz esem v prvi nosečnosti čutila prve brce v 21. tednu
- kilogrami gredo kar klasično gor po 0,5 kg na teden po 17 tednu nosečnosti...
Ursi - trebušček sem začela mazat že kar hitro - v 2 mesecu; uporabljam pa olje od Welede, ki se mi zdi najboljše. V prvi nosečnosti pa sem uporabljala kar Sanosan - in je bilo tudi OK

LP!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   februarčice - morfologija
20.9.2005 7:56:11   
radovednica_
ojla punce.

šele danes imam malo časa de pregledam kaj se kej dogaja. sm prišla učiraj z dopusta pa je blo mal gužve..
jst imam morfologijo 29.9 ko bom v 22t (21t 4dni) tko de komaj čakam de vidimo . tudi moj gre zrave, za spol pa ne boma vprašala sma se tako odločla. čeprav mene tako zelo zanima de še ni čist ziher de bom zdržala do konca de ne bi vprašala.aja brcik pa še nič ne čutim, kar pa ni nič nenormalno za prvo nosečnost.

lepo se imejte

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   februarčice - morfologija
20.9.2005 14:58:21   
MjaV
Hojla punce,

ali ste tudi ve kaj razmišljale o 3D UZ, kjer ti posnamejo tudi par filmčkov na CD? Jaz sem pred časom nekje med prebiranjem starih tem zasledila, da je cena okrog 19.000 SIT, vendar ne vem kje tak pregled opravijo, kako to poteka in v katerem tednu naj bi se naročile, predvsem pa ne vem, ali se splača, glede na to, da bo meni morfologijo naredila kar moja G., v svoji ambulanti. Cena se mi zdi astronomska , po drugi strani pa je to lahko zelo dragocen spominček za ... Če je morda katera dobila tak CD, ali so filmčki lepo vidni in zanimivi? Jaz bi jih gotovo gledala 10x na dan... vsaj do rojstva...
Tiste, ki ste že imele morfologijo, ali so bili vaši zraven? Jaz imam namreč ta pregled v dopoldanskem času, ko je tudi moj v službi v drugem kraju (oddaljen cca 30 km) in ne vem, na kakšen način bi lahko uveljavil pravico, da bi bil zraven na tem pregledu? Ali se lahko v ta namen koristijo ure, ki so sicer namenjene za zdravniški pregled? Težava je namreč v tem, da dopusta skoraj nimava več, le še po tri dni in še to je zgolj za izredne razmere, katerih bo v tem obdobju pričakovanja gotovo še preveč, saj imava pred sabo še celotno adaptacijo podstrehe, ki mora biti seveda gotova do prihoda novega družinskega člana...
Skratka, ker brcik še ne čutim, se sedaj ukvarjam s samimi nepomembnimi malenkostmi... upam, da bo prav kmalu drugače...
Upam, da se imate tudi ve fino, sedaj, ko smo prebrodile začetniške težave...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   februarčice - morfologija
20.9.2005 16:19:20   
suky
Men so že na nuhalni svetlini posnel CD, kjer se vidi moj .Lep filmček 3D UZ, vidi se kako se premika, rokice, nogice, okice...men je blo to res WAW in ni mi žal, da sem šla.Šla bi še enkrat pa tud , če bi blo 20.000sit!!!Se splača.No,tm so mi rekl, da tud kasnej lahko posnamejo CD filmček otroka, ko je že proti koncu, da lahko vidiš obrazek svojega .Cena je pa okoli 6.000 do 10.000sit, ne vem točno.Se pa res lepo vidi in sem bla čist iz sebe, ko sem to vidla, ker nisem vedla, da zdaj že tako delajo UZ, da je taka slika sploh možna.Če mate možnost, pejte in posnamite filmček

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   februarčice - morfologija
20.9.2005 18:26:54   
SašaR
Ojla!
Jaz imam tud 11.10. morfologijo in bom takrat v 22.tednu. Mojega malega sem začutila prejšnji teden in ga čutim skoraj vsak dan. Nosim sicer še ene stare hlače vendar moram imeti zgornji gumb odpet, in dolgo majico čez da se ne vidi. Drgač imam pa tudi ene nosečniške hlače in so super. In seveda najboljša je trenerka.
Drgač se jaz mažem v večini z mandeljevim oljem in navadnim mlekom za kožo, ki je bolj vlažilne sorte.

Komaj čakam naslednji pregled, da bomo videli ali je vse OK ! Meni ga bo tud naredil moj G.

Lepo se imejte in uživajte ga.
LP   

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   februarčice - morfologija
21.9.2005 10:42:44   
bobika
Pozdravljene
Jaz sem danes bila na pregledu in sem prišla ven bol potolčena in sama na sebe jezna. Z malim je na srečo vse vredu.
Sem mislila, da bo danes morfologija in je šel tudi zraven. Pa nažalost ni bilo morfologije. Naredili mi je pegled in ultrazvok. Verjetno ji je bilo prehitro za morfo, ker me je naročila čez dva tedna.
Dobila sem tablete za železo in neke svečke za nožnico, ker imam močn beli tok. Najbolj me je pa razočarala tehnica. tehtala se nisem že okoli enega tedna. Pri prejšnjem pregledu sem imela enako kg,kot pred zanositvijo potem sem se takoj zredila za 2kg pol pa je do prejšnjega tedna stalo. Danes pa po tednu dni stopim na tehnico v ambulanti in je bilo kar 4 kg več. G me je malo skregala , da je teža v roku enega meseca preveč narasla (4kg) in da se moram paziti . Očitno bo teba res malo bolj paziti kolko pojem in se pogosteje vagat.
Pol pa me je vprašala, če že čutim gibe in sem ji povedala, da že od 14 tedna čutim premikanje, pa se je samo zasmejala in rekla, da to ne more biti res. Pol pa sma napisali datum odkar čutim močnejše gibe.
Malo sem slabe volje, verjetno pa na to vpliva tudi vreme.
Imejte se karseda lepo.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   februarčice - morfologija
21.9.2005 11:54:28   
BaGSi
Sem se samo malo mislila pohvalit s slikicami nosečniškega trebuščka, pa dodajanje slik v album trenutno ni možno , bom pa pred vikendom
Ima katera že kakšno slikico?

Lep dan!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   februarčice - morfologija
21.9.2005 12:00:40   
tinaxx
Hej, tudi jaz imam že 4+ kg in me je kar malo strah komentarjev na naslednjem pregledu. Se pa nisem zredila tako naenkrat, ampak vsak mesec po 1 kg. Pri meni v začetku ni bilo nobenih slabosti, pač pa zelo velik apetit. Zdaj jem dokaj zmerno. Glede na to da večino teže pridobiš v 2. polovici nosečnosti, me prav zanima kje bom končala?!
Kje ste pa ostale februarke s svojimi kg?

LP

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   februarčice - morfologija
21.9.2005 12:08:38   
GILDA
jaz sem se tudi zredila iz 61,5 kg na 64,5 kg,...čeprav enkrat mi sestra reče naj odbijem eno kilo-kao ker sem oblečena-naslednjič pa mi tega ni rekla,....
tako, da jaz se super počutim in se mi NE zdi, da sem se pretirano zredila,...
bobika ne se sekirat kaj je rekla G danes, vglavnem, da se ti počutiš ok,...kaj pa je tvoj rekel?moj gre naslednjič z menoj-prvič pa me zanima kaj pravi tvoj,...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Kakšni moški so vam všeč?




poraščeni po telesu (70%)

depilirani po telesu (30%)


Število vseh glasov: 321

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!