|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenček in muca
14.9.2004 11:08:14   
urši*
a ima katera izkušnjes tem? doma mamo hišno muco, ki je zelo razvajena, pa me mal skrbi kako in kaj bo, ko bo v hišo prijokal :duda:!! mal je smešno tole, ampak ena soseda mi je rekla, da moreš dat muci polulano plenico povohat, češ, da tako sprejme novega družinskega člana??!!:zmeden:
ne vem?!! če katera ve kaj o tem, naj prosim napiše!!
lp od urši* in :duda::modri: 23t7d
Neposredna povezava do sporočila: 1
   dojenček in muca
14.9.2004 11:13:30   
ksenjak
Urši*, mene prav tako zanima to že dalj časa, ker se bom soočala s podobnimi težavami. Da to tem, da gre moja mačka kamor se ji zahoče, sploh raje ne govorim. In da prav rada spi pri meni v postelji. Pa vaša?

Lp, Ksenja:metulj:

(odgovor članu urši*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   dojenček in muca
14.9.2004 11:28:34   
atinav
Urši* in ksenjak jaz se tudi malo bojim glede tega...naš muc je neskončno navezan na naju predvsem jaz sem tista, ki ga moram pocartat in si vzet za njega kar dosti časa...tako da tudi dosti premišljujem kako bo to zgledalo ko bo prišla naša bebica :duda:
Ja tud naša muca se dostikrat pretihotapi v posteljo.

papa
:)

(odgovor članu urši*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   dojenček in muca
14.9.2004 11:36:55   
urši*
naša kosmatinka hodi vse pousod, ampak res pousod. ponoči vdira v spalnico (sama si odpre vrata), esdi na mizi , spi v kopalnici, na kavču... zdj si s fantom pr men delama sobo na novo, pa jo bom poskušala odvadit hodit not, pa spat na postli...
sam sem pa ful navezana na njo, pa jo mam ful rada in si res želim, da bi se z bebico fajn zastopla, da ne bo ljubosumna, ker če ne pa res ne vem, kaj bom naredla!!:((
upam , da bo vse vredu!!
pobožajte svoje trebuščke, pa svoje male kosmatince (moja glih spi na kavču , pokrita s koco:ups:)
lp

(odgovor članu urši*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   dojenček in muca
14.9.2004 11:47:56   
ksenjak
Ista kot moja. Mene pa bolj kot to, da bi bila ljubosumna, skrbi, da ne bo skakala tja, kjer bo bebica spala. Jaz trenutno namreč nimam nobene možnosti, da bi imela kakšno sobo tako zaprto, da mačka ne bi mogla iti noter. Ma kaj pa vem.ž

Lp, Ksenja:metulj:

(odgovor članu urši*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   dojenček in muca
14.9.2004 12:41:13   
urši*
js sem toksoplazmozo že imela, tk , da je ne morem več dobit. pa tud če je muca skoz v hiši in ne je miši in ptic , je ne more dobit!! to da bi blo pa nevarno za otroke pa ne vem, eni pravijo, da naj bi taki otroci meli manj alrgij, astme in teh stvari!!
hvala za odgovor, se bom še mal pozanimala!
lp vsem

(odgovor članu urši*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   dojenček in muca
14.9.2004 12:41:58   
Anonimen
Za muce ne vem, mi ima kužka - višavskega terierja (zelo scrkljanega) in se z 2-letnim Tiborjem super razumeta. Ko sem Tiborja prinesla iz porodnišnice, je Miša (tako je ime kužiki) navalila nanj, kot da bi ga po nevem koliko časa spet videla. Problem je edino v tem, da grize neznance, ki se Tiborju približajo.

Kar se pa tiče bolezni, ki naj bi jih psi prenašali, pa sem vprašala patronažno, ko je prvič prišla na obisk, kako je s tem. Rekla je, da smo lahko samo veseli, da bo otrok lahko rasel skupaj z naravo, da pa se živalske bakterije tako ali tako ne prenašajo na človeka. Malo sicer dvomim, če je to res (mačja bolezen), ampak zaenkrat se še niso, pa čeprav Miša spi povsod, le v Tiborjevi postelji ne. Pa Tibor večkrat na skrivaj je njene brikete in gloda umetne kosti. Joj...

