|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Morfologija-pomoč
2.12.2005 21:54:22   
Irisa
Pozdravljene!
Pred dobrim tednom sem bila na morfologiji, kjer mi je ginekologinja rekla, da je vse v redu. Ko pa sem začela sama gledati številke ter razmerja ter iskati po internetu, sem ugotovila, da ima moj otroček povečano razmerje BPD/FL (stegnenica je manjša v primerjavi s premerom glavice). Nič ne bi bilo narobe, če ne bi prebrala tudi to, da lahko to povečano razmerje nakazuje tudi na Dawnov sindrom. Nuhalna je bila sicer v redu, na amniocintezo pa nisem šla. Stara sem 35 let. Lepo prosim vse mamice, ki so imele to razmerje povečano (večja določena starost otročka glede na premer glave (BPD) in manjša glede na dolžino stegnenice(FL)), in je bilo potem z vašim otročkom vse v redu, da mi posredujete številčne podatke z morfologije. Zelo me boste potolažile, če bom videla, da je takšnih premerov veliko in je bilo potem vse v redu.
Hvala in lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Morfologija-pomoč
2.12.2005 22:13:05   
PBJ
Če ti bo kaj pomagalo:

Morfologijo sem imela pri polnem 24. tednu.

Dol. gestacijska starost po UZ je bila 23T 0/7
BP=5,8
AC=16,3
FL=3,8
 
 

                                      

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Irisa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Morfologija-pomoč
2.12.2005 22:47:07   
Ro-La
Pri mojem mulcu je bila razlika med velikostjo glavice in stegnenice 3 tedne. Tudi jaz sem prečekirala vse možno in se sekirala dokler se ni rodil. Glavica čisto normalno velika, stegnenica pa krajša. 
Je fant na kratkih nogahuser posted image , kaj čem tut to je poerbaluser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Irisa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Morfologija-pomoč
2.12.2005 22:48:59   
kofetek2010
GA (LMP) 21w6d
GA (AUA) 22w1d

BPD (Hadlock) - 5,47 cm GA: 22w5d (range: 21W3d-23w6d)
FL (Hadlock) - 4,00 cm GA: 22w6d (range: 21w4d-24w2d)

upam, da sem ti kaj pomagala - drugače pa bi jaz na tvojem mestu šla še kam na morfologijo (sama sem bila na dveh, drugič zato, kr sem pač želela imeti posnetke s 3D UZ) user posted image

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Morfologija-pomoč
2.12.2005 22:57:04   
rija
Irisa, nič se sekirat. Tudi tvoj user posted image  bo mel mal krajše nogiceuser posted image
Tudi pri meni ni bilo po tednih enako. Tudi stegnenica krajša, s tem, da sem imela AC in je DS izključen....
Pa vedno tudi ne zmerijo glih natančno....

Niso vse babe Nadje Auermann......

(odgovor članu Irisa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Morfologija-pomoč
3.12.2005 17:48:46   
Irisa
Punce,hvala vam. Ste me prav malo potolažile.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?