|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 8:16:32   
hayat
Pozdravljeni,

naj se mi javijo vse mamice z 4 ali več otroki,da MI MALO POROČATE KAKO znesete z vzgojo in vsem ostalim kar pride zraven. Še posebej če so vsi mahjni-eden za drugim.

hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 10:19:41   
bskrle
Znese. V bistvu gre kar normalno, samo cunj je pa več.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu hayat)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 11:41:57   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Znese. V bistvu gre kar normalno, samo cunj je pa več.


Se podpišem.Jaz jih imam pet,pa ni problema.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 14:39:23   
dodi
Mi čakamo 11 in za enkrat ni problema.



_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 14:48:24   
TIA22
IZVIRNO SPOROČILO: dodi

Mi čakamo 11 in za enkrat ni problema.




KAJ???? enajstega otročička čakate????

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 15:40:11   
dodi
IZVIRNO SPOROČILO: TIA22

IZVIRNO SPOROČILO: dodi

Mi čakamo 11 in za enkrat ni problema.




KAJ???? enajstega otročička čakate????



Jp...prihodnji mesec... user posted image    user posted image

Stari so 12let,11let,9let,2×8let,2×6let,4leta,2×2 leti....


_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu TIA22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 18:37:00   
hayat
ojej DODI pa kako vam znese?????????? pa še dvojčke maste vidim. ja kdo pa vam še kej pomaga?   imaste vse pomoč od babic ali koga bliznjega?  ker jaz imam samo moza,ki pomaga ko je doma.

kaj res drzi ce imas 5 otrok,da gres lahko takoj v penzijo al kej podobnega. kako je kaj z denarno pomočjo in vsem ostalim.   zaposlitev? kako vam finančno znese?  pa prostorsko kako imate urejeno?

hvala za tako ekstra odgovore


(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 18:41:55   
sahary
Aleluja dodi, iskrene čestitke!!!!
Koliko jih nameravate imeti ??? Res vse pohvale.

Jaz imam 4 , majhne, 7,6,4,leta in 3mesece pa moram rečt da mam manj dela kot mogoče katera ki ima samo enega in vso svojo energijo umeri vanj
naši so dokaj mirni, se razumejo in imajo radi, tako da ko se zaigrajo jih po 2 uri sploh ne slišim

je pa res da je več pranja, čiščenja, opažam da tudi razvažanja po aktivnostih...
ampak rees se splača kar mi dajejo moji štrumfi nisem nikoli prejemala in tega se sploh ne da opisat
aja nameravam met še enega, čez kaki 2 leti, potem pa verjetno  ne več, no naaajveč 6 ampak to je že vprašljivo

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 19:27:29   
dodi
Sedaj mojih 7 pajackov že spi...trije pa še ne...
Na hitrico vam odgovorim,potem pa hitim še v hlev...
Imamo kmetijo in živimo v zgornjem nadstropju hiše...nekaj metrov stran od stare delamo veliko novo hišo v kateri je 11 sob +spalnica+kabinet...prostora bo dovolj.
Trenutno sva še oba zaposlena,po končani porodniški pa bom ostala doma pri otrocih in se zavarovala kot mama...to je to,ko ti država  plačuje osnovno zdravstveno zavarovanje in teče ti delovna doba do 10 leta najmlajšega otroka...veliko pridelamo doma...tako,da nam zaenkrat ni sile.
Kar se tiče,da boi šel v penzijo je lari fari...nič ni od tega.
Pomoči ne dobivamo nobene,imamo pa otroški dodatek kot vse ostale družine...tudi ne vem kakih olajšav ni...to je samo govorenje ljudi,ki slišijo nekaj in potem še napihnejo in iz muhe rata slon.
KOLIKO OTROK ŠE? Mislim,da bomo mi obrt dali nazaj...no ali pa bom raje tiho,kajti zarečenega kruha se največ poje.... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu sahary)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 22:31:09   
*piškotek*
Pozdravljene mamice,
sicer ne pašem na tale forum, ker imam jaz samo enega otroka in pa z nama živita tudi njegovi dve hčeri iz prejšnjega zakona.
Imam pa eno samo vprašanje za vas, ker jaz bi namreč tudi imela še enega user posted image , pa mojmu ravno ni do tega, pa je bil eden od "izgovorov" tudi avto.

