|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 10:50:26   
Lorena
LP!

Zanima me, kaj mislite, ali je širina bokov res kaj povezana z lažjim porodom?user posted image  
Mene so že od nekdaj stare tetke user posted image  tolažile, da bom lažje rodila, ker imam nekoliko širše boke, ne pa ravno manekensko postavouser posted image user posted image user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 10:57:15   
muha1



Kaj pa vem. Jaz sem bolj ozka v bokih in mi je gin. že na začetku rekla, da to pa bo težji porod. Pupa je imela 3600g in 53 velika, pa sem jo brez problemov spravila ven. Mislim, da je odvisno od medeničnih mišic in pridno delanje keglovih vaj. user posted image user posted image



(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
13.2.2006 10:57:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lorena)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 10:58:26   
marty5
Ne vem, če je res, upam pa da user posted image .

Ko bi vsaj enkrat v življenju lahko bila hvaležna za malo širše boke user posted image . Poročam čez kaka 2 tedna, ko se user posted image  končno odloči ven prikukat user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 11:01:07   
Olivija
Nevem user posted image sicer je bila Ana v 2 1/2 urah zunaj, Julija pa v eni, samo nevem, če je bilo povezano kaj z boki (imam pa kr široke). Se mi zdi, da intenzivnost in dolžina popadkov vplivata na čas odpiranja. Je pa res, da nisem imela čisto nobenih težav med fazo iztiskanja, glede na popadke je bil tisti zadnji del skoraj prijeten user posted image .

Srečno!

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 11:17:08   
Anonimen
Po moje ne drzi. Ce pa drzi pa imam rajsi tezji porod, kot siroke boke.user posted image

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
13.2.2006 11:29:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lorena)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 11:33:23   
Anonimen
Ja, menda je neki na tem, sam da ne bo pomote: To je mišljeno v smislu ženske postave. Torej široki boki glede na medenico(ponavadi je to pri ženskah, ki imajo ozek pas in potem boke. Niso mišljeni boki obloženi s špehom-to nič ne pomaga.user posted image  Kar se pa postave tiče-da pokomentiram zg. post je meni veliko lepša postava z ožjim pasom in potem boki(seveda brez špehauser posted image ), kot pa postava, kjer gre pas kar ravno v boke-oz. ni ne pasu niti bokov.

(odgovor članu Lorena)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 11:35:34   
Anonimen
POkazi mi eno lepo zensko- iz kaksne revije, ki ima siroke boke.. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 11:38:22   
CIPRESA
Tudi mene je G že na začetku mal prestrašila da imam ozke boke in da bo to mal težje za rodituser posted image No porod je bil res katastrofa saj sva se z malim matrala dobrih 13 ur če pa je to zaradi tega pa ne vem. 

_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 11:42:48   
blazka
Po mojih izkušnjah bi rekla, da to nima dosti povezave. Tudi jest sem se v nosečnosti tolažila s tem. Pa mam ozek pas (no zdej ne več tako), pa bolj široke boke, pa je vseeno trajalo 12 ur, da je mali ven prišel (pa je bil suhcen 2720g). Po moje je bolj fora, da se notranje kosti razširijo, ko je treba, boki majo bolj malo veze s tem.
Včasih vidiš kakšno nosečnico, ki je čisto suha, pa ozka v bokih, pol pa reče, da je rodila v dveh urah.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 12:50:10   
Kiki
Jaz sem prvič rodila pred petimi meseci in imam zelo široke boke. Zjutraj mi je odtekla voda, ob 11.30 so mi dali umetne popadke, ob 13.40 sem pa rodila. Lahko bi rodila še eno uro prej ampak mi je za iztis zmanjkalo moči, glavica pa je bila že vidna. Je pa res da sem v porodnišnico prišla odprta 8 cm. Sem pa tudi presneto čutila to širjenje kosti, ker sem komaj vstajala iz postelje in hodila, tako me je bolelo vse med nogami. Slaba dva meseca preden sem rodila sem pa tudi začela piti malinov čaj, tako da ne vem ali so za hiter porod krivi boki ali nacejanje s čajem... Spodaj me je začelo bolet pa kakšnih 14 dni zatem ko sem začela piti čaj, tako da nekaj mora biti na tem

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 13:02:27   
Seven*
Siroki boki SO povezani z lazjim rojevanjem. Vcasih so boke pred porodom celo merili. Zato obstaja posebni merilec. Meri pa se sirina kosti medenice, torej razdalija med njimi.

Ena je napisala (seveda anonimna), da ni lepih zensk s sirokimi boki? Ja pomojem tud. Kaj pa gospa Lopez ali pa gospa Shakira?

Je pa dokazano, da moske privlacijo (podzavestno) siroki boki. To bi naj bilo nagonsko, kao, ce ima siroke boke, je bolj rodna. Podobno kot velike prsi (lahko prehani otroke).

