|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Navajanje na kahlico, štetje, barve....
21.5.2007 9:22:47   
Bejba
Imam nekaj vprašanj glede našega 31-mesečnika.
Že nekaj časa se trudimo ukiniti plenice in se mi zdi, da sedaj bi bil pa res že čas. Ampak našemu lumpu to nikakor ne potegne. Včasih je že lepo povedal za kakat, sedaj še to ne več.
Če ga pustim brez plenice, se meni nič tebi nič polula in sedi v mokrem in še ko ga vprašaš če je polulan, reče ne in še naprej sedi v luži user posted image . Sploh ga ne moti. Mu rečem, da greva na kahlico, se dere, da ga ne lulat, v tistem hipu pa že teče po nogicah. Res ne vem kako naj mu to dopovem. Ali še ni zrel? Pa mislim, da bi glede na starost že lahko bila kaj pravite?
 
Potem pa še vprašanja glede štetja in barv: Veliko se preko igre in branja pravljic učimo štetja in razlikovanja barv, pa še sedaj ne zna povedat oz razlikovat osnovnih barv. Karkoli ga vprašaš, je zeleno. Pa ni važno kakšne barve je user posted image . Dobro, glede štetja se ravno še ne vznemirjam, čeprav mislim, da bi tudi že lahko preštel do kakšnih 5 ali ne?
 
Povejte mi kako je pri vas s temi stvarmi?
Ga ne forsiramo, poskušamo vse preko igre, ampak nič ne ostane v tej majhni bučki user posted image .
Hvala!
 
LP; Bejba

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Navajanje na kahlico, štetje, barve....
21.5.2007 9:33:02   
total
Eni prej eni kasneje,mi vse barve poznamo,štejemo,gladko govorimo,že počasi izgovarjamo črko R...veliko stvari že pozna,kahla nam je pa tuja,pa kaj čem??? Lulat še gre včasih,kakt pa sploh ne,mi pove ko se pokaka v pleničko,upam da kmalu osvojimo,tako da se ne sekiri,vsak otrok je za nekaj..user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Navajanje na kahlico, štetje, barve....
21.5.2007 11:40:22   
fricka
Naša je stara dve leti, pa pozna barve. Ampak baje je to zelo hitro. Jaz se sploh ne bi sekirala. ko bo pripravljen na vse stvari bo to tudi osvojil. Drug problem je pri nas kahlica: vsi otroci v varstvu jo že uporabljajo, samo on hodi naga okoli nje in se ji tud ne sanja kaj naj bi počela. Pa bo že.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Navajanje na kahlico, štetje, barve....
21.5.2007 12:09:44   
živa
Glej, po mojem se vsaka mamica sekira, če se ji zdi, da otrok bolj pozno usvoji določena znanja in veščine. Jaz recimo travmiram, ker moj 16-mesečnik še ne hodi in ne reče niti mama, čeprav se plazi kot za stavo, dobesedno divja ob opori, spleza na vse mogoče in veliko čeblja v nerazumljivih zlogih. Kolikor vem, nekateri pri treh letih šele spregovorijo, tako da se res ne sekiraj, če ne šteje in loči barv. Pri treh letih imaš tudi sistematski pregled, ali ne? Pa takrat malo povprašaj, kako bi ga zmotivirala - ampak grem stavit, da bo do takrat že vse znal, kar je treba.

Lp,

živa  

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Navajanje na kahlico, štetje, barve....
21.5.2007 13:27:08   
lukec
Naš Luka je star 28 mesecev in je sposoben na kahlici sedeti 15, 20 minut vendar vanjo nismo ujeli še niti ena kapljice. Ko čuti, da bo lulal teče v predsobo in se polula na preprogo, vadno na isto mesto. Ko bo pripravljen, bo pripravljen. Je pa res, da je že nekaj mesecev suh ponoči.user posted image
Sicer ima pa tudi naš najraje zeleno barvo, loči pa modro in rdečo, več ne.
Štetje do pet mu kar gre, včasih izpusti 3, od pet naprej je potem sedem, osem, devet, deset.

