|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   končno porodna izkušnja
12.2.2006 15:53:30   
petra.horzi
pozdravljene!
končno mi je uspel pridt k našim domov in do računalnika
mislm da sm res prva od februarčic letos:)
skratka: v četrtek, 5.1. zjutraj ko sm se zbudila, sem čutila da imam mokre hlačke. šla sm na wc in ko sem sedela na školjki in razmišljala kaj bi to lahko bilo, se je kar v slapu vlilo iz mene-dvakrat zaporedoma.sem vzela brisačo v kopalnici, si jo dala med noge in se vsedla na kavč v dnevni
ful me je blo strah, ker sploh nism vedla a je to-to al ni, zato sm klicala mami in ji povedala da se mi zdi da mi je odtekla voda. rekla mi je da drugo ne more bit kot to in da naj grem čimprej v porodnišnico in da naj čim manj hodim
potem sm zbudila moža, ki je bil najprej slabe volje kaj ga budim, ko sm mu pa povedala da mi je odtekla voda, ga je pa panika zagrabla:) in kar ni vedu kaj naj naredi. ko sva se končno oblekla in obula-torbe še nisem mela pripravljene- sva se odpeljala proti Postojni.tam so me najprej dali na CTG, potem pa sem morala na UZ, ker sem imela nesiguren termin poroda in niso vedeli če sem noseča 33 ali 35 tednov.
ugotovili so da je otroček velik za skoraj 37t, in zdravnik je rekel da moram ležat, ker bomo čakali da se sami začnejo pšopadki
damjan mi je popoldne prinesel vse stvari, jaz pa sem ležala na oddelku in razmišljala vse sorte. vsake 8ur (se pravi 2x) sem dobila antibiotike zaradi odteka vode
okoli polnoči so se začeli popadki na 20 min in nato celo noč vedno pogosteje. okoli šestih zjutraj so bili na 1-5min
do sedmih sem čakala da je prišla sestra in ker sem imela vse stvari spakirane me je vprašala kaj je z mano in sem ji rekla da bom šla rodit
potem je sledil klistir, pa britje in izpolnjevanje obrazcev, ob osmih pa sem šla v porodno
imela sem super babco Ančko, ki me je masirala, predihavala z mano popadke in sploh mi kar najbolj olajšala porod
ob osmih sem bila odprta 2cm, ob enajstih pa že 10

okoli 10ih je prišel Damjan, ker sem ga klicala da sm v porodni.
celo nosečnost je govoril da ne bo zraven pri porodu, čeprav sem si jaz to fuul želela, tako da je tudi takrat rekel da bo samo do poroda tam, pol gre pa ven
potem je on z mano predihaval popadke, mi masiral križ in me božal.

okoli 11, ko sem bila čisto odprta, je prišla še ena sestra in začele sta štimati posteljo in vse stvari za porod.babca mi je še pokazala kako bom mogla pritiskat in se je začel. ko sem prvič pritisnila, se je začel otroček spuščat (prej se ni, zato so mi dal umetne popadke) pol mi je rekla babca da nej dva popadka prediham, da se spočijem, po, pa prtisnem. prvega sem, pri tadrugem pa nism mogla in sm rekla da bom prtisnla:)
no pa dajva je rekla babca in sm se zadrla in sm prtisnla na vso moč:)
pol je pa rekla da zdej pa sam še enktar prtisnem in bo zuni.in res je bilo tako
ne znam opisat občutka ki me je obšel, ko sem ga videla in ko je zajokal. sm se kr smejala pa jokala hkrati
pol sm mogla še enkrat prtisnit da je šla še posteljica vn -in pol olajšanje-k ni nč več bolel, nč več tiščal!
aja pa prerezala me je babca, tko da je pol prišel zdravnik da me je zašil
damjan je pa kljub vsemu kar je govoril ostal in bil pri porodu zravn:)
tamalga-res je fantek:)- so najprej tm zrihtal in ga je damjan gledu, pol so mi ga dal sam tolk da sm mu dala lupčka in so ga odnesl v inkubator
rodila sm ob 11.28
in za še enga tazga otročička bi šla takoj še enkrat rodit

mal sm bla dolga ampak je tud kr dolg trajal vse skupi:)
drugič pa kaj več o tem kako je bilo pol v porodnišnici in zdej doma:)

mejkte se, pa pazite na svoje zakladke:)
caw caw

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: končno porodna izkušnja
12.2.2006 16:09:32   
Anonimen
Iskrene čestitke, Petra! Super ste se držali. Bravo tudi za očka, da je bil s teboj, ko si ga potrebovala. Zdaj pa se crkljajte maksimalno.user posted image
Kako pa je ime malemu sončku?

