|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brez mleka
9.4.2007 11:56:56   
Solero
Ali je lahko delno ali popolno pomanjkanje mleka dedno? Ali se da to kako predvidet? Kako in zakaj sploh pride do tega? Se da dojke, ki ne proizvajajo mleka kako aktivirat?
Sicer še nisem tako daleč, da bi se s tem obremenjevala, radovednost pač...
Vsake izkušnje bom zelo vesela.
Pozdravček vsem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brez mleka
9.4.2007 12:05:34   
Sandra*
Pomoje ni dedno. Moja mami ni dojila ne mene ne sestre. Pri meni ni imela mleka, ker so meni v porodnišnici dali flašo. Pri sestri pa je imela dovolj mleka, ampak je obupala, ker so jo bolele dojke.
Jaz imam fantiča starega 8 mesecev in ga še vedno po malem dojim in vedno sem imela dovolj mleka.

Pomoje je za dojenje oz. količino mleka najbolj pomembno da mamica novorojenčka dobi k sebi čimprej po porodu in da mu ne dajo stekleničke.

Moje mnenje, sicer pa ti bo sigurno še kakšna kaj napisala


(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brez mleka
9.4.2007 12:45:21   
Anonimen
Ni dedno. V bisvtu je na svetu le dva procenta žensk, ki fizično niso sposobne dojiti, pa še te po kaki operaciji, kjer so jim prerezali mlečne vode ali kaj podobnega.
Mene tudi mami ni dojila, jaz pa pri dveh mesecih polno dojim in si želim še vsaj do enega leta. user posted image

Dojke se seveda da aktivirati, da proizvajajo mleko, tako da čim več dojiš. Dojke namreč delujejo po sistemu povpraševanje - ponudba, več dojiš, torej več je povpraševanja po mleku, večja je ponudba mleka, manj dojiš, manj bo mleka.

Ti pa toplo priporočam knjigo Dojenje in materinstvo iz srca, da jo prebereš še med nosečnostjo!

(odgovor članu Sandra*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brez mleka
9.4.2007 18:43:38   
Lunca1
MOja mama je nehala dojit sestro po enem mesecu, ker ji je zmanjkalo mleka, mene in sestro pa sploh ni začela, ker je bil očitno tak običaj pri dvojčkih. jaz sem imela kar precej problemov pri dojenju, sicer sem se še nekaj matrala do 7. meseca, ampak vseeno je bilo potrebno precej dodajat. Moja sestra pa je prava dojilja, tako da ne vem kaj bi rekla. Saj res babica, mamina mati, pa je tudi dojila brez problemov, je celo dojila tujega otroka v zaporu med 2. svetovno vojno. Tako da o genih ravno ne bi.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brez mleka
9.4.2007 22:14:48   
**Petra**
Tudi jaz mislim, da to ni dedno. Čim večkrat pristaviš, več mleka bo. Jst sem pri prvi obupala zaradi mastitisa (vročina me je čisto zdelala), zdaj pri drugem pa se tudim in vztrajam, da bi dojila čim dlje.

Če si resnično želiš dojiti in se trudiš, čeprav mogoče na začetku kaže, da ne bo iz tega nič, je rezultat viden, če ne takoj, pa čez kakšen dan, dva.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brez mleka
10.4.2007 9:57:29   
nena82
Ne, ni. Če med dojenjem spiješ dovolj tekočine, pa da otroka pristavljaš, ni bojazni da mleka nebi bilo. A pazi na stres in fizične obremenitve!

(odgovor članu **Petra**)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brez mleka
10.4.2007 17:05:18   
Mehičanka
Mislim, da je važno tudi, kako močan sesalni refleks ima novorojenček. Moja tamala je strasten sesalec in jo pri 10 mesecih še vedno dojim 3x na dan in celo noč. Moja mami, npr. pa mene in sestre ni mogla dojit, ker sva obe takoj zaspali, ko naju je priklopila.

(odgovor članu nena82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brez mleka
11.4.2007 21:28:58   
majas
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Ni dedno. V bisvtu je na svetu le dva procenta žensk, ki fizično niso sposobne dojiti, pa še te po kaki operaciji, kjer so jim prerezali mlečne vode ali kaj podobnega.
Mene tudi mami ni dojila, jaz pa pri dveh mesecih polno dojim in si želim še vsaj do enega leta. user posted image

Dojke se seveda da aktivirati, da proizvajajo mleko, tako da čim več dojiš. Dojke namreč delujejo po sistemu povpraševanje - ponudba, več dojiš, torej več je povpraševanja po mleku, večja je ponudba mleka, manj dojiš, manj bo mleka.

Ti pa toplo priporočam knjigo Dojenje in materinstvo iz srca, da jo prebereš še med nosečnostjo!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brez mleka
11.4.2007 22:25:58   
Seven*
Svasta. Spet nimam kaj za pisat. Bravo punce, super ste spisale..

Knjiga pa je res ZAKON! user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Nedonošenčki so se zopet zbrali v Mostecu
photo
V soboto je bilo zopet veselo v Mostecu, kjer so se zbrali najmanjši borci za življenje.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?