|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 11:34:03   
kepa*
Gašperlinček ima že dalj časa težave s kakanjem, namreč zelo težko kaka in zelo trdo. Zdaj pa ima že nekaj dni zelo zelo trdo blato in kaka trde bobike (kroglice) in se pri tem zelo muči. Ne vem, kako mu naj pomagam. Res je, da ne pije veliko, a na silo mu ne morem zlivat pijače dol. Ali obstaja kaj, kar bi malo omehčalo blato?

Pa še to: v blatu velikokrat vidim celo neprebavljeno koruzo, grahec, korenček itd. Je to ok?

_____________________________

Letos pa bo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 11:37:27   
cmokec
V lekarni se brez recepta kupi sirup Portalak ali Prorektal. Učinkuje tako, da črevo izloča večje količine vode in je blato bolj mehko. Sirup ni odvajalo in se ga telo ne navadi. Je pa res, da je tudi zaradi sirupa potrebno več piti, da ne pride do dehidracije.

Od kod pa si? Mislim, da imam še en sirup čisto zaprt doma, pa ga ne potrebujem več.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 11:42:17   
kepa*
Sem iz Velenja, tk da sva predaleč. Vseeno hvala. Bom šla v lekarno. Sam me zanima, a lahk tak sirup pijejo tudi tako mali otroci (enoletniki)?

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 11:46:06   
cmokec
Ja lahko.

Drugače pa vseeno pazi, da zaužije čimveč vlaknin. Jaz sem bila s Saro zaradi tega tudi po bolnicah. Ker verjetno tudi ti ne dovoliš svojemu čokolade (ker zapira) ti povem en trik. V bolnici so za posladek Frutabele v zelenem ovitku. Sem kar oči napela, da so ji dali čokolado . Ampak ta čokoladka vsebujedodane vlaknike, čokolade je pa samo za preliv.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 11:49:22   
Marogica
Pomaga tudi, če bo jedel sadje, pa seveda tekočina, jogurti.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 11:58:22   
Anonimen
Pa kivi, kivi, kivi. Pri nas je delal čudeže.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 12:01:06   
zmajček
Mi se s tem borimo odkar je prešel na čvrsto hrano in sedaj je star že 13 mesecev user posted image   tudi nam pomaga kivi, čudeže pa dela kefir. Pa ugotovili smo, da ga navadno mleko zapira.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 12:19:48   
petrulja
Nam zelo pomaga domače stisnjen jabolčni sokec. Po moje bi tudi kupljen bil o.k. Je še najbolj naravno zdravilo za vaš problem. lp Petruljauser posted image

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 12:35:49   
tascha
Ja tudi jaz sem slišala za zelene Frutabele, menda vsebuje lahktozo.user posted image Pri nas pomaga v zadnjem času kompot skuhan iz jabolk in suhih sliv, pa mu ga dajem po par žličk naenkrat (ker tudi ful malo pije), pa zrel kivi.user posted image

(odgovor članu petrulja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 12:59:16   
ZARA
Kivi, kaki, grozdje, mandarina !

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 13:07:33   
urška
kompot iz suhih sliv, rozine

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 13:34:15   
hanita
zelene frutabele še mene spravijo hitro na wc, jaz si jih večkrat kupim ko mam težave. No mojemu možku ne pomagajo nič. Ena moja kolegica je imela s punčko tudi take težave, ni kakala tudi po 4 al 5 dni in to od enega leta naprej. pol so bli pri bioenergetiku, ma zaradi ene druge težave in od takrat se ji je prebava uredila, je rekel, da se je telo zastrupljalo z nepravilnim prehranjevanjem. Bo?

Kolkor berem je vse več otrok s takimi težavami .

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 13:44:12   
Maxica
Jaz mu naredim eno tako kašico iz kuhanih jabolk, pa suhe marelice in suhe slive dam zraven in to zmiksam-se pokaka, da je jojuser posted image .
Drugač pa ja-piti, piti, piti...

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu hanita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 13:50:03   
Ro-La
Portalak (ali Prorektal) sirup JE odvajalo.