(odgovor članu petra.horzi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: končno porodna izkušnja
12.2.2006 16:10:18   
bena
Čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Moram pa ti povedati, da so te kar dolgo pustili rojevati. Tudi meni je voda odtekla v 36. tednu. Ker nisem imela dovolj močnih svojih popadkov in sem se prepočasi odpirala, so mi v celjski porodnišnici po 12-ih urah, odkar mi je odtekla plodovnica dali umetne popadke ter sem nato rodila v uri in pol.  Menda bi se moral v takih primerih porod zaključit v 12-ih urah zaradi možnih infekcij otroka, tako so nam vsaj povedali v šoli za starše.

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: končno porodna izkušnja
12.2.2006 16:13:13   
fipi
Čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , ful si lepo napisala.

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: končno porodna izkušnja
12.2.2006 16:31:50   
Mina1
Lepo si opisala svojo zgodbo. Želim vam vse najlepše, veliko smeha in sreče v hiši. Pa CMOK za malega junačka sevedauser posted image .

p.s., zdaj pa le še popravi podpis in opisuser posted image

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: končno porodna izkušnja
12.2.2006 17:57:47   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image čestitke še enkrat za malega sončka....user posted image

(odgovor članu Mina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: končno porodna izkušnja
12.2.2006 20:06:08   
KODA
user posted image user posted image čestitke

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: končno porodna izkušnja
12.2.2006 20:27:58   
Janeja
user posted image Čestitam! user posted image

Kolk je bil pa velik in težak vajin fantek?


(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: končno porodna izkušnja
12.2.2006 22:09:35   
muki1
Pa to ni res ženska, pa kje ti hodiš???????

Čestitke mladi družini. user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: končno porodna izkušnja
12.2.2006 22:11:22   
lelaval
 user posted image user posted image Čestitke in veselo cartanje naprej.  user posted image user posted image

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: končno porodna izkušnja
13.2.2006 6:47:29   
Anonimen
Čestitke, Petra... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: končno porodna izkušnja
13.2.2006 8:37:27   
mehurčica
Čestitke!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: končno porodna izkušnja
13.2.2006 9:00:23   
soncece24
Čestitke za malega junaka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: končno porodna izkušnja
13.2.2006 19:16:10   
arielca
Bravo, Petra, oči in mali sonček!!!!!! user posted image user posted image user posted image  Zdaj pa uživajte v trenutkih sreče!!!!!

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: končno porodna izkušnja
13.2.2006 19:33:26   
Felicity
Bravo, čestitke!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Ob priliki, pa še mere napiši.)

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: končno porodna izkušnja
21.2.2006 12:55:46   
petra.horzi
najin sonček Jan se je rodil v 35.tednu, velik 44cm in težek 2360g. obseg glave je imel 31cm
hvala vsem za čestitke
v kratkem dobim doma računalnik in internet, tako da bom spet večkrat na forumu, ker vas vse fuul pogrešam!
se beremouser posted image

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: končno porodna izkušnja
21.2.2006 13:09:23   
petra.horzi
aja pa glede dolžine po odteku vode-res naj bi bil porod v 12 urah po odteku, sam pr men so rekl da bomo kr počakal na popadke, da se prepreči infekcija pri malem, sm dobivala pa antibiotike
je pa od vsakega zdravnika odvisno, kako se odloči glede čakanja


_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: končno porodna izkušnja
22.2.2006 7:50:19   
jasnica
Čestitam Petra!user posted image user posted image user posted image
Upam da se nam potem spet kaj pridružiš pri februarčicah.

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: končno porodna izkušnja
22.2.2006 8:15:55   
marty5
Petra, čestitke in Janu vso srečo v življenju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu jasnica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
22.2.2006 20:00:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu marty5)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: končno porodna izkušnja
24.2.2006 17:00:56   
petra.horzi
glede inkubatorja-to je blo pa najbolš pr vsem skupi
moj mali je takoj po porodu zajokal in zadihal sam, a so ga vseeno dali v inkubator-preventivno so rekl
mi je pa sestra že v petek zvečer rekla da sploh ne bi blo treba in da ne bo več dolg not
zjutri v soboto k sm šla vprašat kako je, so rekl da je preživahen za inkubator in po viziti je zdravnica rekla da ni nobene potrebe da je not niti v topli postelci in mal pred dvanajsto je bil že pr men v sobi, se pravi da je bil v inkubatorju manj kot 24uruser posted image
6.2., ko je imel pregled pri enem mesecu je meril že 49cm in tehtal 3100g
zdej je pa še večji in komi čakam naslednji tedn k ga moram spet it stehtat
lp

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: končno porodna izkušnja
24.2.2006 17:10:38   
Gina
Čestitke še enkrat, Petra!user posted image user posted image user posted image  Nisem pozabila nate, se oglasim, ko mi bo uspelo. Crkljajte se.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: končno porodna izkušnja
24.2.2006 17:20:12   
cmokec
Petra, čestitke za malega korenjaka.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
25.2.2006 12:13:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: končno porodna izkušnja
27.2.2006 14:40:05   
Maxica
Petra, čestitke, me veseli, da se je dobro izšlo. Uživajte in pazite nase.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?