|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dodajanje mesa
18.10.2006 20:13:58   
livia
Mene zanima kdaj ste začele z dodajanjem mesa? Baje se ga daje po 7. mesecu 2-3 krat na teden. Tako mi je vsaj patronažna rekla.
Kolk mesa pa daste za en obrok? Vem, da odvisno od starosti, ampak recimo za 7-8 mesečnika?

Pa še nekaj. Predvidevam, da se meso skuha in nareče na majhne koščke. A imam prav? Kolk časa se ga pa kuha? A v slani vodi, al ne?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dodajanje mesa
18.10.2006 20:34:33   
živa
Jaz sem ga dala po 7. mesecu (tudi pri nas tako priporočajo), najprej zajca in piščanca, skuhanega, nato (zelo kmalu) pečenega - odvisno od našega kosila. Narezanega na zelo drobne koščke - v bistvu itak razpade na vlakna, če je kuhano, in zmešanega s kakim korenčkom in juho, da je bilo bolj sočno. Ne solim, razen če kuham za vse skupaj, potem pa manj solim kot navadno.

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 18.10.2006 20:35:24 >

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dodajanje mesa
18.10.2006 21:28:21   
tt79
Men je dal pediater zeleno luč za piščančje meso pri 4,3 mesecih- vse je ok, mala ga je že en teden, med zelenjavo ki jo kuham dodam za mezinec velik kos mesa.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dodajanje mesa
18.10.2006 22:33:03   
Darči76
Mi smo začeli z 7. meseci s piščancem. Čez 2 tedna sem mu dala tudi teletino.

Količina: kos velik za cca. 1/2 ženske pesti (malo čudna mera, ampak nimam pojma koliko je to v g user posted image ).

Skuham ga skupaj z zelenjavo. Na začetku sem vse skupaj zmiksala, zdaj pa narežem na čisto male koščke.

_____________________________

Don't be afraid that your life will end,
be afraid that it will never begin.

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dodajanje mesa
19.10.2006 8:41:20   
natalia
s piščancem, majhen kos belega, solim in dam peteršilj, ampak 1-2 na teden.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Darči76)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dodajanje mesa
19.10.2006 12:53:17   
Bonnie_RR
Jaz sem mu meso 1. dala pri slabih 7. mesecih. Jedli smo puranje zrezke in sem mu dala žličko, dve nasekljanega za poskusit.

Do zdaj je poskusil puranje, piščančje in goveje meso. Dam mu takšnega kot ga jemo mi (s tem, da jemo takrat manj začinjenega), nasekljam ga pa na manjše koščke.

Drugače pa ne gledam kolikokrat na teden dobi meso. Mogoče ene 2x na teden.

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dodajanje mesa
19.10.2006 14:53:59   
marty5
Mi smo z mesom začeli pri dobrih 6ih mesecih - po nasvetu pediatrinje. Dam mu ga cca 3× na teden oz. vsak drugi dan. Zaenkrat le piščanca in zajca. Količinsko je približno toliko kot gre not v eno kocko posodice za delanje ledu (tako ga narežem in shranjujem) - ena kocka za en obrok.

Naredim pa tako, da ga skuham v vodi z ostalo zelenjavo (cca pol ure). Par zrnc soli dodam kasneje. Zaenkrat še vedno kuham posebej, cvrem ali pečem pa tudi še ne.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dodajanje mesa
19.10.2006 20:53:05   
Vesnika
Mene pa zanima: a obrok z mesom zgleda še vedno tako bolj redek, ali je to že bolj gosto?

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dodajanje mesa
20.10.2006 8:14:34   
marty5
Ne vem, če razumem najbolj vprašanje.....

Redko ali gosto je z mesom ali brez, tako kot narediš. Jaz vodo, v kateri so kuha zelenjava in/ali meso odcedim, dodam žličko kisle smetane, žličko olja in par zrnc soli, nato pa zmiksan oz. pretlačim (odvisno kake so sestavine). In je prav gosto. Juho pa delam cca 1× tedensko - ga ne nasiti veliki, pa še cela packarija je, ko to jemo - več okoli kot v ustih.

Ne vem, če si to mislila z gostoto hrane ?

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Vesnika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dodajanje mesa
20.10.2006 8:27:31   
natalia
Mene pa zanima: a obrok z mesom zgleda še vedno tako bolj redek, ali je to že bolj gosto?


odvisno od tega ali otroku pasiraš ali pa samo z vilico pretlačiš. jaz meso narežem na tanke lističe in vmešam v zelenjavo v kateri se je prej kuhalo tudi meso. če pa še ne prenese kakšnih koščkov v ustih pa moraš spasirat na tekoče, ja.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dodajanje mesa
21.10.2006 21:33:08   
radovednica_
punce NE PASIRAJTE HRANE!!!!!!!!!!!!!

ker boste imele kasneje probleme.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dodajanje mesa
21.10.2006 21:46:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: radovednica_

punce NE PASIRAJTE HRANE!!!!!!!!!!!!!

ker boste imele kasneje probleme.


ni mus! moja je od začetka jedla pasirano po 6. mescu sam še pretlačeno kmal pa tut koščke če niso bli trdi. meso pa res ne vem kako naj bi brez zob prežvečl?

(odgovor članu radovednica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?