|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako veš, kdaj se začne...
12.5.2006 10:36:05   
Nataša31
Ojla!

Smo malo pred PDPjem, me vsak dan nekaj špika, boli križ, hodim na WC kot nora, imam bel izcedek...
In ugotavljam, da pravzaprav ne vem, kako naj bi se začeli popadki. Dobro če mi odteče plodovnica, potem bom verjetno vedela da gre zares. Ampak tile popadki, a to zares tako fejst rodi, da veš da je to to?!?!
Joj,joj...
Prosim za nasvete....
Taška
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako veš, kdaj se začne...
12.5.2006 10:47:38   
Ro-La
bolijo ko user posted image , tak da jih ne boš zgrešila

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Nataša31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako veš, kdaj se začne...
12.5.2006 10:53:41   
asso
Ne skrbi boš vedela, da je to to.
Jaz sem imela celo nosečnost lažne popadke, zadnji mesec non stop na 10 minut, ampak na koncu, ko je bilo za rodit sem zihr vedela, da je to to, čeprav sem se prej hecala, sej ne bom niti vedela kdaj gre za res. Tako, da ne se bat, boš vedela, da je to, to.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako veš, kdaj se začne...
12.5.2006 11:24:52   
Nataša31
Hvala vama, sej em da paničarim. Ko hodim me kar nekaj špikne, pa zvizne...Sej pravim, križ mi tako seva da me boli kot da bi mi likalnik kdo držal goruser posted image !
Itak pa je polovica psihe, moj je namreč na terenu do nedelje, pa samo milsim na to, da ja ne bi bilo do nedelje zvečer.....
Pridne bodite, pa lep dan!

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako veš, kdaj se začne...
12.5.2006 11:33:29   
Pingvinčica
Nick: Tia2005
PORODNA IZKUŠNJA Z ZAMUDO

Odločila sem se da z vami delim mojo porodno zgodbo. Pa se nekako nisem spravila zraven, da bi jo napisala.  Po skoraj enem letu pa sem le naša čas. Vse skupaj se je začelo že 3 tedne pred rokom, ko je zdravnica na UZ ugotovila, da pupa ni obrjena na glavo , ampak sedi. Odločitev CR ali obrat je bila zelo težka, saj je bil prisoten strah, da bi šlo kaj narobe. Do takrat za obrat sploh še nisem slišala oz. mu nisem posvečala pozornost. Na koncu je padla odločitev obrat Tudi z pomočjo RR. 12.5.2005 sem šla v bolnišnico, in vse je potekalo b.p, razen mojega strahu. user posted image se je v prvem poiskuso obrnila na glavo, čez 2 ure sva lahko šli domov. Ni mi žal, da sem se odločila za obrat, ker lahko rečem da ne boli nič. Res se pa lahko kaj zakomplicira, če bi se ovila okoli popkovina, sami ti tako delajo zraven UZ, takoda jaz sem ji zaupala. V nedeljo sem opazila malo krvi, mislila sem da je čep,  potem pa se je vse umirilo. V sredo sem šla še na redni pregled. Nič ni kazhalo, da se kaj dogaja. V petek zjutraj pa spet opazim malo krvi. Kličem zdravnico,  ki reče naj se grem kar v porodnišnico pokazat, ker lahko da je to-to. Pregledali so me in rekli da je vse ok in še nič ne kaže da bo kaj, da je pa boljše, da ostanem pri njih čez noč, da me bodo naslednji dan pregledali še 1x in naredili UZ. Popoldne sem se šetala z dragim sem ter tja in se počutila tako kot ponavadi. Zvečer smo še z ostalimi iz oddelka gledale tv (zadnja oddaja sanjske ženske lani). Okoli 22 sem šla še pod tuš ter poklicala dragega. Potem pa sem se hotela vleči pa me je nekaj začelo tako narahlo špikati. MIslila sem da so lažni popadki ter zaspala do polnoči. Potem pa so me zopet zbudili popadki pa bolnišnične postelje. Do 2 zjutraj sem si merila popadke pa so bli tam nekje na 8 minut. Nekaj čez drugo uro sem klicala dragega, da ne vem kaj se dogaja user posted image user posted image . Odločila sem da poiščem eno sestro in ji povem situacijo. Reče: Ja, bomo naredili CTG, pa bomo vidli bla sem preklopljena na CTG do okoli 3.00, sestra pogleda in reče nič ne kaže popadkov. Mal mi je blo čudn, ker neki se je pa mogl dogajat. Potem pa mi le tipa trebuh in ugotovi da imam popadke na 5 minut, ampak še niso dovolj močni. Reče naj grem ležat še za kakšno urco. Pa ja. Seveda nisem šla ležat ampak sem hodla sem pa tja po hodniku. Grem na wc - kril  Kličem dragega mu povem, da naj bo pripravljen, če bo treba pridit. Nekaj čez 4.00 sem skupaj z sestro šla proti porodnemu bloku. Pridem dol, ura je mogla biti že blizu 4.30 in mi reče sestra iz porodnega bloka, da naj se vsedem. Trde lesene klopce jaz popadki ni šlo. Hodim gor in dol, sestra to vidi in reče: Ja vsedte se, jaz pa odgovorim da ne morem. Ona meni jaz kaj je tak hudo. Ne ni tak hudo sam sedet pa ne morem več.  Zdravnica je prišla okoli 4.40. Vpraša kaj je. Odgovorila sem da mam menda popadke. Ni blo nič tak groznega, da se ne bi dal zdržat in če bi bla doma bi jaz buča neumna še kar čakala. Mi tko bol hladno reče ja bomo pogledali kaj se dogaja. Grem in se vsedem na stol: 7cm odprta. Panika. Pokličite fanta, naj pride, pa kar, ker drugače bo prepozno. Sem mislila,da se norce dela, saj piše v knjigi da prvi porod pa traja približno 12 ur. Pol bi v najboljšem primeru jaz mogla rodit okol 10.00. Je itak mislu da se norce delam. . Zdravnica mi je predrla mehur. Grem pod tuš. Ura je bila okoli 5 grem v porodno, ker nisem mogla več kar na sred hodnika stat. 10 minut kasneje se mi pridruži še dragi. Priklopli so me na CTG in jaz kar naprej a je vse v redu. In moj dragi ja. je. Bla sem ful živčna. Popadki zdržni, ampak jaz vpršam okoli 5.30 će bom lahko kasneje dobila kaj proti bolečinam. Pa mi babca odgovori da ne ker bomo kar rodili. Mene je skor kap, a tak hiter al kaj. Dragemu sem še rekla, da to pa ni tak hudo kot pravjo. Je rekel da naj bom raje tiho da me ne bo zagrablo. Se menima še kako ji bova dala ime, ker ga nisma mela zbranga. Pa sma se odločla, da počakamo, da jo vidimo. Prediham še nekaj popadkov in okoli 5.45 je prišla babca in dala dovoljenje za potiskanje. Ob 5.55 sem imela mojo zlato pupo že na rokah. Dala sva ji ime Tia. Mere: 49 cm in 3350 g. Vse to se je dogajalo lani 21.5.2005. Kmalu bo na okoli eno leto in naša pupa je že pravi mali človeček, ampak spomini so pa živi, kot da bi minil komaj kak dan. Porod je potekal super le dojenje nama ni steklo. Tia sploh ni hotela zagrabit, tako da sem si  mleko stiskala in ji ga dajala po flaški vse do 7 meseca. Osebje v bolnišnici še kar, samo dobiš občutek, da če ne dojiš pa nisi mama. Kot da je glavna stvar starševstva dojenje. Mislim da je vse kaj drugega še bolj pomembno.  To je bila naša porodna izkušnja, vsem ki jih pa to še čaka pa želim čim lažji porod in zdravo user posted image

