|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moj/a pa spi
27.9.2005 13:16:12   
Spicy Black
Greva z malim na sprehod in srečava mamice z vozički, pol pa z vsako mal pogovoriš al pojamraš in me jezi, ker je skoraj vsak pogovor tak. Za lažjo predstavo:

to sem jaz user posted image
to pa moja sogovornica user posted image

Bla, bla, bla...pol pa:

user posted image  - Kako pa kej spite?
user posted image  - Ehhh, naš pa ponoči neč ne spi. Kar naprej se zbuja.
user posted image  - A res? Naš pa spi že en mesec celo noč!
user posted image  - Aja? Pol pa ne vem a sam naš ne spi al kaj? Vsaka mi tako reče..
user posted image  - Ja res! Mi ga nafutramo ob 8ih, damo spat in spi do 8ih zjutraj.

Ja ne vem no...a se mi lažejo al kaj. Vsakič ko kakšno srečam mi pravi isto user posted image , pa so otroci iste starosti. Za nameček mi pa še kakšna reče: v stilu sej si res vsak dan bolj user posted image  v obraz...Jaz pa v jok in na drevo kao "sam moj ne spi" user posted image user posted image



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 13:23:40   
Blink1




Hej Spicy....no, moja tudi spi siceruser posted image

Ne spijo pa vsi....Kar poglej malce nazaj sporočila...Vsake tolk ena vpraša kaj naredit...

Sicer pa....Enkrat je Seven (se mi zdi) rekla: Baje da geniji ne spijo velikouser posted image



(odgovor članu Spicy Black)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 13:29:02   
Jessy
Jaz pa mislim, da ljudje to spanje tolmačijo zelo različno. Npr. jaz tudi rečem, da spimo celo noč, vendar potem tudi dodam, da se vmes hranimo 2x ali 3x. Medtem, ko drugi imajo za spanje to, da spijo od zadnjega hranjenja do naslednjega hranjenja in v tem preteče cela noč. V bistvu bi bilo to ta pravo spanje cele noči.

Moja že dva dni spi po 7 ur v enem kosu, potem pa še potegneva tja do 10h - a je to že spanje čez celo noč???
Še malo, pa bo ta pravo spanje cele noči. user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 13:32:56   
rainbow
user posted image ja, res je hecno, takoj vprašanje o spanju, kot da je to najbolj pomembna stvar.
naj te potolažim, moja tudi ne spi celo noč, pa kaj potem. Sem se s prvo pupo toliko presekirala glede tega, da se zdaj sploh ne mislim. Bo že.

lp

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 13:39:10   
*biba*
Spicy Black pri nas tudi ne spimo tako da se ti pridružujem v klubu.
user posted image

(odgovor članu Spicy Black)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 14:27:32   
simona2
Tole o spanju čez celo noč je po moje res malo za lase privlečeno, še posebej pri manjših dojenčkih, kjer skorajda ni mogoče preživeti noči brez dvakratnega hranjenja. Spati od 8-8-ih so verjetno sanje vsakega starša, vendar mislim, da gre bolj za izjeme kot pravila. Pri nas smo sicer strai komaj 4 tedne, spimo pa tako tako. Ponavadi se dvakrat dojimo enkrat okoli 2 ali tretje ure in ponovno zjutraj okoli 5-ih ali če je sreča okoli 6-ih. Spat pa gremo med deseto in enajsto in uspavanje je ponavadi se najtežje, saj že čez dan veliko spi, če ni krčkov. Pa moram reči, da sem kar zadovoljna s tem, če bi tako ostalo bi bilo super.

Tako ali tako, pa ni pravila, če malo povprašate boste videle, da ko že človek misli, da je prišla rutina, otrok popolnoma spremeni navade in se iz pridnega dojenčka, ki spi celo noč spremeni v jamravčka, ki je buden vsako uro. Smo pač samo ljudje.

Jaz vsem skupaj in tudi sebi želim čimveč "prespanih" noči user posted image user posted image   

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu Spicy Black)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 14:42:00   
lex
Mi pa spimo celo noč na tak način, da dvakrat vmes jemo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image - no danes smo bli pa celo noč priklopljeni na joško, pa smo vseeno spali. Jaz ga dam namreč k nama v posteljo se priklopi in potem oba spima.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 15:02:15   
violinski
Mene in mojega mlajšega otroka lahko tolmačiš pod user posted image . Haha, pa saj starejšega otroka tudi user posted image .

