|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
10.10.2005 19:01:53   
Grascakinja
Resno se sprašujem. Mi lahko kdo razloži pojem SCRKLJANOST.

Namreč ravno zdaj me je nekdo presenetil z izjavo, da je moj otrok (3m) scrkljan. Do te ugotovitve je ta oseba prišla:
- na podlagi sitnih zadnjih 5 dni (reakcija na cepljenje)
- tako, da je čuvala mojo pikico (10 minut, da sem nekaj opravila), in je mala začela jokati, ko jo je pustila samo, toliko, da je šla na WC.

Je njena trditev upravičena?

Jaz sem odvrnila, da je pač logično, da otrok začne jokat, če se počuti samega, ga je strah in nima nič za počet. Vriskala od veselja sigurno ne bo.
Sicer se mirno sama igra pod baby gym-om, ni treba stalno viset poleg nje in je pravi dobrovoljček, čuva se lahko pri babicah brez problema in tako naprej.

Skorajda se malo počutim užaljeno, čeprav ji tega nisem povedala.

In zdaj se resno sprašujem, kdaj lahko otroka označiš za scrkljanega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
10.10.2005 19:30:23   
anitaz
Ne oziraj se  na taka neumna mnenja. Otrok pri 3. mesecih pa res NE MORE biti skrckljan. Normalno da rabi bližino,še posebej svoje mamice. Meni so take glupe "opazke" tok grde.... Otroka lahko scrkljaš kasneje...z raznimi igračami in sladkarijami...
Če bo pa moja jokala al sitnarla zato,če bo hotla v naročje,pa kaaaaj!Jo bom pač vzela pa cartala kokr časa bo hotla.Sej se še prehitr ne bojo več hotl...user posted image  prehitro zrastejo...

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
10.10.2005 19:35:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
10.10.2005 20:23:34   
snorlax
Po moje do enega leta sploh ne more biti scartljan, sploh pa ne, tak 3 mesece star. Vprašaj to osebo, če je vse OK z njo?!user posted image

Jaz svoje otroke cartljam, kolikor se mi pustijo. Itak prehitro odrastejo, potem se pa nočejo več. Zaenkrat nimata nobenih posledic, da bi se hotela preveč cartljat. user posted image

L.p.user posted image

_____________________________

LANI: - 18 KG

LETOS: ????

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
10.10.2005 20:36:20   
piščanc
da je otrok scrkljan ti bodo govorili itak vsakič, ko bo usta odprl

ne sekiraj se, to je tvoj otrok, če tebi odgovarja, potem je tako tudi prav!!!

ampak do enega leta ni scrkljan - samo navajen na določeno rutino, sploh pa ne 3 mesečnik

uživaj v materinstvu

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
10.10.2005 20:37:56   
Anonimen
Punčka moja, danes pa je tvoj dan, a ne da user posted image

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
10.10.2005 21:09:22   
Naja31
Jaz pa na takšne pripombe rečem, da ga zato imam, da ga crkljam user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
10.10.2005 22:00:29   
HuAnita
Pa kako ti je uspelo bebico tako scrkljati v tako kratkem času?user posted image user posted image

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
10.10.2005 22:36:24   
BaniT
Ej, pa tudi če bi bila razcartana, pa naj bo.Je tvoj otrok, ne njen. Jaz se za take izjave več ne sekiram. Vsi pametni, vsi 100x že noseči in z nosom v luft moleči .... user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
11.10.2005 7:01:47   
KIRA
pupa25, ti tega ne poslušaj. to so trapasti ljudje, ki kaj takega izjavijo - by the way - moja sestra trdi da je moja punči "razvajena", ker se rada pocarta - pa ni res. to nima z razvajenostjo nič.
dojenčka pač ne moreč dovolj crkljat - oni to rabijo. pomemben je dotik, da čuti in vonja mamo, da mu je pri mami udobno in toplo. najbolj pomembna, poleg hrane (mleka) in čiste pleničke je mamina bližina. ti crkljaj svoje dete, ker bo še vse prehitro odraslo in bo preraslo to stopnjo, pa bo sililo VEN iz maminega objema... koristi čas!! če pa rabi tolažbe, pa še toliko bolj.

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
11.10.2005 7:57:04   
Pupica
IZVIRNO SPOROČILO: Deni

In zdaj se resno sprašujem, kdaj lahko otroka označiš za scrkljanega?


Takrat, ko točno ve (spozna), da bo s trmarjenjem in histerijo dosegel svoje in starši zaradi ljubega miru klonijo pred njim.


Dojenček nikakor. Vsaj 3 mesece star ne. Sem pa že sama dobila preblisk, ko kaka mamica ni mogla niti na WC, ker mali/mala ni prenesla, da je ni zraven. to pa zame je že malo pretirana scrkljanost ali navezanost na mamo(vsaj tako so včasih definirali to), ki pa se mene ne tiče. Zarad tega grem jaz še vedno lahko mirno v WC, on pa doživa šoke vsakič. Tako da v tem primeru, bo že mamica sama opazila da je scrkljan.
Tvoja pa praviš, da jo lahko pustiš, da greš na WC in podobno. Torej sama veš, da temu ni res in da oseba nima pojma.
Ko pa ti bo z trmo, jokom dosegel vse, pa se le vporašaj, če ni mogoče le malo preveč. Ker v mejah normale, mora biti otrok scrkljam. Kar je pa preveč, pa le njemu dela težave v življenju.

