|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 13:44:28   
muki1
Naša starejša več noče in noče spat popoldan. Na vse kriplje in pretege jo nagovarjam, pa nori kot zmešana.
Seveda je možno, da je tudi malo zmedena zaradi dojenčka, ali je pa prerasla popoldansko spanje user posted image
Kako dolgo mora otrok hoditi na popoldanski počitek?

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 13:45:40   
Tejči
Mia je bila stara 3.10. 2 leti in še sedaj vsako popoldne spi 2,5-3 ure..pa ponoči 12 ur.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 13:51:37   
Anonimen
Naš mora it spat, star 4,5 let, drugače je po šesti popoldne kot popipsana muha. Se mi ne da gledat. Spi pa debeli dve uri.

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 14:04:57   
bini
ja, tud pri nas je bla faza upiranja, potem je pa ob 5h mrknila... ampak potem se ves ritem podere, tako da pri nas vztrajamo tud čez vikend, v varstvu pa načeloma ni problema...
a ti boš imela pa kar oba doma?? no, potem bo mal bolj pestro, je pa sigurno dejstvo, da jo je zmedel dojenček - a tebi ni? user posted image
ampak, če pa je mala pri močeh tud če ne spi, potem morda spanca ne rabi... meni je v bistvu vseeno, če naša ne bi spala, ampak dejstvo je, da spanec rabi, če je potem tko kot je albina rekla 'kot popisana muha' user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 14:08:16   
facka
Tudi naš 5,5 letnik noče več hodit spat, pa tudi v vrtcu to zadevo opuščajo, ker od cele skupine baje zaspita 2 ali 3. Je pa tudi potem včasih kot pravi Albina kot popipsana muha. Če ob vikendih spi vsaj do 8.30, ga niti ne probamo več dajat po kosilu spat, če gremo pa kam z avtom, ga pa zmanjka v 15 minutah.
Se pa isto upira in gliha, res pa mora it potem zvečer zato prej spat

_____________________________

"Posadil bom drevo zlata"
(komentar našega 7 letnika, da mu ne bo treba služit denarja)

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 14:10:05   
lan
Lan bo čez en teden star 3 leta in je nehal spati popoldne z vstopom v vrtec ( v vrtcu ne spijo),se pravi mesec nazaj.
Je pa res,da sedaj hodi spat že ob pol sedmih zvečer,ker je tako utrujen.Meni čisto ustrezauser posted image ,imava z dragcem zvečer vsaj malo več časa user posted image .

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 15:00:42   
total
Naš tudi še spi popoldne dve ure,star je pa bil septembra 2 leti...

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 15:12:21   
Anonimen
moja gre še vedno ob enen 12 -1h spat za 2 urce. včasih potegne na 3 včasih spi samo eno. ampak bo tako še nekaj časa ostalo, saj če ne gre je ob ene 4h že čist fertik

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 15:32:32   
nuala
Gili je star 4 leta in spi 2 do 3 ure popoldan ( ponoči 10 ur )
Jakob je star 2 leti in spi cca 1 uro popoldan ( ponoči 10 do 11 ur )

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 15:52:16   
sonjaka
Joj, blagor vam, ker vam tamali toliko spijo. Moja pri še ne dve letih spi ponoči 10 ur in čez dan ne hodi več spat. Nekaj časa je v vrtcu še hodila, zdaj pa tudi tam ne more zaspati, zato je ne silijo več. Meni bi pa tako "pasalo", da bi čez vikend še kaj spala popoldne, pa očitno ne rabi več.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 16:42:58   
bskrle
Pri nas morata obe (2pa pol, 4 leta) vsak dan spat, dvoletnica spi vsaj eno uro, štiriletnica pa vsaj 2 uri.
MORATA!
Pri nas ni debate, ker drugače bova midva pregorela.

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 17:58:02   
sonjaka
Tudi mi smo jo silili spat, pa se ni obneslo. najprej se je (smo se) po 1 uro matrali, da zaspi, potem pa zvečer ni zaspala do polnoči. Tako da smo se odločili, da je bolje, da zaspi zvečer ob normalni uri, kot da jo popoldne silimo, potem pa zvečer ne more in ne more zaspat. Očitno rabi manj spanja od mene user posted image . Je pa že kot dojenček zelo, zelo malo spala.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 18:47:19   
viv_
Naša bo decembra stara 3, pa hodi popoldne spat. V vrtcu gredo tako ali tako vsi spat, za vikend pa ponavadi jaz z njo, ker mi prav sede user posted image .

