|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   božične zvezde
29.11.2005 22:53:08   
borovnička
Punce, pomagajte. Sem totalen laik za rože. Ker imava v stanovanju zelo mal svetlobe, imava večinoma samo zelene rože, tiste, ki niso zahtevne in ne cvetijo. Razen par vijolic v kuhinji na oknu.

Sem si pa letos kupila božično zvezdno. Imam jo približno en teden in listki so mi začel ful odpadat. Verjetno je to spet kaka občutljiva rožica. Mora bit bolj na hladnem? Rabi veliko vode? Svetlobe?

Pozdravček user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: božične zvezde
29.11.2005 23:12:51   
Andra
Če ji odpadajo listi, je sigurno preveč toplo zanjo.

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: božične zvezde
29.11.2005 23:24:56   
Katja6
Po mojih izkušnjah jo je težko obdržat, ker jih cvetličarji naterajo, ko prineseš domov pa takoj konec naredijo. Se pa lahko ta rožca prehladi na poti domov, kar tudi pusti posledice. Kmalu listi začnejo odpadat.

Meni je pa lansko uspelo ohranit, je še lepo košata, samo rdečih cvetnih listov nima več. Pa me zanima, kaj je treba naredit, da bo spet rdeča? Baje jo je treba nekaj pokrivatuser posted image

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: božične zvezde
30.11.2005 6:01:26   
CUKRČEK
 
eni zdrži le v kuhinji, kjer nimam tako zakurjeno. Drugače listi takoj odpadejo. Torej imaš najbrž res pretoplo.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: božične zvezde
30.11.2005 7:25:44   
darjatimci
Božične zvezde so res občutljive in imajo rade suh,svetel in hladen prostor,največ napak naredimo ker jih prehladimo že ko jo kupiš in prineseš do doma je kritično ker ne prenesejo temperaturnih razlik.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: božične zvezde
30.11.2005 8:26:21   
india
Evo, bom prepisala direkt iz knjige, po kateri jih jaz vzdržujem in se ponavadi lepo obdržijo:

Spomladi,ko neha cveteti, jo porežemo na višino 10-15 cm.  Shranimo jo na toplo mesto inpustimo prst skoraj suho, dokler ne odžene ( 2 meseca). V začetku poletja jo dobro zalijemo, počakamo, da začne rasti, ji zamenjamo prst in jo posadimo v enko velik lonec.
Sredi jeseni jo začnemo postavljati vsak dan čez noč v popolno temo ( pokrijemo jo s črno vrečo), da se bodo listi obarvali. Pri tem povečamo odmerek vode in gnojila.
Ko se začno listi obarvati,je ne pokrijemo več.

Pozimi pazimo, da se prst ne osuši, zalivamo jo  z vodo sobne temperature.Temperatura mora biti med 15-21°ali nižja.

Sredi poletja lahko sami pripravimo 10-15 cm stebelne potaknjence z vrha rastline, oba konca potopimo v vročo vodo, da zakrkneta, nato jih sušimo 24 ur in potem posadimo v peskasto prst.



Upam, da sem vam kaj pomagala, če jim odpadajo listi,so na pretoplem, pa tudi seliti je ne smete kaj preveč!

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: božične zvezde
1.12.2005 18:09:44   
Anonimen
Predlagam, da si kupiš božični kaktus. Jaz revčka zalivam, ko se spomnim..Mi je pa zelo zelo hvaležen, saj vsak december lepo cveti.user posted image
Si zasluži, da ga večkrat zalijemuser posted image .

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: božične zvezde
4.12.2005 1:18:24   
Katja6
Hvala Miska01. Danes je bilo pa še v oddaji Na vrtu o božičnih zvezdah.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?