|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali mi lahko kdo odgovori in s tem pomaga?
24.6.2006 11:06:50   
rozi81
Prejšno sredo smo bli cepleni proti rdečkam, mumpsu in ošpice (mislm da nekaj takega) uglavnm tisto za kar so cepljeni pri enem letu.
Čez dva dni je bila prehlajena in ji non stop teče iz nosa, revčk ima čisto zabasan nos. No in včeraj še vročina ki pa danes še ni izginila. Vem da tam na obvestilu piše da je možen prehlad, vročina in še par stvari po 6 do 14 dneh po cepljenju.

Zanima pa me ker sem ji merila temperaturo v ritki in v ušesu koliko je dejansko razlike med tem dvema luknjicamauser posted image . V ušesu je imela 37,6, v ritki pa 38,7. Dala sem ji sicer calpol tok da mi lažje zaspi samo ne vem ali naj grem k zdravniku ali ne.

Aja s tem da dons še praznujemo eno leto (v pon ima roj. dan) in imamo povabljenih cca. 25 ljudi.
Sm kr mal slabe volje ker smo res fajn pripravl. Še tak velik bazen imamo sposojen no in se ne bo mogla kopat. Sm kr mal slabe volje.

Drugače pa zanima me samo katera temperaura je relana. V ritki ali v ušesu?

Hvala

Lep sončen dan vam želim.

_____________________________

Najlepši dan mojega življenja 26.06.2005!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali mi lahko kdo odgovori in s tem pomaga?
24.6.2006 11:09:05   
Anonimen
pomoje je v riti višja, realn ap tista v ušesu. js bi ji jo zmerla še pod pazduho in vzela tisto za realnol.


(odgovor članu rozi81)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali mi lahko kdo odgovori in s tem pomaga?
24.6.2006 11:22:02   
Anonimen
Od tiste v ritki odšteješ pol stopinje. Po moje je tako realna temperatura 38.2.

Ja, tole pa res ni fajn, vse pripravljeno, ona pa z vročino user posted image

Držim pesti, da se hitro pozdravi!

(odgovor članu rozi81)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali mi lahko kdo odgovori in s tem pomaga?
24.6.2006 12:24:42   
Pingvinčica
Tudi naša Tia je mesec nazaj zbolela ravno ko smo praznovali rojstni dan. Meni je zdravnica rekla, da je v ritki normalno do nekje 38, 5. Za v ušesku pa ne vem. Zmeri ji še pod pazduho. Upam da boste vseeno lepo praznovali. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali mi lahko kdo odgovori in s tem pomaga?
24.6.2006 22:59:01   
BLAŽIKA
Tudi mi smo imeli probleme z tem cepljenjem. Bila je čisto drugačen otrok kot ponavadi. Nič se ni smejala drugače pa je bila vedno nasmejana, sitna iz dneva v dan, ni hotela nič jesti, nič ji ni pasalo zelo veliko je prejokala, vendar smo pa bili brez vročine. Trajalo pa je kar dober mesec da smo dobili nazaj našo staro pupo dobrovoljčka.user posted image user posted image

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali mi lahko kdo odgovori in s tem pomaga?
24.6.2006 23:44:15   
bobek05
ja, pa res smešno, ker je meni namreč pediatrinja rekla, da imajo na to cepljenje pri 1. letu najmanj reakcij, da pa se lahko kaj pojavi v tem obdobju, ki ga omenjaš... ampak se ne spomnim, da bi kaj omenjala prehlad, zato sem pač sklepala, da je mislila kakšno rdečino okrog pikeca ali kaj podobnega...

in šment, nam se je zgodilo popolnoma enako kot vam - 12.6. smo imeli cepljenje (nič ni jokal, popolnoma normalen, nasmejan), 2 dni kasneje (v sredo, 14.6.) pa se mu je iz noska dobesedno vlilo... user posted image  najprej nisva bila prepričana, če je res od cepljenja... 2 dni zatem (16.6.) je imel 1. roj. dan - stanje se je sicer izboljšalo, ampak čisto zdrav pa še vedno ni (pa smo že 24.!!) - še huje: še jaz sem fasala in zdaj oba to počasi pajsava... za znoret user posted image

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali mi lahko kdo odgovori in s tem pomaga?
24.6.2006 23:46:40   
bobek05
no, mi na srečo vsaj vročine nismo imeli...

dobra volja pa je šla po zlu... mu je moral ravno zdaj šesti zob ven pokukat... user posted image  

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali mi lahko kdo odgovori in s tem pomaga?
25.6.2006 8:32:34   
lelaval
Ha-ha, mi pa smo imeli cepljenje 1 teden po RD. user posted image  Je pa bila sitna le na dan cepljenja in  brez vročine.  Sem  ji, ko sva prišle domov, dala kar preventivno žličko sirupa proti vročini (Calpol - kar velja tudi za bolečine). Jutri bo en teden od cepljenja in upam, da se ne hvalim prehitro. user posted image

Je pa sin vedno imel ful reakcije po cepljenjih. In sem delala tako:  v flaško sem mu dala kamilice - sladke (skuhala čaj doma), na mesto vboda sem mu dala kamilice (kar iz flaške)in za pit tudi. In, še preden sem ga oblekla, je dobil žličko Calpola. Pa smo tako odpravili težave ob cepljenju. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali mi lahko kdo odgovori in s tem pomaga?
25.6.2006 14:25:29   
bamby
Jaz bi pa še malo okrog merjenja temperature povedala. Bolj kot merjenje v ušesu, je bolj natančno merjenje v ritki ali pod pazduho. V ušesih moraš biti zelo natančen, da zadeneš v sredino, ker drugače ni realno. Se pa šteje,da je od 38.2 do 2 leti šele povišana temperatura. Ko sem govorila s pediatrinjo glede tega merjenja v ušesih, mi je ona predlagala, naj raje merimo v ritki, ker je bolj natančno, v končni fazi tudi dokaj hitro (2 minuti). Ne bi pa vedela, katera meja je normalna. Jaz sem vzela za normalno kot merjenje pod pazduho (do 37), nad 38 smo pa dali kaj za zniževanje temperature (svečka ali sirup).

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?