|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kahlica
25.10.2005 21:33:21   
SONCEK*
Punce, dober vecer! Prosim, ce mi napisete vase izkusnje, kdaj, kje, kako..... ,ste svoje otroke navadili na kahlico oz. na stranisce.Lepo vas prosim za vase odgovore,nasvete.  

_____________________________

soncek*
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kahlica
26.10.2005 10:20:06   
asso
Mi glih navadli še nismo, ampak jo uporabljamo.
Nekje pri 7. mesecih, ker je zelo težko kakala in sem tle na RR zasledila nasvet, da je za zaprtje primerna kahlica. Ko se je napenjala sem jo položila na kahlico in zadeva je bila lepo opravljena. Od tistega dne jo uporabljamo vsak dan pred previjanjem in vedno kaj naredi not, no včasih se zgodi, da prej v plenico.
Pri nas je zelo uporabna, čeprav so tudi še plenice.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu SONCEK*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kahlica
26.10.2005 10:30:10   
malika
mene tudi zanima kako ga pripravit/prepričat, da bi šel na kahlico.
Madonca star je 21 mesecev, pa se dere ko jesihar ko samo  vidi kahlo, ali nastavek za na WC školjko. Ko pa se pokaka pa pride in pravi "mami blek" in si tišči plenico stran. user posted image

_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kahlica
26.10.2005 10:33:05   
viv_
Naša kahlo dojema kot klobuk (v albumu Mirna 5. del), na stranišče gre pa kakor kdaj (Mirna 6. del). Včasih ja, včasih ne...

(odgovor članu malika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kahlica
26.10.2005 13:18:56   
ZARA
Marija, ženske... kaj mamo to zaene otroke, ki ne prenesejo kahljic user posted image ??
Evo, Zara bo stara 18 mes, pa jo sploh ne spravm, da bi se vsaj polulala vanjo...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kahlica
26.10.2005 13:49:45   
dory
Maj je star leto pa pol pa ma kahko za na glavo, za spravljanje igrac in sploh z njo pocne vse zivo, sam za tist je nima,za kar je namenjena...pa mu jo namenoma nastavim, ampak mulc pocepne zraven kahle in nardi svoje...ne vem kako mu dopovedat cemu je namen kahle...mejbi drugo letouser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kahlica
26.10.2005 14:15:53   
viv_
teja., ZARA in ostale... Mogoče pa se delajo da ne dojamejo -
men bi blo tudi mim, da bi mela sred sobe kahko, ba bi me gor posedel, pa poslušal kdaj bo prtekl, pol pa aplavz... user posted image


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kahlica
26.10.2005 17:25:20   
spacey
Mi smo jo že zdej, pri skoraj 7 mesecih začeli uporabljat, glih zato da ne bo potem to tak bau-bau... Po mojem je tko, da prej ko jih začneš na nekaj privajat in jih spoznavat s takimi rečmi, boljše je. Ampak vsak ima svoje poglede... :)

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kahlica
26.10.2005 18:18:33   
Anonimen
Mene pa zanima kako neki jih v vrtcu naučijo?
Ker moj tudi igra z njo nogomet, itd...

(odgovor članu spacey)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kahlica
26.10.2005 20:36:51   
frutka_
Naš mali je legenda za kahlo, ko jo vidi jo zajaha kot motor. Dobesedno! Nogo vrže preko nje, tako frajersko nazaj, in se poskuša usesti nanjo čeprav mu običajno kahla pobegne in on hodi za njo. Ker je plastična in drsi po parketu.
Ima pa mali tudi fajn refleks za lulanje, samo da sliši vodo kako teče, že lula...pššššš!!!
Sicer pa ga na kahlo ravno ne silim, tudi mu je ne dajem med igrače, ke jo potem ravno zamenja za igračo kar pa kahlica ni.