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako veš, kdaj se začne...
12.5.2006 12:01:29   
Grascakinja
Tudi jaz sem se sekirala, kako bom vedela. No, ti povem, da popadkov ne moreš falit, razen res redkih izjem, ki jih ne čutijo. Predvsem se osredotoči na to, da se pojavljajo v enakomernih časovnih presledkih. Bolet zna vse od križa do konc riti, trebuh otrdi, ampak pri vsaki je mal drugače. Načeloma pa, ko pridejo, boš vedela, da so.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako veš, kdaj se začne...
12.5.2006 19:44:40   
TONČI.
Jaz sem imela v porodnišnici pregled na dan roka. Popadke naj bi imela vendar jih jaz nisem čutila. Poslali so me domov in čez dva dni na CTG k svoji G. Nje ni bilo, tako da so mi rekli da naj grem kar v porodnišnico ker sem imela tako napotnico. Grem sama z avtom na CTG v LJ. Tu mi pa rečejo, da naj grem kar v porodno ker sem odprta 4 cm in do imam že pogoste popadke.user posted image  Jaz jih nisem čutila. V porodni so mi predrl mehur takrat se je pa začelo. Na vsakih 4 min kar močen popadek. Po 4 urah v porodni sem pa že crklala svojega user posted image . Res lep občutek. SREČNO!

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako veš, kdaj se začne...
12.5.2006 20:46:34   
Ezi
user posted image user posted image user posted image user posted image  zdaj se smejim, ja, sem pa tudi jaz spraševala kako bom vedela ...user posted image
Tako kot so ti druge povedale, ne boš zgrešila, pa naj se ta stavek še tako butasto sliši.
Enostavno ne boš mogla več normalno dihati. Vzame ti sapo. Verjetno boš že prej čutila nekaj v trebuhu. Mogoče boš sprva mislila, da je otrok tako živahen. Pa bodi takrat pozorna na uro. Če bodo ti sunki redni in bodo trajali ... to so popadki. In jaz sem čutila velik pritisk med nogammi. Kasneje sem šla tudi parkrat na wc, ker sem mislila, da moram it. Dejansko pa je otrok dol pitiskal. Kar nekako veš, da rabiš pomoč, da se verjetno zdaj zares dogaja ... SREČNO!

(odgovor članu Nataša31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?