|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kašice in koščki
21.6.2006 12:01:59   
coco
Zanima me, do kdaj ste vašim malč-kom/-icam miksale hrano v kašice?

Moj 11-mesečnik sicer pridno gricka piškotke ipd., ko pa mu pri obroku dam zelenjavo v koščkih, po cca. 5-ih koščkih prične pritoževati in s prstom frcati koščke ven iz ust. Če hočem, da je sit, mu moram hrano zmiksati v kašico - to pa gre v slast! Probala sem že tudi polmiksano varianto, pa tudi ne gre, pa stvari v roke, da ne bi šaril po ustih, pa spet ne gre.....

Baje eni pri tej starosti že šnicle glodajo user posted image !

Kako in kdaj ste reševale te prehranjevalne težave?

lp
coco
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kašice in koščki
21.6.2006 12:06:22   
šnucika
jaz sem ravno zaradi tega pri uvajanju začela samo s pretlačenjem hrane z vilicami,nikoli ne pasiram.Tudi meso z nožem nasekljam na čimmanjše koščke.

Coco-počasi se bo že navadil,vztrajajuser posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu coco)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kašice in koščki
21.6.2006 12:33:17   
darjatimci
Največkrat mame naredimo napake,ker jim predolgo miksamo hrano,na začetku že,potem pa čimprej samo pretlačiti in jih navaditi na koščke.Res pa je,da je odvisno od otroka in koliko zob ima,eni jih imajo že pri štirih mesecih,drugim pa zrastejo kasneje.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kašice in koščki
21.6.2006 12:53:12   
Anonimen
Jaz sem miksala samo 1-2 tedna uvajanja. Potem pa samo pretlačila z vilico. Zdaj je 7,5 star in mu že dam v roko jabolko, banano ali kruh pa si sam drži in žveči.

(odgovor članu darjatimci)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kašice in koščki
21.6.2006 13:09:45   
BLAŽIKA
Mi smo stari 16 mesecev pa še vedno radi zmažemo kaj spasiranega. Jemo tudi že koščke lep čas vendar po par grižljajih kar začne ven metat  in se mi zdi da se od tega nič ne naje posebaj zelenjava ne gre najboljše v tek, na začetku pa smo imeli tudi probleme z mesom pa je sedaj kar vredu.
ŠNICLEV pa še mi vedno ne glodamo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kašice in koščki
21.6.2006 13:19:30   
Anonimen
Pasirali smo ji samo na začetku, danes le še banano, ker mi je takšna veliko boljša. Točno se pa ne spomnim več, koliko časa je trajalo (ne vem, mesec, dva?)

Drugače pa večino stvari pretlačim kar z vilico in gre. Koščke mesa, ribe, korenja,...pa je kar sama z rokami (stara je 11m).

Poskusi mu dati v roke kakšen košček kruha ali piškot, da bo dobil občutek, kako "gristi" z usti.

(odgovor članu coco)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
21.6.2006 14:09:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kašice in koščki
23.6.2006 11:39:38   
ALINA55
Mi smo do danes imeli enak problem, samo, da je naš malček star 8 mesecev in pol in še nima zob. Vsake toliko časa sem mu tudi jaz ponudila le pretlačeno hrano in ni in ni šlo. Sem že skoraj obupala. Glej ga zlomka, ko pa sem danes pred sadno malico to prebrala sem dobila idejo, spet poskusiti s pretlačeno hrano. Ne moreš verjeti, fantič je pojedel celo jabolko in celo breskev  (malo prekuhano) pa še piškot samo pretlačeno in kar precej gosto brez davljenja, pljuvanja in pritoževanja.
Očitno je prišel tudi njegov čas uživanja pretlačene hrane.
Menim, da naši sončki potrebujejo samo svoj čas.
Hvaležna sem ti, da si pisala o tem in me spomnila ponovno poskusiti.

(odgovor članu coco)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kašice in koščki
23.6.2006 12:11:39   
coco
Ja, verjetno moramo kar vztrajati, da se počasi navadijo. Če se spomnim, je naš tudi protesiral nad prvo kašico, zdaj pa samo da je bolj gosto pasirano gre takooooo v slast! Včasih imam občutek, da mu je bolj pomembna sama oblika hrane, kot pa okus user posted image !
Hecno je edino, da piškotke, kruhek, samo nacefran mesek, tako rad gricka, pa tudi par koščkov zelenjave, če mu jo dam kar tako z roko je zabavno popacati, ampak za celo obrok po žlici pa ne gre.

No, se že bliža čas za ama, ama in mislim, da bo razočaranje veliko, ker danes ne pasiramo....sploh!user posted image

lp vsem skupaj,
coco

(odgovor članu ALINA55)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kašice in koščki
23.6.2006 13:33:44   
benika
Mi smo stari 9 mesecev in hrane ne pasiramo več. Vse mu enostavno narežem na mini koščke in poje prez problema.

(odgovor članu coco)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kašice in koščki
24.6.2006 19:06:31   
Minka Pobalinka




Pri nas je tudi zanimivo..

če mu dam pretlačeno hrano, ko malica sam (ko midva z user posted image  ne jeva zraven) ne bo jedel za nič na svetu.. pljuva, se davi, kašlja in oh in sploh je vse fuj in fej.. user posted image

ko pa jemo skupaj.. takrat je pa druga pesem. Je vse kar mu daš, četudi je hrana pretlačena.. user posted image



 

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?