|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   V porodnišnico z očali ali lečami?
29.10.2006 13:44:37   
Anonimen
 user posted image  Še to me zanima drage moje,...

Nimam pojma kaj naj? Ali lahko rodiš, če imaš leče v očeh ali jih moraš obvezno dat ven?
Jaz včasih tud spim z njimiuser posted image tako, da me niti najmanj ne motijo.
Ali naj kar grem z očali in pustim leče doma? user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
29.10.2006 13:52:02   
Anonimen
Pojdi z očali, pa vzemi leče s seboj. Mogoče se boš takoj po porodu počutila v redu in jih boš potem vstavila v oči. Med porodjom samim  pa ne vem, če so dovoljene, jaz jih vsekakor nisem imela. Ma ne vem, tam si ves poten, znoj ti lahko teče v oči, premetavaš se lahko po postelji sem in tja, pa zariješ glavo v kakšen povšter ali pa si z rokami kaj mencaš oči. Kaj pa če ti kakšna trepalnica pade v oko med porodom? Ne, jaz sem dala leče raje ven.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
29.10.2006 13:53:40   
Jacqueline
Mislim, da leč med porodom ne smeš imet noter, ker se lahko zgodi, da ti bojo mogli CR it delat. Tam mej očala, po porodu pa mislim, da si lahko daš leče not.  

_____________________________

Lp,
Jackie

The sweetest flowers in all the world - A baby's hands. ~Swinburne

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
29.10.2006 14:08:21   
jazz
Jaz bi tudi na tvojem mestu raje očala. Itak boš imela ful dela sama s sabo in še z malo pikico,tako da tisto vstavljanje in mučkanje odpade...očala pa na hitro frkneš na nos. Za lepotne detajle bo še čas,ko se vse skupaj malo unese! Tako je moje mnenje!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
29.10.2006 14:17:17   
rija
Matejka, jaz sem šla z lečami, edino rodit si nisem upala z njimi, pa ti zdaj povem, da bi komot lahko. Brez problema. Edino če se kaj zakomplicira, je zadeva lahko malce nerodna. Pa tudi takoj po porodu sem si jih dala nazaj not, sem pa imela za vsak slučaj še očala zraven.

Bolje oboje, kot pa da bi si v sobi za dojenčke odpeljala kakšnega drugega mladičkauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
29.10.2006 14:26:32   
Anonimen
Rija,...očal bi se morala še par dni prej privajat, ker nonstop nosim lečke user posted image . Tako, da hmmm,...bom vzela lečke kar zraven user posted image , in si jih ob prvi priložnosti vstavila user posted image .

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
29.10.2006 19:51:15   
Anonimen
Jaz sem šla tudi z očali rodit,leč pa nisem dala še 6 tednov not Ja vem vem vraže ampak jaz sem se kar tega držalauser posted image Če bom imela še kakšnega ,bom dala leče takoj not.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
29.10.2006 20:07:49   
krfjolca
Zanimivo, mene pa leče med nosečnostjo prav motijo, in sem se jih čisto odvadila. Imam jih le občasno po par uric. Tako da bom šla rodit z očali. Sicer pa nimam tako visoke dioptrije, lahko sem tudi brez, koneckoncev.

Mimogrede, ne vem, ali je samo vraža ali je res kaj na tem, da naj bi bile oči po porodu precej občutljive in naj bi se ženske izogibale branju, televiziji, napenjanju oči par tednov. Naj bi kvarilo vid - dioptrijo (sicer ne takoj, ampak naj bi se pokazalo čez leta ...)
Bi bilo zanimivo slišati kako strokovno mnenje ...


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
29.10.2006 22:37:56   
2 Sraki
Zaradi morebitnih koplikacij leč pri porodu ne smeš imeti vstavljenih. To je vse kar so nam rekli.

Če pa bo vse vredu, pa jih lahko po porodu brez problema vstaviš.

lp

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
30.10.2006 7:56:26   
Pikca
Meni so rekli, da ne smem imeti leč notri. Tako, da sem šla v porodnišnico z očali, čeprav jih nisem bila vajena, ker sem skoz nosila leče. Vendar so mi bila po porodu očala bolj praktična (pa še všeč so mi bila, sem imela ravno nove) in sem se tako navadila nanje, da jih zdaj stalno nosim. LP, Pikca

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
30.10.2006 8:04:32   
Anonimen
Mimogrede, ne vem, ali je samo vraža ali je res kaj na tem, da naj bi bile oči po porodu precej občutljive in naj bi se ženske izogibale branju, televiziji, napenjanju oči par tednov. Naj bi kvarilo vid - dioptrijo (sicer ne takoj, ampak naj bi se pokazalo čez leta ...)


Ja, to so res tudi zdravniki naročali novim mamicam še pred 13 leti, pa ne samo tistim z dioptrijo. Meni pred štirimi in pol niso nič rekli in se tudi nisem nič pazila. Dioptrija se mi ni povečala.

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
1.11.2006 20:47:28   
tanjaDi
Evo različna mnenja.

Jaz očal sploh ne nosim, imam samo leče (dnevne) zvečer jih vržem stran, fulll komot.
Ko sem pri prvem porodu vprašala če imam lahko leče, so me samo pogledali, češ, kakšno vprašanje, zakaj pa ne????
Tko da jaz sem normalno rodila z lečami v očeh.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
2.11.2006 10:06:14   
altati
jaz sem 2x rodila z lečami in tudi čez dan v porodnišnici sem imela leče...mi bistveno bolj ustrezajo kot očala. in nihče ni nikoli rekel da jih ne smem imeti...

