|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kri pri aspiriranju noska
28.1.2007 12:27:38   
krfjolca
Mi smo rahlo prehlajeni. Kašljamo sicer ne, vročine tudi ni, samo nos je poln. Že dvakrat pa se mi je zgodilo, da pri čiščenju noska skupaj s sluzjo ven potegnem tudi malo krvi. user posted image  Sem se fino ustrašila, sploh ker se revček zraven dere, kot bi ga iz kože dajala. user posted image  
Najprej sem čistila z običajno pumpico, zdaj pa imam Narhinel, ki se mi zdi manj agresiven, vendar je ravno tako pritekla kri. Krvi je bila sicer samo sled na izčrpanem smrklju, ni krvavel iz noska. Ali je dvomesečnik še premajhen za čiščenje z aspiratorjem, bi morala samo s fiziološko? Sicer fiziološke kar precej dam v nosek, kak ml v eno nosnico, kot je bilo rečeno. Ven potegnem kar precej sluzi, pa še vedno smrka. Ali delam pravilno??? Moram pa kar močno vdihnit, da pride kaj ven, pa ne vem, ali ga boli, ali je samo zoprn občutek. Res ne bi rada škodila pikcu in tale kri me je res prestrašila user posted image


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kri pri aspiriranju noska
28.1.2007 16:22:25   
atteya
Mojemu nadebudnežu moram redno vsak dan čistit nosek, ker je toliko poln, da ga fiziološka ne očisti, samo pa ne gre ven in se sliši, ko težko diha (pa ni prehlajen). Pogosto se mi je zgodilo, da je na koncu malce krvavo, sled, kot si ti napisala. Pa sem vprašala pediatrinjo o tem in je rekla, da je to normalno, da pa ni najboljše in naj mu raje ne čistim noska, naj poskušam s fiziološko raztopino (ki skoraj nikoli ne pomaga!). Jaz vseeno čistim še naprej. Pač tako je, če je malo krvavkasto, pač je, ne morem pustit, da ima poln nosek.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kri pri aspiriranju noska
28.1.2007 16:57:21   
anajmad
To popokajo kapilarce,ko pride kri ven. Mal za lase privlečen odgovor od pediatrinje. Kaj pa na EINT,ko tudi 22T otročkom aspirirajo nosek,pa še bolj agresivno,ne tako me-mame?

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu atteya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kri pri aspiriranju noska
28.1.2007 17:07:37   
šnucika
nam se to dogaja zadnja dva tedna,ko je tamala vsa virotična,pa še pljučnico je fasala.Pa samo iz ene nosnice ji pocedi kakšna kapljica krvi ali pa povlečemo ven krvavo sluz.
Očitno so kapilare in cela nosna sluznica po dvotedenskem čiščenju noska že pošteno "utrujene".

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kri pri aspiriranju noska
29.1.2007 12:56:52   
miska2004
Pozdravljene,
kako pa se uporablja aspirator? Jaz sem ga kupila, pa ni zraven nobenih navodiluser posted image  Baje na suho ne smeš. Ali in koliko date fiziološke prej v nosnico? Verjetno ni prijetno, naš user posted image  se buni že ko mu z vatko, namočeno s fiziološko, vrtam po nosu in spravljam ven muckeuser posted image

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kri pri aspiriranju noska
29.1.2007 17:06:25   
domci
Aspirator stisneš ga vtakneš v nosnico in spustiš pa povleče smrklje ven še bolš pa je da mu drugo nosnico zamašiš, če boš lahko. Pri nas se borbe začnejo ko samo vidi aspirator user posted image

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kri pri aspiriranju noska
29.1.2007 17:10:54   
domci
Ja na suho gre težko oz. če ni prehlajen sploh ne gre.  Jaz mam doma tako čisto drobno inekcijo (brez igle seveda) samo cevko pa jo napolnim s fiziološko potem mu pa našpricam v nosek pa počakamo kake pol minute pa pride kar samo ven. Potem si pa samo še s pumpico pomagam ,da čisto spravim ven.  Mislim pa da obstaja tudi fiziološka v pumpicah te nisem pa še nikoli sprobala.

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kri pri aspiriranju noska
29.1.2007 18:53:44   
petra.horzi
jz mojmu malemu ne morem čistit nosa ne s fiziološko, ne s pumpico, razn če ga z mojim oba drživa in na silo očistiva
se dere ko da bi mu nevem kaj hotla, pa tud se otepa že sam da vidi fiziološko al pa aspirator
dons mi tud oči ni pustu očistit, k je vidu da sm dala fiziološko na vato
ga je mogu damjan držat da sm lohk sploh zravn prišla

drugač pa je baje fajn, če daš fiziološko kr v aspirator, otoka v pokončen položaj nad lijak in stisneš čimveč fiziološke v nosnico. naj bi iz druge pol vse skupaj vn priteklo
ni pa nobene omejitve koliko na dan se lahko da fiziološke. men je enkrat pediatrinja rekla da lohk tud 2dcl če je treba
lp

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kri pri aspiriranju noska
29.1.2007 19:26:11   
zmajči25
Tudi moja user posted image , ko je ful prehlajena, ji gre malo krvavkaste sluzi iz noska. Imam Narhinel in vsake toliko posesam ven tudi malček krvavih šmrkeljčkov. Sem vprašala pediatrinjo pa mi je rekla, da nič skrbet, ker je to od močnega prehlada in čiščenja noska. Če bi pa kri kar sama tekla iz noska, potem pa je druga stvar in je treba k zdravniku. 

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kri pri aspiriranju noska
29.1.2007 20:03:55   
krfjolca
Hvala, punce, ste me pomirile user posted image .
Res se z noskom borimo že lep čas. Ima malce refluksa, pa se mu kdaj do gor dvigne, zdaj je pa še nekakšno virozico staknil (smo vsi trije nahodni) ...
Me pa bega tole s fiziološko - moja pediatrinja je rekla, da največ 6x na dan, na internetu se najde ful različna mnenja, na navodilih za Niveino fiziološko (ki je čisto navadna FR, nič drugače), pa piše da največ 3x dnevno user posted image ...


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?