Aja, je pa natančna... Ne gre spat, ampak počivat. Če rečemo, da gre spat, je cel halo, če pa počivat, gre pa brez težavuser posted image

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 18:53:17   
dory
nas 2,5letnik gre obvezno sam opoldne spat in spi zadnje case tri ure ali se kaj vec...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 19:02:51   
Anonimen
za vikend pa ponavadi jaz z njo, ker mi prav sede .


Enako tudi jaz user posted image

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 20:06:45   
ona
Ma naša je zgleda po teh odgovorih pravi fenomenuser posted image
stara je 21 mesecev pa že ena dva meseca sploh ne spi čez dan in vstane ob 8.30,spat pa hodi okrog 21 in nič čez dan!V bistvu že od malega ni dosti spala čez dan,zdej je pa kar nehalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 20:55:09   
Naja31
Moj mišek je star 19 mesecev. V varstvu pri njegovi babici spi po kosilu, 1 uro do uro in pol. Nikoli ne spi 2 ali 3 ure (kaj bi dala user posted image ). Čez vikend ponavadi skupaj mrkneva. Meni  tista ura full paše.
Vsake toliko pa se čez vikend, ko smo vsi skupaj doma, zgodi, da noče zaspati, ker se mu po moje preveč dogaja, in potem tisti dan ne spi. Je pa potem popoldan in zvečer precej siten. Tako da raje vidim, če spi, pa če tudi samo tisto urco.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
27.10.2006 20:57:27   
Bubamaraa
Danaja pri 27 mesecih že ene 3 mesece ne spi več popoldan.....

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
29.10.2006 12:46:10   
Zasanjana
Naše od dopolnjenega tretjega leta ne spravimo več spat popoldne, pa če se oba na trepalnice postaviva.Ji pa zgleda tako odgovarja, ker ji zvečer zmanjka energije in sladko zaspi okrog osmih, pol devetih.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
29.10.2006 19:37:34   
tejčica
Naša pupa je poleti dopolnila 4 leta. V vrtcu po kosilu še vedno zaspi, samo enkrat se je zgodilo da ni. Včasih spi še ob treh ko jo pridem iskat in potem čakam da se predrami. Doma pa že dobro leto, popoldan ne hodi več spat. Zjutraj pač rada povleče, tudi do devete, tako da spanca ne rabi. Pa tudi prej zvečer mrkne.

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
30.10.2006 13:02:30   
Anonimen
Pri skoraj 3 letih še nič ne kaže, da bi ji bilo odveč popoldan spati 1-3 ure. Meni pa tudi takoooo paše, da je mal izklopljena user posted image

(odgovor članu tejčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
30.10.2006 18:35:18   
tananejka
Moji dvočici od 2,5 leta naprej popoldan več ne spita. Zdaj sta stari 4. leta in ni varijante, da bi popoldan zaspali. Tudi v vrtcu samo počivata. Zbudita se okoli 8ih, spat pa hodita okoli 20ih, nista pa nič tečni.

Jaz sem obupala, ker smo jih uspavali več kot eno uro...potem sta pa spali največ 1 uro.

Upam, da bo tretja user posted image  več spala...zaenkrat kaže dobrouser posted image ...sporočim čez kakšno letouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
30.10.2006 18:51:51   
PiaM
Večja hči je od 2,5 let nehala spati podnevi. Zato je spala več ponoči.

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Do kdaj spanje popoldan?
31.10.2006 20:54:56   
Maxica
Muki, če bi jaz našega poslušala, on tudi ne bi šel spat popoldne. Imamo vsakič sproti prepiranja in prepričevanja, potem pa, ko zaspi, spi 2-3 ure. Tako da, jaz kar vztrajam, očitno še vedno rabi popoldansko spanje. Mi gremo kar vsi skupaj, pa se potem eno uro ukvarjamo s tem, da bo zaspal, potem pa vendarle omaga. Tako da po moje, tudi vaša Neža še vedno rabi popoldanski spanec. Kako pa je potem zvečer, če ne gre popoldne spat, gre kaj prej v posteljo?

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?