(odgovor članu tanjaDi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
2.11.2006 10:10:23   
Mina1
Jaz sem pri obeh porodih morala dati leče ven (rodila sem s CR, obakrat), tako da v LJ ni šans, da imaš leče notri. Te extra vprašajo in tako.

Po porodu, torej notri sem jih imela čez dan, kombinirala sem z očali, čeprav imam očala le zvečer recimo, ko vem, da bom doma, pred TV recimo...

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
2.11.2006 13:06:19   
altati
Jaz sem vedno rodila v LJ- Z LEČAMI!
Tako da Mina1- to da v Lj ni šans, žal ne drži...
Enkrat pred 5 leti in enkrat pred 3 tedni.....pa nihče ni rekel, naj jih dam ven...

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
2.11.2006 13:11:24   
ronja
jaz bi za vsak slučaj dala leče med porodom ven, sicer jih itak nisem tako navajena, ampak tudi če bi jih bila - zakaj bi iskala težave, če ni treba?;) Seveda je lahko vse v redu, če pa se kaj zakomplicira, narediš pa osebju brezvezno delo in skrbi, že zato ne bi imela leč ravno takrat not. Pa saj koliko pa moraš tam gledat okoli?user posted image Jaz bi vzela oboje sabo, če že ne moreš brez leč, pa jih daj po porodu not, če hočeš pa strokovno mnenje, okulisti niso navdušeni nad rojevanjem z lečami.

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
2.11.2006 17:05:25   
Strawberrie Cherrie
Jaz si pa nekak ne predstavljam roditi z očali??? Tam bom pritiskala in vzdihovala, pa bom mela očala gor? Ne vem, men se zdi tolk smešno - kaj pa če jih zlomim (v končni fazi sem zanje dala 50tisoč - pač MaxMara)??? Nekak mi pa tut ni, da bi rojevala brez leč in brez očal -> ker sem na pol slepa (-2,5 na obe učki) -> potem bo moje dete prišlo na plan, jaz bom pa očala iskala? Kaj pa vem - si bom vzela une lečke, ko jih lahko imaš 14dni skoz not -> če pa bo že kakšna komplikacija, tut 'opijanjena' sem si jih že ven dajala, pa se sploh ne spomnemuser posted image user posted image user posted image - samo ble so v posodiciuser posted image user posted image ; v porodnišnico bom nesla pa očala zraven in posodico za lečke -> če bodo pa res kaj komplicirali, jih bom dala pa ven...pa bo...user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
2.11.2006 17:44:07   
**Petra**
Priporočajo, da maš pri porodu očala in ne leč. Če imaš oboje, najboljš, da oboje popokaš s sabo, pa boš videla oz. vprašaj.

Matejka, ne boš še tako hitro ušla. Dogovor je dogovor, lepo po vrsti....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
2.11.2006 19:05:27   
vampirka
Mene je morilo isto vprašanje, kajti sem bolj pri ta slepih (-5 user posted image ) in očala nosim samo zvečer pred tv, drugače pa uporabljam 14 dnevne mehke leče in si jih brez ogledala fliknem ven vsak večer in notri jih imam tudi v dveh sekundah! Torej, če ne bo CR, grem rodit z lečami! Jaz hočem svojega otroka namreč videt, ko prileze ven user posted image !

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu **Petra**)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
2.11.2006 19:48:50   
Strawberrie Cherrie

IZVIRNO SPOROČILO: vampirka

Jaz hočem svojega otroka namreč videt, ko prileze ven user posted image !


Lahko pa učke tko čist skup daš pa tipaš okoli sebe - kje si, kje siuser posted image user posted image user posted image user posted image
Šment je tale dioptrijauser posted image

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
2.11.2006 20:08:13   
Pikicapokica6
Jaz sem pri porodu imela leče, me niso nič motile, pa še otročka sem takoj videla (in ne samo megleno podobouser posted image ). S sabo imej škatlico, da jih boš lahko hitro odstranila, če bo potrebno, drugače pa res ni problema z lečami. Vsaj moja izkušnja je taka.
SREČNO

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
4.11.2006 15:48:49   
Anonimen
ko sem prisla v porodno sem imela v oceh lece...kakso uro pred porodom, pa sem jih ven vzela (moj lubi me je samo gledal, kaj za vraga pocnem...najprej stokam in se zvijam na boku, pol pa kar na enkrat...tufff se na rito usedem in prckam po oceh hehehe)

no, v glavnem, sem bila vesela, da sem si jih ven pobrala, ker so mi zilice v oceh med potiskanjem totalno popokale...zgledala sem kot kaksna vampirella user posted image

(odgovor članu Pikicapokica6)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: V porodnišnico z očali ali lečami?
4.11.2006 16:01:42   
dory
jst sem imela lece...in ker je slo tko na hitr sem jih pozabla ven vzet...delal so mi pa pol CR...ko sem se zbudila je blo cist ok...lece tam,k morjo bit :)...k sreci..

drgac bi sla pa z ocali in vzela s sabo tud lece...ker mi grejo ocala pocas ze na zivce...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?