|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Znane slovenke & CR
18.1.2006 9:35:17   
Scarlet
Ali se samo meni zdi ali res znane slovenke rojevajo s CR?. Če sama hočem CR, me bo verjetno pol porodnišnice in seveda moj ginekolog prepričeval, naj poskusim roditi naravno. Seveda to je drag poseg!

Ga morda one plačajo?user posted image  Jim ginekolog napiše napotnico, kljub temu, da bi lahko rodile po navadni poti?
Se to da?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 9:39:03   
Anonimen
Ja, ampak pšššššš, o tem se ne govori.user posted image

(odgovor članu Scarlet)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 9:39:34   
MarijaPo
Saj vem, da ti je verjetno ze 100 ljudi reklo, da je ful bols rodit po naravni poti kot s CRjem, sam to ima smisel.
Meni je sestra, ki je zdravnica razlozila kako poteka CR in se tega bojim kot hudic kriza.

Mislim pa, da se vse da zmenit, ce dost dolg tezis. Torej, ce reces, da te je neustavljivo strah poroda in da ne bos zmogla, ker imas ze zdaj psihicne motnje ko pomislis na porod, ti ga bodo naredili, ker tudi oni nocejo imet zadnji hip stale, ker je porodnico prevec strah. Ce si "medijska oseba" pa tudi v nasi mali sloveniji po moje ni govora, da bi ti samo zato naredili CR, glih tako se moras zezat in ubadat s tem, da ti ga na koncu le naredijo.
Samoplacniski CR pri nas ne obstaja (razen, ce nisi zavarovan).

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 9:54:07   
Ro-La
denar je sveta vladaruser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 10:04:51   
Anonimen
Res je čudno da vse znane slovenske ne morejo rodit po naravni poti. Pri vseh pride do CR. Čudno kajneuser posted image .
Tudi v Sloveniji se očitno lahko plača za take stvari, samo pravo faco moraš imet.
Sicer pa sama sem rodila po naravni poti, in nikoliiiii ne bi plačala za CR. Operacija je le operacija.

(odgovor članu Ro-La)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 10:09:35   
lan
Jaz se bi tudi bolj bala CR kot pa naravnega poroda in se mi zdi,da lahko vec tezav potem za sabo pusti CR.
Sem vesela,ker sem rodila po naravni poti in upam,da bom v tadrugo enako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 10:13:32   
Arwen
Ja, seveda, da se da plačat. Tudi v Sloveniji.

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 10:25:22   
fricka
Imela sem CR, pa si ga ne želim še enkrat. Ni tako lepo kot se vam zdi in brez bolečin ter zapletov.

(odgovor članu Arwen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 10:28:45   
Seven*
Tista, ki ima malo soli v glavi bo vedela, da ima porod po naravni poti svoj smisel. Prsni kos otroka se stisne, s tem se iztisne tekocina iz pljuc.. Ni vse tako lepo kot mogoce izgleda.. Kar dosti otrok rojenih s carskim rezom ima dihalno stisko.. Da o moznih zapletih pri porodnicah niti ne govorim..


(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 10:36:31   
Scarlet
...jest sem mela pa tak naravni porod, da si ga nikol več ne želim!user posted image

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 10:43:32   
marty5
Sicer nisem še rodila in ne vem, kako zgleda. Vem pa, da se trenutno najbolj bojim prav tega, da bi bila potreba po CR! Operacija je operacija in prav nobene želje nimam, da bi me rezali....

Če je narava določila, da rojstvo poteka na nek način, že ima svoj smisel in namen. Seveda pa, hvalabogu, da CR obstaja - za izredne primere, ko se lahko reši tako otroka kot mamo.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 10:45:53   
Magi*
sem ležala na intenzivni s samimi pucami po CR. si ga ne želim niti pod razno. mi ni jasno zakaj ga tkao opevajo. če imaš slabo izkušnjo s prvim porodom, pa poskusi s kako drugo metodo: epiduralna, mogoče?

sicer pa obstajajo psihologi, pa tudi z porodničarji se da pogovorit in najti ustrezno rešitev.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 10:48:42   
urška
če vsaj malo bereš Pušenjaka na MONu ti je hitro jasno, da samoplačniški CR pri nas ne obstaja.
Meni se pa ne zdi da vse "zvezde" pri nas rodijo s CR....S. Einsiedler najbrž že ni, glede na to da je že četrtič noseča.....

