|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 10:39:41   
Anonimen
naš Timi. Opeiran bo hidrokelo-vodno kilo v jajčku.Prosim vse,ki ste že to oparvile za nasvete.Koliko časa bo hospitaliziran?Kako je po tem ko pride domov,so jajčka natečena,močno boli?Kolko časa traja,da se ne čutijo več posledice operacije?Kaj točno naredijo?Nekaj malega vem,želim si še kaj več izvedet.Nastala je težava,ker hčeri v službi nočejo dati dopusta,da bi ostala z njim v bolnici.Sedaj študira strategijo,da bi zase vzela bolniško za tisti čas.
Ni govora,da ga samega pusti v bolnici,niti pod razno!!!!!!

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 18:57:12 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 10:53:17   
srki
Joj, Neva6, o tem pa res nimam pojma, želim samo, da ne bi bilo hudo po operaciji.

Zakaj pa ne vzame bolniške za sina? Zakaj pa bi dopust dajala, saj ne gre na doupst, ampak v bolnico. Jaz sem tudi bila v bolnici z  njim, ko je imel operacijo žrelnice, zato sem imela bolniško pač za njega-Aljaža.

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 18:57:36 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 11:01:30   
paris
Hojla spet  Neva!user posted image

Naš sin je imel dimeljsko kilo od rojstva. Operiran je bil pri 10 mesecih. V bolnici je bil en dan in eno noč. Drug dan dopoldan je šel domov. Takrat še niso dovolili, da bi bila mamica lahko zraven otročka čez noč- v KC je bil operiran. Pri njem sem bila cel dan- saj po operaciji je itak spal. Zvečer sem ga dala spat in sem morala potem domov!
Doma smo imeli potem ena dva dni jok in stok, zdaj se ne spomnim več, če so bila moda kaj otečena, so se mu pa zagnojili šivi. Šive ( v kožni gubi) so mu namreč prelepili z enimi posebnimi obliži, ki naj bi bili gor nameščeni en teden, po dveh dneh sem opazila, da tukaj ni v redu, peljala sem ga k zdravnici, ki je tiste obliže seveda potegnila dol in nam dala en posip s katerim smo potem pozdravili vse skupaj, so pa šivi sami odpadli kasneje.
Približno en teden je trajalo okrevanje.
Glede bolniške pa ne znam nič pomagat, znajdite se, pa je!


< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 18:57:59 >


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 11:19:13   
Anonimen
Ne da pedijatrinja bolniške za otroka,ki je starejši od treh letuser posted image
Ne vem zakaj.Saj pravim bo pa zase vzela bolniško za tistih par dni.
Med dimeljsko in hidrokelo je mal razlike,postopek je drugačen,mislim,da je dimeljska malo bolj komplicirana.<No počakam,če se še katera oglasi.
Hvala dečve za odgovora.

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 18:58:27 >

(odgovor članu paris)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 11:40:56   
srki
Ojoj, pa da imate tako zagamano pediatrinjo? Ja pol pa valda, naj jo vzame zase, da bo lahko z njim. Vem, kako bi bilo, če bi ga pustila samega. Jaz sem sprva to mislila, da bi ga pustila, češ, da če bom z njim, da bo samo divjal in nič ne ubogal oz. kaj jaz vem, kaj sem mislila. Še dobro, da sem ostala z njim. Pravzaprav sem bila kot kraljica, imaš za jest, za pit, kopalnico poštimano, otoški vrtec....malo sme zašla.

No, še enkrat, želim da bo mali OK in da hči lahko ostane z njim!

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 18:58:45 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 11:44:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

Ne da pedijatrinja bolniške za otroka,ki je starejši od treh letuser posted image
.


Halo??? Pa je normalna? Aja, sej res, triletniki grejo lohk ze kr sami v bolnico in domov .. najbrz da s svojim avtom user posted image  user posted image

Zame jo je moja mami dobila kadarkoli je hotla, pa sem bila na PeK samo po 4 ure na dan, dva, tri dni, spala sem doma .. pa ni pediatrinja NIKOLI komplicirala z bolnisko, pa sem zacela na pediatricno hodit s 7 leti .. user posted image

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 18:59:04 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 12:06:47   
Anonimen
Pedijatrinja je rekla,da po pravilih,lakho mama dobi dan bolniške le tisti dan ob sprejemu otroka v bolnišnico in dan ko je odpuščen.Vmes,ko je hospitaliziran pa ne,da je lahko sam v bolnišnici.Kot jaz poznam svojega vnuka,ni šans,da bibil sam,ker brez svoje mame še na vece ne gre,že ko je v službi sprašuje kdaj bo prišla domov,pa čeprav je z nami.

