|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kosilo-riž + ??
6.3.2006 14:52:27   
Šoni
Naš mali je star 6 mesecev, polno dojen in nekje od 4.-5. meseca imamo vpeljan dopoldanski sadni obrok. Zdaj pa smo začeli uvajati kosilo, z zelenjavo, pa nam sploh ne gre. Z zelenjavo sem poskusila po 4. mesecu in ker je ni maral, ga nisem silila. Zdaj se pa bližamo 7. mesecu in bi bilo prav, da začnemo jesti tudi kosilo. Sem pa poskusila bučke, pa bučke s krompirjem in malo soli in mleka, pa bučke z banano, pa ne gre in ne gre. Tako se mu je zamerilo, da še sadnega obroka ne ''šmirgla'' več kaj dosti. Rad ima samo večerne milupine kašice ( riž, gres,.. ) Zato sem se odločila in kupila rjavi riž, pa me zanima, kako ga lahko pripravim, da bo najbolj okusen. Prosim za kakšne ideje. Sem pa že pregledala ringarajine recepte in tam ni nič takega.

Hvala in lep snežen pozdrav iz Grosuplja,

Šoni
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 16:58:30   
vanč
Mi imamo isti problem. Probala sem vse živo zmiksat skupaj, pa ni učinka. Ko mu ponudim zelenjavo me moj mali gleda kot da sem mu kaj hudega naredila.user posted image  Ravno danes sem govorila s kolegico z istim problemom in mi je svetovala naj poskusim za začetek s polento in bučkami in malenkost soli ali pa začinjeno s kislo smetano ali celo s parmezanom (seveda v minimalni količini). Odkar to dela, bi njen sinko baje še krožnik požru. Vsak dan doda še kašno drugo zelenjavo, pa kar gre. Jutri smo še mi na vrsti pa bomo vidli!

_____________________________

vanč

(odgovor članu Šoni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 16:59:14   
muha1
Jaz najprej skuham rjavi riž posebaj, ker se kuha dlje časa kot navaden riž. Potem na olivnem olju prepražim malo pora ali čebule, dodam narezan paradižnik in papriko, podušim. Dodam še korenček, kolerabo, cvetačo, brokoli..., kaj pač je v hladilniku. Na koncu prelijem imakco na riž in kosilo je tu. Jaz moram naši vse skupaj še malo premleti, ker drugače ne je. Pa dober tek!

(odgovor članu Šoni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 17:05:02   
vanč
ztomaz! Koliko je pa tvoja stara, da že jeste vse to? Mislim paprika paradižnik, pa vse pražiš na olju (o.k. res da je olivno, ampak za praženje ga porabiš kar nekaj?!)

_____________________________

vanč

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 17:58:53   
Anonimen
Pri nas je pomagala žlica čist navadne skute. Gašper je pojedel vse. Še suhe slive+makarone je jedel user posted image

(odgovor članu vanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 18:04:25   
muha1
Vanč mi smo v osmem mesecu. Vse to pa ji pripravljam od petega meseca dalje. Glede olivnega olja pa ga dam eno malo žličko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 19:20:55   
Šoni
Hvala za nasvete, bom pa res poskusila kako omakico pripravit, mogoče mu bom celo malo piščančka dala, pa da vidimo..

Lp. Šoni

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 19:31:33   
vevi2
Probajte kaj drugega kot bučke. Naš edino bučk ne je, vse drugo nekako že gre, čeprav v majhnih količinah. Z rjavim rižem ali pa navadnim jaz mešam vso zelenjavo, včasih samo npr. riž in korenček ali pa brokoli, drugič kakšno pokuhano zelenjavno mešanico.

(odgovor članu Šoni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 20:30:51   
lelaval
Poskusi s korenčom, cvetačo ali grahom - imajo bolj 'sladki okus' in jim navadno odgovarja. Če pa ima rad katero sadje, pa poskusi zmešat s sadjem. Vsakokrat dodaj več zelenjave.
Če ne, pa ne sili, bo pa kasneje ugotovil, kaj je dobro.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Šoni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 21:26:20   
Šoni
Bom res poskusila jutri z rižem, ker pire mu tudi ni bil všeč. Se je zmrdoval, pačil, bhee delal, na koncu se je tako pripravil, da mi je vse zbruhal, lump. Z bučkami, ga ne bom več silila, korenček z jabolkom mu tudi ne gre. Bom pa s cvetačo ali brokolijem poskusila. Kaj pa por, kot samostojna zelenjava, se lahko ponudi 6-mesečniku ali je bolj uporabna za zabelo namesto čebule?


(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 21:37:10   
Barči78
Moja obožuje koruzo, najbrž ker je sladka. Pa ji jo kar med krompir zamešam, ali pa dodam še korenček. Riž pa ji zakuham kar med zelenjavno juhico. Najprej prepražim čebulo na olivnem olju, dodam korenček + kolerabo + cvetačo + brokoli + riž, malo paprike v prahu, malo soli, lovor, kakšna začimbra, zalijem z vodo in skuham. Namesto riža dam tudi krompir, makarončke ali kus kus.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Šoni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 22:01:12   
Šoni
Barči78, te juhice verjetno ne spasiraš ali pač? Naš mali mora imeti še vse, bolj ali manj spasirano.

LP, Šoni

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 22:03:20   
Barči78
Ja tudi jaz ji zmiksam s paličnim mešalnikom, vendar gledam tako, da sem a tja ostanejo manjši koščki, npr. riž se skoraj ne zmiksa.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Šoni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kosilo-riž + ??
6.3.2006 22:23:17   
Šoni
Aha, potem bo pa tudi za nas vredu. Hvala za idejo, bom poskusila. Tudi sama vedno manj pasiram, oz. spasiram toliko, da se še najde kakšen košček sem pa tja. Še eno vprašanje ali vedno narediš svežo juhico ali jo imaš za večkrat??

Lp, Šoni

(odgovor članu Barči78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kosilo-riž + ??
7.3.2006 10:23:45   
Barči78
Jaz ji vsak dan pripravim sveže kosilo, karkoli ji že pripravljam.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Šoni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?