< Sporočilo je popravil lukec -- 21.5.2007 13:30:07 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Navajanje na kahlico, štetje, barve....
21.5.2007 14:07:27   
KIKI****
Jaz lahko primerjam, ker imam dva otroka in tako zelo različno je da je včasih kar smešno.
Sin je star 3 leta in 10 mesecev. Hči pa 26 mesecev. Tamal je shodil pri 9 mesecih, tamala pri 1 letu. Tamal je spregovoril pri 2 letih in pol-da smo ga razumeli-prej le ati, mami, oponašanje živali. Tamala je spregovorila pri 1 letu, govori čisto vse razen r in malo jo mučijo šumniki, poje vse pesmice ki so jih učili v vrtcu (najmanj 10 jih zna, pozna molitvico sveti angel,..ni da ni kar si ne bi zapomnila.) Tamal je znal do 10 šteti pri 2 letih ko ni niti govoril, tamala zna do 10 tudi že kar nekaj mesecev. Barve sta spoznala pri 2 letih oba vse. (tamala še sicer ne loči svetla in temna)

tamal je bil suh pred drugim letom in je zelo motorično razvit, tamala je še v plenici(lulat gre na kahlico-duzga ne).
Ne sekiraj se, na sistematskih pregledih te usmerijo če otrok ni v povprečju.

Vem pa kakšne smo mame, vse bi rade da bi bili naši otroci vsevedi, dase lahko z njimi malo pokažemo, kaj vse že znajo,..
Tudi mene vsi hvalijo (poleg otrokuser posted image ), kako pridne otroke imam, kako jih znam tako lepo vzgajati (celo d župnika včeraj sta mi rekla da tako pridnih otrok že dolgo nista videla)

Pa sem bila tako ponosna-pa ne nase predvsem na svoja otrokauser posted image .

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Navajanje na kahlico, štetje, barve....
21.5.2007 20:13:04   
rainbow
ok, se mi zdi, da za odvajanje še res ni pripravljen; eni prej, drugi kasneje. Morda počakaš na poletje.

glede štetja in barv, ni frke. otroci so tako različni in kar misliš, da trenutno ne zna, bo pa čez kak mesec znal in čez dva spet pozabil. pri tako malih otrocih pa res ne rabiš nekaj načrtno učit, to bo prišlo samo od sebe, veliko se bo naučil v vrtcu, v šoli pa boš morala z njim delat, vsaj tako jaz slišim o devetletki.



_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Navajanje na kahlico, štetje, barve....
22.5.2007 7:45:23   
corfu
Naš je star 28 mesecev. Barve raztura, ampak res in to že kar nekaj časa, šteti zna do deset, ampak štiri vedno izpustiuser posted image , kaj je to kahlauser posted image , gre na kahlico, se na njej polula, ga dam v hlačke, se zmeniva, da bo povedal za na kahlico, ampak on pršiba do mene in reče: mami lita peče, ma alaz mokre hlace! (mami, rita peče ima aljaž mokre hlačeuser posted image )tako da bo treba še vztrajat!

lp

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Navajanje na kahlico, štetje, barve....
22.5.2007 12:23:24   
Zvezdica
Zdravo Bejba,
se dolgo nisva slišali:) Čestitke še za enega sončka.
Pri nas je tako, lula že dolgo v kahlico, kaka v pleničko.
Sem poskusila na vse možne načine, da takrat ko reče:" daj pleničko kakal bom" pa ne gre. Torej še ni pripravljen. Pa bo 26.7. letos star tri leta.
Govori od leta in pol, brez težav z rjem, šteje do petnajst, barve - je vse rumeno in modro.
Pa čeprav pozna barve, pač mu je tako bolj všeč.
Za vse ima čas, torej brez skrbi, vsi zrastejo in vsi bodo vse znali. Jast sem se tudi sekirala, ker je bil v vrtcu popolnoma nezainteresiran za vse razen za prstne barve ali če je v zvezi z avtomobili (pozna vse avtomobile - torej ga to zanima).
Ko sem se nehala sekirat se je začel zanimati tudi za druge dejavnosti.

Zanimivi so te naši sončki:) Nikoli ni dolgčas:).

Pozdravček

< Sporočilo je popravil Zvezdica -- 22.5.2007 12:24:30 >

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?