|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
7.2.2006 9:46:05   
DrejcDrejc
Glede velikosti ste že razpravljale na drugi temi, zdaj me pa še zanima seznam, kakšne cotke sploh potrebuješ, kaj sploh oblečeš novorojenčku? Nič mi še ni jasno... Recimo, povprečen pomladanski dan, smo v hiši: kaj oblečete otročku gor?
Razni spiski materinskih šol in trgovin se med seboj precej razlikujejo in gor so ponavadi stvari, za katere prebiram, da jih sploh niste potrebovale, kot npr. tetra majčke.
Kakšne majčke, na kakšno zapenjanje, kakšne pajacke, z ali brez rokavov, kakšno majčko daš spodaj, kakšno povrhu, a pod pajacek še kaj daš,...? kaj pa za spanje, kaj otročku oblečeš in s čim ga pokriješ? Spalne vreče, se splača?

Dejte mi malo opisat, kaj ste oblačile gor vašim malim štručkam! Hvala....user posted image

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
7.2.2006 10:43:13   
TORTICA
Grem z zadnjega konca. Spalno vrečo jaz uporabljam. Mi je super, saj otrok  vse razbrca in ga potem skos pokrivaš. Po vrhu ga pa še pokrijem.
Mi nismo uporabljali tistih tetra majčk, ampak samo bodije na preklop. Enkratna stvar. Za spanje smo imeli pajacek z dolgimi rokavi. Nogavičke smo imeli vedno na nogicah, ker imajo dojenčki ponavadi mrzle nogice. Čez dan smo mi imeli pajacek brez rokavov( z rokavi nismo imeli nobenega). Pliš.Od zgoraj pa smo imeli pliš majčko ali pliš jopčko. Imeli smo tudi nekaj kompletkov hlačke-žabice do pasu +jopca. Imeli smo majčke katere sose zapenjale na netke na ramenih.

Saj sproti vidiš kako otroka obleči.

Lp

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
7.2.2006 10:55:44   
TADEJA78
Naša punčka je sicer septemberska, kar je kar podobno prvim pomladanskim dnem. Novorojenko smo oblačili v body - na preklop (UPSS) so najboljši - najlažje jih je oblečt, na vrh pa tetra majčko ali pa majčko, ki se je odprla na nete pri vratu - torej ta čim lažje dobiš čez glavico, spodaj pa hlačne nogavice, in pa pajac. Čez noč vedno z rokavi, čez dan pa ne. V glavnem tako je, da naj bi imel otrok vedno en dolg rokav več kot odrasel. Če mi je zmanjkalo bodyjev z rokavi je imela pač dve majčki ali pa majčko in jopico, ali pa pajac z rokavi. No upam, da nisem preveč zakomplicirala. Spalno vrečo pa smo začeli uporabljati pri štirih mesecih, ker se je začela odkrivat. Meni se zdi super. Čez jo seveda pokrijem s koco in odejo - ponavadi v spalnici nimamo več kot 20 stopinj - vsi lažje spimo če je bolj "mrzlo".

Toplo se oblecite, da vas ne bo zeblo! user posted image

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
7.2.2006 10:57:22   
bskrle
Bistveno je,da je novorojenček oblečen v več plasteh, da ima tople nogice -boljši so copatki kot nogavičke. Sprva sam še ne regulira temperature.
TI boš verjetno uporablajla bodije na preklop, jaz imam še staro zalogo tetra in mako majčk in ne bom kupovala novih za prve 3 mesece.
TAko je,  kot je napisala Saškatimi. 

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
7.2.2006 12:19:07   
arielca
Meni najbolj prav pridejo bodiji na preklop. Še posebej na začetku, ko sem bila bolj nerodna, mi je bilo fino, da ji nisem vlekla stvari čez glavo zdaj sem že malo bolj pogumna user posted image ).
Jaz tudi toplo priporočam copatke. Saj so nogavičke luštkane in tudi razni čeveljčki zgledajo fajn, ampak najbolj topli so volneni copatki.
Oblačim jo pa tako, da ima na sebi vedno eno plast (doma) ali dve plasti oblačil (zunaj) več kot jaz. In pazim, da ji direkt na kožo vedno dajem le bombažna oblačila. Za sprehode imava vedno oblečeno še volneno vrečo in čez zimskega pajaca.
DrejcDrejc, boš videla da boš vse znala!

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
7.2.2006 12:36:35   
kofetek2010
bodi na preklop, majčko, žabice do pasu, hlače do pasu, nogavičke  user posted image  za ven dam še kakšno jopico ali majčko iz tankega termoflisa ali brezrokavnik, na nogice copatke iz termoflisa in čez kombinezon iz termoflisa, ter kapico user posted image  
ko bodo pa toplejši spomladanski dnevi bo zunaj brez kombinezona in debelejšega vrhnjega oblačila in s tanjšo kapicouser posted image , doma pa brez žabic in bodi bo brezrokavov, ostalo pa enako kot sedaj user posted image

za spanje - bodi na preklop, pižamico v celem, nogavičke in spalno vrečo, čez pokrijem še s tanko dekico user posted image  ko bo topleje ne bo imela čez pokrite dekice user posted image

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
7.2.2006 12:47:09   
pikica123
Pozdravljena!

