|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   podaljašnje porodniške
4.3.2006 20:28:38   
lenč
vprašanje tistim, ki so vam podaljšali porodniško. na osnovi česa so vam jo in za koliko časa. je morda kakšna "finta", ki bi lahko podaljšala porodniško. pišite.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: podaljašnje porodniške
4.3.2006 20:36:42   
petja
Jaaaaaaaaaaaa, mene tudi to zanima. Sicer imamo šele dobre 3 mesece, ampak mami se ne gre nazaj v službo ... user posted image user posted image user posted image  Vsaj za kakšne 3 mesece bi jo podaljšala.

Na plan s predlogi user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu lenč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: podaljašnje porodniške
4.3.2006 20:58:32   
andrejaz
Porodniško zaradi zdravstvenih razlogov lahko podaljšajo natanko 90 dni. Zmeraj je potrebno vlogi predložiti zdravniške izvide. Meni so podaljšali zaradi ortopedskih težav.

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu lenč)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: podaljašnje porodniške
5.3.2006 9:44:33   
BibaJ
Ravno čakam na odgovor. Držite mi pesti, da mi podaljšajo! Vam javim v ponedeljek ali torek.

_____________________________

"Niste človeško bitje, ki doživlja duhovno izkušnjo. Ste duhovno bitje, ki doživlja človeško izkušnjo."
dr. Wayne W. Dyer



(odgovor članu andrejaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: podaljašnje porodniške
5.3.2006 9:51:49   
Mina1
Kako misliš "finta"?

Brez zamere, ampak tale je pa dobrauser posted image . Podaljšanje porodniške dobijo tiste mamice in otročki, kateri imajo npr. zdravstvene probleme, hodijo na fizioterapijo in razgibavanja, imajo razne alergije, so npr. bronhitični in podobno. Ampak za vse to je potrebna zdravstvena dokumentacija in o tem odloča strokovna komisija.

Mislim, da ni nobene finte in tako. Meni so jo podaljšali na osnovi tehtnih razlogov.

Zdravstvena komisija, ki odloča o podaljšanju lahko zahteva nove dokumente ali pa ti lahko pregleda otročka, v kolikor meni, da sama dokumentacija ni dovolj.

Mislim, da sem ti vse povedala.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu lenč)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: podaljašnje porodniške
5.3.2006 10:06:47   
ona
Ja je vse res,kar so ti predhodnice napisale!Moji sestri so tudi podaljšali porodniško za 3 mesece,ker vozi malega na fizioterapijo.Moraš pa imet vso zdravstveno dokumentacijo!

(odgovor članu lenč)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: podaljašnje porodniške
5.3.2006 13:34:41   
BibaJ
Mislim, da je pomemben tudi vzrok zakaj hodi otrok na nfth! Od kolegice tamala je bila dva tedna prej rojena, hodili sta na nfth (ne vem zakaj točno) pa ji niso podaljšali.

_____________________________

"Niste človeško bitje, ki doživlja duhovno izkušnjo. Ste duhovno bitje, ki doživlja človeško izkušnjo."
dr. Wayne W. Dyer



(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: podaljašnje porodniške
5.3.2006 13:37:17   
Anonimen
raj bodte vesele da mate zdrave otroke pa službe v katere se lahko vrnete. pa po enmu letu doma bit non stop na razpolago mulcu boste vidle kako je fletn it nazaj v službo med ljudi! nehite se delat norca iz zdravja pa službe!

(odgovor članu BibaJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: podaljašnje porodniške
5.3.2006 14:57:00   
tinatona
Oj!

Ej BibaJ kdaj si pa ti oddala vlogo na CSD? Jaz sem jo oddala 1.2. pa tud se cakam odgovor. Upam da nama bodo podaljsali. Zakaj pa si jo oddala?

LP Tina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: podaljašnje porodniške
5.3.2006 17:22:14   
Barči78
Mi hodimo na FT, ker je imela Neja ob rojstvu krvavitve v zadnjo možg. kotanjo. Zdravnica je na izvide sama napisala, da predlaga podaljšanje porodniškega dopusta za 3 mesece. Na FT bomo verjetno še nekaj časa hodili. Redna porodniška mi poteče okoli 20 aprila, pa sem šla na CSD, pa mi je rekla, da vlogo oddam šele 1 mesec pred iztekom rednega porodniškega dopusta. Tako, da bom šla čez kakšnih 14 dni.
Je pa tako, res je, bodi vesela, da imaš zdravega otroka, jaz bi vse dala, da ne bi imeli na začetku takih težav, pa hvala Bogu jih kar dobro rešujemo. Samo telovadiva pa vsak dan, pa redno vsak teden jo vozim na fizioterapijo, pa na 14 dni jo vozim na delovno terapijo. Tko da, tudi zame še ni odločeno, da mi jo bodo podaljšali, ker ko sem zaprosila za dodatek za nego otroka, so mi prošnjo zavrnili. Pa je precej slabo kazalo moji punčki, niso vedeli ali bo shodila ali ne. Nimam pojma na podlagi česa se odločajo. Pomojem mal na lepe očke.
Verjamem pa, da bi vsaki pasalo še malo dlje ostati doma, čeprav jaz bi šla veliko raje aprila delat, pa da je punčka zdrava.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: podaljašnje porodniške
5.3.2006 17:45:04   
BibaJ
Hojla, tinatona!

Jaz sem oddala 23. 2. A ne čakaš že malo dolgo? Meni je na CSD rekla, da imajo vsak ponedeljek komisijo. Pokliči na CSD. Zaradi torticolisa, asimetrije (glava nagnjena na levo) hodiva na nfth. Jaz tudi upam, da nama podaljšajo.
Zakaj pa si ti dala?