Pa še to: za mano je CR.....in ne hvala.....edini problem je to, da me je naravnega poroda tudi strah kot user posted image ....
bomo videli kaj bo ko bo čas....

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 11:04:23   
mammy26
jaz sem imela dva po naravni poti, hitra brez komplikacij. Tretji pa se je končal z CR zaradi lege. Pa tudi ni bilo hudo.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 11:07:11   
dory
Jaz sem prvega rodila s CR...pa ce bi mogla tud ta druzga rodit s CR se ne bi glih pritozevala...

(odgovor članu mammy26)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 12:10:25   
planinc1978
Živjo vsem!

Jaz pa mislim, da neglede na to, da vsi opevajo, da  CR ni samoplačniški, obstajajo taki zdravniki, ki ti ga naredijo, seveda, če se prav pišeš in jim pomoliš pred nos modro kuverto. Ne vem pa kaj vse znane Slovenke vidijo v CR. Pri meni se še odločamo, kako roditi, glede moje bolezni in visoke dipotrije. Bi šla pa vsekakor , če je le možno po naravni poti, pa magar z epiduralno.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 13:08:35   
Bejba
Iz prve roke vam povem, da se je za CR zelo, zelo, zelo ali celo nemogoče zmenit vnaprej, če nimaš res močnih zdravstvenih argumentov (govorim za povprečne ljudi, za zvedze ne vem).
Jaz sem imela velike veze (osebno poznam dr. Pušenjaka in babico, ki z njim dela), pa sem komaj, komaj rodila s CR, čeprav je bil moj sonček v medenični legi. Na koncu so celo ugotovili, da je bila medenično-nožnična lega in s tem je nemogoče naravno rodit. V porodnišnici so me prepričevali, da moram najprej poskusit naravno, šele potem se glede na situacijo odločijo za CR. In še danes, več kot eno leto po mojem porodu, dr. Pušenjaku mečejo naprej, da mi je naredil CR "po naročilu".
Jaz sem vstrajala zato, ker je mene moja mami rodila po naravni poti, bila pa sem prav tako v medenični legi in bilo je veliko komplikacij, zato sem se res bala.
Sem si pa drugače vedno želela roditi naravno in še sedaj imam to željo, čeprav mi je G rekla, da bo verjetno tudi v drugo potreben CR.
Ni pa CR noben bav-bav. Na začetku boli, vendar sem si jaz zelo hitro opomogla, danes pa je tudi zareza komaj še opazna. Dr. Pušenjak je res enkratno opravil svoj posel user posted image .

LP; Bejba user posted image  

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu planinc1978)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 14:24:45   
lelaval
Če si znan, ti je marsikatera bolečina prihranjena.

(odgovor članu Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 14:48:20   
saratanja
Hmmm...pa saj carski rez ni brez bolečin??? halo! Nikar si tega ne želite in ne bodite "fouš" tistim, ki so to imele. Mislim, da niso bile nič na boljšem.

Na prvi porod sem bila kar pripravljena, pa sem imela CR in vam lahko povem,ni nič lepega. Ko sem se zbudlila iz narkoze (kar je trajalo kar uro..vsaj toliko je moral moj čakati name po tem ko so mu prinesli najinega sinčka, malčka sploh nisem bila sposobna zaznati...tresla me je mrzlica. Potem pa se spomnim obupne bolečine in popolne izčrpanosti...vsaj dokler niso prijela zdravila. Pa tudi potem ni bilo z rožicam postlano. Je bilo treba močno stisniti zobe, da sem se privlekla do WC ja.... pa tudi vse naslednje dni je bilo potrebno posebna disciplina in vaja, kako dvigovati sebe in še malčka.

