|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dva avtomobila - dva otroka - stirje avtosede...
4.8.2006 15:09:48   
Seven*
Sem ze enkrat sprasevala, pa se vedno ne najdem pametne resitve.

Imava dva avtomobila. Eden izmed naju bo vozil otroka v vrtec, drugi ju bo sel iskat.

Jakob je star 2 leti in 3 mesece in je zelo droben.
Ema bo stara 1 leto

Do sedaj imava enega MaxiCosija do 18 kg in enega Kiddija, ki bo drzal do 36 kg. Dajte mi kaksen nasvet kaj naj naredim? Tole zna bit ful shit.

A naj se dva avtosedeza kupim? Kaksna? Jakob bo 18 pocasi prerastel, se najbrz ne splaca.. Pojma nimam..

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 15:19:06   
Anonimen
Ne spada ravno sem, samo koliko pa je jakob velik/težki?user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 15:26:27   
NinaŠ
Ja, če je tako, da sta oba avtomobila redno v uporabi, bo žal treba.

Mogoče bi lahko kupila 2 avtosedeža 9 - 36 kg, ki se kasneje "razstavijo" in ostane le jahač (ga boš itak rabila). Res da za daljše vožnje ravno niso udobni, vsaj ne če otrok zaspi, ko ne moreš spustiti naklona, za do vrtca je pa čist ok. Glede varnosti user posted image ... so pa boljši 9-18kg....

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 15:29:45   
Seven*
12 kg ima Jakob.
9 kg ima Ema.

Pojma nimam kolko je velik Jakob. user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 15:34:27   
Tejči
Jaz mislim, da je najbolje, da kupita 2 rabljena avtosedeža 9-36 kg in ga imata v avtu, ki ni namenjen dolgim vožnjam. Ta boljša avtosedeža pa imata v drugem avtu za daljše ture. Za vrtec pa so vsi avtosedeži OK.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 16:00:20   
mujcek
se čisto strinjam s Tejči user posted image

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 17:12:38   
lumpy
Predlagala bi ti enako kot Tejči. Najboljša rešitev, kupita rabljene sedeže - se najdejo zelo ohranjeni, pa poceni.

_____________________________

En dan življenja ni veliko,a kdor ljubi življenje mu je vsak dan novo življenje.

(odgovor članu mujcek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 17:33:25   
Tipi
Mi smo imeli te probleme s z mojimi in partnerjevimi starši in smo kupili dva Concorda - trimax, rabljena. Zadeva se je obnesla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 17:35:56   
puncica
Al pa izposoja avtosedeža (Čenča Žiri, verjetno pa tud kje bliže) pa seveda nakup rabljenega je ena možnost

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 17:51:31   
bobika
Jaz se pa ne strinja s tejči, da je vsak avtosedež za v vrtec dober. Nesreča (bog ne daj) se lahko zgodi 100m od doma ali pa 100km od doma. Nažalost.
Ne znam ti svetovati. Morda pa le kupiš kakšnega dobrega in rabljenega.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 20:25:39   
bskrle
Mi smo avtosedeža pustili kar v vrtcu, se pa s tem zamudiš ene 4 min več.
To sva prakticirala več kot pol leta.
Tudi moj brat ej tkao domenjen v vrtcu,da tam pusti sedež, če kdo drug pride po otroka.
Sedaj imamo 4 sedeže, enega so nam podarili, enega smo rabljenega kupili.

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 21:22:16   
NinKa
Sama opazam, da je v vrtcu (pri nas) vsako jutro kar nekaj avtosedežev. Men se je sicer zdela zlo zoprna misel da bom mogla pustit Rommerja Kinga vsak dan v vrtcu in menjavat in montirat....ko so vsi okoli bli slabši....pa sva se z možem odločila in kupila še enega novega ampak 9-36kg, tak da za tistih par km iz vrtca do doma je ok. Sicer ne vem kera firma, v BCju je stal cca. 45.000 sit
Če pa gremo kam dalje pa je itak v Rommerju.