Kako jih v vrtcu naučimo? Običajno jih niti ne sprašujemo ali prosimo kar na kahlo jih damo in začnejo lulat. Sploh gre lažje, če je v skupinici že kakšen "čist" otrok, ki je za vzgled.
Primeren čas za odvajanje od plenic je poletje in pa trenutek, ko otrok ve oz. začuti, da je polulan ali pokakan. Tako kot malika pravi, da mali reče bljek, ko se pokaka. Mali ve, da je občutek neprijeten, torej tudi prepozna izločanje in neprijeten občutek v hlačah. To je nekako pokazatelj, da se lahko uvajanje počasi prične. Seveda pa je potreben čas in trening mehurja, ker majhen otrok ne more zadrževati urina dalj čas, gre za vprašanje parih sekund. Pa potrpežljivost je potrebna in ogromno preoblačenja.user posted image

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kahlica
26.10.2005 22:22:55   
Twetty
 
Hojla babike!Sem mami devet mes.stari Lin.Pa me zanima spacey,ka tvoj prav lula v kahlico?Js še nism probala,sm mislila da je še prekmalu...?user posted image

(odgovor članu SONCEK*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kahlica
27.10.2005 11:19:56   
sarči
Začela sem jo uvajat pri 6 mesecih ker je v pleničko težko kakala in danes pri skoraj 10 mesecih že pokaže kadar jo tišči kakat,kliče mama in se začne napenjat!user posted image user posted image user posted image
Zelo priporočljivo je,da se otroka čim prej začne uvajat na kahlico.In pa kahlica mora biti navadna in ne kake živali al kakšni autiči,ker je v starosti 2-3 let spet težko otroku dopovedat da bi pa sedaj že lahko sedel na školjki sam!

(odgovor članu Twetty)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kahlica
27.10.2005 15:49:03   
ribica.
Punce, kaj se sekirate. Pri nas imamo 25 mesečnico, ki še ne hodi na kahlo, kaj šele na wc. Pa ne da ne bi vedla, kaj je to "fuj" v plenički. Ona prav dobro ve. Ona celo reče, da gre kakat ali da se bo polulala, ampak kr v hlačke. Ona že ve, kako in kaj. Sam noče. Kaj čemo pol nardit. Očitno bomo še mal čakali da se sama odloči. Nima smisla z glavo skoz zid. 

(odgovor članu sarči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kahlica
27.10.2005 20:03:59   
frutka_
Ribica točno tako, ko se bo tudi sama odločila. Meni se zdi do 3.leta čisto dovolj, da se navadi na čistost. So pa plenice prava potuha, baje so nekoč otroci bili veliko prej čisti kot danes!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kahlica
27.10.2005 22:56:14   
BARBARA R.
Tudi Kristina pove, da bo kakala. Na moje vprašanje če gre na kahlico je pa odgovor NEEEEEEEEEEEEE in zbeži stran. In kako si naj pomagam?
 
 
V vrtcu pa pravijo, da jo moramo prvo doma navaditi na kahlico, potem bodo pa še oni.
 
    user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kahlica
28.10.2005 7:56:45   
Anonimen
Ja nič..Frutka je napisala, da pomaga, če vidijo kako drugi čičajo na kahlici.
Se pravi, da mi preostane to, da še zase kupim kahlico, pol pa oba čičava gor al kako?user posted image user posted image user posted image

Bo že.

< Sporočilo je popravil Gekko Junior -- 28.10.2005 7:57:30 >

(odgovor članu BARBARA R.)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kahlica
28.10.2005 11:28:44   
Urša
Ja, kahlica... za Niko tud še nič aktualna pri 20ih mesecih. Se usede gor, pa vstane, pa spet usede, skratka namena ravno še ne pozna... user posted image  Bodo pa v vrtcu decembra začeli s skupinskim uvajanjem. Pomoje jih bodo gor posedl pol pa čakal... če bo ker kej naredu, bo, drgač pa drugič.user posted image
Ah, jst se ne obremenjujem, še vsak se je navadu, se bo pa še naša, ko bo čas za to.

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?