_____________________________

"Niste človeško bitje, ki doživlja duhovno izkušnjo. Ste duhovno bitje, ki doživlja človeško izkušnjo."
dr. Wayne W. Dyer



(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: podaljašnje porodniške
5.3.2006 22:43:35   
tinatona
Oj!

Ja full dolgo. Ampak ta ˝naša˝ na CSD je rabila 10 dni da je na komisijo poslala; pa je rekla že takrat da bo trajalo do 30 dni. Sej jo bom jutri klicala kaj je zdaj.
Sem pa oddala zaradi imunskega deficita (oslabljen imunski sistem - ne smeva bit nič cepljena), ter hipotonosti in asimetrije.
Sporočim ko dobim papirje.

LP Tina

(odgovor članu BibaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: podaljašnje porodniške
6.3.2006 12:41:47   
BibaJ
Imam podaljšano za 90 dniuser posted image !

_____________________________

"Niste človeško bitje, ki doživlja duhovno izkušnjo. Ste duhovno bitje, ki doživlja človeško izkušnjo."
dr. Wayne W. Dyer



(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: podaljašnje porodniške
6.3.2006 12:54:42   
LONA13
Biba, a si ti poleg izvidov poslala zraven še mnenje pediatra??
Jaz bom jutri poslala pa upam da mi bodo odobrili. Je pa sin imel težko srčno napako in operacijo na odprtem srcu..Sedaj je sicer uredu, ima par manjših stvari na srcu (šum, zadebeljeni prekati). Jaz upam da zadovoljujem pogoje za podaljšanje..

_____________________________

Nejc praznuje dva rojstna dneva 20.7. in 2.8.!

(odgovor članu BibaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: podaljašnje porodniške
6.3.2006 12:59:24   
Urška//
Mislim, da je vsaka mamica srečna, da ima zdravega otroka in ne vem zakaj bi se zdaj delali norca iz zdravja samo zato, ker bi pač mamica rada še malo ostala s svojim otročekom, meni se to ne zdi nič takega.

Moja Lara je rojena mesec dni prej in če bo možno podaljšat porodniško, valjda da bom to takoj izkoristila, samo da bi še lahko malo časa preživela z njo, saj to leto kar prehitro mine.

lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu BibaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: podaljašnje porodniške
6.3.2006 13:10:00   
viv_
Točno tako kot je napisala LARA. To je delanje norca iz zdravja in službe.

Še nekaj, moja tamala je bila rojena 3 tedne prej, imela je močno zlatenico, bili sva na pregledu v razvojni, ampak je bilo na srečo vse OK. Bi pa na podlagi tega, verjetno dobila podaljšano porodniško. Ampak mi na pamet ni padlo, ker se mi zdi kot prvo to izzivanje usode, kot drugo pa ne vem, kako bi pogledala v oči eni mami, ki je imela podaljšano porodniško zaradi "resnih" zdravstvenih težav.

(odgovor članu Urška//)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: podaljašnje porodniške
6.3.2006 13:29:02   
BibaJ
LONA jaz sem imela tudi menje pediatra, ki je zajemalo tudi mojo nosečnost-preeklampsija in mnenje iz razvojne ambulante ter vse ostale izvide.
Držim pesti!

_____________________________

"Niste človeško bitje, ki doživlja duhovno izkušnjo. Ste duhovno bitje, ki doživlja človeško izkušnjo."
dr. Wayne W. Dyer



(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: podaljašnje porodniške
6.3.2006 15:14:36   
tinatona
Oj!

Jaz sem pa danes klicala na CSD in mi je rekla da je bila prošnja pozitivno rešena, tako da imam najbrž tudi jaz podaljšano. Samo ne vem za koliko časa.

LP tina

(odgovor članu BibaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: podaljašnje porodniške
6.3.2006 15:32:45   
petraz
Zelo težko podaljšajo porodniško, vsaj tako sem jaz seznanjna s tem. Razen, če nima otrok zdravstvenih težav itd. Sem se že sama malo pozanimala o tem, saj se mi naslednji msec izteče porodniški dopust. user posted image

(odgovor članu lenč)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: podaljašnje porodniške
6.3.2006 19:40:11   
BibaJ
tinatona, podaljšali so ti za 90 dni. Mi je danes na CSD rekla, da zzzs podaljša za 90 dni!
user posted image

_____________________________

"Niste človeško bitje, ki doživlja duhovno izkušnjo. Ste duhovno bitje, ki doživlja človeško izkušnjo."
dr. Wayne W. Dyer



(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: podaljašnje porodniške
6.3.2006 22:59:31   
Romcka
dejte no punce:) da je prosnja za podaljsanje porodniske norcevanje iz sluzbe in zdravja...ajajajjajaj..jaz bi tudi bila zelo vesela, ce bi bila kaja cist zdrava in ne bi rable 2x ali 1x na teden hodit na NFTH - se posebej, ker nisva iz LJ in to pomeni, da morava bluzit po LJ dolker ne pride moz iz sluzbe, da gremo domov....tak da ni tak lustno:( in jasno da bom zaprosila za podaljsanje....za naso ljubo drzavo sem placala ze tok davkov in zavarovanj in dodatnih zavarovanj, da teh 90 dni ni nic v primerjavi s tem:) pa mislim, da se tu dosti premalo poznamo, da bi katerakoli na podlagi kake izjave lahko obsojala....
vsem zelim lepo nocko
Ruser posted image

(odgovor članu BibaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?