|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako razporediti obroke 10 mesečnice
14.2.2007 19:39:49   
Baucka
Kako razporedite obroke pri 10 mesečnem otroku in kakšne količine vam poje. Moja se doji izključno ponoči. Za zajtrk jo težko prepričam, da bi še jedla. Nato ji dam ob 8 sadno kašico. Spala je od 11 do 13 ure. Ob enih je jedla zelenjavno juhco z zakuho in malo meseka. Ampak mi je bolj malo pojedla. Nato sem ji še pol jaboljke dala. Ob petih je jedla pire krompir in malo mesa, ampak tudi samo enih 5 žličk. Ob 7 pa mlečno kašico, bolj gosto na žlico pa ne vem če je pojedla 100 ml.
Ali je to dovolj?
Sicer ne vem koliko dobi z dojenjem.

_____________________________

Gremo veselo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako razporediti obroke 10 mesečnice
14.2.2007 19:51:12   
2mama
baucka,
zal ti ne znam svetovat, mi smo stari sele 8 mesecev in se vec ne dojimo, tak da nas prehrambeni dan izgleda povsem drugace kot vas (tudi zato, ker se cez dan komplet napokamo in ne jemo vec ponoci). Bi ti pa svetovala samo eno: omenila si, da si ji dala jabolko po juhici. To menda ni dobro - sadje naj bi se uzival samo pred obrokom, ker se hitro prebavlja (pri odraslih v cca 15 minutah, pri otrockih morda malo dlje), medtem ko ostala hrana ostane dlje v prebavnem traktu. In ce jes sadje po tisti hrani, ki ostaja dlje, sadje na vrhu zavre. Posledica so prebavne tezave (sicer pri vecini resda ne prevec hude, je pa napenjanje ena od njih...).
Pa dober tek.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako razporediti obroke 10 mesečnice
14.2.2007 19:51:36   
eya
Jaz imam tudi 10 mesečnika. Ob 6ih se doji, ob 9ih ima sadno malico, okoli 12.30 sadni jogurt, ob 15.30 zelenjavno-mesno kosilo, ob 19ih mlečnožitno kašico, ob 20ih dojenje in še ponoči enkrat dojenje. Goste hrane poje pri vsakem obroku okoli 120 ml. Vmes včasih gloda kako žemljico, piškot (ampak gre v glavnem res samo za glodanje).

Kako pa je z njeno težo? Če se primerno redi, potem verjetno dobi dovolj, čeprav se meni zdijo že Žigove količine bolj majhne, tvoja pa poje še manj, če sem te prav razumela.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako razporediti obroke 10 mesečnice
14.2.2007 20:10:02   
Baucka
2mama
jabolko sem ji dala kakšne pol ure po juhci, ker se mi je zdelo da je premalo pojedla.

Eya morem digitalno vago kupit in jo vagat. Zadnje 3 m se mi je bolj malo zredila, pa je pediatrinja rekla, da je vse ok.

Izbirčna je že. No saj tudi mi pojemo tisto kar imamo radi z večjim veseljem, kakor tisto kar ne tako. Zelenjava ji ne diši tako. Če ji pa dam juho z rezanci pa maže kot velka. Samo sploh ne vem kakšne količine naj bi pojedla.


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako razporediti obroke 10 mesečnice
14.2.2007 20:29:58   
eya
Tanč je enkrat na mONu napisala, da naj bi pojedli na obrok goste hrane 150-200 ml.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako razporediti obroke 10 mesečnice
14.2.2007 22:20:12   
livia
Imam 10 mesečnico in jeva tako:

- okoli 9h flaša adaptiranega mleka (200ml)
- okoli 11:30 dobi eno sadje (pol banane, cel kaki, cel kivi,...) plus tamalo skuto (50 ml), včasih še kak košček kruha
- okoli 13:30 dobi zelenjavo-mesni obrok (cca. 160-180 ml)
- okoli 16:30 dobi ali kak jogurt, ali namazan kruh, ali čežano (150 ml)
- okoli 18:30 dobi Rižolino 2-3 veliki žlici + voda (pomojem 100 ml)
- pred spanjem ob 19:30 dobi še 120 ml adaptiranega mleka.

Smo kar dobri jedci, a ne!

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako razporediti obroke 10 mesečnice
15.2.2007 10:27:48   
katerina
evo, še naš jedilnik:
-zgodaj zjutraj dojenje
-9 sadna malica (80 - 150 ml, kakor ga piči)
-12 kosilo (300ml ali še več, čist je nor na zelenjavo)
-15-16 malica (če so skutke 100ml, če je navaden jogurt 150ml)
-14-17 dojenje (kadar mali sam zateži, da hoče, itak ima hitro dovolj)
-19 mlečno žitna kašica (največ 3 žlice z ustrezno količino vode)
-20 dojenje

običajno čez dan požveči še kakšen košček piškota, riževega vaflja ipd, pije pa zelo malo, čeprav mu veliko ponujam. tudi zato mu popoldne še puščam dojenje, kar bo treba še pred službo ukiniti.  in, ja, tudi jaz se čudim količini, ki jo poje za kosilo....



(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako razporediti obroke 10 mesečnice
15.2.2007 11:06:39   
lenika
Naš user posted image  je star 9 mesecev, pa vseeno:

Ob 6.30 flaša mleka (200 ml)

Ob 9.30 sadje (od 150-200 ml)

Ob 12.30 kosilo (okoli 250 ml)

Ob 15.30 skutka ali jogurt (100 ml)

Ob 19.00 mlečna kašica (250 ml)

Čez dan popije še okoli 300 ml nesladkanega čaja ali vode in to je to.

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako razporediti obroke 10 mesečnice
15.2.2007 11:13:25   
Baucka
Ko vidim koliko vaši pojejo, me je kar zaskrbelo. Saj naša še bo hujšat začela. Ali naj ji raje vsaki 2 uri ponudim. Ali če mi noče kosila, naj ji mlečno kašico naredim, ker dojit čez GH se noče.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako razporediti obroke 10 mesečnice
15.2.2007 11:18:52   
lenika
Ja vprašanje je tudi koliko se doji ponoči, ker nekateri otroci se ponoči tako najedo, da potem čez dan ne morejo. Poskušaj zreducirat nočne obroke in bo gotovo bolje.

< Sporočilo je popravil lenika -- 15.2.2007 11:19:38 >

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako razporediti obroke 10 mesečnice
20.2.2007 9:40:07   
TiaSara
Jaz  ji ne bi večkrat ponujala hrane (kvečjemu morda dojenje), ker bo potem ves čas pomalo sita in ti ne bo nikoli kaj dosti jedla. Naš je bolje, če je med hranjenjem malo večji razmak, da postane lačen. Sicer se samo malo igra s hrano in ima hitro dosti.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?