(odgovor članu urši*)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   dojenček in muca
14.9.2004 12:49:38   
pia1
ha,ha :)-
ves tud mene je kr mal groza, ko pomislim kako bo. ce si zamislim malega skratka vsega slinastega okol ust, ki se plazi po tleh in nese v usta vsekar mu pride pod roke in seveda naso hudo kosmato kuzko, od katere dlake kar letijo, pa seveda njene igrace, ki lezijo po tleh, pa brikete... ja bo pa se nas malcek malo kosmat, ane...:)

(odgovor članu urši*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   dojenček in muca
14.9.2004 16:05:09   
urši*
ma , nekako bomo že!naša muca pač ne mara , da jo kdo boža, kadar nje ne paše. mačke so bolj samosvoje, če jim kaj ne paše, to jasno "povejo"! mam pa tud dva psa (ona dna sta pa skoz uzun), pa vem, da se pes bolj prilagaja človeku!!kar se pa bolezni tiče, je pa naša mačka cepljena, pa skoz je v giši, kopam jo, ja dlak je pa res ful!!
pač melega bo treba lepo navadit na mačo, mačko pa na melega, če na tisoče ljudi in mačk preživi, bomo še pa mi!!(mal se hočem tolažit in pozitivno razmišljat!!;))
urši* in :duda:

(odgovor članu urši*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   dojenček in muca
14.9.2004 21:31:18   
SU
Kot so že rekla ostala dekleta, če si prebolela toksoplazmo, je ne moreš dobiti več. Torej s tega vidika ni panike! Drugače pa pravim, da mucko crkljaj ŠE BOLJ, ko bo prišel mali škrat k hiši. Saj veš...tudi, če imaš drugega otročka, moraš paziti, da prvi ni ljubosumen. Prav tako je pri kužkih. Sama sicer še nimam take izkušnje, se pa "pelje", ker imava z dragim 2 pasji dami doma, ki sta zelo navezani na naju! Pa me sploh ni strah. Se bomo pač VELIKO crkljali VSI SKUPAJ :bravo: :love:!!
Ja, pa tudi to sem slišala, da je fino prinest kakšno nošeno oblekco od otročka iz porodnišnice, da se živalca navadi na vonj novega člana! Kar brez skrbi!! Pazi le, da ne bo hodila spat k otročku, da mu nehote kaj ne naredi. Otroček bo deležen super izkušnje, ko bo odraščal ob kosmati prijateljici!!! Veliko veselja še naprej z obema!! LP, Saša (10,2/7)

(odgovor članu urši*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   dojenček in muca
14.9.2004 21:56:45   
Anonimen
HOJLA!
Imamo mucko, ki je stara 7 let, že od vsega začetka samo v stanovanju in izjemno navezna na naju z možem. Pred približno 3 leti sva ji hotela malček popestriti njeno mačje življenje in sva prinesla še enega majhnega mucka in rezultat: Oddati sva ga morala po 3 mesecih, ker enostavno ni šlo. Mačka je bila izjemno ljubosumna in se praktično preselila na balkon, ker ni želela njegove bližine. Pa ne, da bi mlajšemu prišleku kaj naredila, ali mu ne pustila jesti, itd. Tudi njen WC je lahko uporabljal. Vendar se nama ni zdelo prav, da je postala stara mucka tak "rak samotar", ko pa je bila prej tako igriva, vesela (zna loviti žogico in jo prinese nazaj kot kak psiček). Ko smo mucka oddali je postala zopet stara muca, vesela, ubogljiva, učljiva...
No potem smo čakali našo pikico in naju je bilo pošteno strah kako se bo odvijalo ko bomo prinesli bebico domov. In?
Ob prihodu domov sva ji dala ovohat pleničko, vendar s tem ni bilo nič, ker mucke pač niso psički. Malo je gledala tako iz strani, k bebici se je približevala počasi, previdno in s telesom pri tleh (kot pri preteči nevarnosti). To je trajalo nekaj dni.
Nato, pa je našo punčko pričela ignorirat...in še zdaj po 6 mesecih imam včasih občutek, da je mucka najbolj srečna, da se lahko prikrade k meni v naročje ko sva sami. Danes se naši punčki že pusti pobožati, ji malce pomijavka....
Ampak res nikoli je nisem zasledila, da bi skočila bodisi v posteljico, bodisi v voziček. Na začetku, ko smo imeli še voziček s košaro se je pogosto "šlepala" na spodnji mrežici in "pozibavala" bebico (beri večkrat zbudila). Da se nekaj dogaja pa je natančno vedela že v nosečnosti, saj ni nikoli prišla več ležat name (prej se je vedno pocrklala tako, da je prišla na trebuh in gor dremala).
SE PA ŠE VEDNO DRŽIMO NAČELA, DA NIKOLI NE PUSTIM PUNČKE SAME TAKO,DA NE BI IMELA KONTROLE NAD MUCKO. SPALNICO PONOČI ZAPIRAMO....