LP

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
11.10.2005 8:48:25   
Anonimen
Da je scrkljan,ti bodo pod noge lahko vrgli šele ko bo večji tam od štirih let dalje,seveda,če bodo ali boš opazila,da kljub temu,da mu vse k"riti "prineseš,še vedno zahteva več in nemogoče.
Trma pri dveh in treh letih ni znak scrkljanosti ampak izoblikovanje karakterja,osamosvajanje,preizkušanje okolja,kiga obdaja.
Trimesečni dojenček pa potrebuje bližino 24 ur na dan,za njegovo boljše psihično počutje.
Ni več kot v starih časih,ko so mame podojile in odložile otroke v košaro pod drevo in šle na njivo delat,otrok pa je moral bit miren.

(odgovor članu Pupica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
11.10.2005 9:11:10   
LONA13




Ne vem če bi se ravno strinjala...
Nejc bo star tri mesece, in ko ni pri meni (recimo popldan-ko ga dam k lubijevim staršem) ga nonstop pestvajo - sem jim miljonkrat rekla, če je tiho ga dejte ležat in ne in ne...za popuser posted image it.Ko sva pa sama doma, ga malce popestvam in ga dam potem ležat - da bi ve vidle to faco k jo nardi ----usta potegne dol, me grdo pogleda in začne tako tulit, kot da bi ga iz kože dajal. Ko ga ven vzameš je tiho kot miš in se že veselo reži. In spet jovo na novo. Če to ni scrkljanost, potem ne vem kaj je!!




_____________________________

Nejc praznuje dva rojstna dneva 20.7. in 2.8.!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
11.10.2005 9:23:50   
Anonimen
Meni je najlepša definicija sckrkljanosti, ko sem enkrat prebrala tole:
Petletni otrok reče o scrkljanosti: "Scrkljan sem takrat, ko me oči in mami ubogata."
To je to. Velja pa tudi že pri mlajših. Pri treh mesecih menda še ne, čeprav je tudi takrat lahko otrok že navajen, da se ga za vsak vzdihec vzame iz posteljice in se potem to stopnjuje. Ne vem, jaz teh problemov niti nisem imela, ker sem imela zelo spečega dojenčka, tako da težko rečem.
Pozneje, tam od 5. ali 6. meseca naprej, pa tudi nisem mogla na WC, brez da bi se drl. Ampak to je pa že karakter, se mi zdi. Se pa spomnim, kako se mi je zdelo blesavo, ko je prijateljica rekla, da se niti stuširat ne more, če je sama z otrokom. Ampak takrat seveda še nisem imela svojih otrok ...

(odgovor članu LONA13)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
11.10.2005 9:38:43   
Grascakinja
Bravo splišni user posted image !

Ja, ugotavljam, da je najlažje sodit in obsojat in kritizirat tisto, česar sam ne poznaš. Večinoma take izjave prihajajo od oseb, ki same nimajo otrok ali pa so že zdavnaj odrasli in se več ne spomnijo, kako je bilo oz. ne sprejmejo, da je danes drugače.

Po nasvetu Tinke74 odslej odgovarjam na take izjave, da se popolnoma zavedam, da je scrkljana, saj jo načrtno in zavestno crkljam do onemoglosti in prevzemam vso odgovornost za to.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
11.10.2005 10:26:41   
Anonimen
Definicija razvajenosti:s pretirano nego,popustljivostjo povzročati,da postane nekdo zahteven izbirčen.......več najdeš na Med.Over.Net.
Ali pa na najdi si odtipkaš razvajen otrok.
Dobrodošli nasveti psihologov,vendar teorija je eno praksa je drugo..vsak otrok je poglavje zase.

(odgovor članu Grascakinja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
11.10.2005 10:31:03   
viv_
Meni se tudi zdi, da je Splišni najlepše opisala razvajenost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
11.10.2005 11:59:27   
kalbo
Otroci so za to, da se jih crklja. Amen!!! Meni je ljubši izraz nevzgojen. Upam da bom imel veliko močno scrkljanih lepo vzgojenih otrok!!!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
11.10.2005 19:57:42   
Abby
če ti kdo za trimesečnika reče, da je scrkljan, potem tega človeka zbrcaj ven skozi vrata in ne spregovori nikoli več z njim niti besede. Tako bi jaz naredila. Otrok do 1 leta NE MORE biti scrkljan, razvajen, karkoli že. Znanstveno dokazano.

< Sporočilo je popravil Abby -- 11.10.2005 19:58:37 >


_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
13.10.2005 14:25:02   
Soncnica
Točno tako kot je napisala Kira. Crkljaj in crkljaj svojo punčko, še prehitro pride čas, ko se nočejo več crkljati. Razvajenost in scrkljanost ni eno in isto. Jaz upam, da se Jaša prehitro ne bo hotel več crkljati. Zame je to totalen privilegij materinstva.

Kdo pa bo imel naše otroke najraje na svetu, če ne ravno njihovi starši.

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mi lahko kdo definira SCRKLJANOST?
16.10.2005 7:56:05   
Bina01
Se čisto strinjam z ostalimi. Otrok do 1 leta ne more biti sckrljan. Če bi bilo to mogoče, bi lahko naše otročke navadili tudi že na reden ritem hranjenja, spanja in obnašanja. Tako je to zame čista bedarija, ki jo izrečejo ravno tisti, ki imajo v svojem življenju pomanjkanje bližine svojih najbljižjih.

Zame je sckrljanost ravno to kar je napisala Splišni. Razvajen otrok ima glavno besedo v družini in to tudi ve. Razvajenost nima nobene povezave z obljemi in poljubčki, ki jih dajemo svojim otrokom. Razvajenost kot jo jaz razumem je to, da otrok ne počne stvari, ki jih že zna. Ne počne pa jih zato, ker ima starše, ki namesto njega naredijo.

_____________________________



(odgovor članu Soncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?