|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesmic,..?
30.6.2006 15:32:21   
Anonimen
Kdaj?user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 15:41:41   
hubi
Od 3 meseca dalje. Smo že od začetka prakticirali tako. Previti, pojesti, pocrkljati in vodoravno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 15:49:37   
makica
Od 3 mesecev naprej. Ko so se nehali krči. Zdaj imamo rutino: kopanje, večerja, umivanje zobkov, poljubček in lahko noč ob glasbi CD-Sladko spančkaj

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 15:55:43   
Maleal
Naš se ni nikol uspaval z nošenjem po rokah,če si ga tako navadla,ga boš težko odvadla.Od vsega začetka imamo isti ritem-tuširanje oz.kopanje,večerja,umivanje zobkov,dobi lubčka od naju2,ga položim v kinderpet in ajko bajko.user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu makica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 15:58:23   
Anonimen
Hm..ne Nik ni navajen nošenja, je pa res da vedno zaspi v dnevni sobi in ga potem vedno nosim tja ko že dejansko spiuser posted image

Srečne ve , ko vam rata da ga date ležat in dejansko tam ostane, Nik pa se vstane pa nagiba čez ograjouser posted image user posted image

(odgovor članu Maleal)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 16:23:26   
Maleal
Nik pa se vstane pa nagiba čez ograjo


Takrat ga moraš pustit,bo že zaspal.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 19:24:29   
Jančika_
Kdaj? Takrat, ko ga na to navadiš. Od začetka ali pa pri petih letih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 20:10:46   
Gina
V bistvu skoraj od rojstva. Kriva pa nisem jaz, ampak mož, ki mi je rekel, naj neham s tem (nošenjem, guganjem...). Dokler ima krče res ne moreš drugega, kot nosit ga in crkljat. Ko pa ta faza mine, pa lahko otročka navadiš na to, da ne rabi tebe za uspavanje. Pridejo dnevi, ko prej zaspi in pridejo dnevi, ko ne more zaspat. Izkoristi trenutek, ko je fejst zaspan, pa ga daj v posteljo, ga pocrkljaj in pojdi. Čim večkrat izkoristi tak trenutek. Če bo velikokrat to doživel, bo pripravljen biti sam tudi takrat, ko ni toliko zaspan. NO, vsaj mi smo tako naredili. Ta malega smo pa drugače navadili. V spalnici imamo tudi tv. Nekdo je bil pač tam, in gledal televizijo, dokler ni mali zaspal. Če pa ni bilo nikogar, pa tudi ni sitnaril. Smo rekli, da naj malo počaka, pa je počakal. Ko je zaspal, smo ga odnesli v posteljo. Tako je bilo prvo leto. Potem pa smo ga kar nesli v svojo posteljo in je tam zaspal. Vedno vsakemu od nas pomaha pa pa, za nek ritual, pa lupčka pošlje in je pomirjen.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 20:16:07   
dory
No pr nas so bli najprej krci...torej smo se nosili cele tri mesece...pol je blo ze mal iz navade, pa zobki, pa razvojne tezave in smo se se kar nosili do enega osmega meseca....no pol se nismo vec nosili, mu je blo ze dost,ce sem se ulegla zraven...no zej pri 26m pa glih tko ne zaspi brez mene, ker ZAHTEVA,da mu le JAZ preberem pravljico...torej policijska ura zame se ni koncanauser posted image ...ampak meni prou pase tko...ker vem,da so to najini trenutki,ki niso vecni....lepo mu je brat pravljico..lepo ga je opazovat,kako me poslusa, se mi nasmiha in kar je najboj pomembno tiho je in priden je :)....potem,ko je konec pravljice se stisne k meni, rece,da me ima rad in valda mi ni treba posebej razlagat,da sem v sedmih nebesih ne :)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 20:57:47   
lex
Moja izkušnja je taka: na RR in povsod drugod sem brala, da otrok ne sme zaspat na zizi,......., ne ga ujčkat, vedet mora kje zaspi. Pri meni je bilo vse kontra. zaspal je na zizi v dnevni sobi, lučke smo talali ko je že spal itd. Pa je prišel gospod vrtec. Tam je opoldne zaspal brez zize, brez petja samo v posteljo so ga dale ga prijele (beri božale) po nogah in je zadremal. Pa je ta srečni treutek prišel tudi čez tri dni k nam in od tretjega dne v vrtcu sva se nehajala ojit (ker ga ni več zanimalo) in tudi zaspali smo v svoji postelji. Veliko je odvisno od kakšnega prelomnega treutka kot je bil naš ali pa tudi od otroka samega. Daqnes mi je od utrujenosti zapal v dveni sobi ko je pil mleko ampak ko je prišel v posteljo je pogledal gor objel medvedka in sedaj sladko spančka.
Pa upam, da bo tudi pri vas prišlo tako gladko kot je pri nas.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 21:07:22   
Anonimen
moja prva od zmeri..potem je pa enkrat prišel dan ko je bla stara leto in pol recimo ko karnaenkrat ni več hotla spat v svoji pojstli. sam da sem jo not dala je tulil k zver. pa smo jo pustl jokat pa je blo samo še slabš. jokala je že sam da smo umenil da more i spat. pa je prišlo cpljenje pol je pa sploh ratala čist drug človk in je hotla spat samo še pri nam. pa smo ji kupil drugo pojstlo da je zravn najine - imamo eno veliko ležišče in pol je spet zaspala sama pa je spet prišel dan ko je zahtevala da se leži zavn nje in poje, pa je blo spet obdobje ko ni blo treba. pa se je rodila druga punca pa je blo spet treba s tastaro spat hodit, pa vmes spet ni blo treba, pol pa spet, zdej pa sploh k ko jo dam v pojstlo ni več ograje k bi jo zadržala v njej ampak če se nje glih ne spi pride v dnevno user posted image  to da ponavad jo pustim samo v pojstl ko pa pride v dnevno al pa slišm da kej dela po spalni grem pa knjej ležat da jo umirim in da ne pobegne iz pojstle :)
nosil je pa nismo nikol, pa zdej tamale tut ne. skopam jo, flašo popije pol pa flikv pojstlo mal e nerga, mal ji dudo poturomo pa počas zaspi. stara je 2 mesca

