|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 7:18:48   
bskrle
Punce, hitro, kako si naj pomagam, da bo življenje vsaj znosno zaradi kisline in cmoka v želodcu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 7:34:45   
Yasminka
Meni pomaga kozarec donata na tešče.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 7:35:17   
majamo
Pozdravljena.

Poskusi večkrat po malem jest, večer raje ne jej, nič mastne in težke hrane. Če ne bo pomagalo vprašaj G če lahko vzameš tableto za zbijanje kisline.

Meni je včasih suhi leibnitz ali pa suh kruh pomagal.

Poskusi

lp

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 7:44:04   
fionaP
Tudi mene je že na začetku nosečnosti bolel želodec, zdaj pa me občasno muči zgaga.

Jaz si pomagam z :
  • požirkom donata ali radenske,
  • nekaj mandlji
  • zvečer zelo dvignjeno vzglavje
  • ne smeš ležat takoj po jedi - vsaj 1 uro
  • nekatere nosečke vzamejo tudi antacid (Rennie, Rupurut) - jaz tega še nisem poskusila, bi pa vsekakor prej vprašala zdravnika

Upam, da ti bo kaj pomagalo - vem kako je ta kislina zoprna.

(odgovor članu majamo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 8:00:13   
fricka
Jaz sem bila zadnjih 10 dni vsak drug dan v porodnišnici, ker sem zaradi kisline neznosno bruhala. Pomagal mi je nekoliko Rupurut- mi ga je predpisala ginekologinja v porodnišnici in pa spanje skoraj sede.

(odgovor članu fionaP)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 9:51:16   
Katjusa
Zivjo!

Mene kadar me zmatra kislina vzamem en Renne brez da bi G vprasala ce smem sej ga ne vzamem vsak dan mogoce dvakrat ne mesec al pa enkrat takrat ko je res prevec hudo.. sicer pa kot ti je ze ena napisala pri hrani pazi zvecer pa poskusi cim manj.... DRugace pa jst ne morems pat v napol sedecem polozaju in sem ugotovila da mi pomaga ce lezim na levem boku (vsaj bolje je kot pa ce spim na desnem ali na trebuhu)!

Lep pozdrav pa cim manj tezav s kislino!

Katja

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 10:31:45   
simonas
Meni je G predpisala Rupurut. Sem pa imela že prej ene močnejše tablete za želodec zaradi ulkusa, tako da se posvetuj z G. Drugače pa meni donat tudi pomaga (razen ko dobim napad).

Simona

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 10:57:09   
ursa_p
  • mleko ... enim pomaga mrzlo, drugim toplo .. meni pomaga vroce mleko, ampak je to za kratkotrajen ucinek!
  • prepecenec ... kruh mi vso zadevo slabsa ... pomaga baje samo prepecenec!
  • soda bikarbona ... to mi najbolj pomaga, ampak jo vzamem, ko je res nujno (ker ne vem zakaj ni ravno priporocena)!!!
  • crna redkev ... tega se nisem poskusila, baje pa najbolj pomaga (nasveti nasih babic) ... redkev si naribas zvecer in pustis v kozarcu .. naslednji dan jo stisnes in spijes ta sok ... to baje pomaga za dalj casa, ne trenutno, ker v zelodcu naredi neko "prevleko".
  • tablete ... Pupurut, Rutacid, Renee, ... lahko vzames po potrebi brez da bi stasevala zdravnika ... meni ne pomaga kaj dosti ... obcasno
  • po hrani vsaj 2 uri ne v lezece stanje ... ena je ze pisala, da naj se ne ulezemo vsaj 1 uro ... jaz priporocam se dlje!
  • hrani se po malo in po malo ... to je tudi ze ena napisala

Upam, da sem ti kaj pomagala ... tudi jaz imam nore probleme s tem, pa mi na zalost pomaga samo soda bikarbona ... edino redkve se nisem poskusila ... je pa tako hudo, da ko podrem "kupcek" mi kislino vrze v usta.

Lp, Ursa

< Sporočilo je popravil ursa_p -- 2.12.2005 10:58:31 >

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 17:06:53   
NRMM
Tudi mene je 6 mesecev neznansko dajala kislina, en čas pomagalo fajn mrzlo mleko, ko pa to ni več, pa sem vprašala g če lahko kaj vzamem in mi je rekel, da lahko rupurut ali rutacid in sem ga res, ko ni bilo več vzdržno samo polovico in je bilo hitro  vredu user posted image . Zdaj pa me zadnje tri dni spet ob večerih zelo daje kislina, očitn mi bo zdaj na koncu vse manjkalo, ampak zdaj ne pomaga nič več razen rutacida user posted image . Še teh par dni do poroda bo že za zdržat, potem pa upam, da tudi to zgine.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 20:03:45   
bskrle
JA, ,hvala za nasvete, mene boli želodec zaradi kisline od sobote, ker 1. 12. ni bilo menstruacije, je test pokazaluser posted image .
Saj sva oba vesela, ampak tole s kislino bo treba spraviti v red.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 20:15:48   
Marogica
Jaz sem se v priv nosečnosti matrala zaradi zgage in nosila pollitersko steklenico Donata celo v torbici in to kamorkoli sem šla. Je pomagalo, vendar je bilo zelo nepraktično.
V drugi nosečnosti pa sem le omenila ginekologu in mi je rekel, da lahko brez problema jemljem Rupurut, kar sem tudi storila. Vedno učinkovit in hiter.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
2.12.2005 23:51:44   
KODA
Meni je pomagal Donat,pa nobena druga stvar.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kislina-kakao omiliti težavo
5.12.2005 12:08:02   
lina24
Po nasvetu Dr. Pušenjaka vzamem Rupurut. Ampak se ne nažiram z njimi. Vzamem ga, ko je že zelo zelo hudo, ponavadi po večerji. Po njem ne smem nič več jesti. Vkolikor povrhu kaj pojem učinek Rupuruta izgine. Torej Rupurut pa spat.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?