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 18:59:27 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 12:11:35   
zvezdaG
Če je otrok v bolnici ti pediater ne da bolniške, ker ima v bolnici vso nego in skrb sester, zdravnice. Ko sem to slišala me je na rit vrglo. Lahko pa greš k svojmu zdravniku in ga prosiš za bolniško pač rečeš da si pod stresom ker je otrok v bolnici in ne moreš delati.Jaz sem tako naredila pa moj zdravnik ni nič kompliciral.

Pa hitro okrevajte

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 18:59:50 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 12:15:04   
noe
 Če res ne dobi bolniške, pa naj dopust koristi, saj je njen in ga dobiš zato , da ga lahk koristiš. Jaz  bi preprosto rekla , da me ni ta in ta dan , ker imam otroka v bolnici in da mi naj pišejo dopust.
Jaz sem imela tud dans našga škrata pri zdravniku, ker je ful prehlajen, pa ti user posted image  nočejo nič več napisat, po mojem, bo počasi boljše, da bomo šli kar v lekarno, itak moraš vse plačat.
Timu čim hitrejše oklevanje in lp

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 19:00:08 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 12:28:18   
srki
Res je najboljše, kot je napisala ZvezdaG. Tega pa nisem vedela, da po 3. letu starosti ne dobiš več bolniške, če je otrok v bolnici. No, pa spet nekaj novega vem. Upam, da splošna zdravnica ne bo komplicirala za tvojo hčerko.

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 19:00:25 >

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 13:18:57   
MLIN
Jaz bi pa samo nekaj glede bolniške vprašala. A to drži, da do tretjega leta dobiš bolniško ali je povsod drugače?

Ko je bila moja hči v bolnišnici pred tretjim letom sem 1 teden dopusta koristila, toliko časa je bila namreč tam, bolniške za njo pa nisem dobila, pa še ni bila stara 3 leta.

Enako je bilo, ko je bil sin v bolnišnici, sem koristila dopust, pa še dve leti ni bil star.

Pri nas je sploh ne da, vsaj meni ne, jo dobiš samo za tisti dan, ko je sprejet in ko gre domov. Meni so rekli saj je itak v bolnici, vi greste pa lahko v službo.
Sem tudi jaz razmišljala, da bi lahko eno starostno mejo postavili do kdaj bi bili lahko starši tudi v primeru, da je otrok hospitaliziran na bolniški. Najbolj je pa hecno to, da v bolnišnici jim je bilo pa čisto samoumevno, da bom cel dan tam. Vem pa, da kakšna mamica ne dobi dopusta kadar bi hotela.

Vašemu Timiju pa želim hitro okrevanje.

LP, Mojca

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 19:00:57 >

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 17:46:07   
anajmad
Neva,Katja naj gre svojemu dohtarju in ji on lahko napiše za ostale dneve,kot spremstvo otroka -bolniško. Tko je men napisal,ko sem bila z Ulo v bolnišnici. Sigurno ji bo dal.
BTW lepe praznike vam želim vsem skupaj.

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 19:01:21 >


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu MLIN)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 19:22:01   
Anonimen
Saj bo šla k osebnem zdravniku.Je pa izvedela,da bo tamali že naslednji dan doma.Torej bolniška ji velja za tisti dan ko bo sprejet in za tisti ko bo odpuščen.Pismo rosno,ampak,po operaciji je potrebno še k sebi priti,ali ne,ne vem no,otrok rabi tudi po opraciji blizu mamico,ker bo imel bolečine.Brskat čpo jajčkih ni mačji kašelj.

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 19:01:42 >

(odgovor članu anajmad)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
28.12.2006 22:11:57   
nina64
Ko bo odpuščen iz bolnišnice dobi v odpustnici napisano koliko dni priporočajo okrevanja doma in za ta čas mora mamica sigurno dobit bolniško.Vsaj tako je bilo pri nas, pa je naš otroček bil takrat star 6 let - ni bil noben problem sem dobila bolniško za nego otroka.
Čim hitrejše okrevanje in čim majn bolečin malemu Timiju želim.

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 19:02:00 >


_____________________________

Namesto avgusta, je naš sonček Tim pokukal na svet že 7.maja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
29.12.2006 18:32:49   
Pi-kica 1
Bolniške ne dobiš le za tiste dni, ko je otrok v bolnišnici. Ko pride domov, pa dobiš brez problema bolniško za nego. V bolnišnici pa le za sprejem in odpust, tako kot je že ena napisala. Je pa odvisno od pediatrinje. Meni je napisala bolniško tudi za dni, ko je bil notri, čeprav po pravilih ne bi smela.

