|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 15:23:22   
kepa*
Naš 2-letnik je non stop prehlajen, ves čas imamo težave z zamašenim nosom. Ker še veselo dudla, je to user posted image  problem pri spanju. Nos mu čistiva zlasti s fiziološko, vendar pa ima zadnje čase pogosto tako zaotečeno sluznico, da to ne pomaga več. Pomagajo edino Operil kapljice za otroke (za nekaj časa). Toda bojim se, da bi mu lahko po daljši uporabi škodovale.
A ima kdo kak nasvet, kako naj mu še odmašimo nosek? Noče pihat skozi nos, zato to odpade. Zaradi zamašenosti pa se zbujamo n-krat na noč. In to traja že mesece.
Kaj še lahko storiva, da ne bo tako pogosto prehlajen?

_____________________________

Letos pa bo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 15:28:29   
Anonimen
Zaradi zamašenosti pa se zbujamo n-krat na noč. In to traja že mesece.


Lahko uporabiš fiziološko oz. morsko vodo Aquamaris ali Sterimar mislim, da se tako reče, ki se našprica v nos in se mi zdi, da pride dlje kot navadne kapljice fiziološke. Jaz bi mu dvignila zglavje, pa pod posteljo oz. nekam v sobo izparilnik z evkaliptusovim eteričnim oljem. Par kapljic za  15 minut.

Za večjo odpodrnost pa sirup: Čebelica Maja, Sanostol, pa še malo morje jih je. Vprašaj v lekarni.

Primoza pa bi rekel: sok rdeče pese.

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 15:40:54   
Anonimen
Kaj pa tista krema proti prehladu, ki se namaže pod nos? Vsaj za zvečer. Meni ful pomaga.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 15:46:10   
Marogica
Pumpica, pumpica, pumpica.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
10.1.2007 15:46:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 15:50:18   
Maleal
Pri nas smo kupili vakuumski čistilec noska- je pa na baterije. Nabavil smo ga v Simpsu- zelo zadovoljni.



LUKRECIJA kako pa zgleda ta čistilec,se ga da kje videt,kaka je cena in kje je Simps?

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
10.1.2007 15:56:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Maleal)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 18:21:14   
k1
dobiš tudi pumpico (ročno) za nekje 800-900 sit (je bila prej cena), v otroški trgovini, pa tudi lepo ven potegne smrkce.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 18:35:33   
kepa*
No, saj pumpico imamo že od rojstva oz. smo jih par zamenjali, a pri nas ne pomagajo.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 18:35:47   
* Mateja *
Če ima smrkle prav odzadej v nosku, vam bo pomagalo redno čiščenje noska s kakšnim pripomočkom aspiratorčkom ali pa si nabavite cevkico pri pediatru in z njo potegnite smrkle iz nosa. Na tak način kot to naredijo pr zdravniku, samo da doma potegnete pač z usti ne z uno mašino! To zelo pomaga, res pa mulčki zjajo kot ponoreli. Pa vzglaje dvignit in pucat nujno pred spanjem. Pa fiziološko špricat, Operila pa ne več kot en teden. Sej piše v navodilih kok časa ga lahko največ špricate. Če ne pa malega raje namažite s kako žaubo pod noskom. Aja, pa provajte kake inhalacije, da bi se smrkel zmehčal. Definitivno pa morajo it smrkli ven, da bo lažje dihal in lepše spal. Vem kako hudo je, smo bili tudi mi pravkar bolani. Ene 4 noči sploh nismo spali!!!

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 18:38:13   
kepa*
Aja, še to me zanima, na kak način jim čistite nos s fiziološko? B ležečem ali sedečem položaju? Midva z mojim se glede tega ne strinjava. Meni se zdi najbolj učinkovito, če v sedečem položaju veliko fiziološke našpricaš v eno nosnico in pri drugem steče ven. Pa ve?

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 18:38:24   
Anonimen
Na rijo se obrni za eno pumpico, ki baje fenomenalno spuca nosek - vse mamice, ki jo uporabljajo, so navdušene. Mi je k sreči ne rabimo glih, ker se naša pamžolina po novem zna sama useknit in je dovolj špricanje s fiziološko. Je pa fajn, da imaš fiziološko v šprici, ne da jo kapljaš not. Mi uporabljamo Nisita, sem pa slišala tudi za Sterimar ali Aquamaris, da sta super. Sicer pa krema materine dušice od Justa baje dela čudeže, pa olje 31, da ga daš v izparilnik. Jaz sem zdaj to naročila in čakam, da dobim.