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 21:09:21   
SašaR
Od prvega meseca dalje ob 8. zvečer je v postelji in zaspi po največ 10.minutah. Zadnji teden pa spi brez zbujanja ponoči do 8 - 9. zjutraj.

Bravo naša bejbauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 21:30:00   
Anonimen
Men se pa ne zdi čisto nič narobe, če malemu za lahko noč zapoješ pesmico. Men je to prav lepo in prisrčno. user posted image  In sem prav srečna, ko malega položim v posteljico, ga božam po hrbtu in glavci ter zapojem uspavanko. Želim si,da bi bilo še doooooolgo tako.

Je pa res, da od prvega dneva zaspi sam v svoji posteljici-z milijon medvedi in podobnimi ninicami. user posted image  Takoj, ko končam s petjem, ga pobožam po ličkih, dam lubčka in zaželim lahko noč. Sedaj mi pozdrav že vrne in jaz oddidem iz sobe. Čez nekaj minut že spi.user posted image Star pa je 2 leti.

(odgovor članu SašaR)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 21:44:37   
CatJa
Od rojstva naprej je zaspal v petih minutah, ko sva ga položila v postlco. Kasneje, pri kakšnem letu, se je sicer začel mal bunit, ga pa nikoli nisva nosila ali kako drugač uspavala. Je pač mal pojamral in ob flaški zaspal.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 22:28:18   
Pilar
Kdaj? Takrat, ko ga na to navadiš. Od začetka ali pa pri petih letih.


Se strinjam.Pri nas Jure povečerja, ga previjem in umijem, mogoče še malo pogleda TV( čist je mahnjen na NMK) in odnesem ga v sobo. V sobi mu povem, da gre spat, ga stisnem k sebi, dam lubčka in lahko noč.  Zvečer ne maram nobenih pravljic, mogoče kakšna pesmica....ker se res veliko cartava že čez dan, zvečer pa želim imeti malo miru in čas zase in za moža.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 22:35:37   
Urška//
naša Lara zaspi sama tam nekje od 10 mesecev dalje in tudi prespi noč, enostavno sem jo dala v posteljo, malo se še pogovarja, pa skače po postli pol pa jo tak al tak odneseuser posted image , probaj posteljo znižat pa se ne bo mogel čez ograjo nagibat

lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
30.6.2006 22:41:29   
KIRA
moji dve ne delata cirkusa, kar se tega tiče. nobene rutine ni, zato tudi ni nobenega bunjenja.
ko mama reče spat, gresta spat. pravljice itak bremo čez dan, pa pojemo tudi. včasih tud zvečer, odvisno od dneva. ampak če jih ni tudi ni problema. tako počnem že od malega.