Jst sm tetramajčke samo čisto na začetku uporabljala, da je imela še nekaj pod bodyjem. Sedaj so veliko bolj praktični bodyji. Za novorojenčka taki na preklop, dani treba čez glavco oblačit. Čez Body moraš oblečt še nekaj, puloverček,jopico...Edino, če imaš žabice oz. pajacek z rokavi.  Ampak bolj prakticne so hlačkedo pasa, lažje je za previjat. V H&Mju imajo kar nekaj izbire.
Po potrebi, če se ti zdi ji daš še copatke, kapico,dokler je dojenček še čist majhen, kasneje ne več.
Jst spalne vreče čisto nazačetku nisem uporabljala, saj dojenčki ne brcajo tolk,da bi se odkrili, jaz sm jo pokrila samo s kovtrčkom.Sedaj pa brez vreče negre, ker se vse razbrca

Eno zdravo štruco ti želim, pa veliko sreče s suser posted image !

Lp

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
7.2.2006 13:14:43   
Anonimen










ok, to kar ste zdaj napisale je za doma.. kaj pa za ven? a vse to + se nekaj gor?

(odgovor članu pikica123)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
7.2.2006 13:57:39   
DrejcDrejc
Hvala za nasvete punce!
Ima vsaka malo drugačen sistem...
Izbire cotk je pa res ogromno...
Bom izgleda šele po nekaj prakse izgubila vse te vprašaje nad glavo... user posted image  ...

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
8.2.2006 12:31:58   
Nataša31
Ojla punce!

Naslednji mesec mam materinsko, pa me vseeno zanima, kje je najbolje kupiti povijalne plenice, tetra, kje kupiti tetra majčke...Kaj pravite na Tosamo v Domžalah (je blizu)?
lp
Taška

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
8.2.2006 14:46:23   
arielca
Jaz sem tetra plenice in povijalne kupila v Tosami. Tam sem nabavila tudi vložke (Vir 80), vato, zložence in palčke za ušesa. Se splača, še posebej, če si blizu doma! Tetra majčke sem dobila (uporabljala skoraj nikoli), bodije pa sem kupila v BC in Mothercaru.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Nataša31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
9.2.2006 11:58:27   
asso
Mislim, da so tetra plenice (od Tosame) najcenejše v DM-u. Vsaj eno leto nazaj so bile...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
10.2.2006 14:07:14   
DrejcDrejc
MI smo dali za tetra plenice 380 SIT/kom, kolk pa ve? Sploh se nisem pozanimala, je mama financirala...

Povejte glede vložkov, kakšen rabiš po porodu, a to take debele kot kake plenice al kaj bolj ličnega, zakaj vse omenjajo Vir in ne recimo Always? Jaz o vložkih nimam pojma, ker sem bila od nekdaj na tamponih. user posted image


_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
10.2.2006 14:16:40   
arielca
Najboljši vložki so Vir80, ker so narejeni iz bombaža, so vpojni in zračni, predvsem pa nežni do kože. Po porodu ti pridejo zelo prav, še posebej, če boš šivana, ker se ne lepijo na šive. Jaz sem jih prve dneve po porodu uporabljala skupaj s hlačkami za enkratno uporabo (dobiš jih v Sanolaborju), potem pa sem te vložke uporabljala še cel mesec, ker so mi bili najbolj udobni!!!

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
10.2.2006 17:28:48   
pravljica
če boš nabavljala vir80, ne pretiravaj...jaz sem še en paket na silo porabila, ker nisem bila šivala in sem doma kar na always šaltala user posted image

bodiji pa tudi...mako majčke nisem imela niti 1, bodije na preklop pa sem tudi hitro pospravila, ker mi je bilo lažje in hitreje oblečt čez glavo navaden bodi mothercare s preklopom na ramah...pri tistih na preklop spredaj je tudi vratni izrez zelo velik, tako da user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
10.2.2006 17:33:17   
kofetek2010
tetra plenice sem kupila v DMju (so Avstrijske al Nemške) in v Rutarju - te so mi boljše, bolj kvalitetne in lepo zarobljene, cene se žal ne spomnim, a so bile cenejše kot Slovenske user posted image

vložkov pa nisem porabila niti 1 paket, saj sem imela CR, v bolnci sem uporabljala njihove (Senta in so tud OK) user posted image

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: oblačila za novorojenčka - kaj rabiš
22.2.2006 14:53:15   
DrejcDrejc
Joj, včeraj sem šla prvič v nakupe za oblekce. Zmedena sem bila ko kura - nič nisem vedela, kaj vzeti. Najprej številke 56 ali 62, potem pa bodiji - a brez rokavov,a s kratkimi, a z dolgimi? Komplet žabe in majčka? Pajaci? Kompletki hlače in majca z dolgimi rokavi...? Glede na to, da bomo aprilčki in bo kmalu poletje, kolk še kakšnih toplih stvari in kolk lahkih bombažnih...? Kratke rokave? Kolk se potrebuje cotk, a to preračunate recimo na en teden, ker enkrat na teden perete al kako? Meni je bedasto preveč kupovat, ker otrok to hitro preraste. A je tu kakšna lanska aprilka za pomoč?

_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




obis komisije v času bolniške
extra

ALI VAS JE V ČASU BOLNIŠKE ZARADI NOSEČNOSTI KDAJ OBISKALA KOMISIJA?

DA (7%)

NE (93%)


Število vseh glasov: 268

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!