Oba zaspita nekje med 19:30 in 22. uro - tavečja okrog 20h, tamali ali ob 21h ali ob 22h.

Tavečja se zbudi:
ob 23h hoče vodo
ob 1h hoče k nama v posteljo

Tamali se zbudi:
ob 2:20 za hranjenje - včasih zaspi takoj nazaj, včasih se še eno uro premetava
med 5:30 in 6:30 za hranjenje
med 7:30 in 8:30, ker bi se najraje priklopil, čeprav ni lačen

Močno si želim, da bi oba prespala vsaj tisto nočno prebujanje (ob 1h in ob 2:20), bi vsaj midva z možem imela en cel kos spanja user posted image

(odgovor članu Spicy Black)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 15:14:09   
Marogica
Mi pa res spimo celo noč: od 20.00-6.30
prvi je začel pri 6 mes, drugi pa pri 5,5.
Pa brez obrokovo, pa čajev, vode... vmes.
Tako kot sem napisala-celo noč.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu violinski)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 15:50:07   
morskadeklica
Moja pri skoraj 7 mesecih spi vsak dan drugače, Kakšen dan res celo noč (20h-6h) brez enega glasu, evo npr. danes pa en kup enga ropotanja, debatiranja, cviljenja, jamranja od polnoči do 4 zjutraj, pa ne bi ne jedla, ne pila, ne previla. sam neki jamra.

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 16:31:05   
tinatona
Haj!

Mi smo tudi že spali celo noč (od 8ih do 6ih zjutri - brez hranjenja), pol sva šla pa konec avgusta v bolnico se je pa vse porušlo. Zdaj se zbujava parkrat na noč. sploh zdej ko je bolan zelo slabo spiva...

LP Tina

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 17:04:18   
miševi
Mi pa tudi spimo celo nočuser posted image - brez vmesnega hranjenja - pa je Jure star mesec in pol. Po moje ima veliko vlogo to, ali je otrok dojen ali pa na dodatku. Ko smo prvo deklico samo dojili, smo se zbujali, takoj, ko smo začeli dodajat, smo spali celo noč. Enako pri Juretu.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 17:10:39   
Seven*
Jakob je star 16 mesecev, pa ni se NIKOLI prespal cele noci. Ce bi cakala na dan ko se bo to zgodilo, bi se mi najbrz zmesalo.

Ema se prebudi 2-3x na noc, se podojiva in spi naprej. Za moje pojme spi kar lepo glede na njeno starost (1 mesec).

(odgovor članu Spicy Black)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 17:14:56   
špelin@
Oh, ja, tudi jaz sem bolj user posted image  sorte... Naša miška zaspi okoli 22h, se zbudi za hranjenje okoli 2h, nato jo je treba celo uro uspavati, ker ima oči kot sova, ob 6h (včasih potegne celo do 7h!) smo pa zares pokonci, ker je takrat njenega spanca nepreklicno konec... user posted image  Dopoldan je potem nonstop budna, popoldne pa ima občasne parminutne dremeže. In to je vse user posted image  Pri skoraj štirih mesecih.

Lahko se pa pohvalim, da je prva hčerka dejansko prespala cele noči (od 22h do 6h) že pri dveh mesecih user posted image  Joj, kje je že to...

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu miševi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 22:09:47   
Urška//
ja mi tudi spimo celo noč(od 20-8)user posted image ,samo se zbujamo vsake tri ureuser posted image
pa je na dodatku
ko pa je bla dojena je spala prvo rundo do trehuser posted image

pri nas je vedno slabšeuser posted image



_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Moj/a pa spi
27.9.2005 23:34:58   
156sw
Naj te potolaziam da bo nasa stara 11m, pa se ni nobenkrat prespala celo noc.Sploh pa zdaj, ko ji rinejo zobki se zbujamo vsako uro.

