|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 14:03:51   
jasnika
Me zanima kaj bi ve naredile, hči je stara 5.5 let in zelo zgovornauser posted image , hodi v vrtec in zadnje čase hodi domov in pravi da jo tovarišica sprašuje kolko je mama stara, pa če ma ata ateja pa mamo, pa kje ata dela,...nevem no mene to zelo moti, saj vendar ni otrok tam da je razlaga o naši družini, nič ne rečem če bi se učili o družini tako kot se je to zgodilo v prejšnem vrcu, ampak tukaj pa ne, hči pravi da tovarišica sprašuje samo njo, mene pa to jezi in zelo motiuser posted image user posted image user posted image user posted image

kaj bi ve naredile oz kako reagiraleuser posted image user posted image

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 14:12:28   
muki1
Mogoče pa se ji zdi posrečena, ko kaj razlaga, pa jo samo vzpodbuja. Saj kje dela ati, pa takšne podatke bi verjetno lahko tudi drugje dobila, če jo to zanima.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 14:18:10   
jasnika
ja, saj mi nimamo nobenih skrivnosti, samo vsak dan mi hči pride domov in mi pravi kaj vse jo tovarišica sprašuje, pa naj mene vpraša če jo kaj zanima, men se to zdi grdo od učiteljice da jo tako zaslišuje al pa me že res tako dajejo hormoni in to ni nič takega, morda sem preobčutljiva, nevem no,..

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 14:26:20   
tt79
A veš kakšno temo imajo ta teden (mesec) v vrtcu? Morda se pogovarjajo o družini, ali o poklicih...

Takrat pride v pogovoru tudi do takih vprašanj o katerih si govorila ti.


(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 14:42:53   
muki1
O Jasnika, zdaj ko si omenila hormone sem šla gledat tvoj trakec.
Good luck.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 15:10:07   
jasnika
user posted image user posted image ja muki1, hvala, še res je da bom potrebovala srečo

v vrtco kot sem že napisala se trenutno nič ne pogovarjajo o družini ali o čem podobnem, to dela samo ena tovarišica z mojo hčerjouser posted image , pa nevbem al naj grem v vrtec in ji kaj rečem al ne, moji hčeri tudi to ni prav, ampak reče da ne upa tovarišici rečt, ko sem ji rekla da ji naj reče da če jo kaj zanima naj vpraša mamo

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 15:21:34   
Anonimen
Jaz ti predlagam, da vzgojiteljico povprašaš kaj je na temu, pa zakaj toliko sprašuje. Tako boš zvedela še drugo plat zgodbe. Otroci včasih ne znajo bit kritični.

(odgovor članu jasnika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 15:38:01   
VERONICA
Ne obremenjuj se.
Zakaj vzgojitelica to dela niti ni tako pomembno. Pomembno je da deklica že dela razliko med normalnimi in "nenormalnimi" uprašanji in da je deklici situacija malo nerodna.
Nauči jo da če noče ni potrebno da odgovori na vsako uprašanje odraslih. Da lahko reče da pač ne ve ali kaj podobnega? Nekaj kar bi odgovoril kak manj zgovoren 5 in pol letnik.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 16:16:41   
VERONICA
Jaz se pa kot majhna deklica ne bi upala odgovoriti odraslemu naj kar praša mojo mamo... Vsekakor je pa zelo dobro da se z otrokom pogovarjaš o temu in da jo dobro naučiš da (in kako da) se postavi za sebe.
Pa hiter in lahek porod in zdravega otroka ti želim...

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 17:08:30   
jasnika
hvala za želje glede porodauser posted image

ja, saj jaz rečem hčeri naj lepo reče tovarišici, ampak kot si že ti napisala mi tud hči reče da ne upa rečt, ampak ji jaz rečem da to ni nič slabega, da če se noče o tem pogovarjat se ne rabi, pač misli da ker je tovarišica odrasla da lahko kaj hoče, ampak ji hočem na nek lep-praviuser posted image user posted image  način dopovedat da, da ne rabi počet stvari ki jih ne želi-no ja tukaj so seveda meje.

