|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HRANA 5 MESEČNIC
9.11.2005 10:48:28   
klavdija80
hojla, malo sem čekirala vaša sporočilain ugotovila da že večinoma vse dajate gosto hrano. meni je moja pediatrinja rekla da začnemo po 6mesecu, včeraj smo dopolnili 5 mesecevuser posted image . gose hrane še nisem nič dajala, sedaj ji dajem samo sadne sokice, ki jih sama pripravim doma. drugače se še dojimo, razen zvečer dobi flašo, ker imam očitno zvečer slabo mleko saj se je prej skoz zbujala, sedaj pa je mnogo bolje odkar imamo flašo, dam ji pa tudi 2-3 žličke riževih kosmičev v flašo.
kaj menite je že čas za kašice ali čakam na 6 mesecev, zanima me ker sem pač prvič mamica in ne vem kaj je boljše zaradi alergij.
hvala za odgovor in lepo se cartajte s svojimiuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HRANA 5 MESEČNIC
9.11.2005 11:11:10   
Dejča
Jaz jo polno dojim in bom z gosto hrano počakala do 6. meseca - no, mogoče ji bom vmes ponudila kakšno kašico, vendar do 6. meseca ne kot samostojni obrok. Stara je 4,5 meseca.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HRANA 5 MESEČNIC
9.11.2005 12:05:59   
Suzi*
Jaz sem polno dojila in sem z gosto hrano začela kakšen teden pred 6m, ker je mali jokal, če sem kaj zraven jedla in mu nisem dala. user posted image

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HRANA 5 MESEČNIC
9.11.2005 16:29:42   
špelin@
Poslušaj svojo zdravo pamet - mamice smo različne, otroci pa tudi user posted image  Ravno tako pediatri in njihove doktrine user posted image

Moja petmesečnica je nora na sadje, rada stika po mojem krožniku in poskusi vse, kar uspe vtakniti v usta user posted image  In nimamo težav s prebavo, alergijami,.. user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HRANA 5 MESEČNIC
10.11.2005 0:03:13   
Alina_alin
Klavdija80, mi bomo stari v soboto 5 mesecev in smo zaenkrat na dojenju in zvečer flaški mleka brez vsega. nameravam ji pa začet dajat doma pripravljen sok - korenček in pozneje jabolko. kakega si ti začela? tudi sama oklevam, a naj že tudi kašice zvečer... kaj pa vem.pediatrinja mi je rekla seveda že znano teorijo- nič hitet...po drugi strani berem tu, kako že večina pri 4,5 m dodaja...pa sem isto zmedena kot ti.
lp, pa javi kako si se odločila.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HRANA 5 MESEČNIC
11.11.2005 12:52:46   
klavdija80
Alina_alin evo moj odgovor, gleda soka jaz sem začela z jabolko in sem jo prekuhala zraven sem dala malo cimetove palčke, nato pa sem skozi sterilno gazico stisnala sok, isto sem naredila s hruško in korenčkom (pri korenčku brez cimeta).
včeraj pa sem kar probala s kašico - jabolčno (pripravila sem enako kot za sok) pretlačila pa sem kar z vilicami, včeraj je pojedla malo, danes pa kar ni mogla nehatuser posted image sem ji dala četrinko in potem zizo, pa sploh ni bila zainteresirana za zizouser posted image , prej pa ni zdržala brez nje. tako da sem jo mal posila da je jedla, potem pa takoj nazaj še na drugo četrtinko kašice. bila je ful vesela in je jaz tudiuser posted image user posted image
tako jaz bom sedaj počasi kar začela dajat kašice, saj jih obužuje in tako ali tako bo že prej kot čez mesec morala jesti večino stvari.
upam da sem ti kaj pomagala, je pa res tako kot pravijo druge odločitev je tvoja. glede na to da mojauser posted image tako rada je mi ni žal da sem probala.

