|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   adaptirano mleko
24.5.2006 17:21:05   
maca123
Ker smo velik potrošnik Novolaca AC1 kajti eno škatlico imamo za slabe 3 dni me zanima naslednje. Včasih se naš mali naprdne in ne poje vsega mleka iz flaške, ker pa ga nebi rada vrgla stran in bi mu dala to mleko pri naslednjem obroku sem zasledila, da mleko lahko spravim v hladilnik. Zdaj pa me zanima kako ga lahko  potem pogrejem, če piše da mleka ne smemo greti. Ali ga lahko za par sekund dam v mikrovalovko.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: adaptirano mleko
24.5.2006 17:27:10   
sazi
v porodnišnici imajo narejen Novolac v hladilniku in smo ga potem grele pod vročo vodo
Naš 4-mesečnik je tudio na Novolacu AC1 in počasi prehajamo na navadnega (se krči umirjajo)
jaz dam preostanek mleka v hladilnik in ga potem pogrejem na različne načine:
1. če je mleka malo, ga pod vročo vodo
2. v grelcu za stekleničke
3. ga enostavno za naslednji obrok "raztegnem" z vročo vodo in dodanim mlečnim prahom
mali je tako mleko že 4 mesece in mu nič ne fali, imamo pa 1 škatlo za 3 dni in pol

aja, glede mikrovalovke - po mojem tudi ni problema. odsvetujejo jo le zato, ker se mleko neenakomerno segreje in lahko opečeš otroka, če nisi prepričan o primerni temperaturi mleka

< Sporočilo je popravil sazi -- 24.5.2006 17:28:06 >

(odgovor članu maca123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: adaptirano mleko
24.5.2006 17:56:52   
trdozimc
Jaz sem tudi pogrevala ostanek mleka (če je bilo prej sveže narejeno!), le da sem zamenjala dudo, ker se mi je zdelo nehigienično, da bi uporabila tisto, ki je že par ur stala v hladilniku in bila že prej polizana. 
Pogrej pa ga raje v lončku z vročo vodo, ker se v mikrovalovki neenakomerno segreva, pa tudi - mikrovaloviuser posted image , vseeno so še zelooo mali in občutljivi. LP

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: adaptirano mleko
24.5.2006 22:38:53   
Bonnie_RR
Ampak, če mleko že enkrat pogreješ, ga ne smeš potem čez nekaj časa spet pogrevat!

Jaz mleko, ki ostane vedno stran zlijem.


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: adaptirano mleko
24.5.2006 22:47:09   
poliloni
Jaz našemu vedno naredim sveže mleko in vedno tudi vse popije, tako da nimam problemov z ostanki.
Je pa res, da imajo npr. v bolnici ali porodnišnici narejeno mleko za cel dan, spravljeno v hladilnik, potem pa ti prinesejo grelec in stekleničko in jo v njem pogreješ!To je še najbolj primerno za gretje...lahko poizkusiš tudi tako, da zavreš vodo in potem v njej namakaš stekleničko.

P.S."Čeprav piše na škatlah, da naj mleka ne bi pogrevali, ga lahko, a le če je bilo prej sveže narejeno in ga še nisi grela!!!!! Ko pa ga enkrat že pogrevaš ga ne smeš še enkrat!

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: adaptirano mleko
25.5.2006 7:35:24   
natalia
jaz ga ne bi pogrevala, bi svežega vedno pripravila. al pa zmanjšaj količino mleka, ki ga narediš skupaj.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: adaptirano mleko
25.5.2006 16:19:46   
SašaR
Komentar na tisto mleko ki je narejeno v porodnišnici:

1. mleko je lahko narejeno s prekuhano mrzlo vodo in potem gre v hladilnik (malo možnosti)

2. mleko je narejeno s vročo prekuhano vodo in potem se ga ohladi s  šokom - na hitro se ga shladi.
Tako narejeno mleko naj ne bi bilo škodljivo

Kaj je res pa ne vem.


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




ime za punčko
encavesna

Katero ime vam je bolj všeč?

Maša (29%)

Lara (49%)

Kaja (23%)


Število vseh glasov: 270

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!