LP

Pi-kica

< Sporočilo je popravil primoza -- 29.12.2006 19:02:18 >

(odgovor članu nina64)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
29.12.2006 19:46:59   
darjatimci
Neva to kar si nazadnje napisla glede bolniške žal drži.Drugače pa je vodna kila res lahka operacija in fantki hitro okrevajo,brez bolečin.Naš David je dal to skozi brez težav,pa tudi drugi jih niso imeli,tako,da naj vas ne skrbi preveč.Če te mora kaj skrbet je le to,kako boš Timija krotila,da ne bo preveč hitro začel uganjati norčije in bo vsaj kaki dan počival.To je res najtežje pri takih lumpih.Tudi v bolnicah niso več taki bav-bavi kot so bili včasih,znajo z otroci,pa saj imajo prakso.Vi kar pogumno in čimprej opravite,boš videla,da te je zaman preveč skrbelo,pa srečno.user posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
29.12.2006 19:53:45   
Anonimen
Danes smo bili na zmenku z anasteziologom,pa sem skočila na otroški oddelek se zmenit.Katja bo lahko z njim noč in dan,za tisti umesni dan,ko bo še notri bo pa zase dan bolniške prosila.Notri naj bi šel 4. pol 5.bo operiran in ,če ne bo zapletov gre 6.domov,najkasneje 6.
Kaj praviš darjatimci,da ni hudih bolečin?Pa jajček ne zateče?

(odgovor članu darjatimci)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
29.12.2006 20:04:20   
darjatimci
Naš ni imel bolečin in tudi zatečen ni bil ne vem kako,jajček se je lepo in takoj spustil.Res naj te ne skrbi preveč,poskusi ga pripraviti,da bo ostal v bolnici in da mu ne bo nič hudega,da bo dobil nove prijatelčke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
29.12.2006 23:53:37   
* Mateja *
Neva, boš poročala kako ste odpravili, ker naš ima tudi vodno kilo, sicer nam še ni nihče rekel od operacije, vendar me vseeno zanima! Vem samo toliko kot je napisala darjatimci!