(odgovor članu Urška//)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Moj/a pa spi
28.9.2005 13:11:24   
viv_
Ne, mislim da nekateri res spijo celo noč.

Otroci so različni: eni spijo, drugi ne spijo, eni jejo drugi ne jejo. Je pa res, da če imaš neke težave, potem slišiš vedno samo tiste, ki teh težav nimajo.

Moja sicer spi celo noč. Do 4. meseca se je zbudila 1x vmes za jest, nikoli ni jedla večkrat na noč, od 4. meseca pa spi celo noč, brez čaja, mleka, vode... Tako da so taki otroci.

Ampak moja noče kakat in potem samo poslušam, kako so vsi 2x na dan pokakani od-do, pri nas pa delamo zabavo, če je pokakana 1x na teden...

(odgovor članu 156sw)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Moj/a pa spi
28.9.2005 13:22:31   
eva1
Moj pa včasih spi celo noč...sploh ko je bil manjši je, pol pa zobeki, pa prehlad...pa tko in sedaj se zbujamo ponavadi okoli 23-24h(zaspi ob 20h), pol pa spi do 6h, se podojimo pa spimo še do 8-9h zjutraj! Tako da ne nisi edina, ki ji user posted image ne spi...jst sem že bla med tistimi srečnicami, ki jim otroci spijo celo noč, ampak sedaj žal nisem več(ampak mu je oproščeno, ker je prehlajen, pa še zobek vn rine)user posted image

Ja je pa res, da poznam jst tudi veliko mamic, ki jim otroci celo noč spijo, pa tudi nekaj tašnih, ki se jim pri 2 letih še 3x na noč zbudijo! Tu ni pravila!

(odgovor članu Spicy Black)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Moj/a pa spi
29.9.2005 7:00:03   
mammy26
ja res, je kar se pogovorov tiče mladi mamic poteka vse v tej smeri.

Moja Tia - 4 mesece, tudi zaspi nekje ob 8 in spi tja do pol treh ali včasih do pol štirih, se podojiva in spi naprej. .... Ja pa to ni celo noč, to zame pomeni, da se le prvo rundo dobro naspi. Zadnja dva dni pa ima ona fešto takoj ko se midve ob njenih urah podojiva. Potem pa ne spi tja do petih, jaz vmes kej naredim... potem pa še malo zaspi do sedmih ali osmih... Hudo.

Ne se sekirat - dojenčki so taki in drugačni. Eni so super pridni, drugi manj, a vsi začnejo spati vso ljubo noč. Ti kar v eno uho noter, iz druge pa ven....

Lep dan!

(odgovor članu Spicy Black)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Moj/a pa spi
29.9.2005 20:17:57   
BONI*
So bili časi, ko sem se tudi jaz lahko pohvalila, da naš pa spi celo noč (od 8h do 8h), žal pa so te časi že zdavnaj minili. Pri skoraj 10 mesecih se Luka zbuja po cca. 6x na noč, zadnje čase skoraj na 1 uro, pa mi tudi slučajno ni jasno zakajuser posted image Se mi zdi, da starejši kot je, slabše jeuser posted image

_____________________________

Boni

(odgovor članu Spicy Black)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Moj/a pa spi
29.9.2005 20:20:28   
Annny
Res nekateri otroci pridno spijo.
Naša spi od svojega 6. meseca od 17.30 do 7-8 zjutraj.
A moram napisat še, da sem vesela?user posted image user posted image user posted image Res sem!

(odgovor članu Spicy Black)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Moj/a pa spi
30.9.2005 17:40:02   
špelin@
Annny, lahko rečem samo: VAU!!!

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Moj/a pa spi
3.10.2005 15:04:37   
Dejča
Hojla!

Prvič sodelujem v forumu, čeprav sem nekajkrat že prebirala vaše odgovore.
Naša Tara spi že od praktično od dveh, treh tednov celo noč - brez hranjenja ponoči - običajno po devet, deset ur - pa tudi več. Zdaj je stara 3 mesece in 1 teden. Zvečer zato je nonstop - tudi na pol ure, ker si očitno nabira moč za "zimsko spanje". Seveda smo vsi zadovoljni in spočiti.

(odgovor članu Spicy Black)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?