Zanima me, katere avtomobile imate, ko vas je toliko pri hiši, da se lahko kam peljete skupaj?
Zanimam me tole še predvsem za dodi user posted image . Ja, pa mimogrede, dodi, kapo dol, res vsa čast ti za toliko otrok.

_____________________________

------------------------------------
Če sončka ni, sonček bodi ti!
------------------------------------

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 23:02:49   
hayat
Dodi-kaj to da se zavarujes kot mama in da ti plačajo te osnovne prispevke in tako dalje se steje za koliko otrok ce imas.? 

(odgovor članu *piškotek*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 23:17:54   
dodi
HAYAT-pomoje najbolje a se obrneš na svoj CSD in se pozanimaš....vem,da se da to zrihtat,kako pa za enkrat res še ne vemmker me še ni zanimalo,ker sem še v delovnem razmerju....
Pomoči nimam nobene...za družino in kmetijo sva z može sama...on hodi v službo in naredi večino del na kmetiji,jaz skrbim za dom in otroke in pomolzem...poleti pa košnjo skupaj pospravljamo...večji že pomagajo,mlajši se igrajo na travniku v senčki...
Avto-imamp dva avta-Kangooja in Toyoto Previo -8sedežev....na krajše vožnje se stisnemo,na daljše gremo z dvema...


_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu hayat)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: druzine z 4 ali več otroki
23.5.2009 23:27:13   
hayat
E to je super če imaš hišo svojo veliko in dvorišče,da lahko otroke mal ven spustiš. No mi pa nimamo te možnosti. No upam da v bliznji prihodnosti tudi to docakam..

DODI-oprosti za mal osebno vprašanje,ampak me zanimajo tvoja leta,če ni skrivnost?

No sej ko so otroci mal večji je že lažje shajati z njimi. Samo ko so vsi se tako mahjni je pa cel kazin-vsaj pri nas.

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: druzine z 4 ali več otroki
24.5.2009 21:37:41   
j6
Hej dodi
a te nič ne skrbi varnost otrok, če greste z enim avtom, ali pa polcaji, če niso vsi pripeti, kazen? Kako vam pa finančno znese, če hodijo naprimer  h kašnim interesnim dejavnostim? Jaz imam  štiri, pa sta dve šolarki,  kako z desetimi? Drugač je pa res, več jih je bolj so pridni.

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: druzine z 4 ali več otroki
24.5.2009 22:22:03   
PapuaNG
Sicer sem šele v pričakovanju prvega user posted image , ampak mi je bila tema zanimiva, zato sem malce sem pokukala. Lahko pa odgovorim glede pravic  pri 4 in več otrokih. Eden od staršev, ki skrbi za 4 ali več otrok, je do 10. leta najmlajšega otroka (s tem, da se za otroka šteje samo otrok do 18. leta oz. max 26., če se šola, se mi zdi) upravičen do plačila prispevkov za socialno varnost. Gre za prispevke od minimalne plače, tako da kaj veliko to ni, a vseeno več kot nič. Je pa potrebno, da je bil prej zaposlen (nažalost je taka formulacija zakona).

Tukaj je izvleček iz zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih:

48.c člen (plačilo prispevkov v primeru štirih ali več otrok) Eden od staršev, ki zapusti trg dela zaradi nege in varstva štirih ali več otrok, ima pravico do plačila prispevkov za socialno varnost iz tretjega odstavka 48.a člena od minimalne plače do dopolnjenega desetega leta starosti najmlajšega otroka.
V smislu določb tega člena oseba zapusti trg dela, če ji preneha delovno razmerje s sporazumno razveljavitvijo ali odpovedjo pogodbe o zaposlitvi z njene strani, oziroma, če je na lastno zahtevo izbrisana iz registra brezposelnih oseb. 

Sicer pa kot veste se dobi otroški dodatek in pri družini s tremi ali več otroki še dodatek za veliko družino.

Upam, da bo kateri v pomoč user posted image

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?