nevem no bom vidla če se bo ponavljalo pol grem sigurno v vrtec, da še jaz tovarišico malo povprašam o njenem možu pa družini in takouser posted image

lp

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 21:03:17   
lelaval
Ne obremenjuj se - babja radovednost, ki jo bo slej, ko prej minila. No - takrat bo že druga družina aktualna, ker bo o vas že vse vedela.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
18.1.2007 21:19:05   
jasnika
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
19.1.2007 9:27:00   
pinki3
Meni se pa zdi mozno, da jo sprasuje, ker jo spodbuja. Mozno je tudi, da ima individualen pristop in sprasuje samo tvojo hcer denimo zato, ker je samo ona toliko zrela, da zna odgovoriti na taka vprasanja. Dejansko se hci s tem tudi kaj nauci. Pa se to: ali je mozno, da je hceri zaradi teh vprasanj nerodno zato, ker cuti, da motijo tebe, sicer je pa ne bi motilo? Vsekakor je najboljsi odkrit pogovor z vzgojiteljico.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
19.1.2007 11:36:58   
iva01
Vzgojiteljica od mojga sina se tud ful z otroci pogovarja, pravi da z tem otroke vzpodbuja da mislijo in govorijo ( star je dve leti in v skupini še ne vsi čist razločno in tekoče govorijo), vendar mi vzgojiteljica vedno pove kaj je reku, naprinn+mer v ponedeljek ko sem prišla po nika mi je povedala da sta se z nikom pogovarjala in da ji je povdal kaj je delal čez vikend, da je bivna obisku, da je šev konjiččke pogledat, da je z atijem zlagal kocke, da je mami kuhala kosilo.
Men se je porav posrečeno zdelo ko ji je toliko povedal.

(odgovor članu pinki3)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
25.1.2007 19:27:49   
kimi
Moja znanka mi je rekla da njeno punco sprašujejo ali se doma oči in mami kregata, ali joi kaj tepetauser posted image  in taka vprašanja...ne vem kaj ima to povezavo z varstvom otrokauser posted image

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
30.1.2007 20:05:41   
TaRe*
Jaz pa bi rekla,da punčka kaj pove,potem pa vzgojiteljica pač nadaljuje z pogovorom.Zdi se mi čudno,da bi samo eno deklico v skupini spraševala takšne stvari,druge pa ne.user posted image Ali pa ste ji sumljiviuser posted image (hec)

No,nam je učiteljica na prvem sestanku v prvem razredu razlagala,kako in kaj je z tem dopustom ,ki ga imajo pravico koristiti otroci.Rekla je,da  ji ni treba nič razlagat zakaj otrok rabi dopust,kam gremo,in podobno,važno je samo,da ji napišemo v blokec pač koliko dni bo dete odsotno.Potem pa se je nagajivo nasmehnila in rekla(jaz itak vse zvem,kaj počnete,pa če to hočem,al pa ne)

...mislim,da je to tako nekako.Pač otrok omenja nekoga,in da pogovor steče reče vzgojiteljica "a to je od mamice ata,al od atija? in tako dalje.....
A sem zabluzila,a..

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu kimi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
12.2.2007 22:22:44   
Miška76
JA, JE MOŽNO , POSEBEJ ZVEDAVE SO PA pOMOČNICE VZGOJITELJIC, DOKAZANO 100%.

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
17.2.2007 15:15:18   
frutka_
Ja, ena pomočnica je pa res zagotovilo, da so VSE enake Miška 76.user posted image

(odgovor članu Miška76)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
17.2.2007 22:29:58   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Ja, ena pomočnica je pa res zagotovilo, da so VSE enake Miška 76.user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ne se sekirat

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
17.2.2007 22:58:18   
* Mateja *
Dejstvo je pa to, da so nekateri samo radovedni, preveč firbčni in izkoristijo bogega otroka, da pridejo do željenih informacij, še posebej, če je v družini kaj narobe, morda nista starša skupaj, sta ločena... Pol pa mal firbcajo!!

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
17.2.2007 23:17:54   
Marogica
Našega ni potrebno nič izpraševati. KAr vse sam pove, brez, da bi ga kdo kaj vprašal, vsaj tako mi je povedala vzgojiteljica.user posted image  Ji kar na besedo verjamem.

Jasnika, mogoče jo kaj vprašajo, ker želijo z njo vzpostaviti bolj oseben kontakt in to pač navežejo na družino.

Sicer pa jaz mojega tudi vprašam, kaj je delal v vrtcu, katera vzgojiteljica, je to pa to rekla... Torej sem očitno tudi prav radovedna oseba. Pa kako ne bi bila, če sem pa ženskauser posted image user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zasliševanje otroka v vrtcu!!
19.2.2007 11:28:27   
muška
Kaj veš zakaj sprašuje, vprašaj jo!

Mi dobimo vsak začetek meseca nek mini dopisek, kaj so delali prejšnji mesec in kaj bodo delali v tem mesecu, no in na koncu tega zadnjega dopiska, ki smo ga dobili piše, da imajo vsi otroci v skupini oba starša- no da živijo z obema, in so zaradi tega vsi tako lepo čustveno stabilni,.... kako so to zvedeli ne vem, verjetno ravno s spraševanjem

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?