|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj za večerjo ?
11.1.2007 15:23:57   
Baucka
Ema je sedaj pri dobrih 8 mesecih začela veselo papcat, drugače že uvajamo od 6,5.
Do sedaj se je pri vsaki jedi, razen sadju, spakovala, sedaj pa bi samo am, am.

Zjutraj cca. ob 9 dobi sadno kašico, za kosilo kakšno zelenjavno juhco s malo mesa in kakšno zakuho (pšenični zdrob). Kaj pa naj dam za večerjo? Mlečni gres ali polento?

< Sporočilo je popravil wahoo -- 12.1.2007 7:43:08 >


_____________________________

Gremo veselo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj za večrjo
11.1.2007 17:02:28   
natalia
ja, žganci, gres (jaz ji dam zraven čisto malo breskovega kompota), linoti, kosmiči...

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj za večrjo
11.1.2007 20:40:41   
Baucka
Medve sve  se še vedno dojile na 3.5 ure ali pa še pogosteje, sedaj pa noče več tolko. Se bojim, da bi pred spanjem odklonla dojko, če bi se GH najedla. Sedaj pa se mi ponoči večktrat zbudi in hoče jest.

Kako kombinirate večerjo in dojenje. Naj ji dam kakšno uro preden gre spat, ali pač daste manj kot bi rada pojedla.


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj za večrjo
11.1.2007 20:48:03   
janca
Mi smo začeli z uvajanjem goste hrane pri treh mesecih in pol. Za malico sadje in piškoti, za kosilo zelenjavna juha za večerjo milupove ali hipove kaše, ki se zmešajo z vodo ali mleko. user posted image je sedaj star pet mesec.
Pri osmih mesecih imaš veliko izbiro. Imaš razne kaše od Milupe, Hippa, Podravke itd. Če pa ti je to preveč umetno skuhaj redko polento,gres ali mlečni riz, ki ga s paličnim zmiksaš.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj za večrjo
11.1.2007 21:46:45   
biba77
Se bojim, da bi pred spanjem odklonla dojko, če bi se GH najedla. Sedaj pa se mi ponoči večktrat zbudi in hoče jest.


Pri nas je vecerno dojenje bilo taprvo, kateremu se je mali odpovedal.
Hudo zame, a njemu je ocitno ustrezalo tako.

Zdaj vecerjamo mlecno kasico na zlico, potem pa mu tik pred spanjem ponudim se vodo za pit. Je vedno zejen po njej.


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj za večrjo
11.1.2007 22:22:22   
eya
Žiga dobi kakšno žitno-mlečno kašico, ki že vsebije adaptirano mleko in dodam samo vodo.

Okoli 7ih dobi to, potem pa ga skopamo, previjemo in oblečemo v pižamo, ob 8ih pa sledi zadnji podoj.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj za večerjo ?
11.1.2007 22:22:53   
eya
Aja, pa ta zadnji podoj ni nikoli odklanjal, tudi če je pojedel veliko kaše prej.

< Sporočilo je popravil wahoo -- 12.1.2007 7:43:21 >


_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj za večerjo ?
12.1.2007 8:25:32   
lenika
Naš Matic je tudi najprej začel odklanjat večerni podoj, nato se ni hotel več dojit podnevi in se je le enkrat proti jutru in zjutraj. Pri 7. mesecih se je odločil, da se ne bo več dojil in od takrat nikoli ne je pred 6.00 zjutraj.
No, da odgovorim na vprašanje. Zvečer jemo razne mlečne kašice, včasih pa tudi gres. Polento ima pa velikokrat za kosilo.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj za večerjo ?
12.1.2007 13:23:51   
2mama
mamice, na cem kuhate 8-mesecnikom gris in polento, na mleku ali vodi?

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj za večerjo ?
12.1.2007 18:26:10   
katerina
pri nas je točno tako kot pri eyi do minute natančno že od vsega začetka uvajanja gh (edino kopamo ga ne čisto vsak dan)
(hm, eya, glede na to, da sta najina mulca 2 dni narazen in oba iz domžal..... a misliš, da se kaj poznata, hihi)

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj za večerjo ?
13.1.2007 13:33:11   
SANDRA
Pri katerem mesecu ste začele dajati polento in gres?