Pa odziv naše dojenčice na mucko:
Naša deklica je čisto nora na mucko. Ravno par dni nazaj ji je namenila toliko žlobudranja, kot nama še nikoli. Se je z njo kar menila in menila (beri žlobudrala)...in to z tako zavzetostjo, da sva se z možem še cel dan režala... Ji je pa mucka tudi edina tolažnica....v navalu največjega joka jo samo vprašamo, kje je mucka, jo poiščeva in joka konec!!!

MISLIM, DA SO DOMAČE ŽIVALICE ČISTO SPREJEMLJIVE ZA NAŠE OTROČKE, VENDAR JIH JE POTREBNO VSESKOZI SPREMLJATI Z BUDNIM OČESOM. PA ŠE NEKAJ! PAZITE NA DLAKE IN ČIMBOLJ POGOSTO KRTAČITE MUCKE, SAJ SO DLAKE LAHKO KAR NEVARNA ZADEVA!!!
:miska::miska::miska::miska::miska:

(odgovor članu urši*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   dojenček in muca
14.9.2004 21:56:49   
Anonimen
HOJLA!
Imamo mucko, ki je stara 7 let, že od vsega začetka samo v stanovanju in izjemno navezna na naju z možem. Pred približno 3 leti sva ji hotela malček popestriti njeno mačje življenje in sva prinesla še enega majhnega mucka in rezultat: Oddati sva ga morala po 3 mesecih, ker enostavno ni šlo. Mačka je bila izjemno ljubosumna in se praktično preselila na balkon, ker ni želela njegove bližine. Pa ne, da bi mlajšemu prišleku kaj naredila, ali mu ne pustila jesti, itd. Tudi njen WC je lahko uporabljal. Vendar se nama ni zdelo prav, da je postala stara mucka tak "rak samotar", ko pa je bila prej tako igriva, vesela (zna loviti žogico in jo prinese nazaj kot kak psiček). Ko smo mucka oddali je postala zopet stara muca, vesela, ubogljiva, učljiva...
No potem smo čakali našo pikico in naju je bilo pošteno strah kako se bo odvijalo ko bomo prinesli bebico domov. In?
Ob prihodu domov sva ji dala ovohat pleničko, vendar s tem ni bilo nič, ker mucke pač niso psički. Malo je gledala tako iz strani, k bebici se je približevala počasi, previdno in s telesom pri tleh (kot pri preteči nevarnosti). To je trajalo nekaj dni.
Nato, pa je našo punčko pričela ignorirat...in še zdaj po 6 mesecih imam včasih občutek, da je mucka najbolj srečna, da se lahko prikrade k meni v naročje ko sva sami. Danes se naši punčki že pusti pobožati, ji malce pomijavka....
Ampak res nikoli je nisem zasledila, da bi skočila bodisi v posteljico, bodisi v voziček. Na začetku, ko smo imeli še voziček s košaro se je pogosto "šlepala" na spodnji mrežici in "pozibavala" bebico (beri večkrat zbudila). Da se nekaj dogaja pa je natančno vedela že v nosečnosti, saj ni nikoli prišla več ležat name (prej se je vedno pocrklala tako, da je prišla na trebuh in gor dremala).
SE PA ŠE VEDNO DRŽIMO NAČELA, DA NIKOLI NE PUSTIM PUNČKE SAME TAKO,DA NE BI IMELA KONTROLE NAD MUCKO. SPALNICO PONOČI ZAPIRAMO....

Pa odziv naše dojenčice na mucko:
Naša deklica je čisto nora na mucko. Ravno par dni nazaj ji je namenila toliko žlobudranja, kot nama še nikoli. Se je z njo kar menila in menila (beri žlobudrala)...in to z tako zavzetostjo, da sva se z možem še cel dan režala... Ji je pa mucka tudi edina tolažnica....v navalu največjega joka jo samo vprašamo, kje je mucka, jo poiščeva in joka konec!!!

MISLIM, DA SO DOMAČE ŽIVALICE ČISTO SPREJEMLJIVE ZA NAŠE OTROČKE, VENDAR JIH JE POTREBNO VSESKOZI SPREMLJATI Z BUDNIM OČESOM. PA ŠE NEKAJ! PAZITE NA DLAKE IN ČIMBOLJ POGOSTO KRTAČITE MUCKE, SAJ SO DLAKE LAHKO KAR NEVARNA ZADEVA!!!
:miska::miska::miska::miska::miska:

(odgovor članu urši*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?