|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   svodlanje / swaddling
31.12.2007 19:48:40   
Putka
Ali swaddling? Sem na YouTube našla tole, pa me zanima če katera pozna? Ali je samo nek nov ameriški štos? 

< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 31.12.2007 21:36:03 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: svodlanje
31.12.2007 20:11:53   
Jančika_
Jaz bi temu po domače rekla, da otroka trdno poviješ. Nič novega. Nekateri se tako počutijo bolj varne in se lažje umirijo.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: svodlanje
31.12.2007 20:20:18   
Anonimen
Pripravljen direkt za v norišnico.user posted image
Sicer pa to ni nek nov izum. Tako so včasih povijali otroke, običajno, da so dali mir. Preberi si knjigo Prvotno besedilo življenja- Alenka Puhar. Ti bo bolj jasno.
No, saj, mogoče dandanes ni več tako mišljeno. Je pa zame to še vedno user posted image user posted image user posted image , ker vem od kje izhaja.

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: svodlanje
31.12.2007 20:25:44   
Putka
Saj sem videla, da gre za povijanje, ampak posnetki niso arhivski. Zato sprašujem, ali je to spet modni hit?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: svodlanje
31.12.2007 20:30:48   
scubadiver
Tkole so nam en mesec nazaj v porodnišnici zavijal otročičke v tetra plenico...

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
31.12.2007 20:43:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu scubadiver)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: svodlanje
31.12.2007 20:45:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR
Ne vem zakaj bi tole bilo za v norišnicouser posted image Tistemu user posted image ki tole ne paše se itak pritužuje in ga potem mama lahko odvije.

Mal sem pretiravala, priznam.user posted image  Saj sem utemeljila. Naš se recimo absolutno ne bi strinjal.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: svodlanje
31.12.2007 20:54:06   
tinaaja
Meni je sweddling super.. namrec obstaja razlog za tem, zakaj novorojencka tako povit - otrok dostikart nekontrolirano krili z rokicami in nogicami , ko spi in se jih veliko ful prestrasi, ko kam udarijo in pol je histericen jok - torej se s tem ognes temu in otrocek lepo spi (seveda, ce mu sede tesno povijanje). Predvsem je to za novorojencke, ki so tesnega prostora vajeni iz maternice in je v bistvu to nek "podaljsek" tesnega prostora.



_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: svodlanje
31.12.2007 20:55:52   
tinaaja
Sem malo Nalin RR podvojila user posted image

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: svodlanje
31.12.2007 21:17:20   
eva1
Ja men so tut tamalo v P takole prinesli povito-in tudi doma sem jo večkrat takole povila, ker je bolje spala potem(ko je bila še čist majhna)! Sicer sem improvizirala z tetra plenico ali dekco, ampak efekt je bil pa isti!

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: svodlanje
31.12.2007 21:38:32   
Jančika_
Tule lahko vidite, kako so mojega prvega otroka povili v porodni sobi.

http://users.triera.net/petrajoz/fotogalerije/trije/index.html

Mož se ga je bal položiti na posteljo, ker ni vedel, v katero stran ima obrnjeno glavouser posted image .

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: svodlanje
31.12.2007 22:33:06   
skuštrana
Ja, no, na Hrvaškem imajo še sedaj takšen žakeljček za dojenčka, da ga daš notek ko dojiš ali pa za spanje...Je full podobno kot tole zavijanje, ampak jaz sem samo čudno gledala ko me je tašča vprašala če že imam to stvaruser posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: svodlanje
31.12.2007 23:46:53   
Putka
Hvala za odgovore. Pač sem prvič zasledila. Saj je logično, da novorojenčke tesno poviješ, kot so bili v maternici stisnjeni. No, v porodnišnici nisem nobenega takole videla..

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: svodlanje
1.1.2008 1:37:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Putka

Saj sem videla, da gre za povijanje, ampak posnetki niso arhivski. Zato sprašujem, ali je to spet modni hit?

mi nismo takole povijali tamale, smo pa na podoben nacin, v eno dekico, ki se fejst prilega telesu smo jo zavili, ampak ne na tesno, samo toliko, da je cutila, da je v nekaj ovita in ji je to ful pasalo....
sem pa tudi jaz brala PUharjevo user posted image user posted image

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: svodlanje
2.1.2008 21:44:44   
massylou
Pred porodom sem se sama prav zgražala nad tesnim povijanjem, češ da je otroček potem pač čisto brez možnosti, da bi se kaj gibal. Pa tudi da ga ziher tišči... In nisem verjela ne knjigi, ne babici, ne... skratka nikomur.
No, potem je pa malecka prvi mesec spala edinole, če smo jo tesno povili in imeli v naročju.

Ja, sem si hitro premislila, ja user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: svodlanje
2.1.2008 21:52:03   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Tule lahko vidite, kako so mojega prvega otroka povili v porodni sobi.

http://users.triera.net/petrajoz/fotogalerije/trije/index.html

Mož se ga je bal položiti na posteljo, ker ni vedel, v katero stran ima obrnjeno glavouser posted image .



sori, jančika, sam jst tut ne vem, al mali spi na hrbtu ali na trebuščku, res zgleda nedoločljivouser posted image


drugače pa pri nas tole svodlanjeuser posted image ni hasnilo. je še bolj tuliluser posted image user posted image user posted image so mi pa tudi predlagali za boljše uspavanje

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: svodlanje
3.1.2008 12:02:47   
felicia
ja mojga brata so tudi tako povijali. je letnik 76. Mi je mami pravila,, da so njih torej naše babice vse tako povijale svoje otroke.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: svodlanje
3.1.2008 12:04:35   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

ja mojga brata so tudi tako povijali. je letnik 76. Mi je mami pravila,, da so njih torej naše babice vse tako povijale svoje otroke.


user posted image user posted image user posted image  jao.. glih vceri sva se z mami o tem pogovarjale... pojma nimam kako je debata sploh na to naletela, ampak je rekla, da so vcasih na kmetih vedno to poceli, da so bli otroci pridni, ko so mogli sami po njihav delat... in ne samo to, ampak so jim se dude v snopc namocili, da so bl spali!!user posted image

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: svodlanje
3.1.2008 12:42:51   
taška30
Zanimivo. Meni je namreč enkrat pediater razlagal, da so včasih cele generacije takole povijali v štruco, potem so pa te generacije baje imele ful probleme s kolki. No, in kot protiutež so pa potem množično začeli s širokim povijanjem, ki je bolj koristno za kolke kot pa tale oklep.user posted image
Sama nimam mnenja, verjamem, da nekaterim otročkom to paše, ampak sama ne vidim nobene povezave med tem 'oklepom' in med stanjem v maternici, kjer ima otroček nogice pokrčene in narazen oz. kakor mu paše.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: svodlanje
3.1.2008 12:58:55   
jasna
Tesno povijanje, kot ga poznamo danes nima veze s povijanjem včasih. Takrat so nogici iztegnili in tesno povili  od pet do vratu s trakom. In seveda je bil cel kup izpahnjenih kolkov.

Jaz sem vse tri povijala kot novorojenčke. V bistvu samo rokici ob telo z na trikotno prepognjeno tetra plenico. Jih trzljaji rok niso motili.

LP

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?