|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   puzzle - varnost in higiena
16.3.2006 15:46:46   
bobek05
Pozdravljene,

bi mi lahko katera svetovala kako je s temi puzzlami na tleh. Mi jih imamo zdaj kakšna 2 meseca (Anej je star 9 m) in do zdaj so se mi zdele super ideja, da se je mali po njih plazil in igral, zdaj pa jih je začel ob robih redno odstranjevat, pa jih razstavljat (tako da npr. vzame črko ven ali celo dele črke) in si vse v usta nese... In me seveda skrbi:

1. puzzle so na tleh in ni ravno higiensko če to po usth vlači ne glede na to, da njemu ful odgovarja zaradi dlesni (sem jih na začetku umivala z vodo preden jih je nesel v usta, ampak ne jemlje stran ene in iste, ampak katerkoli in vseh ne morem ves čas umivat user posted image ).... pretiravam??

2. skrbijo me predvsem ti majhni delčki črk, da bo to spravil  v usta in se kje zadušil user posted image vem, da ima veliko mamic doma takšne puzzle, ampak so sploh varne za to majhne otroke??? user posted image

Je še katera zaskrbljena zaradi tega ali kompliciram???


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: puzzle - varnost in higiena
16.3.2006 15:51:33   
tinatona
Ojla!

Ma mene zaradi higiene ne skrbi toliko kot zaradi majhnih delčkov. Jaz jih ravno zaradi tega ne kupim, ker bi on male dele takoj ven zbrskal in jih pojedel. Tako da jaz jih rajši nimam.

Itak je pa zdej že toliko mobilen, da ne bi gor na tem zdržal niti dve sekundi.

LP

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: puzzle - varnost in higiena
16.3.2006 15:56:17   
Anonimen
Mene skrbijo delčki bolj kot kaj druga, eni so tako mali da jih komot v usta dobi-pazim ga vedno ful ko je tam.user posted image user posted image
Drugače pa kar se higijene tiče, ko umivam tla, potem že puzle umijem z mokro krpo, tak da bo že kdaj kaj hujšega dal v ustauser posted image

(odgovor članu tinatona)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: puzzle - varnost in higiena
16.3.2006 15:59:32   
lan
Jaz mislim,da zaradi higiene definitivno kompliciras.Kaj vse bo se dal v usta in to ne bo pobral s tal doma,ampak zunaj iz plocnika (mislim pa da doma nimate tako umazano).Taki so pac otroci,vse dajejo v usta!

Glede majhnih delov se je pa treba bati!Mene je bilo tudi zelo strah in sva kupila velike puzzle,ki nimajo tako majhnih delov,mislim,da so bile stevilke ali pa crke (v Sparu).Lahko mu pa tiste "mickane delcke" poberes ven in bos definitivno bolj mirna.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: puzzle - varnost in higiena
16.3.2006 16:14:19   
Anonimen
mi smo puzzle kupili ko je bil sin star 9 mesecev in že tedaj smo ga učili da ne sme dajati v usta te puzzle.
in sedaj smo stari že 11 mesecev in smo brez skrbi,ker ve da jih ne sme.

(odgovor članu lan)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: puzzle - varnost in higiena
16.3.2006 16:56:00   
morskadeklica
Mi imamo tudi te puzzle. Glede higiene - ne pretiravat. Pri nas jih tudi žveči. Res je da vsak dan posesam in vsak drugi dan po tleh pomijem, ampak vseeno, sterilne ravno niso.
Glede majhnih končkov- sem jih že na začetku pobrala stran, tako da so zdaj na tistih delih luknjice. Raje to, kot da kakšen majhen del dobi v usta.

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: puzzle - varnost in higiena
16.3.2006 16:56:29   
Romcka
ajoj pettyy...sem se morala kr malo nasmejat:) sej blem je v tem, ker je najbolj lusno tisto kar se ne sme...seveda deca ubogajo ce so starsi zraven, samo vedno ne mores kontrole imet...zato je bolj fino umaknit nevarne reci ..mi mamo tudi te puzle, pa smo dali vse male dele stran in naredili kocke iz se prav fino zabava:)
cmok
R

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: puzzle - varnost in higiena
16.3.2006 17:06:15   
Anonimen
Romcka ,saj nas ni zraven.
pač tako smo ga naučili in ve da je to pec

(odgovor članu Romcka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: puzzle - varnost in higiena
16.3.2006 19:28:10   
Anonimen
Glede čistoče: pri nas imamo psa (zlati prinašalec), pa so dlake povsod, pa ne sesam vsak dan. Ne sekiraj se.

Glede malih delčkov: mogoče je fino, da bi kupila take puzzle, ki imajo samo velike dele (recimo abecedo), taveliko. Sicer pa...Anej ima 9m, kmalu ga bo po celem stanovanju dost in tiste puzzle bodo samevale v kotu. Sigurno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: puzzle - varnost in higiena
16.3.2006 20:51:32   
PBJ
Ja, jaz sem tudi gledala, da smo kupili ta velike puzle oz. črke, kjer ni tako majhnih delov...

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: puzzle - varnost in higiena
16.3.2006 22:58:11   
babylove
Našega sva naučila, da puzzlov ne sme razstavljat.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: puzzle - varnost in higiena
17.3.2006 7:54:19   
kalbo
Midva sva pa tiste tanajmanjše delce od ojev, devetk pa osmic pobrala stran, pa je. Glede higiene pa: sej se tud plazi po tleh, pa upam, da mu ne umivaš rok vsake pet minut ne. Mal večkrat je treba pomit po tleh, pa je.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: puzzle - varnost in higiena
17.3.2006 16:20:05   
Anonimen
Majhni koščki....je katera opazila, da na puzlah piše, da niso primerne za otroke pod 3 leti? Vsaj na naših, ki smo jih kupili v Dipotu piše tako.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: puzzle - varnost in higiena
17.3.2006 16:26:41   
taška30
Jaz sem ravno zaradi tega kupila tavelike, ker mi je bilo jasno, da ni varijante, da ne bi romali v usta. So preveč pisani in lepi, da je ne bi premamilo. Pa tudi nočem jo 'naučit' naj jih ne razstavlja, ker se ful lepo zamoti s temi kosi, pa zlaga enega zraven drugega.
Glede higiene pa tud pomislila nisem, da je kaj narobe. Saj igrače tud vlači po tleh, pa v usta, pa kaj še vse bo. Nič se sekirat za to.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: puzzle - varnost in higiena
17.3.2006 16:57:45   
Teja N
Mi smo ga pa  dobili za darilo in ima ful male koščke. Sem vse ven pobrala in spravila, pa ima zdaj luknje.
Mu je pa ful v užitek, da na tleh sestavlja različne oblike, pa tudi tridimenzionalno se da, na primer hišo itd...

Lp,
Tejauser posted image

_____________________________

Oglasno sporočilo:
Zakaj uporabljati nekaj umetnega, če pa je naravno toliko boljše?
www.aubrey.si
Strupi v otroških izdelkih

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: puzzle - varnost in higiena
23.3.2006 19:59:44   
dskubin
pri nas smo tudi majhne delčke stran pobrali, pa ni treba cel čas gledat, da ne bi kaj romalo v usta

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kako otroku izberemo priimek?
Priimek otroka morata starša izbrati sporazumno in ga najkasneje v 30-tih dneh po rojstvu prijaviti na katerikoli upravn...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?