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj za večerjo ?
14.1.2007 9:51:29   
Aleksandra
Naša adaptiranega mleka ni marala, tako sem ji zvečer mleko, gres in razne druge kašice kuhala na riževem mleku (ki ima dodan Ca). Skoraj vedno sem dodala še kako sadje.

Lahko skuhate tudi proseno kašo (na vodi ali mleku), dodate malo naribanih jabolk in kako pikico cimeta (tudi brez tega je dobro)...to je njami. To sem vedno naredila dvojno porcijo, da sem še jaz jedla poleg.
Včasih ji naredim tudi ajdove kosmičke (proizvajalec Biotop, zraven pašejo npr. maline + banane) ali ovsene kosmičke. Jaz vse to skuham na mleku.

Ko je pojedla večerjo (med 18.30 in 19.00) smo jo umili, spravili v pižamico in ob cca. 19.30/20.00 sva se še podojili, nato pa je kmalu zaspala.

Dober tek!

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj za večerjo ?
14.1.2007 9:55:51   
karin412
Jaz kuham gres na mleku, domačem kravjem. Polento na vodi.

Oboje lahko začneš dodajati že po 6.mesecu, morda edino gres na mleku kasneje, ker je pač noter mleko.

Jaz ji za večerjo poleg vsega, kar ste naštele, dam še kako zmečkano banano+riževo kašo z mlekom ali vodo (če se mi da pripravit ali pa če je čez dan jedla manj sadja). Podojim jo potem, ko je v pižami in po navadi zaspi na joški. Moja ne odklanja dojke.

(odgovor članu SANDRA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj za večerjo ?
22.1.2007 22:17:31   
Miška76
Pri nas user posted image damo mlečno kašico, ki jo pripravimo precej gosto, da jo nasiti za celo noč.
Stara bo 7 mesecev in je začela zvečer zavračati dojko, zato ji, preden gre spat, kakšne pol urce po obroku dam še 100ml čaja.



(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj za večerjo ?
23.1.2007 15:20:07   
zaliga
Punce katere riževe kosmiče pa uporabljate??
A je to isto npr. rižolino od Milupe?
Pojma nimam...


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu Aleksandra)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj za večerjo ?
24.1.2007 14:56:54   
KOZLEK
A pol to da gresa ne sme do 1 leta ne drži večuser posted image  midva kašice jema z alpskim mlekom 3,5.

zaliga kašice jaz kupim podravkine, rižolino, keksolino, pa od alnature v DM, v glavnem kar mi pride pod roke in je ustrezno za starost mojga pingvina (7m)

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj za večerjo ?
25.1.2007 20:12:52   
livia
Mi imamo za večerjo vedno neko žitno-mlečno kašo. Lino zadeva skratka.

Za popoldansko malico pa imamo jogurt, kruh s sirnim namazom ali sirčkom, zmiksano sadje iz kompota s kosmiči (fige, slive, marelice, rozine, jabolko + kosmiči) ali kaj podobnega.

Polento lahko daješ od 6. meseca naprej. Gres je po mojem bolje kuhati na vodi, če še niste dali navadnega mleka.

(odgovor članu KOZLEK)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj za večerjo ?
26.1.2007 13:59:03   
Anonimen
Kozlek, verjetno, ko punce pišejo o gresu, mislijo na rižev gres. Milupa in drugi proizvajalci te otroške hrane imajo na škatlah napisano gres, mišljen pa je rižev gres, ne pšenični. Jaz vseeno včasih naši pupi pripravim pšenični zdrob, sicer z vodo, potem dodam še malo adaptiranega mleka. Če naj bi se druge izdelke z glutenom (moka, tetsenine) uvajalo po 8. mesecu, potem to verjetno velja tudi za pšenični zdrob?

Jaz kupujem tiste kašice, ki se jih pripravi z vodo, torej že imajo dodano adaptirano mleko (se mi ne da izčrpavat svojega), rižev gres, riž+polento. Večerjo ima okoli 19.00, potem se okopava in nato še dojiva. Doji se tudi še 1x ponoči in zjutraj, čez dan ne več.

(odgovor članu KOZLEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj za večerjo ?
27.1.2007 13:12:13   
domci
Mi najprej pojemo kakšen čokolino ali pa gres ali polento potem se okopamo se vblečemo v pižamo in se gremo cartat pa hoče vedno met pred spanjem še zizo. Pa večerje poje full veliko potem pa še zizo ga včasih ka gledam kam dajeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?