Mislim, da zaradi tistih par medijsko bolj odmevnih CR, pa se zdaj kar nekaj ugiba. Mogoče pa so ženske imele resnično probleme? Večino so suhice, pa nekatere dejavne vse do poroda... mogoče pa vse to pač povečuje število CR pri njih.

A ja, pa mene čaka še en porod in sedaj me je veliko bolj strah, ker me verjetno spet čaka CR.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 16:07:32   
Anonimen
Jaz vam odkrito povem, da ce ga hocem, ga bom dobila. Po vezah, ampak vseeno. Pa tudi placati mi je bo treba. Je pa res, da ga nocem in upam, da ne bo potreben.

(odgovor članu saratanja)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 17:40:14   
Barbs
Če že veš kako in kaj, se potem morda samo hvališ, pa še anonimno?

Tvoj odgovor normalno mentalno razviti nosečnici in tistim, ki sprašujejo o CR popolnoma nič ne pomaga. V ničemer.

Brezveze rabiš tinto.user posted image


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 17:41:58   
kofetek2010
saratanja - glede bolečin po CR se popolnoma strinjam s teboj
prvič sem rodila vaginalno po 13 urah 4kg težkega mulca in zaradi vsega kar me je spremljalo ob porodu sem se ponovnega poroda bala kot 100user posted image , 8 let sem potrebovala, da sem strah zmanjšala in preštudirala vse o EA, saj so mi vsi odsvetovali CR, čeprav sem si ga v nosečnosti želelauser posted image  a usoda je hotela, da sem pred 6 tedni rodila s CR, zaradi tega, ker se moji pupi ni dobro godilo - sedaj vem zakaj so mi odsvetovali CR user posted image
ni lušno po CR - prvi dan boli, boli, boli, nato te še 2 tedna boli saj se komaj vstaneš s postelje, prav tako uležeš, boli ko zakašljaš, bog ne daj, da bi se rada od srca nasmejala, ker boli, ...user posted image

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 18:01:25   
Naja30
Se strinjam, da je denar sveta vladar, tako je bilo in tako bo. user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 19:34:44   
Anonimen










IZVIRNO SPOROČILO: Barbs

Če že veš kako in kaj, se potem morda samo hvališ, pa še anonimno?

Tvoj odgovor normalno mentalno razviti nosečnici in tistim, ki sprašujejo o CR popolnoma nič ne pomaga. V ničemer.

Brezveze rabiš tinto.user posted image




Kaj se pa ti napenjas? Vprasanje je bilo, ali se da dobiti CR tudi ce ni nujno in odgovorila sem, da se da. Samo veze moras imeti. Ce tebi to ni prav, ti ne morem pomagat. Tako pac je.
Tudi pri nekaterih drugih stvareh se prej pride na vrsto, ce imas veze in ne vem zakaj bi cakala na nekaj 1 mesec, ce lahko le-to dobim v 1 tednu.-- karkoli ze to je.

Je pa res,da se tisti ki vez nimajo pritozujejo. Ampak to pac ni moj problem.

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Znane slovenke & CR
18.1.2006 19:51:18   
Anonimen
Vidiš, jaz in še katera druga zraven pa ima čisto drugo izkušnjo. Po operaciji bi seveda bolelo brez anestetikov ampak jaz sem jih prosila še naslednjih 24 ur, 12 ur sem ležala, potem sem pa šla že na noge. Naslednji dan je sicer malo bolelo ampak zagotovo manj od tistih, ki so bile šivane. Čez dva dni sem že brez skrbi hodila nakoli, četrti dan pa že skakala doma. Nobenih bolečin, brazgotina minimalna. O bolečinah pri 13-h rojevanju pred CR pa ne bi!
Če bi še enkrat prvič rodila, ne bi niti pod razno pomislila na "naravni porod"!

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?