vse je odvisno od tega, kako otroka navadiš - če ga preveč razvajaš imaš samo probleme z njim. prestrog pa tud ne moreš bit, ker ti pol ne zaupa. tud pošiljanje spat spada sem.
če se kdaj tamala slabo počuti, lahko zaspi pri nama, če želi. včasih jo pustim čez noč v najini postelji, običajno jo pa nesem v njeno posteljico. dostikrat se tudi sama odpravi spat, kar tako - ko je zaspana, to pa že dolgo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
5.7.2006 9:46:27   
bini
jest ne bom nič rekla...
sem od voušije čist rdeča...user posted image
pri ani smo zafušal sto na uro...
bog daj, da nam vsaj pri aljažu uspe...user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
6.7.2006 10:48:54   
katarina2004
Joj sm kr malo user posted image - mi nasega cez dan vedno uspavamo z nosenjem....samo zvecer ga nic ne nosimo dobi flasko pa uspavanke pa zaspi sam. Samo cez dan se vedno hodi 2* pa ne gre drugace kot v narocje pa plenicko cez ucke pa zibanje.... Se sprasujem tudi jaz do kdaj?

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
6.7.2006 10:56:47   
Mina1
Blagor nekaterim, jaz vseeno mislim, da je to pogojeno tudi s karakterjem dojenčka oz. otročka samega in tako.

Jaz ne spim že od leta 2002, prvi je star 4 leta in pol, pa smo še vedno na isti lajni, drugi je star skoraj 16 mesecev, pa se zgodba ponavlja.

Mojedva nikdar nista bila takšna, da bi ju lahko samo položila v posteljo in šla, tako da...

Pa vem, da smo porbali vse živo, ampak tako pač je.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
6.7.2006 11:23:45   
eva1
Jaz se čist strinjam z jančiko-ko ga navadiš tako! meni je prekipelo pri 8 mesecih in od takrat naprej je miruser posted image
jaz mojega zvečer skopam, hop v pižamco in spalno vrečo, mal se pocartava, pa hop v postlo in zaspi-ok sej pridejo tut dnevi, ko se odloči drugače, ampak uglavnem trkam, nimamo problemov!

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
7.7.2006 21:37:17   
polonaa
No,no,no.Otroke imamo zato,da jih cartamo in razvajamo.Seveda vse do svoje meje.Še prehitro zrastejo pa niti lubčka za lahko noč več nočejo.Če ti no utrujajoče,ga še kar nosi in cerkljaj!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
7.7.2006 21:39:40   
Seven*
Se strinjam z Mino1.

Otroci so drugacni. Recimo, isti postopek, prvi otrok se vedno ne zaspi sam, Emo pa lahko polozimo in gremo ven iz sobe. Dva razlicna otroka.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
7.7.2006 21:42:05   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika

Kdaj? Takrat, ko ga na to navadiš. Od začetka ali pa pri petih letih.


Se popolnoma strinjam.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj gre otrok sam spat?brez nošenja,pesm...
7.7.2006 21:57:07   
Anonimen
Po moje je bolj na mestu vprašanje, kdaj otrok ne gre več sam spat. Vsaj pri nas je tako, ker zdaj je veliko bolj fletno, pa tudi meni se zdi, zaspati po pravljici, ki jo prebereva v njegovi postelji. To pa lahko počneva od treh let in pol naprej približno, ko je šel spat v veliko posteljo, da je še zame prostor zraven.
Do treh let in pol pa je hodil spat brez najmanjšega problema, le sem in tja je bilo včasih treba nakazat, da pri spanju pa ni trte mrte. No, saj še sedaj gre brez problema, le da zvečer v postelji z veseljem bereva.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...
BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?