|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzgojiteljice (in ostale) eno vprašanje??
3.1.2006 20:09:28   
ZARA




Zanima me, kaj počnejo 12-20 mesečniki, al pa malo starejši otročki v vrtcih...kakšne igrice se igrajo, kako jih zamotite, motivirate...jim berete, poslušate pravljice ?? Kaj??
lpk




_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vzgojiteljice (in ostale) eno vprašanje??
3.1.2006 20:38:00   
frutka_
Samo nekaj idej:

  • slikanje s prstnimi barvami po tleh (na tla nalepiš ogrooomen papir in mali ima kolikor hočeš manevrskega prostora za slikanje)
  • listanje slikanic/kartonk/leporel. V tem času imajo zelo radi knjigice kjer je kaj skrito (ko moraš del lista odkriti da vidiš ilustracijo). Zelo lepe za ta čas so knjigice o Pikiju, Minki, razne knjigice s fotografijami živali,...
  • packanje s slanim testom
  • GIBANJE!!!
  • vožnja avtkov, dričanje po manjšem toboganu, guganje na nizkih gugalnicah
  • igre z vodo (te sploh obožujejo. Razna prelivanja, vlivanja, polivanja,...)
  • pesmice o prstkih (Kje je palček?), o iskanju predmetov (Iščemo medvedka), o avtu (Moj rdeči avto)...v glavnem pesmice, kjer otrok zraven kaže. Npr. pri Rdečem avtu kaže kako vozi, kako hupa, kako brni motor.
  • igre kjer otrok lahko posnema dejanja staršev, odraslih. Kuhanje, likanje, vožnja z avtomobili v starih škatlah (nasplošno so velike škatle odlična igrača)
  • pravljic še ravno ne poslušajo, razen morda krajše lutkovne predstave (govorim o predstavi dolgi max.10minut!)
Za starejše, od 3 dalje. pa ti lahko povem da zelo radi rišejo (sploh s čopiči), pojejo, plešejo, nastopajo, se preoblačijo, frizirajo, berejo knjigice in prisluhnejo tudi zahtevnejšim pravljicam.


Še kaj?!user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzgojiteljice (in ostale) eno vprašanje??
3.1.2006 20:50:04   
Jančika_
Zara, fajn vprašanje, sem ga tudi sama že hotela postaviti.

Na, ti dam eno idejo, kako zamotiti otroka: naš je zadnje tedne cel besen na en predal, v katerem imam zložene prazne frutkove kozarčke (čakajo na zmrzovanje hrane). To si odpre in jih zlaga not pa ven tudi pol ure skupaj. Potem mi pride kak kozarec pokazat in gre nazaj za pol ure. Zadnjič je imel obisk dveletnega Maksa in sta skupaj to počela. Noro.

Frutka, tole me še zanima: a tistim, ki še vse nesejo v usta, tudi date slano testo in prstne barve? In kako jim preprečite to pojesti? Mene namreč kar mrazi, ko ga gledam, kako bi najraje pojedel cel lonček modre prstne barve. Tako da tega ne počneva ravno pogosto.



(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzgojiteljice (in ostale) eno vprašanje??
3.1.2006 21:25:03   
frutka_
Od slanega testa mu nima kaj za bit. Saj pa je to voda, sol in malo moke. Če želiš razl. barve pa spet primešaš naravna barvila (sok rdeče pese za rdečo ali čokolado za rjavo ipd.).
Glede prstnih barva je tudi ista pesem. Ko kupuješ poglej na embalažo kjer običajno piše, da je "užitna", seveda to ne pomeni da naj jo je ampak nič ni hudega, če ga zanese in vtakne roko v usta. Normalno pa je, da daje roko z barvo v usta, ker experimenira.
Koncentracija pri tako majhnem otroku je zelo kratkotrajna,če ti uspe z njim "slikati" 10minut boš lahko srečna.Sploh za stvari, ki ga potencialno ne zanimajo...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzgojiteljice (in ostale) eno vprašanje??
3.1.2006 21:40:54   
Jančika_
Ja, saj, koncentracija... tam, kjer bi hotela, da bi jo imel, je nima; tam, kjer se pa jaz naveličam po treh minutah (skrivanje za enim in istim naslonjačem), bi pa cel dan vztrajaluser posted image .

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vzgojiteljice (in ostale) eno vprašanje??
3.1.2006 21:54:27   
Anonimen
Kako se pa nardi slano testo in kaj z njim pocnejouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vzgojiteljice (in ostale) eno vprašanje??
4.1.2006 19:18:48   
ZARA
O hvala, frutka !! Si mi dala nekaj super idej !! Knjigo od Minke pa ima eno, jo  morm takoj navlečt ven iz omare...ne vem kaj čakam, jst sem mislla, da je še mal premala za to ?!

Jančika, tamala se sploh ne pali na lončke, mogoče ga mal pogleda in premeče, to je pa tud vse...user posted image  najraje gleda knjige, risanke, riše rada, pa take finte...



_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vzgojiteljice (in ostale) eno vprašanje??
4.1.2006 20:51:01   
frutka_
Za risanje v tem času so fine debele voščenke, dobiš jih v vsaki navadni trgovini. Fajn pa zato, ker se otrok "uči" držati pisalo, vleči črte, barvati z voščenko prosto po papirju, raziskovati (ja, včasih tudi z ustmi!), poleg tega preko risbice otrok doživlja tudi sebe.
Zaenkrat so še naši trije premali ampak kmalu bodo tudi sami ugotovili, da niso "center of the world" ampak obstajajo še drugu okrog njih...in takrat bo nastala slika...slika njega...mamice...mamice z uhančki...atija z brki in sestrice z dudiko. V glavnem imajo zaenkrat še preveč problmov s samim seboj, z obvladovanjem svojih izbruhov jeze, s preizkušanjem, ugotavljanjem, raziskovanjem okolja, odnosov,...Nore stvari se jim trenutno dogajajo!

Za anonimno pa še link o slanem testu:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=605424



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vzgojiteljice (in ostale) eno vprašanje??
4.1.2006 21:22:42   
ZARA




Aha, z voščenkami tud rada riše...imava tiste z plastiko okrog, da se ne lomijo...drži tud kar v redu, samo pritiskat ne zna, pa vse zgleda tako nežno...
No sej zdej je še v fazi črtic in pik, tako, da ni panike....user posted image





 


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vzgojiteljice (in ostale) eno vprašanje??
4.1.2006 22:05:49   
frutka_
No, lepo. Moj mali a tako tolče z voščenko po listu da naredi luknje v papir...no skoraj. Full tolče z voščenko po papirju!

Glede prstnih barv pa še en nasvet. Ko date male slikat s to packarijo jim oblecite stare kratke majčke (vaše) in stare štrampelce, da ni problema, če se popackajo. Fajn je tudi če poskusite s stopali, da mali vidi sledi svojih nogic. Za ta primer uporabite papir dolg kot rdeči tepih...hihihi!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?