|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   napihnjena kot balon
3.1.2006 15:37:37   
petka
Hojla user posted image  in najprej srečno ter zdravo 2006 user posted image

Danes sem stopila v 6. mesec, me pa že kakšne tri tedne npnstop vsak dan po cca 4-5 uri popoldan daje taka napihnjenost, kot da imam želodec v pljučih in komaj diham user posted image . To se mi zgodi po kakršnikoli vrsti hrane user posted image . Posledično se pojavlja še pekoča zgaga, boleč želodec, skratka skrajno neprijetno.

Upam, da ne bo tole trajalo do konca, saj bo trebuh vsak dan večji, težave pa verjetno tudi...
A pozna katera kakšno dieto ali kaj se stori v takem primeru, kaj naj jem (pa skos sem lačna seveda user posted image  ), pijem. Spim pa že skoraj sede, da je vsaj z zgago malo boljše).

baj user posted image

_____________________________




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: napihnjena kot balon
3.1.2006 15:44:50   
KMALU
Meni se tudi to dogaja, ampak nisem opazila da bi bilo od hrane.. Mene kar tako zagrabi- otrdi mi trebuh in me tisci in popusti, ce se umirim in vlezem za pol urce...
Probaj cim vec sadja in sveze zelenjave pojest, pa cim manj mastnega in sladkega...
Pa pij caj in vodo- probaj z mineralno (meni pomaga)...

(odgovor članu petka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: napihnjena kot balon
3.1.2006 15:53:30   
petka
Pri meni to traja do zjutraj, potem je ok, potem popoldan pa spet jovo na novo user posted image . Po sadju pa zelenjavi je še hujše ker me napihujeta kot user posted image  

_____________________________





(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: napihnjena kot balon
3.1.2006 15:59:43   
KMALU
potem pa res ne vem.....user posted image
Kaj pa pitje mrzlega mleka iz hladilnika?

(odgovor članu petka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: napihnjena kot balon
3.1.2006 16:01:22   
Barbs
Nič posebnegauser posted image  , normalno, če si noseča ( itak je vse normalno, če si nosečuser posted image  )...

Ni nujno, da se počutiš balon zaradi določene hrane - v tretjem trimesečju, predvsem zadnji mesec ali dva bo bolje, otroček se bo spustil, želodec ne bo več tako utesnjen - od tu imaš občutek, da ne moreš dihat, ker te po prehranjevanju še bolj "baše" s prostorom.... Ko se naješ, poskušaj vsaj pol urice počivat, ker če boš šla takoj na sprehod ali boš kakorkoli drugače aktivna, boš še težje dihala...

Glede zgage : morda se čudno sliši, ampak, meni pomaga - pred spanjem par krepkih požirkov mrzlega mleka iz hladilnika ( upam, da nimaš težav z grlom) , pa vzglavnik si daj malo višje in to je to.

user posted image

(odgovor članu petka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: napihnjena kot balon
3.1.2006 16:02:02   
Barbs
KMALU ,

očitno sva istočasno provalile mrzlo mlekouser posted image  Res pomagauser posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: napihnjena kot balon
3.1.2006 16:03:12   
KMALU
Barbs.. user posted image user posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: napihnjena kot balon
3.1.2006 20:02:30   
kami10
Sem imela enake težave.

Bolečine v zgornjem delu trebuha ( želodec, rebre, prepona) sem imela vsak dan nekje po tretji - četrti uri,
pa dokler se nisem ulegla.
V službi sem večinoma sedela trebuh pa imela zelo visoko in naprej.

Je počasi nekje v sedmem mesecu minilo, pa še me kdaj peče...

Vse to je normalno, pomaga počitek.
Za zgago pa donat (pa ne pretiravat) ali pa mleko do onemoglosti.

LP

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: napihnjena kot balon
4.1.2006 0:04:59   
urška
proti zgagi mleko pomaga samo na kratki rok, torej trenutno pomaga, kasneje pa še bolj peče. poskusi raje z donatom ali pa rutacid, rupurut, meni osebnoje nejbolj všeč rennie.

(odgovor članu kami10)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: napihnjena kot balon
4.1.2006 8:05:36   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: urška

proti zgagi mleko pomaga samo na kratki rok, torej trenutno pomaga, kasneje pa še bolj peče. poskusi raje z donatom ali pa rutacid, rupurut, meni osebnoje nejbolj všeč rennie.


Meni mleko pomaga na dolgi rok. Torej, vso noč. Donata lahko le 2 dcl dnevno - tudi G potrdil, da ne več.

Tako da bi bilo po moje bolje, da najprej proba z mrzlim 1.6 mlekom...tabletke pa v skrajni sili,se strinjaš?
Ker če jo peče vsak dan - zaradi tega tudi sprašuje, ker je moteče, potem bo do konca nosečnosti morala pojesti precej tablet....user posted image  Jaz jih ne bi.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: napihnjena kot balon
4.1.2006 16:38:18   
Ganga
Ojla punce,
Jaz imam podobne težave ampak res odvisno kaj pojem.  Brez sadja in zelenjave res ne gre. Mogoče če bi jih malo skuhala te ne bi napihnilo toliko kar na nekuhane vlaknine se veže voda in to daje občutek napihnjenosti. Meni povzroča težave kakršnakoli ocvrta hrana ali olje v malo večji količini.  In tudi če pozno zvečer jem.
Mleko je pa zakon za zgago ker me vedno pomaga ampak jaz ga sicer segrejem do vsaj sobne temperature. Že par let pijem ga preden grem spat saj me zelo pomiri in tudi mojo večerno lakoto, da ne iščem vrečko čipsa user posted image . Kot otrok sem pa sovražila mleko.
In seveda trdo velja, da jem vedno sveže kuhano hrano in nikoli ne jem postane hrane. To vse mi pomaga.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: napihnjena kot balon
4.1.2006 20:38:01   
AishaM
Ojla, tudi sama sem imela te probleme. Sedaj, ko sem v zadnjem mesecu pa jih k sreči ni več . Pomagalo pa mi je le to, da sem večkrat na dan jedla, vendar manjše količine hrane. Pa absolutno ničesar nisem smela popiti zraven, saj me je napihnilo res kot balon. Tako, da sem pila med obroki, pa še to nikoli 2 dcl skupaj. Ni šlo.

Mi pa je pomagalo pri tiščanju v želodcu le pitje Donata. Mleko žal ne, ker me je prav tako neugodno napihnilo.

(odgovor članu Ganga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: napihnjena kot balon
5.1.2006 14:37:21   
Ganga
Ola,
Se strinjam z Aisho, donat je cool za napihnjenost.
Mleko pa pomga pri zgagi.
Lep dan.

(odgovor članu AishaM)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: napihnjena kot balon
5.1.2006 22:06:37   
Anonimen
Jaz jemljem rupurut. Najvec 3 na dan. ne morem vec brez njega...

(odgovor članu petka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Top položaji za seks v prvem trimesečju
V prvem trimesečju se žensko telo sooča z mnogimi spremembami, med katerimi je tudi ta, da ima ženska nižji libido, želj...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?