lepo se imejte pa veliko užitkov pri hranjenju

(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HRANA 5 MESEČNIC
11.11.2005 15:10:38   
Anonimen
No naš jdilnik zgleda nekako tako:

user posted image 8.30 sadna kašica(190g)

user posted image 13.00 mleko(200ml)

user posted image 17.00 mleko(200ml)

user posted image 20.00mleko(200ml)+rižolino 1merica in pol!user posted image

Zdaj bomo začeli za kosilo uvajat zelenjvao, nato pa še meseka!user posted image

Nik je ful jedec!user posted image

(odgovor članu klavdija80)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HRANA 5 MESEČNIC
11.11.2005 21:47:20   
POCA
Jaz sem user posted image  polno dojila do 6.meseca ker se mi zdi da je tako edino prav. Sem prvic mamica, brez predhodnih izkusenj in morda zato toliko bolj striktna pri navodilih, prebrani literaturi,... Meni se zdi, da ce nam je narava dala to moznost, da dojimo in ce je mleka dovolj, zakaj bi potem hitele s hrano (ki jo bo itak papal celo zivljenje) in si odtrgale trenutke dojenja. Veliko sem prebrala o alergijah in stvari so me prepricale da ni za prehitevat z gosto hrano. Narava nam ni kar tako dala dveh zizik in mleka. Vsaka mamica pa naredi kot sama cuti, pravtako niso vsi otroci enaki, eni zelijo hrano prej drugi kasneje. Vsekakor pa se ne strinjam s tistimi, ki jih hranijo s hrano ze pri 2 mesecih. Daj se vprasat zakaj si zelis zacet s hrano? Kaj ti bo to pomenilo?
Pazi pa ce je v druzini kak alergik ima lahko bebica vecje moznosti razvoja alergije. Ce mas dovolj mleka in ti dojenje ni v breme bi ti jaz svetovala, da nikar ne hiti s kasicami. user posted image

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: HRANA 5 MESEČNIC
11.11.2005 21:52:21   
POCA
se en nasvet, ki sem ti ga prej pozabila napisati. Babica oz. patronazna sestra mi je svetovala naj na zacetku ponudim otroku sokec, vendar brez vseh dodatkov, da se tako navadi na okus. Naj ne sladkam in dodajam zacimb, ker bi prekrile okus, pa tudi za bebice to ni O.K. Zato morda poskusi brez cimeta, pa tudi ce ne popapca vsega. Dovolj so tri zlicke sokca. Tri dni zapored en sokec, da vidis kako ga prenasa. Isto bo kasneje z zelenjavo.

(odgovor članu klavdija80)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: HRANA 5 MESEČNIC
12.11.2005 11:27:47   
špelin@
Pa še naš jedilnik user posted image
- okrog 7h: flaška mleka
- med deseto in enajsto: sadna kašica (cela skodelica)
- okrog 14h: po novem par žličk zelenjave + flaška mleka
- med peto in pol šesto popoldne: flaška mleka
- malo pred deveto zvečer: flaška mleka, v katero dam dve žlici Nestlejevega riževega zdroba.
In spimo celo noč user posted image  Joj, da bi trajalooooooooooooo user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: HRANA 5 MESEČNIC
12.11.2005 23:01:40   
Alina_alin
Klavdija80,
mi smo danes prvič probali "gosto hrano" - sokec  - korenčkov. kar surovega s sokovnikom narejen. precej je šlo mimo, ampak nekaj pa v želodček tudi. dajem ji pa po žlički. in do zdaj vse ok. misim še tako nadaljevat  2 dni. potem pa še jabolčni sokec. ja, bom pa pripravljala brez začimb. kašice pa pridejo zatem user posted image
lepo papajte še naprej!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: HRANA 5 MESEČNIC
17.11.2005 6:13:26   
mammy26
Zanimivo kako se vse spreminja. Pred skoraj sedmimi leti, ko sem rodila sina, so mi svetovali pri 4. mesecih sokci pri petih gosta hrana. Letos sem rodila tretjega sončka, sedaj pa dojenje do 6. meseca in šele nato vse ostalo... Ne sin in ne starejša hči nimata posledic ker sta pač začela  z uvjanjem goste hrane pred 6 m. Jaz sem delala po občutku, če je bilo vse ok, kar sta pojedla, potem sem nadaljevala. Sedaj še na mojo srečo pri Tiinih skoraj 6m še dojim a ji tudi že dodajam sadne in zelenjavne kašice. In glej ga zlomka, prav fajn ji gre.... Torej, če ni alergij, zaprtja ali kaj podobnega, zakaj pa ne...

(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Tatu med dojenjem – je varno?
Življenje se je obrnilo na glavo, pridružil se vam je nov član. In kot mamica si želiš, da bi s tatujem za vedno obeleži...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?