Na tešče mu daj kivi (če ga je), ali pa zluftan Donat z gostim breskovim sokom- preverjeno deluje, naj je veliko sadja in vlaknin in omejuj vnos mleka, ker mlečne maščobe srkajo vase vodo in zato blato postane trdo in suho. Pomagajo tudi čez noč v vodo namočene suhe slive.

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 14:18:20   
cmokec
Ro-La, pri nas smo oba sirupa uporabljali 3 leta vsakodnevno, da smo vsaj enkrat na teden kakali. In ta dva sirupa nista odvajalo, ampak pripomoreta, da je v kakcu čimveč vlage. Tako je kakec bolj in dalj časa mehek. Pa si nisem sama izmislila, ampak so to podatki od gasrto oddelka Pediatrične. Sama nebi otroku tolk časa dajala sirup, če bi bilo to odvajalo, ki se ga organizem navadi. Prej bi res probala še kaj drugega, tudi alternativne vede.

Drugače se pa strinjam z vsemi, da je bolje pomagati z veliko sadja, zelenjave in sokov.

Prav tako kot mleko, zapira tudi sir. Zapira riž in vsi piškoti, čipsi, smokiji in bobi palčke. Zaradi razgradnje namreč potrebujejo dosti vode, zato jo za črevesje zmanjka. Pa banane in čokolada so prepovedane.
Ko je bila pri nas najbolj kriza, sem kuhala ričete, zelenjavne enolončnice na sto in en način. Tako je dobila iz "juhe" veliko vode, pa zelenjave tudi. Je pa boljša sveža zelenjava, kot kuhana, a solate pri nas ne je (z izjemo pese, kumar in kitajskega zelja).

Sirup sem napisala zato, ker mi je logično, da si pri takih težavah z ustrezno prehrano že vse poskusila.

Nikoli se pa nisem posluževala kakega spodbujanja kakanja z toplomerom v ritko. V bolnici je to strogo prepovedano in tako početje je zastarela in škodljiva metoda zdravljena.




_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 14:24:51   
Ro-La
Odvajala, ki jih dajemo- Portalak (Prorektal) sirup, Importal prašek, Dulcolax svečke....vse to predpisuje "naša" dohtarca v službi za ljudi, ki so zaprti in ne morejo odvajat, zato so zame vse to odvajala, ki ob dolgotrajni uporabi meddrugim polenijo tudi peristaltiko črevesja.

Vsak pa naj daje "kemijo" ob predhodnem posvetu z zdravnikom.

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 14:31:08   
cmokec
Vse, kar si napisala, imaš prav. Edino za odvajalo se ne strinjam. Res je, da sirupa pomagata pri odvajanju blata, a samo posredno. Jaz sem Sari dajala trikratno dozo na dan, pa ni kakala. Če bi bilo odvajalo, blata nebi mogla več dni zadržat, ker sem jo v bistvu vsak dan predozirala. Po nasvetu gastro zdravnika seveda. Sirupa samo pomagata in nista odvajala v pravem pomenu besede.

Importal prašek, Dulcolax svečke - ta dva pa ne poznam in ne vem, če sta odvajala ali ne.

Kar se pa tiče uživanja "kemije" - posvet v lekarni ali pri zdravniku je seveda logičen.



_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
4.1.2006 14:43:06   
Anonimen
čežana iz jabolka, hruške in suhih sliv je pr ns nardila čudeže. al pa kompot iz suhih sliv.

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
5.1.2006 17:20:22   
Anol
Naš pikec sicer nima težav s prebavo, kar lepo redno kaka, zelo rad pa je tudi jabolčne krhlje ali take brez lušine ali pa tiste od Lumpija, ki so kot čips in moram reči, da se ob preveliki količini pokaka še dodatno, tako da ga moram malo nazaj držat, da ne poje preveč. Res pa je, da je tudi totalna žolna in spije ogromno navadne vode.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zelo trdo blato - kaj svetujete?
5.1.2006 17:28:19   
san
pri nas delajo čudeže olive

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?