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
30.12.2006 8:53:39   
Anonimen
Bom poročala,ja.Meni,moji hčeri pa še posebej je prav tesno pri srcu.
Glede hidrokele mateja je pa tako,da pravijo,da ni nevarna,da bi bil poseg nujno potreben.Urologi vedno počakajo tam do tretjega leta starosti otroka,ker se po navadi sama od sebe absorbira.Če se pa ne,kot je primer pri našemu je pa potreben poseg.Izvedele smo,da ga opravljajo zelo pozno,ko je otrok tik pred vstopom v šolo,ker so se namreč čudili,da je naš tako hitro na vrsti.Nisem hotela razlagat,da je dal na program najbrž moj bivši šef,ki ga bo tudi operiral.Morda je bolje tako,čim prej tem boljše.Tamali namreč vsake toliko pojamra,da ga boli,takrat,ko ga lulat tišči in po lulanju.Lahko se zgodi tudi,da mu jajček potegne navzgor,ven iz modnika.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
31.12.2006 14:53:03   
* Mateja *
Neva, hvala za obrazložitev, te bom pa še kaj pocukala za rokav, da boš povedala kako je bilo.
Sicer pa vašemu Timiju želimo čimprejšnje okrevanje in  malo bolečin!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
6.1.2007 9:39:05   
Anonimen
Pa je oparcija za njim.Hvalabogu zanj in za nas,ki nam ni bilo vseeno,da otrok trpi bolečine in bi najraje prevzeli vse sami nase.Ampak,ker je moralo pač biti tako,smo sprejeli.Na dan sprejema,je moral še enkrat čez kontrolo v ambulanti,kjer je urolog ugotovil,da je testis potegnilo iz modnika navzgor
v trebušno votlino in.da je še več tekočine.
Naslednje jutro,na dan oparcije je bil prvi na programu.Malo pred osmo
zjutraj so že začeli z predpripravami.Prdele rokice v kateri bo imel
raketo-nastavek za infuzijo so mu s posebnim sprajem omrtvičili.
Nato je dobil sirup-pomirjevalo.Kamlu se mu je začelo smejati,veliko je govoril,ampak na žalost nerazumljivouser posted image (kot pijanci,ki se jim jezik zapleta)
guncal se je na vse strani,nato pa ga je zmanjkalo,tik pred vhodom v operacijski blok.Mamica ga je spremljala do tam in nato s težkim srcem predala
v zeleno oblečenim ljudem.In začelo se je čakanje.vojna živcev in nestrpnost in zaskrbljenost.V bufetu sva skoraj spraznili zaloge kave,pa še plačat sva pozabili,tako,da sva čez nekaj minut pridirkali nazaj v bifet in se na veliko opravičevali.Ko sva mislili,da je že čas(že dve uri je bil v oparcijskih prostorih)
sva se preselili v drugi štuk,pred oparcijski blok.Vak šum,vsak ropot sva napeto poslušali.Čas je tekel in se vlekel v nedogled.
KONČNO!!!! Zaslišali sva jok,naš Timi se je zbudil.
V tistem trenutku se je začela prava mala vojna.Prinesli so ga v naročju,z infuzijo v rokici,drl se je na vse pretege,zvijal,brcal,mlatil z rokicami.
Groza.Položili so ga v posteljico,vendar se je izkazalo nemogoče,ker bi se lahko od divjanja poškodoval(večkrat je z glavo v preček butnil)Metal se je
po posteljici,nevarnost je bila,da si izpuli infuzijo in,da mu popustijo šivi.
Predlagali so,da ga mama v naročju,na pol nagega po vseh hodnikih
odnese do loddelka,in ga je.Obe sva bili prepoteni,ko sva ga krotili,jaz z flašo infuzije v roki in z drugo sem držala nogice.
Končno smo prispeli do sobe,ampak umirit ga ni bilo mogoče,še naprej je divjal.Prišla je medicinska sestra in nama svetovala naj se umakneva iz sobe,ona pa je v naročje prijela tamalega in ga skušala pomirit.
Nekako ji je uspelo,vendar se je čudila,od kot,tako majhnemu bitju,taka moč.
Ko je svečka Volatarena končno prijela se je umiril in po več kot pol ure norenja zaspal,kot angelček.In spal je dve uri skupaj,tako je vsaj infuzija brez problemov iztekla.Zbudil se je miren,brez bolečin ampak strašno lačen in žejen.Najprej se je napil čaja,naj ne bi smel,amapk pojedel je pol kinder jajčka in spet postal naš stari klepetav Timi.Brez problemov je šel lulat,hotel je že vstati,pa mu nismo pustili.
Da ne pozabim,operacijski rez pa ima v predelu dimelj.
Danes pa že čaka,da gre domov in že včeraj zvečer ga je mamamica komaj krotila,da ne bi divjal po sobi.Danes zjutraj se je revček prestrašil,ko je prišla medicinska sestra,da mu spet da svečko proti bolečinam in zajokal,da
ne gre več na operacijo.user posted image Za njim je in upam,da bo kmalu vse pozabil.
Mi ne,za večno nam bo ostalo v spominu.



(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
6.1.2007 22:11:55   
* Mateja *
O, sam, da je vse u redu z njim. Sem vsak dan spremljala, če boš kaj napisala. Enkrat, ko bom mela več časa, te bom še par stvari vprašala, ker me ful zanima, zarad našga. Sicer pa lepo poskrbte za vašega nagajivčka in želim mu hitro okrevanje!
Čau!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
7.1.2007 10:31:02   
Anonimen
user posted image user posted image Danes ponoči pa panika.Ma mislim,da bi vsaj ob odpustu razložili mamici,kaj so vse naredili pri otroku,ne bi srce od strahu zastalo.
Ponoči je Timija tiščalo lulat in sta šla.Na veceju pa tamali v jok,da ga boli in pece,ob uriniranju se je pojavila kri,Moja hči panična priteče v mojo sobo.
Kaj naj storimo sredi noči?Počakajmo do dneva in bomo poklicale na
kirurgijo.Torej zjutraj pokličem in na sreči naletim na dežurnega kirurga.
Preberem mu odpusno pismo,in mi razloži,da so mu med posegom tudi širili
kožico penisa(niso obrezali)zato se je na notranjih stenah naredila krasta in z uriniranjem omehčala in poplaknilo ven,izgledalo je,kot,da lula kri.
ampak tega ni nihče omenjal,da so obdelali tudi kožicouser posted image
Naročil mi je naj mu dajemo kamilične obkladke(tega ob odpustu ni nihče omenjal)naj bo vedno navaženo,da se spet ne zasuši.
Jezna sem,ker tega niso omenili,ma mislim ne morejo pričakovati,da bom
jaz sama to vedela,ko pa že leta ne delam več v stroki,in tudi ko sem še delala
se stem nisem srečala.user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Operacija hidrokele-vodne kile v jajčku?
9.1.2007 23:15:11   
* Mateja *
o Božček, kaj vse so mu pa delali?! No, upam, da je zdaj po tolikih dneh že skoraj na mestu! 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?