(odgovor članu k1)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 18:40:05   
Anonimen
Jaz ji v sedečem položaju špricam fiziološko not. No, ne sedi pokončno in strumno ko vojak, malo jo nase uleknem, ampak prov poležem je pa ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 18:43:27   
rija
pumpica na sesalcec je zakon user posted image user posted image  ali pa enostavno z usti potegneš....saj imaš prakso, neuser posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 19:38:28   
karla 04
Cau!

Jaz pa nimam problemov s tem, odkar smo kupili Narhinel aspiratorcek. Je pa zoprno, ker se ga pri nas ne da kupiti. Dobi se ga samo v Italiji. Izdeluje ga Novartis a oni k nam uvazajo samo zdravila, so sporocili po telefonu. Zdej res ful vsakemu priporocam Narhinel in se k pediatrinji sem ga nesla pokazat in ga je sla njena med. sestra kupit za vnucko in mi je naslednjic povedala, da je res super. Pa se otroci se ga ne bojijo, pa ni ga treba tlaciti v nos, ampak samo nastaviti na luknjico. Stane okoli 8 EUR.
Se dva linka:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1172689&mpage=1&key=narhinel�

http://www.babymarket.it/babymarket/narhinel/usa.htm

LP, Karla

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 19:53:11   
April
a ta narhinel se v lekarni v Italiji kupi?

(odgovor članu karla 04)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
10.1.2007 20:48:42   
karla 04
Ja, kupi se ga v lekarni. Zraven dobis se fiziolosko (pri meni je bilo v kompletu) in najprej fiziolosko naspricas v nosek, da se smrkeljcek razredci, potem pa samo potegnes ven. Nato cevkico operes pod vroco vodo in tisti filtercek tudi. Potem je treba penico posusiti in se lahko uporablja naprej.


LP, Karla

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
11.1.2007 10:04:58   
urši*
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Kaj pa tista krema proti prehladu, ki se namaže pod nos? Vsaj za zvečer. Meni ful pomaga.

Kar se tiče teh krem... včeri sem zdravnico spraševala , če ga lahko mažem , mam eno fajn iz lekarne, pa je rekla, da menda to sploh ni vredu, da je premočan vonj in da kvečjemu škodi!Jst sm ga pa prej vedno mazala, res pa je , da neki full pomagalo!

Drgač pa kepa*, fiziološka pa Operil, pa mogoč kake inhalacije s kamilčkami!
Pa lepo se pozdravite, lp!

< Sporočilo je popravil urši* -- 11.1.2007 10:06:38 >


_____________________________

...na koncu bo vse dobro...če ni dobro, potem še ni konec...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
11.1.2007 11:23:54   
cuma
Narhinel aspirator user posted image  user posted image  

(odgovor članu urši*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
11.1.2007 15:11:30   
činča
mi smo tud nonstop prehlajeni 2,5 leti uporabljamo operil ,pa v avstriji ji kupim vick vaporub namažem pod vratom , po prsih in hrbtu,pa kar pomagauser posted image

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
13.1.2007 19:01:02   
jakaracman
Vakumski sesalec šmrkljev zakon, pa fiziološka , pa dvignjeno vzglavje.

(odgovor članu činča)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prehlad in čiščenje nosa
16.1.2007 9:49:20   
krauca
Točno tako, kot opisuješ kepa*. Nam je rekla pediatrinja naj to počnemo v čimbolj sedečem položaju (da mu ne gre v grlo). Čez nos špricaš čimvečje količine fiziološke (mi uporabljamo kar eno plastično flaško iz lekarne, na katero smo dali nastavek od aspiratorčka in mu potem stisnem fiziološko v nos). Na eno čiščenje porabimo tudi cel deci fiziološke. Malo spereš in počakaš, da se sluz zmehča, nato pa še 1x ponoviš, dokler fiziološka lepo ne teče čez drugo nosnico. In ponovimo še na drugi strani.
Pri nas edino to pomaga. Delamo pa to redno - od oktobra naprej. Če je prehlajen (in zaštopan) tudi na vsake 2 uri, če je ok (pač malo šmrkast je vedno) pa samo zjutraj in zvečer. & se mu je ful popravilo.
Narhinel smo pa nabavili, pa ga ne mara user posted image .
Upam, da hitro rešite nosek.

_____________________________

LP
K.

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?