Če bi imela še enega otroka, bi verjetno storila isto....v enem avtu dober sedež, v drugem pa enega, sicer ocenjenega, ampak malenkost cenejšega. Ker vsakodnevno montiranje not in ven iz avta, po moje na dolgi rok tut ni dobro za sam sedežek. Mogoče se pa motim?

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 21:27:23   
BLAŽIKA
Kupite še dva avtosedeža 9-36 kg in jih potem res lahko do konca pokoristite. Sedaj pa rabljeni ali novi je vaša odločitev.

(odgovor članu NinKa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
4.8.2006 22:56:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bobika

Nesreča (bog ne daj) se lahko zgodi 100m od doma ali pa 100km od doma. Nažalost.


70% nesreč se zgodi v oddaljenosti 5 km od doma....user posted image

Saj kaj pametnega ti tudi jaz ne znam povedat....A lahko dobiš rabljenega od nekoga, ki ga poznaš, da veš, da sedež ni bil poškodovan?

Pa še nekaj v razmislek. Dva nova kakovostna avtosedeža staneta skupaj ca. 100.000 sit. To je toliko, kot doplačamo za kovinsko barvo na avtomobilu srednjega cenovnega razreda. samo zato, da avto lepše izgleda. Nobene druge "funkcije" ne dobimo s tem.


(odgovor članu bobika)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
5.8.2006 3:44:19   
Marogica
Jaz bi na tvojem mestu kupila še dva sedeža, vendar rabljena in pač malo boljša, pa boš dala toliku zanju, kot za dva nova, pa malo slabša. Če boš imela srečo, celo manj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
5.8.2006 20:02:38   
Magi*
jaz sem samo enkrat probla v varstvu namontirat sedežek in potem še tamalo not dobit. je lilo kot iz škafa, tamala sitna, jaz štorasta. nap, hvala lepa. če imaš pa 2 sedežka in 2 otroka, še toliko slabše. kupite še 2 avtosedeža, rabljena in bo. pa saj menda ja ni vsak drugi rabljen avtosedež bil poškodovanuser posted image  

no, mi imamo zdaj 2 as za vsak avto po enega in sta še kot nova (če odmislimo drobtine, hehe). še enga rabljenega bomo kupli za v babičin avto, ker se nam obetajo spremembe na službenem planu...

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
5.8.2006 20:33:21   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: bobika

Jaz se pa ne strinja s tejči, da je vsak avtosedež za v vrtec dober. Nesreča (bog ne daj) se lahko zgodi 100m od doma ali pa 100km od doma. Nažalost.
Ne znam ti svetovati. Morda pa le kupiš kakšnega dobrega in rabljenega.


Saj tudi jaz ne pravim, da je VSAK avtosedež za v vrtec dober! Pravim le, da ji predlagam, da kupi 2 rabljena avtosedeža, ki sta lahko najboljše ocenjena, ampak bosta ziher bolj poceni kot novi. Namreč tudi sama bom tako naredila. V mojem avtu imava Romerja isofix, v drugem pa bova nabavla enega rabljenega (kerega še ne vem), ampak ne bo isofix, ker avto niti nima tega-bo pa takšen, da bo varen.

Srečno pot brez nezgoduser posted image

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
25.8.2006 10:39:15   
tatam
Tudi midva z možem delava tako,da ju eden vozi,drugi hodi po njiju.Pa sva se v vrtcu dogovorila,da sva stolčke puščala tam.Sva jih pač vsak dan tovorila sem in tja.Vem,da ni ravno idealna rešitev a pri nas se je obneslo!

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dva avtomobila - dva otroka - stirje avto...
27.8.2006 21:54:58   
viv_
Seven se mi zdi, da ima kar nekaj km do vrtca, tako da res najbolje, da kupite še dva avtosedeža. Pa tista 9-36, da bodo za nekaj časa.

Mi imamo do vrtca 1 km, pobira jo moja mami na poti iz službe, ob 3h popoldne, brzine ne razvije na poti več kot 30 km/h, tako da smo za v mamin avto kupibli v BC-ju Nanio 9-36, za 15.000 Sit. Ta je res samo od vrtca do doma, čim gre z mojimi, pa premenjamo sedeže.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?