Sicer si pa naj kdo pogleda kipec Venere. user posted image user posted image user posted image Pa je veljala za simbolj rodnosti.

Je pa res kar je ena napisala, otrokova glavica sicer lazje potuje skozi medenico, samo ni nujno,da je tkivo tako elasticno, da se ne bo strgala. Tako da, ni nobene garancije, kar se tice lazjega poroda.



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 13:25:00   
3new!yes!!








IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Ena je napisala (seveda anonimna), da ni lepih zensk s sirokimi boki? Ja pomojem tud. Kaj pa gospa Lopez ali pa gospa Shakira?




OK, ne bi se kregala, ker se strinjam da je vsaka zenska po svoje lepa. Ampak tele dve sta pa meni prevec ritaste..user posted image user posted image


Drugace pa mislim, da sirina bokov ima nek pomen pri rojevanju, ampak ne tako zelo velik, da bi bila neka drasticna razlika.

Moji boki so ozki pa bomo videli kako bo.. sporocim, ko rodimuser posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 13:52:26   
CatJa
Če kdo razloži kaj so širši, ozki, široki boki (v cm), bom lažje dala podatek o težavnosti/lahkosti mojega poroda.

Drugače sodim med vitke, pa sem rodila prej kot v eni uri user posted image  V porodnišnico sem prišla popolnoma odprta, pa nisem nič čutila odpiranja. Samo eno uro popadke.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu 3new!yes!!)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 14:06:34   
Aleksandrin
Jaz imam boke čez 100 cm, pa sem vseeno rojevala 7 ur. Mislim, da ne drži.

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 14:38:27   
lelaval
Ena je napisala (seveda anonimna), da ni lepih zensk s sirokimi boki? Ja pomojem tud. Kaj pa gospa Lopez ali pa gospa Shakira


Ne žalit prosrim, saj imam sama postavo kot Lopezova. user posted image

Kar pa se tiče širokoh bokov in poroda, mislim, da to ne drži ravno. Da so to le stare vraže. Če pogledam sebe in svoje porode:
Bokov nimam ne vem kako širokih (upam, da se ne motim user posted image user posted image user posted image ), pa sem 1. rojevala 5 ur, 2. 1,20 ure, 3. pa 17 ur.  user posted image  Pa vsak naslednji porod bi naj bil hitrejši. user posted image  Mislim, da večjo vlogo pri porodu odigrajo medenične mišice, telo se itak 9 mesecev pripravlja na porod (beri širi - ne le v trebuh) tako, da bi na koncu le naj bilo to čim ugodneje za otroka. Pa predvsem brez strahu na porod - strah pa zavira porod.

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 15:14:21   
arielca
Rojevala sem 4 ure, boke imam 'širše', ampak ne vem, če je bila hitrost poroda kaj povezana s tem user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 15:21:05   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

POkazi mi eno lepo zensko- iz kaksne revije, ki ima siroke boke.. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Jaz, naprimer.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
13.2.2006 16:17:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
13.2.2006 16:48:15   
Moyca_
to pri meni definitivno NE DRŽI

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
14.2.2006 10:07:02   
Taja Nagaja
Pri meni je porod potekal zelo hitro (pol ure v porodni) in imam kar široke boke in ozek pas. Mi je pa G rekla, da če imaš takšno postavo kot tvoja mama, boš tako tudi rodila. Pri nas je to držalo. Mene je mama rodila v dveh urah in pol od prvega popadka, jaz pa svojo user posted image v dveh urah. Popadkov pa skoraj nisem čutila. user posted image

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
14.2.2006 10:12:01   
lutka
Tej trditvi tudi jaz oporekam user posted image .

Imam zelooooooo široke boke user posted image user posted image user posted image  in če bi gledali na to,potem bi jaz rodila v 30min.

Moj prvi porod je trajal 12 ur, šlo je tako na težko, da so mi hoteli naredi vakuumski porod, ampak sem iz sebe iztisnila zadnje atome, da je šlo po naravni poti. Tako, da jaz v to ne verjamem.

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
14.2.2006 14:24:22   
Olivija
ja v Kranju ta merilec še uporabljajo, kaj je namerila se sicer ne spomnim. Nastavijo ti ga pa na kosti in potem zmerijo, tako da špeh ni vštet.

Idealno razmerje med pasom in boki naj bi bilo pa 0,7 user posted image (kar se privlačnosti tiče)- trenutno pa še delam na tem, da to razmerje spet dosežem.user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Je res: širši boki-lažji porod...
14.2.2006 15:54:58   
mml
Tudi v Lj te še premerijo z nekakšnim šestilom, ko prideš v porodno...no vsaj mene so...bolj pomembna kot sama širina bokov so razmerja med veliko in malo medenico, na osnovi tega potem ocenijo notrnjo širino male medenice...ta pa je pomembna za porod...

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?