|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izvenzakonska skupnost
25.12.2005 11:59:21   
Anonimen
spet pozdravček!
Tole mi pa resnično ne gre v glavo, ne pomaga 4leta faksa user posted image .
Kdaj je izvenzakonska skupnost enaka zakonski zvezi (po dveh letih na skupnem naslovu..?)?
Gre namreč spet za pokojnino, katero izgubiš če prenehaš študirat in če se poročiš. Kaj pa če se prijaviš v izvenzakonsko skupnost, in ostaneš prijavljen na različnem stalnem naslovu???? Ti potem ta pravica do pokojnine tudi preneha?
Saj bi klicala na zpiz, samo so tako zelo 'prijazni', da jih imam na vrhu glave, to ti je javna uprava....
Prijavila pa bi se v izvenzakonsko, da mi ne bi bilo treba urejat preživnine in statusa samohranilke, za tiste par tolarčkov več se mi zdi preveč komplicirano, pa sodišče tudi ne maram user posted image !
No upam da mi kdo odgovori, če ne moram spet na telefon in klicat 'gospe'...
Lili
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izvenzakonska skupnost
25.12.2005 12:46:36   
lelaval
Danes se izvenzakonska skupnost šteje isto kot zakon. Jaz sem si naslov spremenila 1 mesec pred 1. porodom tako, da nisem potem imela nobenih komplikacij glede preživnine - ker sva na istem naslovu. Npr. zavarovana pa si lahko po njem po 2 letih skupnega življenja.
Bravo koruzniki.  user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izvenzakonska skupnost
25.12.2005 13:34:32   
Anonimen
Kolikor je meni znano, sta izvenzakonska partnerja izenačena z zakonskima po enem letu. Isti naslov (stalni ali začasni, samo, da je skupni) je samo eden od pogojev za to, ni pa bistveni. Izvenzakonsko skupnost se dokazuje tudi s skupnimi financami, skupnimi otroci in še z marsičim. Vse se tako ali tako overi v izjavi ali notarskem zapisu, kjer se točno definira svojo skupnost. Pogoj pa je, da bi se oba partnerja lahko poročila brez ovir, če bi se hotela, ampak sta se odločila, da se ne bosta. Brez tega pa izvenzakonske skupnosti res ni. Kako je pa s tem v zvezi s pokojnino, pa nimam pojma.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izvenzakonska skupnost
25.12.2005 13:38:54   
morskadeklica
Če bosta izvenzakonska skupnost, pokojnino izgubiš.

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izvenzakonska skupnost
25.12.2005 14:18:46   
Nataša31
Morskadeklica! Kaj pa potem praviš na tole (upam da mi ne bo kolegica zamerila, da sem kopirala iz nekega drugega foruma, kjer sem spraševala isto)
Tole je poslala na ZPIZ:

Lep pozdrav!
Sem študentka izrednega študija. Ker mi je pred kratkim umrl oče sem
upravičena do pokojnine za katero sem na matičnem uradu že uredila
potrebne stvari.
Zanima me sledeče: živim pri fantu in sem stalno prijavljena pri njemu
Želiva si ustvariti družino, nisva pa poročena.Moj fant hodi v
službo,njegova plača pa znaša približno 150.000 sit na mesec. Jaz sem
zavarovana po moji mami in nimama sicer nobenih prihodkov in bo pokojnina
moj edini dohodek.
Zanima me če sem po rojstvu otroka še vedno upravičena do pokojnine čeprav živim pri fantu in bo on seveda tudi otrokov oče?
Hvala
odgovor pa tak:
Prejeli smo vaše vprašanje, ali boste z rojstvom otroka izgubili pravico do družinske pokojnine, saj živite pri fantu, ki je že zaposlen in s katerim si želite ustvariti družino.
S tem v zvezi vam pojasnjujemo, da po določbi 3. odstavka 174. člena Zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju otrok izgubi pravico do družinske pokojnine oziroma je ne pridobi, če je sklenil zakonsko zvezo, ne glede na to, ali jo je sklenil pred smrtjo zavarovanca oziroma uživalca pravice ali po smrti, razen otrok, ki so to pravico pridobili ali obdržali zaradi popolne ali trajne nezmožnosti za delo, ali če se oba zakonca šolata in nista zavarovanca po tem zakonu.
To pomeni, da pravice do družinske pokojnine ne boste izgubili v kolikor ne boste sklenili zakonske zveze oziroma se ne boste več šolali.
Lepo pozdravljeni,

tako je bilo moje. js sm drgač poslala sporočilo preko uprave re slovenije po spletu kjer so sporočilo posredovali na pokojninsko ampak veš to kar nekaj časa traja preden ti na zpizu odgovorijo...traja...
NO kaj porečete?

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izvenzakonska skupnost
25.12.2005 14:59:22   
Gina
 

Vidva bosta veljala za izvenzakonsko skupnost v teh primerih
- dalj časa živita na istem naslovu (spraševala sem odvetnika, a je rekel, da v bistvu zdaj še ni določeno - v določenih primerih šteje od 1 leta naprej, v določenih od dveh let skupnega bivanja)
- uradno prijaviš izvenzakonsko skupnost na občini oz najbrž na matičnem uradu
- ravno tako pa avtomatsko štejeta za izvenzakonsko skupnost od trenutka, ko oče prizna očetovstvo

Zakaj zpiz ne enači izvenzakonske skupnosti z zakonsko zvezo, nimam pojma. Vesela bodi.

(odgovor članu Nataša31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izvenzakonska skupnost
25.12.2005 19:53:02   
morskadeklica
čudno. Poznam primer, ko so kolegici pokojnino vzeli, ko je rodila in sta bila s fantom prijavljena skupaj... Po moje je čisto odvisno, na katerega delavca naletiš. Tako kot povsod...

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izvenzakonska skupnost
6.1.2006 13:27:39   
eva1
ravno tako pa avtomatsko štejeta za izvenzakonsko skupnost od trenutka, ko oče prizna očetovstvo

mislim, da to ni res, kajti moja soseda je imela enega otroka, z drugim bila noseča, in se v 7 mesecu razšla s fantom, podpisala sta očetovstvo za otroka in se istočasno dogovorila za preživnino in je bilo urejeno!
 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?